Відмінності між версіями «Дні науки»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
 
(Не показано 9 проміжних версій цього користувача)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Файл:Фото а.jpeg|міні|left]] [[Файл:Фото а1.jpeg|міні|left]] [[Файл:Фото а2.jpeg|міні|right]] [[Файл:Фото а3.jpeg|міні|right]]   
[[Файл:Фото а.jpeg|міні|left]] [[Файл:Фото а1.jpeg|міні|left]] [[Файл:Фото а2.jpeg|міні|right]] [[Файл:Фото а3.jpeg|міні|right]]   
У травні 2018 року в рамках [https://www.facebook.com/biofaksnu/posts/809310932606499 '''Днів науки'''] з лекцією '''“Oscillatory correlates of working memory function – a simulation study constrained with experimental data”''' виступив доктор '''Павел Херман''' (Department of Computational Science and Technology, Royal Institute of Technology, Stockholm, Sweden .  
З 14 по 18 травня 2018 року на '''біологічному факультеті''' Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулися, як і щороку, знамениті [https://www.facebook.com/biofaksnu/posts/809310932606499 '''Дні науки'''], в рамках яких було проведено велику кількість різноманітних заходів.
[[Файл:Фото в.jpeg|міні|left]] [[Файл:Фото в1.jpeg|міні|left]] [[Файл:Фото в2.jpeg|міні|right]] [[Файл:Фото в3.jpeg|міні|right]] 
[[Файл: Фото в4.jpeg|міні|left]]
Пленарне засідання відвідала '''Галина Онисько''' – заступник директора бібліотеки СНУ імені Лесі Українки, яка детально розповіла про всі послуги, які можуть отримати користувачі бібліотеки. Окрім того, доповідач надала детальну інформацію щодо ресурсів вільного доступу та електронних каталогів. Гостем засідання був '''Павел Херман''' - професор Королівського технологічного університету, м. Стокгольм, Швеція. Павел Херман виступив із доповіддю '''«Oscillatory correlates of working memory function – a simulation study constrained with experimental data»''', де були представлені результати багаторічної роботи в галузі нейроінформатики та приклади використання комп’ютерного моделювання для пояснення механізмів функціонування робочої пам’яті. Лекція викликала великий інтерес у студентів та викладачів, адже нейроінформатика є перспективною галуззю біологічної науки, що досить інтенсивно розвивається. Студенти цікавилися можливістю використання результатів дослідження доповідача у сфері штучного інтелекту та можливостях прогнозування психічних розладів.


''У доповіді було викладено: що таке нейроінформатика, чим вона займається, особливості нервової регуляції, які хвороби можна передбачати та виявляти і ще багато цікавого.''
 
За ініціативи доцента кафедри фізіології людини і тварин '''Тетяни Качинської''', на біологічному факультеті спочатку відбулося відкриття стенду-мапи '''«Географія наших наукових успіхів»'''. Ідея полягала у поширенні та ознайомленні студентів нашого факультету з інформацією щодо участі викладачів, аспірантів та студентів у міжнародних програмах, грантах та конкурсах. Студенти з цікавістю спостерігали за наповненістю мапи прапорами та пообіцяли продовжити започатковану традицію.
 
 
 
 
Одним із цікавих і насичених заходів до Днів науки на біологічному факультеті став '''майстер-клас із флористики''', який відбувся у середу 16 травня. Організували захід старший викладач кафедри ботаніки і методики викладання природничих наук '''Оксана Фіщук''' і доцент кафедри лісового та садово-паркового господарства '''Валентина Андреєва.''' Для проведення майстер-класу класу з виготовлення декоративних композицій було запрошено професійного флориста і декоратора '''Катерину Матвійчук'''. Активну участь у виготовленні композицій взяли студенти 2–5 курсів усіх спеціальностей біологічного факультету. Весняні квіти, запашні аромати, посмішки студентів – у такій атмосфері кипіла робота на біофаці. У гарній дружній атмосфері всі студенти мали можливості для реалізації своїх творчих задумів. Композиції виконані в єдиному стилі у ніжних весняних кольорах.
 
 
 
Також для студентів біологічного факультету було організовано '''тренінг з надання першої медичної допомоги''', який провела старший лаборант лабораторії медичної біології й лабораторної діагностики, лікар [Гошко Людмила Іванівна]. На манекені студентам показували, як правильно діяти під час надання першої медичної допомоги при непритомності та епілептичному нападі. А на студентці, яка погодилась бути в ролі потерпілої, показували, що потрібно зробити при утопленні, а також переломах рук, ніг, і як правильно накладати джгут на різні частини тіла. На завершення даного дійства студенти другого та третіх курсів охоче ставили питання, які стосуються невідкладної допомоги.

Поточна версія на 06:20, 16 жовтня 2020

Фото а.jpeg
Фото а1.jpeg
Фото а2.jpeg
Фото а3.jpeg

З 14 по 18 травня 2018 року на біологічному факультеті Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулися, як і щороку, знамениті Дні науки, в рамках яких було проведено велику кількість різноманітних заходів.

Фото в.jpeg
Фото в1.jpeg
Фото в2.jpeg
Фото в3.jpeg
Фото в4.jpeg

Пленарне засідання відвідала Галина Онисько – заступник директора бібліотеки СНУ імені Лесі Українки, яка детально розповіла про всі послуги, які можуть отримати користувачі бібліотеки. Окрім того, доповідач надала детальну інформацію щодо ресурсів вільного доступу та електронних каталогів. Гостем засідання був Павел Херман - професор Королівського технологічного університету, м. Стокгольм, Швеція. Павел Херман виступив із доповіддю «Oscillatory correlates of working memory function – a simulation study constrained with experimental data», де були представлені результати багаторічної роботи в галузі нейроінформатики та приклади використання комп’ютерного моделювання для пояснення механізмів функціонування робочої пам’яті. Лекція викликала великий інтерес у студентів та викладачів, адже нейроінформатика є перспективною галуззю біологічної науки, що досить інтенсивно розвивається. Студенти цікавилися можливістю використання результатів дослідження доповідача у сфері штучного інтелекту та можливостях прогнозування психічних розладів.


За ініціативи доцента кафедри фізіології людини і тварин Тетяни Качинської, на біологічному факультеті спочатку відбулося відкриття стенду-мапи «Географія наших наукових успіхів». Ідея полягала у поширенні та ознайомленні студентів нашого факультету з інформацією щодо участі викладачів, аспірантів та студентів у міжнародних програмах, грантах та конкурсах. Студенти з цікавістю спостерігали за наповненістю мапи прапорами та пообіцяли продовжити започатковану традицію.



Одним із цікавих і насичених заходів до Днів науки на біологічному факультеті став майстер-клас із флористики, який відбувся у середу 16 травня. Організували захід старший викладач кафедри ботаніки і методики викладання природничих наук Оксана Фіщук і доцент кафедри лісового та садово-паркового господарства Валентина Андреєва. Для проведення майстер-класу класу з виготовлення декоративних композицій було запрошено професійного флориста і декоратора Катерину Матвійчук. Активну участь у виготовленні композицій взяли студенти 2–5 курсів усіх спеціальностей біологічного факультету. Весняні квіти, запашні аромати, посмішки студентів – у такій атмосфері кипіла робота на біофаці. У гарній дружній атмосфері всі студенти мали можливості для реалізації своїх творчих задумів. Композиції виконані в єдиному стилі у ніжних весняних кольорах.


Також для студентів біологічного факультету було організовано тренінг з надання першої медичної допомоги, який провела старший лаборант лабораторії медичної біології й лабораторної діагностики, лікар [Гошко Людмила Іванівна]. На манекені студентам показували, як правильно діяти під час надання першої медичної допомоги при непритомності та епілептичному нападі. А на студентці, яка погодилась бути в ролі потерпілої, показували, що потрібно зробити при утопленні, а також переломах рук, ніг, і як правильно накладати джгут на різні частини тіла. На завершення даного дійства студенти другого та третіх курсів охоче ставили питання, які стосуються невідкладної допомоги.