Анонім

Відмінності між версіями «Факультет культури і мистецтв»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
нема опису редагування
Рядок 2: Рядок 2:
'''Рік заснування інституту:''' Інститут мистецтв засновано 1 вересня 1994 р. у відповідності до перспективного плану розвитку Волинського державного університету імені Лесі Українки. З вересня 2016 року Інститут мистецтв перейменовано на факультет мистецтв. Даний факультет провадить освітню діяльність з підготовки фахівців за освтнім ступенем „Бакалавр”, „Магістр”, та освітньо-кваліфікаційним рівнем „Спеціаліст” за спеціальностями „Музичне мистецтво”, „Образотворче мистецтво”, „Хореографія” на денній та заочній формах навчання.
'''Рік заснування інституту:''' Інститут мистецтв засновано 1 вересня 1994 р. у відповідності до перспективного плану розвитку Волинського державного університету імені Лесі Українки. З вересня 2016 року Інститут мистецтв перейменовано на факультет мистецтв. Даний факультет провадить освітню діяльність з підготовки фахівців за освтнім ступенем „Бакалавр”, „Магістр”, та освітньо-кваліфікаційним рівнем „Спеціаліст” за спеціальностями „Музичне мистецтво”, „Образотворче мистецтво”, „Хореографія” на денній та заочній формах навчання.


== Історична довідка ==
'''Історична довідка:''' Передумовою створення майбутнього інституту стала діяльність колективу методичної комісії з музики і співів, створеної у 1977 р. при кафедрі педагогіки і методики початкового навчання факультету підготовки вчителів початкових класів Луцького педагогічного інституту імені Лесі Українки. Методичну комісію очолив кандидат педагогічних наук, ст. викладач С.Н. Никитюк − непересічний фахівець, під керівництвом якого активізувалася робота зі створення мистецького напрямку в підготовці педагогічних кадрів. В результаті у 1983 р. було відкрито спеціальності „Початкове навчання і музика” та „Початкове навчання і образотворче мистецтво”. У 1985 р. методичну комісію з музики і співів реорганізовано в кафедру музики. В 1986 р. відкрито кафедру образотворчого мистецтва, яку очолив  кандидат архітектури, доцент О. В. Лесик. У 1991 р. в педагогічному інституті було здійснено перший набір на спеціальність „Хореографія та початкове навчання” і створено секцію хореографії при кафедрі музики, яку очолив талановитий хореограф, ст. викладач Ф.С. Бондарук. 1992 р. кафедру музики реорганізовано в кафедри музично-теоретичних дисциплін і навчання гри на музичних інструментах, першою з яких керував С. Н. Никитюк, другу очолив В.Ф. Кучерук.
: Передумовою створення майбутнього інституту стала діяльність колективу методичної комісії з музики і співів, створеної у 1977 р. при кафедрі педагогіки і методики початкового навчання факультету підготовки вчителів початкових класів Луцького педагогічного інституту імені Лесі Українки. Методичну комісію очолив кандидат педагогічних наук, ст. викладач С.Н. Никитюк − непересічний фахівець, під керівництвом якого активізувалася робота зі створення мистецького напрямку в підготовці педагогічних кадрів. В результаті у 1983 р. було відкрито спеціальності „Початкове навчання і музика” та „Початкове навчання і образотворче мистецтво”. У 1985 р. методичну комісію з музики і співів реорганізовано в кафедру музики. В 1986 р. відкрито кафедру образотворчого мистецтва, яку очолив  кандидат архітектури, доцент О. В. Лесик. У 1991 р. в педагогічному інституті було здійснено перший набір на спеціальність „Хореографія та початкове навчання” і створено секцію хореографії при кафедрі музики, яку очолив талановитий хореограф, ст. викладач Ф.С. Бондарук. 1992 р. кафедру музики реорганізовано в кафедри музично-теоретичних дисциплін і навчання гри на музичних інструментах, першою з яких керував С. Н. Никитюк, другу очолив В.Ф. Кучерук.
Ще в 1970 х рр. в межах педагогічного факультету Луцького педагогічного інституту імені Лесі Українки розпочинається багата творча історія майбутнього Інституту мистецтв. Стають визнаними ряд творчих колективів під орудою талановитих керівників − це такі мистецькі перлини педагогічного інституту як ансамбль народної пісні і танцю „Розмай” (Кужелюк Л. М.), академічна хорова капела „Лесина пісня” (Ярмусь С. І.), ансамбль танцю „Кладочка” (Косаков¬ська Л. П.), духовий оркестр (Никитюк С. Н., Гордійчук А. М.), жіночий хор (Скобе¬лєв О. М.), родинне вокальне тріо (Мандрик О. П., Мандрик Ю. Б., Корець Г. П.), ансамбль бандуристок (Сточанська М. П.), оркестр народної музики (Рівець Т. М.) та ін., більшість з яких провадили активну гастрольну діяльність та є лауреатами республіканських конкурсів. Серед провідних викладачів мистецьких кафедр Луцького педагогічного інституту − заступник декана педагогічного факультету, ст. викладач Павловська Г. Г., ст. викладач образотворчого мистецтва Романюк І. М. та багато інших педагогів.
 
Новий знаменний етап у процесі підготовки вчителів музики, хореографії та образотворчого мистецтва на Волині розпочався у 1994 р. власне з відкриттям Інституту мистецтв як структурного підрозділу новоствореного Волинського державного університету імені Лесі Українки. Інститут очолив доктор архітектури, професор, дійсний член Української академії архітектури Олександр Володимирович Лесик, у доробку якого − понад сто проектних, наукових і творчих праць. Це кандидатська дисертація „Принципи використання пам’ятників архітектури Прикарпаття під туристські бази” (1973), докторська дисертація „Принципи формування закладів відпочинку та туризму в історико-архітектурному середовищі України” (1993), монографії „Охорона і раціональне використання пам’ятників архітектури” (1986), „Замки і монастирі України” (1993), публікації „Храмове будівництво на Волині у ХVІІ – ХVІІІ ст.” (1997), „Туристичний маршрут „Пам’ятки історії та культури м. Луцька” (1998), „Сучасне використання монастирів України” (1998), „Майстри храмового дерев’яного зодчества Волині” (1999), „Пам’ятки архітектури Волині: проблеми реставрації та пристосування” (2005) та ін.), архітектурні проекти („Музей українського мистецтва в замку Олесько (1970) та ін.) та художні полотна. Відбулося вісім персональних виставок художно-графічних робіт на теми: „Пам’ятки архітектури Волині”, „Природа та архітектура Волині”, „Сонячна Волинь” та ін. Як досвідчений фахівець, професор Лесик О. В. є членом спеціалізованих вчених рад по захисту дисертацій та експертних комісій ДАК, керівником та опонентом багатьох здобувачів наукових ступенів.
Ще в 1970‑х рр. в межах педагогічного факультету Луцького педагогічного інституту імені Лесі Українки розпочинається багата творча історія майбутнього Інституту мистецтв. Стають визнаними ряд творчих колективів під орудою талановитих керівників − це такі мистецькі перлини педагогічного інституту як ансамбль народної пісні і танцю „Розмай” (Кужелюк Л. М.), академічна хорова капела „Лесина пісня” (Ярмусь С. І.), ансамбль танцю „Кладочка” (Косаков­ська Л. П.), духовий оркестр (Никитюк С. Н., Гордійчук А. М.), жіночий хор (Скобе­лєв О. М.), родинне вокальне тріо (Мандрик О. П., Мандрик Ю. Б., Корець Г. П.), ансамбль бандуристок (Сточанська М. П.), оркестр народної музики (Рівець Т. М.) та ін., більшість з яких провадили активну гастрольну діяльність та є лауреатами республіканських конкурсів. Серед провідних викладачів мистецьких кафедр Луцького педагогічного інституту − заступник декана педагогічного факультету, ст. викладач Павловська Г. Г., ст. викладач образотворчого мистецтва Романюк І. М. та багато інших педагогів.
 
: Новий знаменний етап у процесі підготовки вчителів музики, хореографії та образотворчого мистецтва на Волині розпочався у 1994 р. власне з відкриттям Інституту мистецтв як структурного підрозділу новоствореного Волинського державного університету імені Лесі Українки. Інститут очолив доктор архітектури, професор, дійсний член Української академії архітектури Олександр Володимирович Лесик, у доробку якого − понад сто проектних, наукових і творчих праць. Це кандидатська дисертація „Принципи використання пам’ятників архітектури Прикарпаття під туристські бази” (1973), докторська дисертація „Принципи формування закладів відпочинку та туризму в історико-архітектурному середовищі України” (1993), монографії „Охорона і раціональне використання пам’ятників архітектури” (1986), „Замки і монастирі України” (1993), публікації „Храмове будівництво на Волині у ХVІІ – ХVІІІ ст.” (1997), „Туристичний маршрут „Пам’ятки історії та культури м. Луцька” (1998), „Сучасне використання монастирів України” (1998), „Майстри храмового дерев’яного зодчества Волині” (1999), „Пам’ятки архітектури Волині: проблеми реставрації та пристосування” (2005) та ін.), архітектурні проекти („Музей українського мистецтва в замку Олесько (1970) та ін.) та художні полотна. Відбулося вісім персональних виставок художно-графічних робіт на теми: „Пам’ятки архітектури Волині”, „Природа та архітектура Волині”, „Сонячна Волинь” та ін. Як досвідчений фахівець, професор Лесик О. В. є членом спеціалізованих вчених рад по захисту дисертацій та експертних комісій ДАК, керівником та опонентом багатьох здобувачів наукових ступенів.
 
Професор Лесик О. В. заклав основи для всього подальшого науково-методичного та творчого розвитку інституту, його матеріальної бази та став ініціатором ряду ідей, до втілення яких великою мірою долучився заступник декана з навчально-методичної роботи доцент Гордійчук А. М. і весь педагогічний колектив.
Професор Лесик О. В. заклав основи для всього подальшого науково-методичного та творчого розвитку інституту, його матеріальної бази та став ініціатором ряду ідей, до втілення яких великою мірою долучився заступник декана з навчально-методичної роботи доцент Гордійчук А. М. і весь педагогічний колектив.
У складі інституту почали працювати кафедри: музично-теоретичних дисциплін, гри на музичних інструментах (з 2001 р. – музичних інструментів), образотворчого мистецтва, хореографії.
У 2005 − 2007 рр. Інститут мистецтв очолював доктор педагогічних наук, професор Олександр Никанорович Дем’янчук. У науковому доробку − кандидатська дисертація „Формування музично-естетичних інтересів старшокласників” (1989), докторська дисертація „Формування музично-естетичних інтересів учнів загальноосвітньої школи” (1995), колективна монографія „Проблеми художньо-естетичної освіти та виховання учнівської і студентської молоді в умовах національного відродження” за загальною редакцією Дем’янчука О. Н. (2001), монографії, посібники, статті. Професор Дем’янчук О. Н. є головою редакційних колегій збірників наукових праць „Проблеми педагогічних технологій” та „Педагогічний пошук”, членом спеціалізованих вчених рад по захисту дисертацій та експертних комісій ДАК, керівником аспірантів, опонентом й рецензентом низки дисертаційних досліджень.
Сьогодні на чолі колективу факультету мистецтв − заслужений діяч мистецтв України, кандидат педагогічних наук, професор Андрій Миколайович Гордійчук − відомий в Україні та за кордоном керівник чоловічого вокального квартету „Акорд” Андрій Миколайович Гордійчук − фахівець, у поглядах якого формується майбутнє мистецького підрозділу Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.


== У складі інституту почали працювати кафедри ==
== У складі інституту почали працювати кафедри ==
trusted
992

редагування