Анонім

Відмінності між версіями «Експериментальної фізики та інформаційно-вимірювальних технологій»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
нема опису редагування
Рядок 1: Рядок 1:
== Історична довідка ==
== Історична довідка ==


Кафедра експериментальної фізики та інформаційно-вимірювальних технологій створена у 2015 році на базі двох кафедр: загальної фізики та методики викладання фізики та кафедри фізики твердого тіла й інформаційно-вимірювальних технологій.
Кафедра експериментальної фізики та інформаційно-вимірювальних технологій була створена у 2015 році шляхом об’єднання кафедри «Загальної фізики та методики викладання фізики» та кафедри «Фізики твердого тіла та інформаційно-вимірювальних технологій», завідувачем кафедри обрано –  доктора фізико-математичних наук, доцента Сергія Анатолійовича Федосова.
Кафедра загальної фізики та методики викладання фізики Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки бере свої витоки з кафедри фізики Луцького учительського інституту (1946 р.), Луцького педагогічного інституту імені Лесі Українки (1952 рік). Коли Указом Президента України від 16 липня 1993 року № 226/93, на базі Луцького педагогічного інституту відкрито Волинський державний університет імені Лесі Українки, фізико-математичний факультет реорганізовано у два факультети: фізичний та математичний. Базою для організації фізичного факультету стала кафедра фізики, яку було поділено на три кафедри. Однією з них стала кафедра загальної фізики та методики викладання фізики.
Завідувачем кафедри було призначено досвідченого педагога, заслуженого працівника освіти, професора Леоніда Романовича Калапушу.
На базі очолюваної ним кафедри фізики 1993 року засновано фізичний факультет Волинського державного університету імені Лесі Українки.
За вагомий внесок у розвиток кафедри та факультету, а також за безмежну відданість педагогічній роботі, зусиллями працівників кафедри одну з лабораторій перейменовано у "Лабораторію-музей імені професора Л.Р. Калапуші". У лабораторії зібрано матеріал про життєвий шлях, наукову та педагогічну роботу Леоніда Романовича, а також прилади та установки, виготовлені під його керівництвом.
У 2011 році завідувачем кафедри обрано кандидата фізико-математичних наук, відмінника освіти України, доцента Ніну Анатоліївну Головіну.
У 1969 році при кафедрі фізики фізико-математичного факультету Луцького педагогічного інституту імені Лесі Українки була створена проблемна лабораторія з фізики, до складу якої увійшла лабораторія з фізики твердого тіла. Організаторами і першими керівниками лабораторії були викладачі кафедри Зіновій Володимирович Панкевич, Анатолій Костянтинович Семенюк, а з 1973 року Георгій Євлампійович Давидюк. Ця лабораторія стала основою наукової бази кафедри фізики твердого тіла, створеної наказом ректора Волинського державного університету імені Лесі Українки № 10/К від 10 вересня 1993 року фізичного факультету Волинського державного університету. Завідувачем кафедри було призначено – кандидата фізико-математичних наук Георгія Євлампійовича Давидюка.
Сфера наукових інтересів кафедри пов’язана з питаннями фізики дефектів у напівпровідникових матеріалах. Основними науковими досягненнями є установлення механізмів утворення радіаційних дефектів і їх взаємодії з найбільш важливими технологічними домішками в халькогенідних напівпровідниках групи АІІВVI. Запропоновані несуперечливі моделі дефектних комплексів радіаційного походження та механізми їх перебудови під впливом різних зовнішніх факторів, відповідальні за електричні й оптичні властивості бінарних сполук АІІВVI. Досліджено вплив великих скупчень дефектів, утворених опроміненням напівпровідників важкими високоенергетичними частинками (протонами, реакторними нейтронами) на структурні особливості кристалічної ґратки бінарних напівпровідникових сполук і параметри електричних, оптичних та фотоелектричних явищ у напівпровідниках групи АІІВVI.
У зв’язку з розширенням наукового та навчально-методичного напрямків роботи кафедра фізики твердого тіла у 2011 році отримала назву «Фізики твердого тіла та інформаційно-вимірювальних технологій», завідувачем кафедри призначено – кандидата фізико математичних наук, доцента Володимира Васильовича Божка.
З 2015р. у зв’язку з реорганізацією Фізичного та Математичного факультетів Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки на базі кафедр «Загальної фізики та методики викладання фізики» та «Фізики твердого тіла та інформаційно-вимірювальних технологій» створено кафедру «Експериментальної фізики та інформаційно-вимірювальних технологій» – завідувач кафедри доктор фізико-математичних наук, професор Федосов Сергій Анатолійович


Завідувачем кафедри було обрано доктора фізико-математичних наук, доцента Федосова Сергія Анатолійовича.


<ref><ref>Вставте сюди текст виноски</ref>[[Файл:Example.jpg|міні]]</ref>== Склад кафедри ==
Склад кафедри:  
• доктор фіз.-мат. наук, проф. Федосов С.А,
• доктор пед.. наук, проф. Мартинюк О.С,
• доктор фіз.-мат. наук, проф. Мирончук Г. Л.,
• кандидат фіз.-мат. наук, доц. Божко В. В.,
• кандидат фіз.-мат. наук доц. Богданюк М. С
• кандидат фіз.-мат.наук. доц. Галян В.В.,
• кандидат фіз.-мат. наук. доц. Головіна Н.А.,
• кандидат фіз.-мат. наук, доц. Пирога С.А.,
• кандидат фіз.-мат. наук, доц. Шаварова Г.П.,
• кандидат фіз.-мат.наук. доц Кевшин А.Г.,
• кандидат фіз.-мат. наук. ст. викладач Новосад О.В.,
• кандидат фіз.-мат. наук., ст..викладач. Замуруєва О.В.,
• кандидат пед. наук. доц. Кобель Г.П.,
• кандидат пед. наук. доц. Муляр В.П.,
• кандидат пед. наук. доц. Полетило С.А.,


1.  
Інженер Третяк А.П., інженер Бурлака О.О., ст. лаборант Карпук В.Г., ст. лаборант Данильчук С.П, ст. лаборант Хмарук Г.П, ст. лаборант Панкевич С.С,ст..лаборант Зімич Т.Ф., ст..лаборант Шишко Т.П., ст..лаборант Пахачук С.С.
 
Володимир Васильович, кандидат фіз.мат. наук, доцент;
 
2. Богданюк М.С.
 
, кандидат фіз.мат. наук, доцент;
 
3. Мирончук Г., кандидат фіз.мат. наук, доцент;
 
4. Пирога С.А., кандидат фіз.мат. наук, доцент;
 
5. Шаварова Г.П., кандидат фіз.мат. наук, доцент;
 
6. Коровицький А.М., кандидат фіз.мат. наук, доцент;
 
7. Головіна Н.А., кандидат фіз.мат. наук, доцент;
 
8. Галян В.В., кандидат фіз.мат. наук, доцент;
 
9. Кобель Г.П., кандидат пед. наук, доцент;
 
10. Кевшин А.Г., кандидат фіз.мат. наук, доцент;
 
11. Мартинюк О.С., доктор пед. наук;
 
12. Муляр В.П., кандидат пед. наук, доцент;
 
[[13. Полетило С.А., кандидат пед. наук, доцент.]]
 
 
Значну роль у роботі кафедри відіграють представники навчально-допоміжного персоналу:
 
завідувач лабораторіями Карпук Володимир Герасимович, Новосад Олексій Володимирович, інженери Олег Олексійович Бурлака, Третяк Аліна Петрівна, Шишко Тетяна Павлівна, старші лаборанти Морозовський Вячеслав Григорович, Панкевич Сергій Святославович, Зімич Тетяна Федорівна, Данильчук Сергій Павлович, Хмарук Галина, Воронюк Сергій Валерійович, лаборант Ващук Олександр Віталійович.


== Основні напрямки наукового дослідження ==
== Основні напрямки наукового дослідження ==
trusted
714

редагувань