Анонім

Відмінності між версіями «Географічний факультет»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
нема опису редагування
Рядок 101: Рядок 101:


Всі дисципліни, які викладаються на географічному факультеті забезпечені навчально-методичною літературою.
Всі дисципліни, які викладаються на географічному факультеті забезпечені навчально-методичною літературою.
== Навчальна лабораторія краєзнавчих атласів ==
Навчальна лабораторія краєзнавчих атласів
кафедри фізичної географії географічного факультету
Підпорядкування лабораторії: кафедра  фізичної географії географічного факультету.
Рік створення лабораторії: 2007.
Адреса: м. Луцьк, вул. Потапова, 9, корпус С, 6 поверх (аудиторія 613).
Кадрове забезпечення: інженер ІІ категорії - Качаровський Р.Є. (0,75 ставки) з квітня 2007 р. і донині та інженер ІІ категорії Антипюк О.В. (0,25 ставки за сумісництвом) з травня 2017 р. і донині (з квітня 2007 р. по травень 2017 р.- інженер І категорії)
Матеріально-технічна база
• Комп’ютери повної комплектації 2 штуки
• Сканер Ф-4 формату 1 штука
• Кольоровий принтер1 штука
• Мультимедійний проектор 1 штука.
Обладнання лабораторії відповідає її профілю та використовується в навчальному процесі й наукових дослідженнях.
Документальне укомплектування
Документація, що наявна в лабораторії:
1. Положення про лабораторію;
2. Паспорт лабораторії;
3. Технічний паспорт лабораторії;
4. Функціональні обов’язки інженера ІІ категорії лабораторії;
5. Плани роботи лабораторії за 2007-2020 рр.;
6. Звіти про виконання планів роботи за 2017-2019 рр.;
7. Графік роботи лабораторії;
8. Графік роботи інженера ІІ категорії;
9. Інструкція з техніки безпеки;
10. Інструкція з протипожежної безпеки.
Основні напрями діяльності навчальної лабораторії:
- забезпечення практичної підготовки студентів з використанням новітніх технологій у пошуковій діяльності при проведенні досліджень на краєзнавчу, географічну та природоохоронну  тематику;
- забезпечення практичної підготовки студентів з використанням новітніх технологій у географічному картографуванні;
        - надання освітніх, наукових та інших послуг у сфері краєзнавства та географії;
- розробка навчальних карт, атласів краєзнавчого та географічного спрямування, поєднання теоретичного і практичного навчання з продуктивною працею;
- формування у студентів навичок організаторської і суспільно-виховної роботи;
- забезпечення проведення навчальних занять з дисциплін краєзнавчого та географічного спрямування;
-   проведення науково-практичних та навчальних семінарів.
Навчальна лабораторія забезпечує навчальний процес, здійснюючи навчально-методичне забезпечення дисциплін при підготовці магістрів із спеціальності 103 Науки про Землю –  «Управління природоохоронною діяльністю», «Географія рекреаційно-туристського потенціалу України»; магістрів із спеціальності 106 Географія – «Картування природно-територіальних комплексів», «Формування екологічної мережі», «Природно-заповідний фонд України»; бакалаврів із спеціальностей 103 Науки про Землю та 106 Географія – «Заповідна справа» та «Океанологія».
Основні напрямки наукових досліджень навчальної лабораторії:
1. Природний рекреаційний потенціал Волинської області.
2. Природно-заповідний фонд, екологічна мережа Волинської області
3.Туристично-рекреаційна потенціал  адміністративно-територальних  одиниць Волинської області
Водночас фахівцями навчальної лабораторії у 2007-2017 рр. на високому професійному рівні здійснювалась картографічна діяльність, зокрема розроблено, підготовлено до друку та видано «Атлас історії культури Волинської області» (2008 р.). У рамках підготовки Волинської області до футбольного чемпіонату «Євро – 2012», з метою популяризації регіону на теренах Європи, інженерами лабораторії створено та підготовлено до друку інформаційно-довідковий буклет-карту «Волинь-туристам» (2012 р., формату А4), виданий за кошти Волинської обласної державної адміністрації.
У 2017-2018 роках на замовлення Управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА в рамках проекту «Волинь заповідна», із залученням  її фахівців було підготовлено альбом-каталог «Природно-заповідний фонд Волинської області » (2018 р. З. К. Карпюк, В. О. Фесюк, О. В. Антипюк). Під час здійснення цього ж проекту виконувалися художньо-картографічні роботи (О.В.Антипюк), що стали основою буклету «Заповідна природа Волині» та карти «Природоохоронні території Волинської області», авторами яких є В. О. Фесюк, З. К. Карпюк.
Одночасно з картографічною діяльністю колектив лабораторії брав участь у підготовці і проведенні міжнародних науково-практичних конференцій: «Шацький національний природний парк: регіональні аспекти, шляхи та напрями розвитку» (03-06 жовтня 2007 р.), «Озера та штучні водойми України: сучасний стан й антропогенні зміни» (22-24 травня 2008), «Біомінералогія-2008» (23-25 жовтня 2008 р.), «Шацький національний природний парк: регіональні аспекти, шляхи та напрями розвитку» (16-18 вересня 2010 р.), «Екологічні проблеми Шацького національного природного парку» (17–19 жовтня 2012 р.), «Національні природні парки – минуле, сьогодення, майбутнє», присвячена до 30-річчя Шацького національного природного парку (23–25 квітня 2014 р.) та V Міжнародна науково-практична конференція «Шацький національний природний парк в структурі екомережі Західного Полісся» (6-8 жовтня 2017 р.)
На основі матеріалів конференцій інженерами лабораторії підготовлено дванадцять випусків збірника «Природа Західного Полісся та прилеглих територій».
Працівники навчальної лабораторії краєзнавчих атласів брали участь у підготовці та стали співавторами ряду наукових праць, а саме: у 2012 році – «Осушені землі Волинської області та їх охорона» (Ф.В.Зузук, Л.К.Колошко, З.К.Карпюк); у 2013 році – фотоальбом «Шацький національний природний парк»; у 2014 – видані дві монографії «Шацьке поозер’я: Геологічна будова та гідрогеологічні умови” та колективна монографія за загальною редакцією Ф. В. Зузука (співавторами є фахівці лабораторії): «Природа Західного Полісся, прилеглого до Хотиславського кар’єру Білорусі», здана до друку монографія: «Шацьке поозер’я: Тваринний світ».
Крім того, у 2007-2014 рр. фахівці лабораторії залучалися до виконання держбюджетних науково-дослідних робіт: у 2006-2008 р. – «Основи раціонального природокористування та охорони природи Західного Полісся» (керівник НДР Ф. В. Зузук; виконавці: Зузук Ф. В., Кутовий С. С., Ільїн Л. В., Колошко Л. К., Карпюк З. К., Димшиць О. Л. – Держ. реєстраційний номер 0106U000275); у 2008 - 2010 р. – «Сучасний стан і перспективи розвитку природно-заповідного фонду Західного Полісся та формування його національно-екологічної мережі»,  (керівник НДР Ф. В. Зузук ; виконавці: Зузук Ф. В., Колошко Л. К., Карпюк З. К., Димшиць О. Л. – Держ. реєстраційний номер 0109U000576); у 2013 - 2014 рр. «Геоекологічні зміни природних комплексів Західного Полісся (Шацького національного природного парку), спричинені експлуатацією Хотиславського кар’єру в Білорусі» (керівник НДР Ф. В. Зузук ; виконавці: Ф. В. Зузук, І. І. Залеський, З. К. Карпюк, А. Г. Потапова, Р. Є. Качаровський, О. В. Антипюк, О. Л. Димшиць, Л. К. Колошко, А. М. Луцюк, А. В. Розтока, А. Р. Опейда, А. В. Пилипюк. – Держ. реєстраційний номер 0113U002223).
Водночас фахівці навчальної лабораторії здійснюють підготовку значної кількості наукових публікацій, зокрема Качаровський Р. Є. – автор 58 наукових публікацій (трьох статей та одних тез, включених до наукометричних баз, статті у зарубіжному науковому виданні, 16 статей у фахових вітчизняних виданнях, 32 тез (одних з них одноособово) доповідей на міжнародних, по одній на всеукраїнській та обласній  науково-практичних конференціях); Антипюк О. В. – 30 наукових публікацій (статті, включеної до наукометричних баз, статті у зарубіжних виданнях, трьох статей у фахових вітчизняних виданнях, 23 тез доповідей на міжнародних, по одній на всеукраїнській та обласній  науково-практичних конференціях).
Плани та перспективи розвитку лабораторії
1. Підтримка працездатності обладнання лабораторії.
2. Підготовка, проведення та відпрацювання лабораторних робіт у відповідності до навчальних дисциплін, що проводяться на базі лабораторії.
3. Публікація тез, статей за матеріалами науково-дослідної роботи, що здійснюється на базі лабораторії та апробація їх на міжнародних, всеукраїнських конференціях.
4. Забезпечувати технічні умови виконання кваліфікаційних робіт студентів, які спеціалізуються на кафедрі фізичної географії.
5. Забезпечення належних умов для надання платних послуг фізичним або юридичним особам відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. № 796 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності» із змінами, внесеними згідно з постановою КМУ № 305 від 20.05.2015 р.
6. Підвищувати рівень теоретичної та практичної підготовки студентів-географів.
Кафедра фізичної географії 43025, м. Луцьк, вул. Потапова,9 (корпус С)
(0332) 24-04-21, 24-89-47


== Контакти ==
== Контакти ==
trusted
2324

редагування