Відмінності між версіями «Голощук Олександр Олександрович»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мітка: Ручний відкат
Рядок 1: Рядок 1:
[[Файл:OlexandrGoloshchuk.jpg|міні]]
[[Файл:OlexandrGoloshchuk.jpg|міні]]
== Біографія ==
старший викладач кафедри музичного мистецтва Волинського національного університету імені Лесі Українки.
Голощук Олександр Олександрович народився 2 квітня 1988 р. в с. Чорніїв Турійського р-ну Волинської обл. З 2000 - 2005 рр. навчався у Турійській музичній школі, де проявив себе як здібний учень, активний учасник святкових заходів району, звітних концертів школи, виконавець сольних партій баяна в інструментальних ансамблях, дуетах та ін. Нагороджений грамотами за зайняте І місце у районному огляді-конкурсі читців та виконавців вокальних творів на слова Т. Г. Шевченка (смт. Турійськ, 2003), за активну участь у громадському житті музичної школи (смт. Турійськ, 2004, 2005).
== Трудова діяльність ==
Трудова діяльність Голощука О. О. розпочалася у 2005 р., включаючи навчання у Волинському державному університеті імені Лесі Українки. У 2007 - 2008 рр. працював на посаді соліста-вокаліста Волинської обласної філармонії, де вдосконалював свою творчу майстерність, брав участь у багатьох концертах міського і обласного значення. (2005 - 2009) навчався в Інституті мистецтв Волинського національного університету імені Лесі Українки і отримав базову вищу освіту за напрямом підготовки «Мистецтво» та здобув кваліфікацію бакалавра мистецтва. З 2009 - 2010 р. продовжив навчання у даному ВНЗ та здобув освітньо-кваліфікаційний рівень «Магістр», в результаті захисту наукового дослідження на тему «Феномен Володимира Івасюка в концепті розвитку української музичної естради другої половини ХХ століття» було присвоєно кваліфікацію «Магістр музичної педагогіки, викладач естрадного співу». Як студент брав активну участь у концертній діяльності Інституту мистецтв та інших факультетів університету. Як здібний студент спеціалізації «Естрадний спів», запрошувався для участі у звітних концертах, флешмобах: (Луцького педагогічного коледжу, Волинського технікуму харчових технологій, Луцького професійно-технічного училища, Луцького національного технічного університету). Під час навчання (2005-2010) неодноразово нагороджувався почесними грамотами ректора Волинського національного університету імені Лесі Українки за особливі здобутки в громадському житті Інституту мистецтв, культурно-мистецькій, спортивній діяльності.
Після успішного закінчення університету, з 2010 р. по даний час працює старшим викладачем факультету мистецтв Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Багато років поспіль брав участь у різних урочистостях м. Луцька та області, зокрема у заходах присвячених Дню української писемності та мови, поетично-музичних композиціях річниць днів народження Т. Г. Шевченка, Лесі Українки, днях університету, зустрічах організованих факультетом міжнародних відносин в котрих приймали участь посли зарубіжних країн. Як викладач університету зарекомендував себе компетентним педагогом, котрий впроваджує передовий педагогічний досвід і сучасні інформаційні технології у процес підготовки естрадного співака, працює над науково-методичним забезпеченням фахових дисциплін: «Студійний практикум[1]», «Робота зі звукоапаратурою[2]», «Технічні аудіовізуальні ресурси[3]», «Мистецькі комп'ютерні технології дикторство[4]». Проводить наукове дослідження творчості В. Івасюка. Стаття на тему (Морально-етичні проблеми кохання у піснях Володимира Івасюка / О. О. Голощук // Парадигма пізнання: гуманітарні питання: науковий журнал. Київ, 2016. − Вип. № 2(13). - С. 92 - 103).[5]
== Творча діяльність ==
З 2010 року Голощук О. О. розпочав активну виконавську діяльність в Україні та за кордоном. Стає лауреатом конкурсів і фестивалів: Всеукраїнської студентської олімпіади солістів-вокалістів зі спеціальності «Музичне мистецтво» (ІІІ премія, м. Одеса, 2008, 2009); ІІІ Міжнародного конкурсу молодих виконавців «Шоу західний регіон» (ІІ премія, м. Рівне, 2009), отримує відзнаку за успішне виконання програми у V Всеукраїнському конкурсі солістів-вокалістів імені Оксани Петрусенко (м. Херсон, 2010). У рамках міжнародної співпраці Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки із провідними європейськими музичними закладами неодноразово представляв пісенне мистецтво України у Польській Народній Республіці (м. Слупськ, м. Мястко, м. Битов, 2015, 2016), Республіки Білорусь (м. Малорита, 2012), а також перед зарубіжними представниками посольств і консульських установ в Україні (2013 - 2016), проводив майстер-класи з вокалу для керівників та учасників музичних колективів в Поморській Академії у м. Слупську (Польська Народна Республіка, 2016).
Як один із провідних естрадних співаків Волині, є учасником державних мистецьких заходів, присвячених Дню Незалежності України, Дню Конституції України, професійних свят працівників різних сфер діяльності, концертів на сценах Волинського обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка, спортивно-розважального комплексу «Адреналін-сіті» та ін. Як соліст-вокаліст, брав участь у творчих звітах м. Луцька, Волинської області у м. Києві. Олександр Голощук - активний учасник благодійних акцій під патронатом голови Волинської облдержадміністрації: «Віденського балу» (2010 - 2017), програм для учасників АТО волонтерського центру «Серце патріота» при Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти. Запрошувався у заключні гала-концерти міжнародного фестивалю естрадної пісні «На хвилях Світязя» (2009 - 2013).
Голощук О. О. з 2012 р. прийнятий у члени Закарпатського обласного відділення творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України». Весною 2012 р. прийняв участь у VII міжнародному конкурсі мистецтв «Закарпатський Едельвейс» в номінації «вокальне мистецтво» (естрадний вокал) (І премія, м. Ужгород, Закарпатська обл.); Всеукраїнському фестивалі сучасної естрадної пісні «Пісенний вернісаж» (І премія, м. Київ, 2014).
З 2016 р. - соліст Народного оркестру народних інструментів «Волинянка» при Палаці культури м. Луцька. Співпрацює з кращими інструментальними ансамблями та оркестрами Волині.
Творча діяльність О. О. Голощука характеризується високим професіоналізмом, умінням створити неповторний художній образ. У виконанні співака слухачі запам'ятали такі шедеври класичного репертуару, як Застольна пісня Альфреда з опери Дж. Верді «Травіата», арія Калафа «Nesum dorma» з опери Дж. Пуччіні «Турандот», популярні естрадні пісні («Червона рута» сл. і муз. В. Івасюка, «Дякую тобі, мамо» сл. і муз К. Бойко, «Я України син» сл. В. Крищенка, муз. П. Мрежука, «Пам'яті Карузо» сл. і муз Л. Далли та ін.).
Голощук О. О. підтримує тісні зв'язки з провідними творчими колективами, музикантами і співаками області та України: народним артистом України Василем Чепелюком; заслуженими артистами України: Сергієм Барвік-Карпатським, Михайлом Лазукою, Аллою Опейдою, В'ячеславом Судимою, чоловічим вокальним квартетом «Акорд» у складі заслужених артистів України Олега Гонтаря, Миколи Палія, Віктора Мрочка, Андрія Зарицького; вокальним квартетом «Luciano»; аранжувальниками: Романом Сорокою, Павлом Завадою, Всеволодом Лазукою.
Виступи Голощука О. О. неодноразово транслювалися на обласних телеканалах «Нова Волинь», «Аверс» «12 канал», його творча діяльність висвітлювалася у місцевій, обласній та республіканській пресі («Культура і життя»; «Волинська газета»; «Наш університет»; «Народне слово»; «Волинь Нова»).
За активну діяльність в громадському житті Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, культурно-мистецькій, спортивній діяльності неодноразово нагороджувався почесними грамотами і подяками ректора університету на протязі 2013 - 2017 рр.


У 2017 р. отримав почесне звання заслужений артист естрадного мистецтва України, нагороджений почесною грамотою голови Волинської обласної державної адміністрації за досягнуті успіхи у праці, високу професійну майстерність, активну миротворчу та благодійну діяльність. У тому ж році відбувся творчий звіт у Палаці культури міста Луцька. З 2018 р. - заступник декана з виховної роботи та інноваційно-грандової діяльності.
== ОСВІТА ==


== Творчий доробок ==
* 2010 Диплом про вищу освіту (Магістр), інститут мистецтв, Волинський державний університет імені Лесі Українки (Луцьк)
Творчий доробок Голощука О. О. складає панад 100 творів світової класики, популярних естрадних пісень, романсів та українських народних пісень. Голощук О. О. користується заслуженим авторитетом і повагою серед викладачів, студентів університету та громадськості Волинської області і в Україні.
 
== ПРОФЕСІЙНІ ПРИЗНАЧЕННЯ ==
 
* 2010 - дотепер настроювач-регулювальник музичних інструментів кафедри музичного мистецтва;
* 2012 - 2015 асистент кафедри історії теорії мистецтв та виконавства;
* 2015 - 2022 старший викладач кафедри історії теорії мистецтв та виконавства;
* 2016 - дотепер соліст народного оркестру народних інструментів "Волинянка" при палаці культури м. Луцька;
* 2019 - 2021 артист-вокаліст Рожищенського будинку культури "Просвіта";
* 2022 - дотепер викладач кафедри музичного мистецтва Волинського національного університету імені Лесі Українки.
 
== ПРОФЕСІЙНІ ВІДЗНАКИ, НАГОРОДИ, ЧЛЕНСТВО В ОРГАНІЗАЦІЯХ ==

Версія за 11:37, 12 грудня 2022

OlexandrGoloshchuk.jpg

старший викладач кафедри музичного мистецтва Волинського національного університету імені Лесі Українки.

ОСВІТА

  • 2010 Диплом про вищу освіту (Магістр), інститут мистецтв, Волинський державний університет імені Лесі Українки (Луцьк)

ПРОФЕСІЙНІ ПРИЗНАЧЕННЯ

  • 2010 - дотепер настроювач-регулювальник музичних інструментів кафедри музичного мистецтва;
  • 2012 - 2015 асистент кафедри історії теорії мистецтв та виконавства;
  • 2015 - 2022 старший викладач кафедри історії теорії мистецтв та виконавства;
  • 2016 - дотепер соліст народного оркестру народних інструментів "Волинянка" при палаці культури м. Луцька;
  • 2019 - 2021 артист-вокаліст Рожищенського будинку культури "Просвіта";
  • 2022 - дотепер викладач кафедри музичного мистецтва Волинського національного університету імені Лесі Українки.

ПРОФЕСІЙНІ ВІДЗНАКИ, НАГОРОДИ, ЧЛЕНСТВО В ОРГАНІЗАЦІЯХ