Анонім

Відмінності між версіями «Катерина Сметаніна»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
9
(9)
(9)
Рядок 73: Рядок 73:


=== Коло наукових інтересів ===
=== Коло наукових інтересів ===
Основною тематикою викладання є аналіз базових правових та нормативно-технологічних документів, що регламентують виробництво та забезпечення населення лікарськими формами; розгляд аспектів фармацевтичної опіки при лікуванні лікарськими засобами (ЛЗ) рослинного походження; засобами, що регулюють чи певним чином впливають на діяльність серцево-судинної системи; профілактиці захворювань різних нозологічних груп і походження засобами нетрадиційної медицини, зокрема, соками. Багато часу приділяє висвітленню питань фармакотерапії та фармацевтичної опіки при відпуску з аптек вітамінних ЛЗ, лікарських засобів, що регулюють обмін речовин (мікро- та макроелементів, біостимуляторів і адаптогенів), препаратів для лікування остеопорозу, гомеопатичних ліків, біологічних (в т.ч. антигомотоксичних) ЛЗ тощо.  
* Основною тематикою викладання є аналіз базових правових та нормативно-технологічних документів, що регламентують виробництво та забезпечення населення лікарськими формами; розгляд аспектів фармацевтичної опіки при лікуванні лікарськими засобами (ЛЗ) рослинного походження; засобами, що регулюють чи певним чином впливають на діяльність серцево-судинної системи; профілактиці захворювань різних нозологічних груп і походження засобами нетрадиційної медицини, зокрема, соками. Багато часу приділяє висвітленню питань фармакотерапії та фармацевтичної опіки при відпуску з аптек вітамінних ЛЗ, лікарських засобів, що регулюють обмін речовин (мікро- та макроелементів, біостимуляторів і адаптогенів), препаратів для лікування остеопорозу, гомеопатичних ліків, біологічних (в т.ч. антигомотоксичних) ЛЗ тощо.  
У зв’язку з поширенням попиту та обігу такої групи медичних препаратів як дієтичні добавки (ДД) розглядає основні питання фармаконутриціології, принципи розробки рецептури ДД, технологію виготовлення, відпуск з аптек, правові і фармацевтичні аспекти їх використання.  Робить акцент на неможливості самолікування за допомогою даної продукції, оскільки на даний момент часу немає чіткого правового врегулювання на фармацевтичному ринку України місця і значення ДД у тактиці лікування окремих захворювань.
* У зв’язку з поширенням попиту та обігу такої групи медичних препаратів як дієтичні добавки (ДД) розглядає основні питання фармаконутриціології, принципи розробки рецептури ДД, технологію виготовлення, відпуск з аптек, правові і фармацевтичні аспекти їх використання.  Робить акцент на неможливості самолікування за допомогою даної продукції, оскільки на даний момент часу немає чіткого правового врегулювання на фармацевтичному ринку України місця і значення ДД у тактиці лікування окремих захворювань.
В світлі поширення формування у населення думки про необхідність формування здорового способу життя, викладає основні аспекти діяльності фармацевтичних працівників у запобіганні погіршення здоров’я, зміцненні його, при цьому розкриваються мета і задачі медичної валеології та роль і місце провізора у даній сфері.
* В світлі поширення формування у населення думки про необхідність формування здорового способу життя, викладає основні аспекти діяльності фармацевтичних працівників у запобіганні погіршення здоров’я, зміцненні його, при цьому розкриваються мета і задачі медичної валеології та роль і місце провізора у даній сфері.
З метою наближення знань провізорів до сучасних умов стану фармацевтичного забезпечення лікарськими засобами, викладання курсу технології ліків для студентів фармацевтичних спеціальностей та провізорів розглядається К.І.Сметаніною з позицій фармацевтичної опіки, етики і деонтології, стандартизації ліків у відповідності стандартам вищої якості: GMP, GPP, GLP, GSP тощо. Викладання основ стандартизації та сертифікації ліків дозволить майбутнім спеціалістам вільно орієнтуватись на ринку фармпрепаратів, виявляти підроблені, субстандартні, що не відповідають світовим параметрам якості.
* З метою наближення знань провізорів до сучасних умов стану фармацевтичного забезпечення лікарськими засобами, викладання курсу технології ліків для студентів фармацевтичних спеціальностей та провізорів розглядається К.І.Сметаніною з позицій фармацевтичної опіки, етики і деонтології, стандартизації ліків у відповідності стандартам вищої якості: GMP, GPP, GLP, GSP тощо. Викладання основ стандартизації та сертифікації ліків дозволить майбутнім спеціалістам вільно орієнтуватись на ринку фармпрепаратів, виявляти підроблені, субстандартні, що не відповідають світовим параметрам якості.
В силу своїх знань та компетентності, впроваджує поняття "герітаричної фармації" та "вікові ліки", оскільки пацієнти похилого та старечого віку заслуговують на пильну увагу до них не лище з боку держави, але й кожного учасника соціуму.
* В силу своїх знань та компетентності, впроваджує поняття "геріатричної фармації" та "вікові ліки", оскільки пацієнти похилого та старечого віку заслуговують на пильну увагу до них не лише з боку держави, але й кожного учасника соціуму.
Викладає основні фармацевтичні дисципліни для студентів спеціальності "Фармація. Промислова фармація" у ВНУ ім.Лесі Українки. Керує науковою групою "Фармація - ВНУ", яка об'єднує студентів 1-3 курсів вказаного напрямку, поєднаних науковими інтересами щодо подальшого розвитку фармації, якості життя, фармацевтичної допомоги, етики та леонтології.
* Викладає основні фармацевтичні дисципліни для студентів спеціальності "Фармація. Промислова фармація" у ВНУ ім.Лесі Українки. Керує науковою групою "Фармація - ВНУ", яка об'єднує студентів 1-3 курсів вказаного напрямку, поєднаних науковими інтересами щодо подальшого розвитку фармації, якості життя, фармацевтичної допомоги, етики та деонтології.
Як спеціаліст галузі охорони здоровя фаху "фармація" впроваджує в практику набуті навички та знання шляхом постійного вдосконалення рівня освіченості.  
* Як спеціаліст галузі охорони здоровя фаху "фармація" впроваджує в практику набуті навички та знання шляхом постійного вдосконалення рівня освіченості. Постійно вдосконалює свій професіоналізм шляхом підготовки методичних матеріалів за тематикою викладання та у відповідності з планом науково-дослідної роботи кафедри; постійного публікування в періодичних, наукових виданнях (у т.ч. міжнародних наукометричних баз даних Scopus, Web of Science, Index Copernicus, у фахових наукових виданнях як в Україні, так і за кордоном), є автором близько 160 наукових праць. К.І.Сметаніна приймає активну участь в науковому житті університету та кафедри безпосередньо, бере участь в з’їздах, симпозіумах, конференціях науково-практичного напрямку. Активно співпрацює з фахівцями – лікарями-кардіологами, фітотерапевтами, гомеопатами, нут
Постійно вдосконалює свій професіоналізм шляхом підготовки методичних матеріалів за тематикою викладання та у відповідності з планом науково-дослідної роботи кафедри; постійного публікування в періодичних, наукових виданнях (у т.ч. міжнародних наукометричних баз даних Scopus, Web of Science, Index Copernicus, у фахових наукових виданнях як в Україні, так і за кордоном), є автором близько 160 наукових праць. К.І.Сметаніна приймає активну участь в науковому житті університету та кафедри безпосередньо, бере участь в з’їздах, симпозіумах, конференціях науково-практичного напрямку. Активно співпрацює з фахівцями – лікарями-кардіологами, фітотерапевтами, гомеопатами, нутриціологами, провізорами різних спеціальностей.  
риціологами, провізорами різних спеціальностей.  


* Kateryna Smetanina https://orcid.org/0000-0003-0040-2096
* Kateryna Smetanina https://orcid.org/0000-0003-0040-2096
trusted
61

редагування