trusted
350
редагувань
(Не показано 24 проміжні версії 2 користувачів) | |||
Рядок 1: | Рядок 1: | ||
''''' | '''Назва групи (гуртка):''' Електрична активність кори головного мозку під час гальмування і переключення моторних програм мануальних рухів | ||
'''Науковий керівник:''' [[Моренко Алевтина Григорівна]], доктор біологічних наук, професор | |||
'''Мета:''' | '''Мета й завдання:''' метою роботи проблемної групи є залучення бакалаврів та магістрів до наукової діяльності, ґрунтовне та різнобічне вивчення студентами актуальних проблем фізіології людини, зокрема методів дослідження активності головного мозку та м’язів пальців | ||
кисті під час ініціалізації та переключення моторних програм мануальних рухів сучасних умовах. | |||
'''Основними завданнями проблемної групи є:''' | |||
# поглиблене вивчення основ і методичних підходів до вивчення електричної активності мозку методом електроенцефалографії та викликаних потенціалів, пов’язаних із подією; | |||
# поглиблене вивчення основ і методичних підходів до вивчення електричної активності м’язів методом електроміографії. | |||
# розв’язання актуальних науково-технічних питань, ознайомлення з методикою планування й проведення електроенцефалографічного та електроміографічного експериментів; | |||
# організація науково-дослідної роботи студентів під час виконання кваліфікаційних робіт, які мають тематику, пов’язану із вивченням електричної активності кори головного мозку під час гальмування і переключення моторних програм мануальних рухів; | |||
#розвиток у студентів компетентностей науковця, дослідника; | |||
# залучення студентів до участі в наукових конференціях, семінарах, конкурсах; | |||
# обговорення теоретичних проблем щодо планування і переключення моторних програм мануальних рухів у людини; | |||
# сприяння формуванню здібностей застосовувати теоретичні знання в практичній діяльності. | |||
У процесі своєї діяльності члени проблемної групи будуть використовувати такі форми роботи як засідання, наукові дослідження, участь у наукових конференціях, семінарах, круглих столах. | |||
'''Склад групи (гуртка):''' | |||
{| border="1" cellpadding="2" | {| border="1" cellpadding="2" | ||
|'''№№''' | |'''№№''' | ||
|''' | |'''Прізвище, ім’я студента''' | ||
|''' | |'''Курс''' | ||
|'''Група''' | |||
|- | |- | ||
|1 | |1 | ||
| | |Лаврененко Олег | ||
| | |2 | ||
|ЛД-62 | |||
|- | |- | ||
|2 | |2 | ||
| | |Ярошик Богдан | ||
| | |3 | ||
|Біо-31 | |||
|- | |||
|} | |||
'''План роботи проблемної групи у 2020-2021 навчального року''' | |||
{| border="1" cellpadding="2" | |||
|'''№№''' | |||
|'''Назва і вид роботи''' | |||
|'''Виконавці''' | |||
|Термін виконання | |||
|- | |||
|1 | |||
|Дослідження відомостей наукової літератури з питань особливостей оцінки часових інтервалів людиною | |||
|Лаврененко Олег | |||
|Вересень-жовтень, 2021 р | |||
|- | |||
|2 | |||
|Дослідження відомостей наукової літератури про особливості використання методу електроміографії | |||
|Лаврененко Олег | |||
|Вересень-грудень, 2021 р. | |||
|- | |- | ||
|3 | |3 | ||
| | |Експериментальне дослідження електроміографічної активності м’язів згиначів та розгиначів пальців кисті у чоловіків і жінок із різною оцінкою коротких часових інтервалів | ||
| | |Лаврененко Олег | ||
|Вересень-жовтень, 2021 р | |||
|- | |- | ||
|4 | |4 | ||
| | |Дослідження відомостей наукової літератури щодо центральних механізмів організації довільних рухів людини | ||
| | |Ярошик Богдан | ||
|Вересень-квітень, 2021 р. | |||
|- | |- | ||
|5 | |5 | ||
| | |Обговорення результатів експериментального дослідження електроміографічної активності м’язів згиначів та розгиначів пальців кисті у чоловіків і жінок із різною оцінкою коротких часових інтервалів | ||
| | |Лаврененко Олег | ||
|Грудень 2021рр | |||
|- | |- | ||
|6 | |6 | ||
| | |Участь у щорічній науково-практичній конференції університету, доповіді, публікація матеріалів конференції | ||
|Лютий-березень | |Усі учасники групи | ||
|Лютий-березень 2022 | |||
|- | |- | ||
|7 | |7 | ||
| Підготовка матеріалів для публікації та участі в конференціях | | Підготовка матеріалів для публікації та участі в конференціях | ||
| | | Усі учасники групи | ||
|Травень-червень 2022 р. | |||
|- | |||
|} | |||
'''Тематика наукових досліджень проблемної групи за 2021/22 навчальний рік ''' | |||
{| border="1" cellpadding="2" | |||
|'''№''' | |||
|'''Прізвище, ім’я студента''' | |||
|'''Тема наукового дослідження''' | |||
|- | |- | ||
| | |1 | ||
| | |Лаврененко Олег | ||
| | |Особливості електричної активності м'язів у осіб із різною оцінкою часових інтервалів | ||
|- | |||
|2 | |||
|Ярошик Богдан | |||
|Сучасні дослідження центральних механізмів організації довільних рухів людини | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
''' | '''Календарний план роботи:''' | ||
{| style="border-spacing:0;width:17.401cm;" | |||
|- | |||
| align=center style="border-top:0.5pt solid #000000;border-bottom:0.5pt solid #000000;border-left:0.5pt solid #000000;border-right:none;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | '''№''' | |||
| align=center style="border-top:0.5pt solid #000000;border-bottom:0.5pt solid #000000;border-left:0.5pt solid #000000;border-right:none;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | '''Назва і вид роботи''' | |||
| align=center style="border-top:0.5pt solid #000000;border-bottom:0.5pt solid #000000;border-left:0.5pt solid #000000;border-right:none;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | '''Виконавці''' | |||
| align=center style="border:0.5pt solid #000000;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | '''Результати виконання''' | |||
|- | |||
| style="border-top:0.5pt solid #000000;border-bottom:0.5pt solid #000000;border-left:0.5pt solid #000000;border-right:none;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | 1 | |||
| style="border-top:0.5pt solid #000000;border-bottom:0.5pt solid #000000;border-left:0.5pt solid #000000;border-right:none;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | Дослідження відомостей наукової літератури з питань особливостей оцінки часових інтервалів людиною | |||
| style="border-top:0.5pt solid #000000;border-bottom:0.5pt solid #000000;border-left:0.5pt solid #000000;border-right:none;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | Лаврененко Олег | |||
| style="border:0.5pt solid #000000;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | Виконано | |||
|- | |||
| style="border-top:0.5pt solid #000000;border-bottom:0.5pt solid #000000;border-left:0.5pt solid #000000;border-right:none;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | 2 | |||
| style="border-top:0.5pt solid #000000;border-bottom:0.5pt solid #000000;border-left:0.5pt solid #000000;border-right:none;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | Дослідження відомостей наукової літератури про особливості використання методу електроміографії | |||
| style="border-top:0.5pt solid #000000;border-bottom:0.5pt solid #000000;border-left:0.5pt solid #000000;border-right:none;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | Лаврененко Олег | |||
| style="border:0.5pt solid #000000;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | Виконано | |||
|- | |||
| style="border-top:0.5pt solid #000000;border-bottom:0.5pt solid #000000;border-left:0.5pt solid #000000;border-right:none;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | 3 | |||
| style="border-top:0.5pt solid #000000;border-bottom:0.5pt solid #000000;border-left:0.5pt solid #000000;border-right:none;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | Експериментальне дослідження електроміографічної активності м’язів згиначів та розгиначів пальців кисті у чоловіків і жінок із різною оцінкою коротких часових інтервалів | |||
| style="border-top:0.5pt solid #000000;border-bottom:0.5pt solid #000000;border-left:0.5pt solid #000000;border-right:none;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | Лаврененко Олег | |||
| style="border:0.5pt solid #000000;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | Виконано | |||
|- | |||
| style="border-top:0.5pt solid #000000;border-bottom:0.5pt solid #000000;border-left:0.5pt solid #000000;border-right:none;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | 4 | |||
| style="border-top:0.5pt solid #000000;border-bottom:0.5pt solid #000000;border-left:0.5pt solid #000000;border-right:none;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | Дослідження відомостей наукової літератури щодо центральних механізмів організації довільних рухів людини | |||
| style="border-top:0.5pt solid #000000;border-bottom:0.5pt solid #000000;border-left:0.5pt solid #000000;border-right:none;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | Ярошик Богдан | |||
| style="border:0.5pt solid #000000;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | Виконано | |||
|- | |||
| style="border-top:0.5pt solid #000000;border-bottom:0.5pt solid #000000;border-left:0.5pt solid #000000;border-right:none;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | 5 | |||
| style="border-top:0.5pt solid #000000;border-bottom:0.5pt solid #000000;border-left:0.5pt solid #000000;border-right:none;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | Обговорення результатів експериментального дослідження електроміографічної активності м’язів згиначів та розгиначів пальців кисті у чоловіків і жінок із різною оцінкою коротких часових інтервалів | |||
| style="border-top:0.5pt solid #000000;border-bottom:0.5pt solid #000000;border-left:0.5pt solid #000000;border-right:none;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | Лаврененко Олег | |||
| style="border:0.5pt solid #000000;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | Виконано | |||
|- | |||
| style="border-top:0.5pt solid #000000;border-bottom:0.5pt solid #000000;border-left:0.5pt solid #000000;border-right:none;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | 6 | |||
| style="border-top:0.5pt solid #000000;border-bottom:0.5pt solid #000000;border-left:0.5pt solid #000000;border-right:none;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | Участь у щорічній науково-практичній конференції університету, доповіді, публікація матеріалів конференції | |||
| style="border-top:0.5pt solid #000000;border-bottom:0.5pt solid #000000;border-left:0.5pt solid #000000;border-right:none;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | Усі учасники групи | |||
| style="border:0.5pt solid #000000;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | Не виконано у зв’язку з військовими діями | |||
|- | |||
| style="border-top:0.5pt solid #000000;border-bottom:0.5pt solid #000000;border-left:0.5pt solid #000000;border-right:none;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | 7 | |||
| style="border-top:0.5pt solid #000000;border-bottom:0.5pt solid #000000;border-left:0.5pt solid #000000;border-right:none;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | Підготовка матеріалів для публікації та участі в конференціях | |||
| style="border-top:0.5pt solid #000000;border-bottom:0.5pt solid #000000;border-left:0.5pt solid #000000;border-right:none;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | Усі учасники групи | |||
| style="border:0.5pt solid #000000;padding-top:0cm;padding-bottom:0cm;padding-left:0.191cm;padding-right:0.191cm;" | Не виконано у зв’язку з військовими діями | |||
|- | |||
|} | |||
[[Media:Звіт моренко.pdf | Звіт про роботу групи за 2021/2022 н.р.]] |