Відмінності між версіями «Кафедра національної безпеки»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
нема опису редагування
Рядок 42: Рядок 42:
[[Садовнік Т.В.]]
[[Садовнік Т.В.]]


== Наукова діяльність ==
== Наукова діяльність =
Науково-дослідна тема кафедри: Імітаційне та математичне моделювання програмно-технічних систем безпеки та систем автоматизованого керування в умовах неповної інформації та сучасних інформаційних загроз в контексті національної та кібернетичної безпеки.
Мета. Розвиток ринку інформаційно-комунікаційних технологій та зростання потреб удосконалення інформаційно-технічного забезпечення у воєнній сфері зумовлює необхідність проектування та розробки сучасних програмно-технічних систем безпеки та систем автоматизованого керування.
Розглядається актуальна науково-технічна задача модельного проектування та аналізу систем автоматизованого керування, проектування технічних пристроїв для відео-нагляду та стеження,  розвиток методів криптоаналізу для захисту персональних даних користувачів в контексті забезпечення національної  та інформаційної безпеки держави та її окремих складових.
Для досягнення мети використовуються наступні сучасні наукові підходи на засоби. По-перше - на основі нечіткого багатомірного аналізу даних, що дає можливість створення автоматизованих систем комплексного захисту на основі математичних моделей симетричної та асиметричної криптографії.
Інший напрямок пов'язаний з використанням інструментів та технологій для модельно-орієнтованого проектування систем в військовій галузі, що дозволить створювати складні динамічні системи, які включають елементи управління, обробки сигналів, зв'язку. Цей підхід на основі моделювання дає краще розуміння особливостей динаміки систем на базі створення модельних прототипів, попереднього аналізу та прогнозу їх поведінки та властивостей, що дозволяє оптимізувати процес  проектування з метою найбільшої ефективності.
За допомогою цих високопродуктивних теоретико-програмних інструментів та технологій, в ході розробки можна ще на етапі проектування виявляти помилки, більш ретельно тестувати проект з кількома сценаріями, проводити його  аналіз та прогноз, а також ефективно усувати існуючі проблеми. Це призводить до економії коштів, більш короткого циклу розробки, зменшення кількості прототипів обладнання, і високої якості.
Таким чином, в контексті актуальних питань національної та кібернетичної безпеки програмне моделювання та аналіз  на базі сучасних інформаційних платформ дозволяють вирішувати весь спектр завдань від розробки концепції моделі до тестування, перевірки, генерації коду і апаратної реалізації.


== Співпраця кафедри з установами та організаціями ==
== Співпраця кафедри з установами та організаціями ==


== Контакти ==
== Контакти ==

Навігаційне меню