Комплексна ботаніко-зоологічна практика студентів біологічного факультету у «маленькій Швейцарії»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Версія від 18:47, 2 лютого 2021, створена Yermeychuk Tamara (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

21 травня 2018 року Біо-11 і Біо-12 групи біологічного факультету мали чудову можливість у період навчальної практики відвідати «Маленьку Швейцарію» на околиці міста Луцьк.
Воротнів – ботанічний заказник загальнодержавного значення.
Основна мета - зберегти дубово-грабові насадження. На території заказника є насадження дуба, якому більше триста років. Такого немає більше ніде у Волинській області.
Ця мальовнича територія знаходиться на залісних пагорбах північно-західної частини Рівненського плато.
Охороняються корінні грабово-дубові та похідні грабово-березові, дубово-ясенові насадження з багатьма видами поліської і лісостепової рослинності. Загалом флора заказника містить понад 900 видів вищих рослин. Підлісок розріджений, представлений крушиною, ліщиною, бруслиною європейською. У трав'яно-чагарниковому покриві – конвалія звичайна, копитняк європейський, вовчі ягоди звичайні, а також лілія лісова, любка зеленоквіткова, коручка чемерникоподібна, гніздівка звичайна, занесені до Червоної книги України.
Фауна представлена звичайними видами, з рідкісних трапляється лелека чорний, занесений до Червоної книги України. Заказник має наукову та освітню цінність.

Воротнів2.jpg
Воротнів3.jpg
Воротнів1.jpg
Воротнів4.jpg
Воротнів5.jpg
Воротнів6.jpg
Воротнів7.jpg
Воротнів8.jpg
Воротнів9.jpg
Воротнів0.jpg
Воротнів1а.jpg

Студентам пощастило натрапити на дуже рідкісну рослину з родини орхідних – Neottia оvata.
На території заказника майстерно облаштовані будиночки, вкриті очеретом. Також варто описати водойми, які там знаходяться. У них цілими родинами плавали дикі качки. Також ми мали унікальну можливість спостерігати, як пасічники знімали бджолиний рій.

.