Анонім

Відмінності між версіями «Наукові школи, тренінги»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Рядок 162: Рядок 162:
[[Файл:Роб зустріч1.jpg|200px|thumb|left|Доцент Кузнєцов Ілля та доктор Павел Херман під час засідання в рамках роботи за грантом ResearchLinks 2016-0587]]  
[[Файл:Роб зустріч1.jpg|200px|thumb|left|Доцент Кузнєцов Ілля та доктор Павел Херман під час засідання в рамках роботи за грантом ResearchLinks 2016-0587]]  
[[Файл:Роб зустріч2.jpg|200px|thumb|right|Робоча зустріч учасників в рамках роботи за грантом ResearchLinks 2016-0587]]  
[[Файл:Роб зустріч2.jpg|200px|thumb|right|Робоча зустріч учасників в рамках роботи за грантом ResearchLinks 2016-0587]]  
21-22 листопада 2019 в Королівському технічному університеті (м. Стокгольм, Швеція), в рамках роботи за грантом ResearchLinks 2016-0587 на тему «A computational infrastructure for high-throughput a nalysis of large volumes of brain signal data», відбулася робоча зустріч учасників зі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (доценти [[Кузнєцов Ілля Павлович]], [[Абрамчук Ольга Миколаївна]], [[Качинська Тетяна Валеріївна]] та [[Журавльов Олександр Анатолійович]]), Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (професори Макарчук Микола та Зима Ігор, аспірант Шпенков Олексій та магістр Черних Марія), Інституту геронтології ім. Д. Ф. Чеботарьова НАМН України (доцент Крижановський Сергій) з доктором Павелом Херманом. Під час засідання було обговорено питання щодо результатів виконання проекту, подальші перспективі і напрямки співпраця. Було відзначено широку географію представлення результатів досліджень учасників гранту, а також можливість використання ЕЕГ-даних, що отримані дослідниками, як маркерів для визначення чи попередження хвороби Паркінсона та інших розладів нервової системи.
21-22 листопада 2019 в Королівському технічному університеті (м. Стокгольм, Швеція), в рамках роботи за грантом ResearchLinks 2016-0587 на тему «A computational infrastructure for high-throughput a nalysis of large volumes of brain signal data», відбулася робоча зустріч учасників зі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (доценти [[Кузнєцов Ілля Павлович]], [[Абрамчук Ольга Миколаївна]], [[Качинська Тетяна Валеріївна]] та [[Журавльов Олександр Анатолійович]]), Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (професори Макарчук Микола та Зима Ігор, аспірант Шпенков Олексій та магістр Черних Марія), Інституту геронтології ім. Д. Ф. Чеботарьова НАМН України (доцент Крижановський Сергій) з доктором Павелом Херманом. Під час засідання було обговорено питання щодо результатів виконання проекту, подальші перспективі і напрямки співпраця. Було відзначено широку географію представлення результатів досліджень учасників гранту, а також можливість використання ЕЕГ-даних, що отримані дослідниками, як маркерів для визначення чи попередження хвороби Паркінсона та інших розладів нервової системи.У 2016 році представники кафедри фізіології людини і тварин виграли міжнародний грант Swedish Reasearch Links (код RL 2016-05871), спонсором якого виступала Дослідницька рада Швеції (Swedish Research Council). Термін грантової діяльності передбачався з 2017 по 2019 рік, але у зв'язку із епідемією COVID-19 був продовжений до 2021 року. Виконавцями гранту були Королівській технічний університет (м. Стокгольм, Швеція), Волинський національний університет ім. Лесі Українки (м. Луцк, Україна), Київський національний університет ім. Тараса Шевченка (м. Київ, Україна), НДІ геронтології ім. Чеботарьова (м. Київ, Україна), психофізіологічне товариство Грузії (м. Тбілісі, Грузія). ВНУ представляли доценти кафедри фізіології людини і тварин Кузнєцов Ілля, Качинська Тетяна, Журавльов Олександр, Абрамчук Ольга. Основною метою гранту було встановлення наукових зв'язків між дослідниками різних країн в рамках роботи над перспективною структурою швидкого обміну нейрофіологічних даних великого об'єму. Передбачалося, що результатами грантової діяльності буде організація трьохсторонніх візитів учасників гранту, проведення конференцій та семінарів з нейроінформатики та обчислювальної нейронауки.
 
Результатами роботи учасників гранту стали дві міжнародні конференції. Перша конференція була організована грузинським психофізіологічним товариством у 2018 в м. Тбілісі. Українські дослідники виступили на цій конференції з науковими доповідями, а також провели школу з аналізу мікростанів мозку на основі електрофізіологічних даних. Друга конференція була організована українською стороною і проводилась у 2019 році у м. Київ. В цій конференції взяли участь близько 50 представників освітньої, наукової та IT-галузей, які заслухали доповіді як виконавців гранту, так і запрошених українських та іноземних вчених з Німеччини, Польші, Швеції.
 
В рамках роботи над грантом учасники обмінялися досвідом використання обчислювальних методів, зокрема методів машинного навчання, для обробки нейрофізіологічних даних великих об'ємів. Результати застосування нових методів аналізу нейрофізіологічних даних були представлені у вигляді доповідей на міжнародних конференціях з нейрофізіології в м. Дублін (Ірландія), м. Варшава (Польша), м. Гейдельберг (ФРН).
 
Одним з результатів грантової діяльності стала розробка і створення онлайн-ресурсу з нейрофізіологічними даними EEGHub.ge. Також преставники української сторони пройшли навчання від neuroCare Group (м. Мюнхен, ФРН) сучасним методами реєстрації та обробки даних в області нейрозворотнього зв'язку та інтерфейсів мозок-комп'ютер.
 
Зв'язки між науковими установами різних країн, які були налагоджені протягом роботи над грантом, є потужним підгрунтям для подальшої спільної наукової діяльності. Зокрема, спільно з представниками Королівського Технічного Університету проводиться дослідження нейрофізіологічних механізмів посттравматичного стресового розладу та моральної травми, проводиться робота над розміщенням нейрофізіологічних даних у відкритому доступі на спеціалізованих нейронаукових сервісах. Розвинені контакти з грузинською стороною призвели до отримання нових наукових грантів від грузинських наукових фондів та спільних наукових та методичних публікацій у співавторстві із грузинськими дослідниками.
 


= Презентація обладнання компанії BIOPAC =
= Презентація обладнання компанії BIOPAC =
trusted
350

редагувань