Відмінності між версіями «Фенина Оксана Ярославівна»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
 
(Не показані 69 проміжних версій 2 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Файл:fenyna.jpg|Кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології та психодіагностики |міні]]
'''Науковий ступінь''' – кандидат психологічних наук
'''Вчене звання''' – доцент
'''Посада''' – доцент кафедри практичної психології та психодіагностики
'''Контактна інформація:'''
м. Луцьк,вул. Потапова, 9 каб. 204
e-mail: Fenina.Oksana@vnu.edu.ua,
fenyna.oksana@gmail.com
'''Наукові профілі автора'''
'''''ORCID''''' [https://orcid.org/0000-0003-0171-2854]
'''''Google Scholar''''' [https://scholar.google.com.ua/citations?hl=uk&user=I2lznD8AAAAJ&view_op=list_works&sortby=pubdate]
'''''Scopus''''' [https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57204589874&eid=2-s2.0-85056264129]
== Біографічна довідка ==
== Біографічна довідка ==


Кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології та безпеки життєдіяльності.
Кандидат психологічних наук, клієнт-центрований психотерапевт, доцент кафедри практичної психології та психодіагностики.
Народилася 30.10.1977 року у місті Луцьку. У 1994 році закінчила Луцьку гімназію №4. У цьому ж році вступила до Волинського державного університету імені Лесі Українки на спеціальність «Психологія». У 1999 році закінчила з відзнакою навчання у Волинському державному університеті імені Лесі Українки і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Психологія» та здобула кваліфікацію психолога.
 
У 1999 році зарахована до аспірантури Волинського державного університету імені Лесі Українки з відривом від виробництваза напрямком 19.00.01 – загальна психологія, історія психології , яку закінчила у 2002 році.
Народилася 30.10.1977 року у місті Луцьку. У 1994 році закінчила Луцьку гімназію №4. У цьому ж році вступила до Волинського державного університету імені Лесі Українки на спеціальність «Психологія».  
З 2002 по 2005 рік працювала на посаді асистента кафедри загальної та соціальної психології Волинського національного університету імені Лесі Українки. З 2005 по 2014 рік працювала на посаді старшого викладача кафедри загальної та соціальної психології Волинського національного університету імені Лесі Українки.У 2015 році захистила кандидатську дисертацію з напрямку 19.00.01 – загальна психологія, історія психології на тему «Рефлексивно-поведінкові особливості становлення професійного самоменеджменту особистості» і отримала диплом кандидата наук.  
 
У 2015 році працювала на посаді старшого викладача кафедри практичної психології та безпеки життєдіяльності Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. У 2016 році переведена на посаду доцента кафедри практичної психології та безпеки життєдіяльності Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.
У 1999 році закінчила з відзнакою навчання у Волинському державному університеті імені Лесі Українки і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Психологія» та здобула кваліфікацію психолога.
 
У 1999 році зарахована до аспірантури Волинського державного університету імені Лесі Українки з відривом від виробництва за напрямком 19.00.01 – загальна психологія, історія психології , яку закінчила у 2002 році.
 
З 2002 по 2005 рік працювала на посаді асистента кафедри загальної та соціальної психології Волинського національного університету імені Лесі Українки.
 
З 2005 по 2014 рік працювала на посаді старшого викладача кафедри загальної та соціальної психології Волинського національного університету імені Лесі Українки.
 
У 2015 році захистила кандидатську дисертацію з напрямку 19.00.01 – загальна психологія, історія психології на тему «Рефлексивно-поведінкові особливості становлення професійного самоменеджменту особистості» і отримала диплом кандидата наук.
 
У 2015 році працювала на посаді старшого викладача кафедри практичної психології та безпеки життєдіяльності Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.
 
У 2016 році переведена на посаду доцента кафедри практичної психології та безпеки життєдіяльності Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.
 
У 2019 році отримала вчене звання доцента кафедри практичної та клінічної психології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.
 
У 2021 році зарахована до докторантури Волинського національного університету імені Лесі Українки за спеціальністю 053 Психологія.


== Навчальні дисципліни ==
== Навчальні дисципліни ==


Викладає навчальні дисципліни: «Патопсихологія», «Патопсихологія та спецпрактикум з клінічної психодіагностики», «Психологія здоров’я», «Психологія тренерської майстерності».
- Патопсихологія
 
== Наукові праці ==
 
'''''Монографії:'''''
 
1) Лазорко О., Вірна Ж., Акімова Л. та ін. Рефлексивно-поведінкові особливості становлення професійного самоменеджменту особистості. Психологія професійної безпеки: технології конструктивного самозбереження особистості: кол. моногр. Луцьк: Вежа-Друк, 2015. С. 350 – 368.
 
2) Вірна Ж.П., Фенина О.Я. Професійний самоменеджмент особистості: монографія. Луцьк: Вежа-Друк, 2016. 212 с.
 
3) Фенина О.Я. Причини формування дитячих неврозів: ціннісний вимір. Духовність. Цінності. Психологія: кол. моногр. Луцьк: Волиньполіграф, 2018. С. 203 – 209.
 
'''''Посібники:'''''


== Науково-педагогічна діяльність ==
1) Фенина О.Я. Крижановська З.Ю. Тайм-менеджмент: організація власного часу. Теорія та практика психологічного тренінгу: навчально-методичний посібник. Луцьк: СПД Гадяч Ж.В., друкарня «Волиньполіграф», 2014. С. 85 - 98.


Має 26 публікацій, з яких 12 статей опубліковані у виданнях, що включені до переліку фахових у галузі психології, 1 стаття – у міжнародному періодичному виданні з психології, 1 – колективна монографія, 1 монографія у співавторстві, 1 – навчально-методичний посібник, 10 – у збірниках матеріалів наукових конференцій.
'''''Наукові публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз:'''''
Була учасником 29 міжнародних конференцій та семінарів.
Отримала подяку від ректора СНУ імені Лесі Українки за вагомий особистий внесок у розвиток вишу та з нагоди дня університету  (у травні 2016 р.).
Виступала декілька разів на всеукраїнському і обласному телебаченні (1-й національний канал УТ-1, Волинське телебачення) зокрема в якості психолога експерта у програмі Український вимір.
У 2008 році було пройдено курси підготовки викладачів ВНЗ до впровадження навчальних тренінгів та отримано спеціалізацію «Викладач навчальних тренінгів».
У 2009 році була учасником Літньої школи «Сучасні психологічні практики та технології», яка була організована Інститутом психології ім. Г. С. Костюка АПН України і Громадською організацією Товариство незалежних експертів. Місце проведення – м. Одеса.
У 2008-2009 н. р. пройшла методичну підготовку з проведення соціально-психологічних і бізнес-тренінгів. Навчання здійснювалось за підтримки Консорціуму із удосконалення менеджмент-освіти в Україні на базі Волинського національного університету ім. Лесі українки.
У 2013, 2016 роках була тренером у Школі лідера з теми «Тайм-менеджмент», «Управління персоналом», яка була організованана Базіпрактик табору «Гарт» Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.
У 2013-2014 роках проводила навчальні тренінги в Луцькому центрі підвищення кваліфікації.
Співорганізатор «Психологічного фестивалю на Світязі» (2016 рік).
Є членом Світової організації виховання дітей дошкільного та молодшого шкільного віку OMEP (OrganisationMondialepourl’EducationPrescolaire).
Підвищувала кваліфікацію під час Навчально-демонстративної сесій «Інноваційні методи викладання, навчання та менеджменту: новітні світові та європейські практики». (2015 рік м. Київ).
Поглиблювала професійну компетентності в центрі сімейної психології «Щаслива сім’я». (2016 рік м. Луцьк).
Міжнародне стажування проходила у Вищій Школі економіки та Інновацій (м. Люблін, республіка Польща 2016 рік).
Протягом всього періоду здійснює наукову та науково-методичну роботу, яка полягає в розробці навчальних курсів, написанні робочих програм, виконанні навчального навантаження, керівництва курсовими та бакалаврськими роботами тощо.


== Список наукових праць ==
1) Фенина О.Я. Екологія бізнесу і психічне здоров’я. ''Психологія: реальність і перспективи''. Випуск 6. Рівне: О. Зень, 2016. С. 210 – 215.


''Статті, надруковані у виданнях, що затверджені як фахові у галузі психології''
2) Iryna Hrytsiuk, Viktor Koshyrets, Khrystyna Khvorost, Myroslava Mushkevych, Tamara Duchiminska, Liudmyla Mahdysiuk, Oksana Fenyna The influence of moderate physical activities on the psychophysical state of children with minimal brain dysfunctions | Journal of Physical Education and Sport (JPES) 18 (Supplement issue 4), Art 282, pp. 1912 – 1918, 2018. Published online: Oktober 31, 2018 (Accepted for publication September 22, 2018). 


1. Фенина О. Я. Історичний огляд та сучасний стан проблеми емпатії / О. Я. Фенина // Проблеми загальної та педагогічної психології: Збірник наукових праць Інституту психології ім. Г. С. Костюка АПН України. / [за ред. С. Д. Максименка]. -  К.: 2001, Том ІІІ, частина 6. 71-79 с.
3) Федоренко Р., Фенина О. Психологічні особливості особистості, потерпілої від сексуального насильства. ''Психологія: реальність і перспективи''. Вип. 14. Рівне : РДГУ, 2020. С. 209 215.  


2. Фенина О. Я. Структура, функції, форми та види емпатії. Їх роль у міжособистісних стосунках / О. Я. Фенина // Психологія. Збірник наукових праць. НПУ імені М.П. Драгоманова, Вип. 14, 2001. – С.109-117.
'''''Фахові публікації:'''''


3. Фенина О. Я. Методичні прийоми виміру та розвитку емпатії у зарубіжній психології /. О. Я. Фенина // Проблеми загальної та педагогічної психології: Збірник наукових праць Інституту психології ім. Г. С. Костюка АПН України. / [за ред.С. Д. Максименка]. - К.: 2001, Том ІV, частина 2. – С. 263-273.
1. Фенина О.Я. Історичний огляд та сучасний стан проблеми емпатії. ''Проблеми загальної та педагогічної психології''. Том ІІІ, частина 6. Київ: 2001, 71-79 с.


4. Фенина О. Я. Взаємозв’язок між емпатією та типом міжособистісних стосунків / О. Я. Фенина // Проблеми загальної та педагогічної психології. Збірник наукових праць Інституту психології ім. Г. СКостюка АПН України. / [за ред.С. Д. Максименка]. Т.VІІ, вип. 1. – К., 2005. – С. 341 - 347.
2. Фенина О.Я. Структура, функції, форми та види емпатії. Їх роль у міжособистісних стосунках. ''Психологія''. Вип. 14. Київ: 2001.  С. 109 - 117.


5. Фенина О.Я. Взаємозв’язок емпатії з акцентуацією характеру / О. Я. Фенина // Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць Інституту психології ім. Г. С. Костюка АПН України / [за ред.С. Д. Максименка]. – К.: Міленіум, 2005. – Т.7, вип. 4. – С. 364-371.  
3. Фенина О.Я. Методичні прийоми виміру та розвитку емпатії у зарубіжній психології. ''Проблеми загальної та педагогічної психології''. Том ІV, частина 2. Київ: 2001, С. 263-273.


6. Фенина О. Я. Психологічна наука наприкінці ХІХ та в першій половині ХХ століття / О. Я. Фенина // Соціальна психологія: Український науковий журнал. – К.: Український центр політичного менеджменту, 2005. – №3(11). – С. 156-161.  
4. Фенина О.Я. Взаємозв’язок між емпатією та типом міжособистісних стосунків. ''Проблеми загальної та педагогічної психології''. Т.VІІ, вип. 1. Київ: 2005. С. 341 - 347.


7. Фенина О. Я. Взаємозв’язок між емпатією та типом любові / О. Я. Фенина // Соціальна психологія: Український науковий журнал. – К.: Український центр політичного менеджменту. – 2007. - №5(23). С. 145-153.
5. Фенина О.Я. Взаємозв’язок емпатії з акцентуацією характеру. ''Актуальні проблеми психології'' / за ред. С.Д. Максименка]. Київ: Міленіум, 2005. Т.7, вип. 4. С. 364-371.  


8. Фенина О. Я. Ризик, як психологічна ознака підприємництва / О. Я. Фенина // Актуальні проблеми психології. Збірник наукових праць. Том Х. Частина 5. / [за ред. академіка С. Д. Максименка]. – К. : Главник, 2008. С. 500 - 505.
6. Фенина О.Я. Психологічна наука наприкінці ХІХ та в першій половині ХХ століття. ''Соціальна психологія''. Київ: Український центр політичного менеджменту, 2005. №3(11). С. 156-161.  


9. Фенина О. Я. Екологія бізнесу / О. Я. Фенина // Актуальні проблеми психології:Збірник наукових праць Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України. – Том VII. Екологічна психологія. Випуск 27. – Житомир : Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, 2011. – С. 441 – 448
7. Фенина О.Я. Взаємозв’язок між емпатією та типом любові. ''Соціальна психологія''. Київ: Український центр політичного менеджменту. 2007. №5(23). С. 145-153.


10. Фенина О. Я. Психологічні особливості підприємництва / О. Я. Фенина // Проблеми загальної та педагогічної психології. Збірник наукових праць Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України. / [за ред. С. Д. Максименка]. Т. ХIIІ, част. 6. – К., 2011. С. 372 - 379.
8. Фенина О.Я. Ризик, як психологічна ознака підприємництва. ''Актуальні проблеми психології''. Том Х. Частина 5. / за ред. академіка С.Д. Максименка. Київ: Главник, 2008. С. 500 - 505.


11. Фенина О. Я. Значення рефлексивно-поведінкових особливостей в становленні професійного самоменеджменту менеджера / О. Я. Фенина // Гуманітарний вісник ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» - Додаток 2 до Вип. 35 : Тематичний випуск «Проблеми емпіричних досліджень у психології». – В.11 – К. : Гнозис, 2014 – С. 112 - 119.
9. Фенина О.Я. Екологія бізнесу / О. Я. Фенина // Актуальні проблеми психології:Збірник наукових праць Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України. Том VII. Екологічна психологія. Випуск 27. Житомир: Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, 2011. С. 441 – 448


12. Фенина О. Я. Психічне здоров’я і самоменеджмент як чинники ефективної діяльності менеджера / О. Я. Фенина // Гуманітарний вісник ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» - Додаток 1 до Вип. 36, Том І (61) : Тематичний випуск «Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору». – К. : Гнозис. 2015. – С. 604 – 613.
10. Фенина О.Я. Психологічні особливості підприємництва. ''Проблеми загальної та педагогічної психології'' / за ред. С. Д. Максименка. Т. ХIIІ, част. 6. Київ, 2011. С. 372 - 379.
Статті, надруковані в іноземних виданнях


13. Фенина О. Я. Формированиеготовности менеджера к профессиональному самоменеджменту / О. Я. Фенина // Журнал научных публикаций аспирантов и докторантов. №12 (102) Декабрь 2014. – Курск, 2014. С. 108 – 112.
11. Фенина О.Я. Значення рефлексивно-поведінкових особливостей в становленні професійного самоменеджменту менеджера. ''Гуманітарний вісник ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»''. Додаток 2 до Вип. 35: Тематичний випуск «Проблеми емпіричних досліджень у психології». В.11. Київ: Гнозис, 2014. С. 112 - 119.
Публікації в збірниках матеріалів конференцій


14. Фенина О. Я. Роль емпатії в особистісному розвитку / О. Я. Фенина // ВісникКиївського міжнародного університету. Серія : Педагогічні науки. Психологічні науки. Випуск ІІ. – К. : Правові джерела, 2002. С. 238-243.
12. Фенина О.Я. Психічне здоров’я і самоменеджмент як чинники ефективної діяльності менеджера. ''Гуманітарний вісник ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»''. Додаток 1 до Вип. 36, Том І (61): Тематичний випуск «Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору». Київ: Гнозис. 2015. С. 604 613.


15. Фенина О. Я. Емпатія як компонент особистісного розвитку / О. Я. Фенина // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць  // ІІ Звітно-нуковаконф. професорсько-викладацького складу та студентів «Дні науки» ВДУ імені Лесі Українки (м. Луцьк 23 квітня 2003 р.). – ВДУ імені Лесі Українки, Луцьк : 2003. С. 35 41.
13. Фенина О.Я. Проблема рефлексії та рефлективності особистості у становленні професійного самоменеджменту. ''Психологія: реальність і перспективи''. Вип. 8. Рівне: РДГУ, 2017. С. 286 291.


16. Фенина О. Я. Компоненти емпатії та особистісний розвиток / О. Я. Фенина // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць  // ІІІ Звітно-нуковаконф. професорсько-викладацького складу та студентів «Дні науки» ВДУ імені Лесі Українки (м. Луцьк 19-23 квітня 2004 р.). – ВДУ імені Лесі Українки, Луцьк : 2004. С. 61 69.
14. Федоренко Р., Фенина О. Психологічні особливості особистості, потерпілої від сексуального насильства. ''Психологія. реальність і перспективи''. Вип. 14. Рівне: РДГУ, 2020. С. 209 215.  


17. Фенина О. Я. Особливості економічної соціалізації дітей молодшого шкільного віку / О. Я. Фенина // Образ дитинства і система освіти: наук. зб. Праць за результатами міжнар. співпраці: Україна - Польща в освітньому просторі / Східноєвроп. нац. ун-т ім. Лесі Українки; Ун-т Марії Склодовської-Кюрі; за заг. ред. І. Філіппової, І. Анджеєвської. – Луцьк; Люблін: Вежа-Друк. – 2013. – Т. 1. – С. 111 – 120.   
15. Фенина О.Я. евротичні стани у подружній парі як чинник порушення життєдіяльності сім’ї. ''Психологічні перспективи''. Вип. 37. Луцьк, 2021. С. 244-255.
   


18. Фенина О. Я. Професійний самоменеджмент особистості / О. Я. Фенина // Особистість і суспільство: методологія і практика сучасної психології // матеріали І Міжнар. наук.-практ. інтернетконф. (м. Луцьк, 13 травня 2014 р.) / [зазаг. ред. Л. В. Засєкіної, А. В. Кульчицької]. – Луцьк : Вежа-Друк,  2014. – С. 68 – 70.
'''''Публікації у зарубіжних виданнях:'''''


19. Фенина О. Я. Самоменеджмент як важлива властивість майбутнього фахівця / О. Я. Фенина // Технології роботи психолога в організації  // Мат-ливсеукр. наук. – практ. конф. студентів, аспірантів та молодих вчених (9-10 жовтня 2014 року, м. Запоріжжя) . – Запорізький національний університет. – Запоріжжя : ЗНУ, 2014. С. 167 - 169.
1) Фенина О.Я. Формирование готовности менеджера к профессиональному самоменеджменту. ''Журнал научных публикаций аспирантов и докторантов''. №12 (102) Декабрь 2014. Курск, 2014. С. 108 – 112.


20. Фенина О. Я. Психологічні особливості самоменеджменту особистості в контексті професійної діяльності / О. Я. Фенина // Особистість і суспільство: методологія і практика сучасної психології // матеріали ІІ Міжнар. наук.-практ. інтернетконф. (м. Луцьк, 18 травня 2015 р.) /  [за заг. ред. Л. В. Засєкіної, А. В. Кульчицької]. – Луцьк : ПП Іванюк В. П., 2015. – С. 85 – 87.
2) Iryna Hrytsiuk, Viktor Koshyrets, Khrystyna Khvorost, Myroslava Mushkevych, Tamara Duchiminska, Liudmyla Mahdysiuk, Oksana Fenyna The influence of moderate physical activities on the psychophysical state of children with minimal brain dysfunctions | Journal of Physical Education and Sport (JPES) 18 (Supplement issue 4), Art 282, pp. 1912 – 1918, 2018. Published online: Oktober 31, 2018 (Accepted for publication September 22, 2018).  


21. Фенина О. Я. Рефлексивно-поведінкові особливості в становленні професійного самоменеджменту / О. Я Фенина // Актуальні проблеми практичної психології у Волинському регіоні: Матеріали Х науково-практичного семінару (Луцьк, 15 жовтня 2015 р.) / СНУ імені Лесі Українки ; кафедра практичної психології та безпеки життєдіяльності ; за заг. ред. М. І. Мушкевич. – Луцьк : Вежа-Друк, 2015. – С. 110 – 118.


22. Фенина О. Я. Вандалізм як одна з форм прояву агресії в підлітковому віці / О. Я. Фенина // Актуальні проблеми практичної психології у Волинському регіоні: Матеріали Х науково-практичного семінару (Луцьк, 20 жовтня 2016 р.) / СНУ імені Лесі Українки ; кафедра практичної психології та безпеки життєдіяльності ; за заг. ред. М. І. Мушкевич. – Луцьк : Вежа-Друк, 2016. – С. 41 – 49.
'''''Наявність науково-популярних та/або консультаційних (дорадчих) та/або дискусійних публікацій з наукової або професійної тематики:'''''


''Навчально-методичні посібники''
1) Фенина О.Я. Роль емпатії в особистісному розвитку / О. Я. Фенина // Вісник Київського міжнародного університету. Серія : Педагогічні науки. Психологічні науки. Випуск ІІ. К. : Правові джерела, 2002.  С. 238 - 243.


23. Фенина О. Я. Крижановська З. Ю. Тайм-менеджмент: організація власного часу / О. Я. Фенина, З. Ю. Крижановська // Теорія та практика психологічного тренінгу : навчально-методичний посібник / [за ред. д. психол. н., проф. Л. В. Засєкіної]. – Луцьк : СПД Гадяч Ж. В., друкарня «Волиньполіграф», 2014. – С. 85 - 98.
2) Фенина О.Я. Емпатія як компонент особистісного розвитку / О. Я. Фенина // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць  // ІІ Звітно-нукова конф. професорсько-викладацького складу та студентів «Дні науки» ВДУ імені Лесі Українки (м. Луцьк 23 квітня 2003 р.). – ВДУ імені Лесі Українки, Луцьк : 2003. С. 35 41.
Монографії


24. Рефлексивно-поведінкові особливості становлення професійного самоменеджменту особистості / Психологія професійної безпеки: технології конструктивного самозбереження особистості: кол. моногр. / О. Лазорко, Ж. Вірна, Л. Акімова [та ін.]; за заг. ред. Ж. Вірної. Луцьк: Вежа-Друк, 2015. –  С. 350 368.
3) Фенина О. Я. Компоненти емпатії та особистісний розвиток / О. Я. Фенина // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць  // ІІІ Звітно-нукова конф. професорсько-викладацького складу та студентів «Дні науки» ВДУ імені Лесі Українки (м. Луцьк 19-23 квітня 2004 р.). – ВДУ імені Лесі Українки, Луцьк : 2004. С.  61 – 69.  
4) Фенина О.Я. Особливості економічної соціалізації дітей молодшого шкільного віку / О. Я. Фенина // Образ дитинства і система освіти: наук. зб. Праць за результатами міжнар. співпраці: Україна - Польща в освітньому просторі / Східноєвроп. нац. ун-т ім. Лесі Українки; Ун-т Марії Склодовської-Кюрі; за заг. ред. І. Філіппової, І. Анджеєвської. Луцьк; Люблін: Вежа-Друк. 2013. Т. 1. С. 111 120.


25. Вірна Ж. П., Фенина О. Я. Професійний самоменеджмент особистості [Текст] / монографія / Жанна Вірна, Оксана Фенина. Луцьк : Вежа-Друк, 2016. – 212 с.  
5) Фенина О.Я. Професійний самоменеджмент особистості / О. Я. Фенина // Особистість і суспільство: методологія і практика сучасної психології // матеріали І Міжнар. наук.-практ. інтернет конф. (м. Луцьк, 13 травня 2014 р.) / [за заг. ред. Л. В. Засєкіної, А. В. Кульчицької]. Луцьк : Вежа-Друк, 2014. С. 68 70.
Статті в наукових збірниках


26. Фенина О. Я. Екологія бізнесу і психічне здоров’я / О. Я Фенина // Психологія: реальність і перспективи: Збірник наукових праць Рівненського державного гуманітарного університету. – Випуск 6 – Рівне О. Зень, 2016 – С. 210 – 215.  
6) Фенина О.Я. Самоменеджмент як важлива властивість майбутнього фахівця / О. Я. Фенина // Технології роботи психолога в організації  // Мат-ли всеукр. наук. – практ. конф. студентів, аспірантів та молодих вчених (9-10 жовтня 2014 року, м. Запоріжжя) . Запорізький національний університет. Запоріжжя : ЗНУ, 2014. С. 167 - 169.


== Членство в офіційних наукових товариствах ==
7) Фенина О.Я. Психологічні особливості самоменеджменту особистості в контексті професійної діяльності / О. Я. Фенина // Особистість і суспільство: методологія і практика сучасної психології // матеріали ІІ Міжнар. наук.-практ. інтернет конф. (м. Луцьк, 18 травня 2015 р.) /  [за заг. ред. Л. В. Засєкіної, А.В. Кульчицької]. Луцьк : ПП Іванюк В. П.,  2015. С. 85 – 87.


== Контакти ==
8) Фенина О.Я. Рефлексивно-поведінкові особливості в становленні професійного самоменеджменту / О. Я Фенина // Актуальні проблеми практичної психології у Волинському регіоні: Матеріали Х науково-практичного семінару (Луцьк, 15 жовтня 2015 р.) / СНУ імені Лесі Українки ; кафедра практичної психології та безпеки життєдіяльності ; за заг. ред. М. І. Мушкевич. Луцьк : Вежа-Друк, 2015. С. 110 – 118.


fenyna.oksana@gmail.com
9) Фенина О.Я. Вандалізм як одна з форм прояву агресії в підлітковому віці / О. Я. Фенина // Актуальні проблеми практичної психології у Волинському регіоні: Матеріали Х науково-практичного семінару (Луцьк, 20 жовтня 2016 р.) / СНУ імені Лесі Українки ; кафедра практичної психології та безпеки життєдіяльності ; за заг. ред. М. І. Мушкевич. Луцьк : Вежа-Друк, 2016. С. 41 – 49.
 
10) Фенина О.Я. Фенина Л.В. Забезпечення психічного здоров’я дитини у працях Фребеля / О. Я. Фенина, Л. В. Фенина // Uczestniczyla w Miedzynarodowei konferencji naukowej Pedagogika Froebla wyzwaniem dla nauczcieli, szansa dla dzieci zorganizowacji przez Wyzsza Szkole Ekonomii I Innowacji w Lublinie w dniu 9 listopada 2016 r. / Redakcja naukowa: Marian Zdzislaw Stepulak, Malgorzata Sitarczyk – Lublin Innovatio Press Wydawnictwo Naukowe Wyzszej Szkoly Ekonomii I Innowacji, 2017. C. 41 – 46.
 
11) Фенина О.Я. Психологічний інфантилізм / О. Я Фенина // Актуальні проблеми практичної психології у Волинському регіоні: Матеріали ХІІ науково-практичного семінару (Луцьк, 26 жовтня 2017 р.) / СНУ імені Лесі Українки ; кафедра практичної психології та безпеки життєдіяльності ; за заг. ред. М. І. Мушкевич. Луцьк: Вежа-Друк, 2017. С. 126 – 133.
 
12) Фенина О.Я. Життєве самовизначення і вибір шлюбного партнера / Психологічні виміри розвитку сучасної освіти України в умовах євроінтеграції, 19-20 жовтня 2018 р. : Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції з нагоди 20-річчя кафедри практичної психології / укладачі Г. К. Радчук, З. М. Адамська, І. П. Андрійчук. Тернопіль, ТНПУ ім. В. Гнатюка. 2018. С. 238 - 241.
 
13) Фенина О.Я. Формування комплексу жертви / О. Я Фенина // Актуальні проблеми практичної психології у Волинському регіоні: Матеріали ХІІІ науково-практичного семінару (Луцьк, 8-10 листопада 2019 р.) / СНУ імені Лесі Українки ; кафедра практичної та клінічної психології ; за заг. ред. М. І. Мушкевич. Луцьк : Вежа-Друк, 2018. С. 134 – 140.
 
14) Фенина О.Я. Адаптація людей літнього віку до сепарації дітей // О. Я. Фенина // Соціальна адаптація людей літнього віку в сучасному суспільстві. Ортобіоз та паліативна допомога із циклу : Психологічні складові сталого розвитку суспільства : пошук психологічного обґрунтування на виклики сучасності // Матеріали V науково-практичної конференції та форуму університетів третього віку (19-21 грудня 2018 року, м. Луцьк) / За заг. наук. ред. Ж. П. Вірної . Луцьк : СНУ імені Лесі Українки , 2019. С. 224 – 229.
 
15) Фенина О., Глущук Т. Особливості психічного здоров’я працівників правоохоронних органів / Практична психологія сучасності : ресурси та перспективи : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (Луцьк, 26-27 вересня 2019 р.) / СНУ імені Лесі Українки ; кафедра практичної та клінічної психології ; за заг. ред.. М. І. Мушкевич. Луцьк : Вежа-Друк, 2019. С. 103-106.
 
16) Фенина О., Годебська М. Психологічні особливості діагностування та корекції агресії в юнацькому віці / Практична психологія сучасності : ресурси та перспективи : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (Луцьк, 26-27 вересня 2019 р.) / СНУ імені Лесі Українки ; кафедра практичної та клінічної психології ; за заг. ред.. М. І. Мушкевич. Луцьк : Вежа-Друк, 2019. С. 100-103.
 
17) Фенина О.Я. Особливості сприйняття часу. О. Я. Фенина // Соціальна адаптація людей літнього віку в сучасному суспільстві, ортобіоз та паліативна допомога із циклу : Психологічні складові сталого розвитку суспільства : пошук психологічного обґрунтування на виклики сучасності // Матеріали VІ науково-практичної конференції та форуму університетів третього віку (21-22 листопада 2019 року, м. Луцьк) / За заг. наук. ред. Ж. П. Вірної . Луцьк : СНУ імені Лесі Українки , 2019. С. 258 – 263.
 
18) Фенина О., Годебська М. Деструктивний вплив засобів масової інформації на психічне здоров’я індивіда. / Особистість і суспільство: методологія і практика сучасної психології // матеріали VII Міжнар. наук.-практ. інтернет конф. (м. Луцьк, 18 травня 2020 р.)
 
19) Фенина О., Дорошенко А. Самоменеджмент як чинник психічного здоров’я особистості / Особистість і суспільство: методологія і практика сучасної психології // матеріали VII Міжнар. наук.-практ. інтернет конф. (м. Луцьк, 18 травня 2020 р.)
 
20)    Годебська Марія, Фенина Оксана. Особливості впливу засобів масової інформації на появу та розвиток тривожності у особистості / Соціальна адаптація особистості в сучасному суспільстві, ортобіоз та паліативна допомога із циклу: Психологічні складові сталого розвитку суспільства: пошук психологічного обґрунтування на виклики сучасності : матеріали VІІ Наук.-практ. інтернет-конф. (з міжнар.участ.) (14-16 січ. 2021 р.) = Materials of VII-th Scientific and Practical Internet Conference (with international participation) (January 14-16, 2021) / за заг. ред. Я.О. Гошовського, Ж.П. Вірної, Д.Т. Гошовської, Н. К. Вічалковської, О.Є. Іванашко. − Луцьк : ПП Іванюк В. П, 2021. – С. 64 – 66.
 
21)    Дорошенко Аліна, Фенина Оксана Ефективність тренінгової роботи у процесі розвитку самоменеджменту підлітків / Соціальна адаптація особистості в сучасному суспільстві, ортобіоз та паліативна допомога із циклу: Психологічні складові сталого розвитку суспільства: пошук психологічного обґрунтування на виклики сучасності : матеріали VІІ Наук.-практ. інтернет-конф. (з міжнар.участ.) (14-16 січ. 2021 р.) = Materials of VII-th Scientific and Practical Internet Conference (with international participation) (January 14-16, 2021) / за заг. ред. Я.О. Гошовського, Ж.П. Вірної, Д.Т. Гошовської, Н. К. Вічалковської, О.Є. Іванашко. Луцьк : ПП Іванюк В. П, 2021. С. 76 – 79.
 
22) Фенина Оксана Особливості тривожності і страхів у студентської молоді / Соціальна адаптація особистості в сучасному суспільстві, ортобіоз та паліативна допомога із циклу: Психологічні складові сталого розвитку суспільства: пошук психологічного обґрунтування на виклики сучасності : матеріали VІІ Наук.-практ. інтернет-конф. (з міжнар.участ.) (14-16 січ. 2021 р.) = Materials of VII-th Scientific and Practical Internet Conference (with international participation) (January 14-16, 2021) / за заг. ред. Я.О. Гошовського, Ж.П. Вірної, Д.Т. Гошовської, Н. К. Вічалковської, О.Є. Іванашко. Луцьк : ПП Іванюк В. П, 2021. С. 114 – 117.
 
23) Федоренко Р.П., Фенина О.Я. Аналіз  шлюбно-сімейних Взаємин  Учасників  АТО, схильних до суїцидальних намірів / Психологічні основи здоров’я, освіти, науки та самореалізації особистості : матеріали ХІІІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції (25 -26 березня 2021 р.) = Abstract ХІІІ International Scientific & Practical Internet Conference (March 25-26, 2021) / за заг. ред. М.І. Мушкевич. Луцьк : Вежа-Друк, 2021. С. 112 – 122.
 
24) Фенина О.Я. Психологічні особливості сприйняття хвороби. ''Актуальні проблеми практичної психології у Волинському регіоні'' / за заг. ред. Л.І. Магдисюк. Луцьк: Вежа-Друк, 2021. С. 150-153.
 
42. Похила М.В. Фенина О.Я. Політичні аспекти, що впливають на психологічні особливості особистості учня. ''Соціальна адаптація особистості в сучасному суспільстві, ортобіоз та паліативна допомога'' Луцьк, 2021.
 
43. Фенина О.Я, Татоян Х.Г. Психокорекціні методи в роботі з особами з психосоматичними недомаганнями. ''Соціальна адаптація особистості в сучасному суспільстві, ортобіоз та паліативна допомога''. Луцьк, 2021.
 
44. Фенина О.Я. Подоляк О.В. Стрес як чинник психосоматичних розладів органів дихання. ''Соціальна адаптація особистості в сучасному суспільстві, ортобіоз та паліативна допомога''. Луцьк, 2021.
 
45. Студенчук А. Фенина О. Емоційне благополуччя як чинник психологічного здоров'я підлітків. / за заг. ред. М. І. Магдисюк. Луцьк: Вежа-Друк, 2022. С. 167-170.
 
46. Фенина О. Корніяшик Т. Особливості психічних проявів посттравматичного стресового розладу у військовослужбовців.  / за заг. ред. М.І. Магдисюк. Луцьк: Вежа-Друк, 2022. С. 179-182.
 
== Наукові гуртки та проблемні групи ==
 
Керівник проблемної групи «Дослідження та психокорекція психосоматичних розладів».
 
== Участь у професійних об’єднаннях за спеціальністю ==
 
1. ОМЕП (2011 р. – по теперішній час)
 
2. Член асоціації політичних психологів України (2017 р. – по теперішній час)
 
3. Член ГО «Справа Кольпінга в Україні» (2018 р. – по теперішній час)
 
4. Член ГО «Українська асоціація сімейних психологів» (з 2020 року)
 
5. Член ГО «Асоціація з медичної та психологічної реабілітації» (з 2020 року).
 
== Підвищення кваліфікації та стажування ==
 
1) Навчально-демонстраційна сесія «Інноваційні методи викладання, навчання й менеджменту: новітні світові та європейські практики»
Сертифікат про підвищення кваліфікації (15 год.)
19-21 листопада 2015 р.
 
2) Підвищення кваліфікації в Центрі сімейної психології «Щаслива сім’я»
Свідоцтво про підвищення кваліфікації
(108 год.)
 
3) Міжнародне стажування у Вищій Школі економіки та Інновацій (м. Люблін, республіка Польща
Свідоцтво про проходження стажування
01 травня 2016 – 01 серпня 2016
 
4) Стажування у Волинській обласній психіатричні лікарні №1
Свідоцтво №01 (84 години)
26 грудня 2017 – 26 січня 2018
 
5) Курс базової навчальної програми з психотерапії (психотерапевтична пропедевтика),
2013-2016 рр.,
Сертифікат (216 год.)
 
6) Навчальний курс Психоонкологія – 2020
Сертифікат (48 год.)
м. Київ Національний інститут раку НМУ ім. О. О. Богомольця
27.01. – 03.02. 2020 р.
 
7. Базовий курс з позитивної психотерапії. м. Луцьк. Волинський національний університет імені Лесі Українки. Січень 2021 – вересень 2021. Сертифікат: вересень 2021 р. № UKR-309-2021 (200 годин).
 
8. Практична допомога у сфері кризової психології. м.Луцьк Волинський національний університет імені Лесі Українки факультет психології. 30.10.2021 – 13.12.2021. Сертифікат №0822 (72 години).
 
9. Стажування у Рівненському державному гуманітарному університеті Рівненський державний гуманітарний університет, психолого-природничий факультет, кафедра практичної психології та психотерапії. Навчальна програма підвищення кваліфікації (стажування) 28.12.2021-28.03.2022 рр. Свідоцтво про підвищення кваліфікації № 25736989/000688-22 від 28.03.2022 року (180 годин).
 
10. Майстер курс з позитивної психотерапії для отримання кваліфікації психотерапевт. Модуль 1. 28–30 листопада 2021 року. м. Київ.
 
11. Майстер курс з позитивної психотерапії для отримання кваліфікації психотерапевт. Модуль 2. 17-19 квітня 2022 року. м. Київ.
 
== Відзнаки та нагороди ==
 
1) За сумлінну й ефективну працю, високий професіоналізм та з нагоди 30-ліття започаткування спеціальності "Практична психологія" в університеті нагороджена Грамотою ректора (2019 р.).
 
2) За самовіддану, творчу та активну участь у волонтерських проектах та з нагоди Дня університету нагороджена Подякою ректора (2019 р.)


== Посилання ==
3) За багаторічну сумлінну працю, професіоналізм, вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців, плідну науково-педагогічну діяльність та з нагоди 80-річчя Університету нагороджена Бронзовим нагрудним знаком (2020 р.)
http://eenu.edu.ua/


[[Category:Викладачі]]
[[Category:Викладачі]]

Поточна версія на 09:14, 22 червня 2022

Кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології та психодіагностики

Науковий ступінь – кандидат психологічних наук

Вчене звання – доцент

Посада – доцент кафедри практичної психології та психодіагностики

Контактна інформація:

м. Луцьк,вул. Потапова, 9 каб. 204

e-mail: Fenina.Oksana@vnu.edu.ua,

fenyna.oksana@gmail.com

Наукові профілі автора

ORCID [1]

Google Scholar [2]

Scopus [3]

Біографічна довідка

Кандидат психологічних наук, клієнт-центрований психотерапевт, доцент кафедри практичної психології та психодіагностики.

Народилася 30.10.1977 року у місті Луцьку. У 1994 році закінчила Луцьку гімназію №4. У цьому ж році вступила до Волинського державного університету імені Лесі Українки на спеціальність «Психологія».

У 1999 році закінчила з відзнакою навчання у Волинському державному університеті імені Лесі Українки і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Психологія» та здобула кваліфікацію психолога.

У 1999 році зарахована до аспірантури Волинського державного університету імені Лесі Українки з відривом від виробництва за напрямком 19.00.01 – загальна психологія, історія психології , яку закінчила у 2002 році.

З 2002 по 2005 рік працювала на посаді асистента кафедри загальної та соціальної психології Волинського національного університету імені Лесі Українки.

З 2005 по 2014 рік працювала на посаді старшого викладача кафедри загальної та соціальної психології Волинського національного університету імені Лесі Українки.

У 2015 році захистила кандидатську дисертацію з напрямку 19.00.01 – загальна психологія, історія психології на тему «Рефлексивно-поведінкові особливості становлення професійного самоменеджменту особистості» і отримала диплом кандидата наук.

У 2015 році працювала на посаді старшого викладача кафедри практичної психології та безпеки життєдіяльності Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

У 2016 році переведена на посаду доцента кафедри практичної психології та безпеки життєдіяльності Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

У 2019 році отримала вчене звання доцента кафедри практичної та клінічної психології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

У 2021 році зарахована до докторантури Волинського національного університету імені Лесі Українки за спеціальністю 053 Психологія.

Навчальні дисципліни

- Патопсихологія

Наукові праці

Монографії:

1) Лазорко О., Вірна Ж., Акімова Л. та ін. Рефлексивно-поведінкові особливості становлення професійного самоменеджменту особистості. Психологія професійної безпеки: технології конструктивного самозбереження особистості: кол. моногр. Луцьк: Вежа-Друк, 2015. С. 350 – 368.

2) Вірна Ж.П., Фенина О.Я. Професійний самоменеджмент особистості: монографія. Луцьк: Вежа-Друк, 2016. 212 с.

3) Фенина О.Я. Причини формування дитячих неврозів: ціннісний вимір. Духовність. Цінності. Психологія: кол. моногр. Луцьк: Волиньполіграф, 2018. С. 203 – 209.

Посібники:

1) Фенина О.Я. Крижановська З.Ю. Тайм-менеджмент: організація власного часу. Теорія та практика психологічного тренінгу: навчально-методичний посібник. Луцьк: СПД Гадяч Ж.В., друкарня «Волиньполіграф», 2014. С. 85 - 98.

Наукові публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз:

1) Фенина О.Я. Екологія бізнесу і психічне здоров’я. Психологія: реальність і перспективи. Випуск 6. Рівне: О. Зень, 2016. С. 210 – 215.

2) Iryna Hrytsiuk, Viktor Koshyrets, Khrystyna Khvorost, Myroslava Mushkevych, Tamara Duchiminska, Liudmyla Mahdysiuk, Oksana Fenyna The influence of moderate physical activities on the psychophysical state of children with minimal brain dysfunctions | Journal of Physical Education and Sport (JPES) 18 (Supplement issue 4), Art 282, pp. 1912 – 1918, 2018. Published online: Oktober 31, 2018 (Accepted for publication September 22, 2018).

3) Федоренко Р., Фенина О. Психологічні особливості особистості, потерпілої від сексуального насильства. Психологія: реальність і перспективи. Вип. 14. Рівне : РДГУ, 2020. С. 209 – 215.

Фахові публікації:

1. Фенина О.Я. Історичний огляд та сучасний стан проблеми емпатії. Проблеми загальної та педагогічної психології. Том ІІІ, частина 6. Київ: 2001, 71-79 с.

2. Фенина О.Я. Структура, функції, форми та види емпатії. Їх роль у міжособистісних стосунках. Психологія. Вип. 14. Київ: 2001. С. 109 - 117.

3. Фенина О.Я. Методичні прийоми виміру та розвитку емпатії у зарубіжній психології. Проблеми загальної та педагогічної психології. Том ІV, частина 2. Київ: 2001, С. 263-273.

4. Фенина О.Я. Взаємозв’язок між емпатією та типом міжособистісних стосунків. Проблеми загальної та педагогічної психології. Т.VІІ, вип. 1. Київ: 2005. С. 341 - 347.

5. Фенина О.Я. Взаємозв’язок емпатії з акцентуацією характеру. Актуальні проблеми психології / за ред. С.Д. Максименка]. Київ: Міленіум, 2005. Т.7, вип. 4. С. 364-371.

6. Фенина О.Я. Психологічна наука наприкінці ХІХ та в першій половині ХХ століття. Соціальна психологія. Київ: Український центр політичного менеджменту, 2005. №3(11). С. 156-161.

7. Фенина О.Я. Взаємозв’язок між емпатією та типом любові. Соціальна психологія. Київ: Український центр політичного менеджменту. 2007. №5(23). С. 145-153.

8. Фенина О.Я. Ризик, як психологічна ознака підприємництва. Актуальні проблеми психології. Том Х. Частина 5. / за ред. академіка С.Д. Максименка. Київ: Главник, 2008. С. 500 - 505.

9. Фенина О.Я. Екологія бізнесу / О. Я. Фенина // Актуальні проблеми психології:Збірник наукових праць Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України. Том VII. Екологічна психологія. Випуск 27. Житомир: Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, 2011. С. 441 – 448

10. Фенина О.Я. Психологічні особливості підприємництва. Проблеми загальної та педагогічної психології / за ред. С. Д. Максименка. Т. ХIIІ, част. 6. Київ, 2011. С. 372 - 379.

11. Фенина О.Я. Значення рефлексивно-поведінкових особливостей в становленні професійного самоменеджменту менеджера. Гуманітарний вісник ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». Додаток 2 до Вип. 35: Тематичний випуск «Проблеми емпіричних досліджень у психології». В.11. Київ: Гнозис, 2014. С. 112 - 119.

12. Фенина О.Я. Психічне здоров’я і самоменеджмент як чинники ефективної діяльності менеджера. Гуманітарний вісник ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». Додаток 1 до Вип. 36, Том І (61): Тематичний випуск «Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору». Київ: Гнозис. 2015. С. 604 – 613.

13. Фенина О.Я. Проблема рефлексії та рефлективності особистості у становленні професійного самоменеджменту. Психологія: реальність і перспективи. Вип. 8. Рівне: РДГУ, 2017. С. 286 – 291.

14. Федоренко Р., Фенина О. Психологічні особливості особистості, потерпілої від сексуального насильства. Психологія. реальність і перспективи. Вип. 14. Рівне: РДГУ, 2020. С. 209 – 215.

15. Фенина О.Я. евротичні стани у подружній парі як чинник порушення життєдіяльності сім’ї. Психологічні перспективи. Вип. 37. Луцьк, 2021. С. 244-255.


Публікації у зарубіжних виданнях:

1) Фенина О.Я. Формирование готовности менеджера к профессиональному самоменеджменту. Журнал научных публикаций аспирантов и докторантов. №12 (102) Декабрь 2014. Курск, 2014. С. 108 – 112.

2) Iryna Hrytsiuk, Viktor Koshyrets, Khrystyna Khvorost, Myroslava Mushkevych, Tamara Duchiminska, Liudmyla Mahdysiuk, Oksana Fenyna The influence of moderate physical activities on the psychophysical state of children with minimal brain dysfunctions | Journal of Physical Education and Sport (JPES) 18 (Supplement issue 4), Art 282, pp. 1912 – 1918, 2018. Published online: Oktober 31, 2018 (Accepted for publication September 22, 2018).


Наявність науково-популярних та/або консультаційних (дорадчих) та/або дискусійних публікацій з наукової або професійної тематики:

1) Фенина О.Я. Роль емпатії в особистісному розвитку / О. Я. Фенина // Вісник Київського міжнародного університету. Серія : Педагогічні науки. Психологічні науки. Випуск ІІ. К. : Правові джерела, 2002. С. 238 - 243.

2) Фенина О.Я. Емпатія як компонент особистісного розвитку / О. Я. Фенина // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць // ІІ Звітно-нукова конф. професорсько-викладацького складу та студентів «Дні науки» ВДУ імені Лесі Українки (м. Луцьк 23 квітня 2003 р.). – ВДУ імені Лесі Українки, Луцьк : 2003. С. 35 – 41.

3) Фенина О. Я. Компоненти емпатії та особистісний розвиток / О. Я. Фенина // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць // ІІІ Звітно-нукова конф. професорсько-викладацького складу та студентів «Дні науки» ВДУ імені Лесі Українки (м. Луцьк 19-23 квітня 2004 р.). – ВДУ імені Лесі Українки, Луцьк : 2004. С. 61 – 69.

4) Фенина О.Я. Особливості економічної соціалізації дітей молодшого шкільного віку / О. Я. Фенина // Образ дитинства і система освіти: наук. зб. Праць за результатами міжнар. співпраці: Україна - Польща в освітньому просторі / Східноєвроп. нац. ун-т ім. Лесі Українки; Ун-т Марії Склодовської-Кюрі; за заг. ред. І. Філіппової, І. Анджеєвської. Луцьк; Люблін: Вежа-Друк. 2013. Т. 1. С. 111 – 120.

5) Фенина О.Я. Професійний самоменеджмент особистості / О. Я. Фенина // Особистість і суспільство: методологія і практика сучасної психології // матеріали І Міжнар. наук.-практ. інтернет конф. (м. Луцьк, 13 травня 2014 р.) / [за заг. ред. Л. В. Засєкіної, А. В. Кульчицької]. Луцьк : Вежа-Друк, 2014. С. 68 – 70.

6) Фенина О.Я. Самоменеджмент як важлива властивість майбутнього фахівця / О. Я. Фенина // Технології роботи психолога в організації // Мат-ли всеукр. наук. – практ. конф. студентів, аспірантів та молодих вчених (9-10 жовтня 2014 року, м. Запоріжжя) . Запорізький національний університет. Запоріжжя : ЗНУ, 2014. С. 167 - 169.

7) Фенина О.Я. Психологічні особливості самоменеджменту особистості в контексті професійної діяльності / О. Я. Фенина // Особистість і суспільство: методологія і практика сучасної психології // матеріали ІІ Міжнар. наук.-практ. інтернет конф. (м. Луцьк, 18 травня 2015 р.) / [за заг. ред. Л. В. Засєкіної, А.В. Кульчицької]. Луцьк : ПП Іванюк В. П., 2015. С. 85 – 87.

8) Фенина О.Я. Рефлексивно-поведінкові особливості в становленні професійного самоменеджменту / О. Я Фенина // Актуальні проблеми практичної психології у Волинському регіоні: Матеріали Х науково-практичного семінару (Луцьк, 15 жовтня 2015 р.) / СНУ імені Лесі Українки ; кафедра практичної психології та безпеки життєдіяльності ; за заг. ред. М. І. Мушкевич. Луцьк : Вежа-Друк, 2015. С. 110 – 118.

9) Фенина О.Я. Вандалізм як одна з форм прояву агресії в підлітковому віці / О. Я. Фенина // Актуальні проблеми практичної психології у Волинському регіоні: Матеріали Х науково-практичного семінару (Луцьк, 20 жовтня 2016 р.) / СНУ імені Лесі Українки ; кафедра практичної психології та безпеки життєдіяльності ; за заг. ред. М. І. Мушкевич. Луцьк : Вежа-Друк, 2016. С. 41 – 49.

10) Фенина О.Я. Фенина Л.В. Забезпечення психічного здоров’я дитини у працях Фребеля / О. Я. Фенина, Л. В. Фенина // Uczestniczyla w Miedzynarodowei konferencji naukowej Pedagogika Froebla wyzwaniem dla nauczcieli, szansa dla dzieci zorganizowacji przez Wyzsza Szkole Ekonomii I Innowacji w Lublinie w dniu 9 listopada 2016 r. / Redakcja naukowa: Marian Zdzislaw Stepulak, Malgorzata Sitarczyk – Lublin Innovatio Press Wydawnictwo Naukowe Wyzszej Szkoly Ekonomii I Innowacji, 2017. C. 41 – 46.

11) Фенина О.Я. Психологічний інфантилізм / О. Я Фенина // Актуальні проблеми практичної психології у Волинському регіоні: Матеріали ХІІ науково-практичного семінару (Луцьк, 26 жовтня 2017 р.) / СНУ імені Лесі Українки ; кафедра практичної психології та безпеки життєдіяльності ; за заг. ред. М. І. Мушкевич. Луцьк: Вежа-Друк, 2017. С. 126 – 133.

12) Фенина О.Я. Життєве самовизначення і вибір шлюбного партнера / Психологічні виміри розвитку сучасної освіти України в умовах євроінтеграції, 19-20 жовтня 2018 р. : Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції з нагоди 20-річчя кафедри практичної психології / укладачі Г. К. Радчук, З. М. Адамська, І. П. Андрійчук. Тернопіль, ТНПУ ім. В. Гнатюка. 2018. С. 238 - 241.

13) Фенина О.Я. Формування комплексу жертви / О. Я Фенина // Актуальні проблеми практичної психології у Волинському регіоні: Матеріали ХІІІ науково-практичного семінару (Луцьк, 8-10 листопада 2019 р.) / СНУ імені Лесі Українки ; кафедра практичної та клінічної психології ; за заг. ред. М. І. Мушкевич. Луцьк : Вежа-Друк, 2018. С. 134 – 140.

14) Фенина О.Я. Адаптація людей літнього віку до сепарації дітей // О. Я. Фенина // Соціальна адаптація людей літнього віку в сучасному суспільстві. Ортобіоз та паліативна допомога із циклу : Психологічні складові сталого розвитку суспільства : пошук психологічного обґрунтування на виклики сучасності // Матеріали V науково-практичної конференції та форуму університетів третього віку (19-21 грудня 2018 року, м. Луцьк) / За заг. наук. ред. Ж. П. Вірної . Луцьк : СНУ імені Лесі Українки , 2019. С. 224 – 229.

15) Фенина О., Глущук Т. Особливості психічного здоров’я працівників правоохоронних органів / Практична психологія сучасності : ресурси та перспективи : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (Луцьк, 26-27 вересня 2019 р.) / СНУ імені Лесі Українки ; кафедра практичної та клінічної психології ; за заг. ред.. М. І. Мушкевич. Луцьк : Вежа-Друк, 2019. С. 103-106.

16) Фенина О., Годебська М. Психологічні особливості діагностування та корекції агресії в юнацькому віці / Практична психологія сучасності : ресурси та перспективи : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (Луцьк, 26-27 вересня 2019 р.) / СНУ імені Лесі Українки ; кафедра практичної та клінічної психології ; за заг. ред.. М. І. Мушкевич. Луцьк : Вежа-Друк, 2019. С. 100-103.

17) Фенина О.Я. Особливості сприйняття часу. О. Я. Фенина // Соціальна адаптація людей літнього віку в сучасному суспільстві, ортобіоз та паліативна допомога із циклу : Психологічні складові сталого розвитку суспільства : пошук психологічного обґрунтування на виклики сучасності // Матеріали VІ науково-практичної конференції та форуму університетів третього віку (21-22 листопада 2019 року, м. Луцьк) / За заг. наук. ред. Ж. П. Вірної . Луцьк : СНУ імені Лесі Українки , 2019. С. 258 – 263.

18) Фенина О., Годебська М. Деструктивний вплив засобів масової інформації на психічне здоров’я індивіда. / Особистість і суспільство: методологія і практика сучасної психології // матеріали VII Міжнар. наук.-практ. інтернет конф. (м. Луцьк, 18 травня 2020 р.)

19) Фенина О., Дорошенко А. Самоменеджмент як чинник психічного здоров’я особистості / Особистість і суспільство: методологія і практика сучасної психології // матеріали VII Міжнар. наук.-практ. інтернет конф. (м. Луцьк, 18 травня 2020 р.)

20) Годебська Марія, Фенина Оксана. Особливості впливу засобів масової інформації на появу та розвиток тривожності у особистості / Соціальна адаптація особистості в сучасному суспільстві, ортобіоз та паліативна допомога із циклу: Психологічні складові сталого розвитку суспільства: пошук психологічного обґрунтування на виклики сучасності : матеріали VІІ Наук.-практ. інтернет-конф. (з міжнар.участ.) (14-16 січ. 2021 р.) = Materials of VII-th Scientific and Practical Internet Conference (with international participation) (January 14-16, 2021) / за заг. ред. Я.О. Гошовського, Ж.П. Вірної, Д.Т. Гошовської, Н. К. Вічалковської, О.Є. Іванашко. − Луцьк : ПП Іванюк В. П, 2021. – С. 64 – 66.

21) Дорошенко Аліна, Фенина Оксана Ефективність тренінгової роботи у процесі розвитку самоменеджменту підлітків / Соціальна адаптація особистості в сучасному суспільстві, ортобіоз та паліативна допомога із циклу: Психологічні складові сталого розвитку суспільства: пошук психологічного обґрунтування на виклики сучасності : матеріали VІІ Наук.-практ. інтернет-конф. (з міжнар.участ.) (14-16 січ. 2021 р.) = Materials of VII-th Scientific and Practical Internet Conference (with international participation) (January 14-16, 2021) / за заг. ред. Я.О. Гошовського, Ж.П. Вірної, Д.Т. Гошовської, Н. К. Вічалковської, О.Є. Іванашко. Луцьк : ПП Іванюк В. П, 2021. С. 76 – 79.

22) Фенина Оксана Особливості тривожності і страхів у студентської молоді / Соціальна адаптація особистості в сучасному суспільстві, ортобіоз та паліативна допомога із циклу: Психологічні складові сталого розвитку суспільства: пошук психологічного обґрунтування на виклики сучасності : матеріали VІІ Наук.-практ. інтернет-конф. (з міжнар.участ.) (14-16 січ. 2021 р.) = Materials of VII-th Scientific and Practical Internet Conference (with international participation) (January 14-16, 2021) / за заг. ред. Я.О. Гошовського, Ж.П. Вірної, Д.Т. Гошовської, Н. К. Вічалковської, О.Є. Іванашко. Луцьк : ПП Іванюк В. П, 2021. С. 114 – 117.

23) Федоренко Р.П., Фенина О.Я. Аналіз шлюбно-сімейних Взаємин Учасників АТО, схильних до суїцидальних намірів / Психологічні основи здоров’я, освіти, науки та самореалізації особистості : матеріали ХІІІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції (25 -26 березня 2021 р.) = Abstract ХІІІ International Scientific & Practical Internet Conference (March 25-26, 2021) / за заг. ред. М.І. Мушкевич. Луцьк : Вежа-Друк, 2021. С. 112 – 122.

24) Фенина О.Я. Психологічні особливості сприйняття хвороби. Актуальні проблеми практичної психології у Волинському регіоні / за заг. ред. Л.І. Магдисюк. Луцьк: Вежа-Друк, 2021. С. 150-153.

42. Похила М.В. Фенина О.Я. Політичні аспекти, що впливають на психологічні особливості особистості учня. Соціальна адаптація особистості в сучасному суспільстві, ортобіоз та паліативна допомога Луцьк, 2021.

43. Фенина О.Я, Татоян Х.Г. Психокорекціні методи в роботі з особами з психосоматичними недомаганнями. Соціальна адаптація особистості в сучасному суспільстві, ортобіоз та паліативна допомога. Луцьк, 2021.

44. Фенина О.Я. Подоляк О.В. Стрес як чинник психосоматичних розладів органів дихання. Соціальна адаптація особистості в сучасному суспільстві, ортобіоз та паліативна допомога. Луцьк, 2021.

45. Студенчук А. Фенина О. Емоційне благополуччя як чинник психологічного здоров'я підлітків. / за заг. ред. М. І. Магдисюк. Луцьк: Вежа-Друк, 2022. С. 167-170.

46. Фенина О. Корніяшик Т. Особливості психічних проявів посттравматичного стресового розладу у військовослужбовців. / за заг. ред. М.І. Магдисюк. Луцьк: Вежа-Друк, 2022. С. 179-182.

Наукові гуртки та проблемні групи

Керівник проблемної групи «Дослідження та психокорекція психосоматичних розладів».

Участь у професійних об’єднаннях за спеціальністю

1. ОМЕП (2011 р. – по теперішній час)

2. Член асоціації політичних психологів України (2017 р. – по теперішній час)

3. Член ГО «Справа Кольпінга в Україні» (2018 р. – по теперішній час)

4. Член ГО «Українська асоціація сімейних психологів» (з 2020 року)

5. Член ГО «Асоціація з медичної та психологічної реабілітації» (з 2020 року).

Підвищення кваліфікації та стажування

1) Навчально-демонстраційна сесія «Інноваційні методи викладання, навчання й менеджменту: новітні світові та європейські практики» Сертифікат про підвищення кваліфікації (15 год.) 19-21 листопада 2015 р.

2) Підвищення кваліфікації в Центрі сімейної психології «Щаслива сім’я» Свідоцтво про підвищення кваліфікації (108 год.)

3) Міжнародне стажування у Вищій Школі економіки та Інновацій (м. Люблін, республіка Польща Свідоцтво про проходження стажування 01 травня 2016 – 01 серпня 2016

4) Стажування у Волинській обласній психіатричні лікарні №1 Свідоцтво №01 (84 години) 26 грудня 2017 – 26 січня 2018

5) Курс базової навчальної програми з психотерапії (психотерапевтична пропедевтика), 2013-2016 рр., Сертифікат (216 год.)

6) Навчальний курс Психоонкологія – 2020 Сертифікат (48 год.) м. Київ Національний інститут раку НМУ ім. О. О. Богомольця 27.01. – 03.02. 2020 р.

7. Базовий курс з позитивної психотерапії. м. Луцьк. Волинський національний університет імені Лесі Українки. Січень 2021 – вересень 2021. Сертифікат: вересень 2021 р. № UKR-309-2021 (200 годин).

8. Практична допомога у сфері кризової психології. м.Луцьк Волинський національний університет імені Лесі Українки факультет психології. 30.10.2021 – 13.12.2021. Сертифікат №0822 (72 години).

9. Стажування у Рівненському державному гуманітарному університеті Рівненський державний гуманітарний університет, психолого-природничий факультет, кафедра практичної психології та психотерапії. Навчальна програма підвищення кваліфікації (стажування) 28.12.2021-28.03.2022 рр. Свідоцтво про підвищення кваліфікації № 25736989/000688-22 від 28.03.2022 року (180 годин).

10. Майстер курс з позитивної психотерапії для отримання кваліфікації психотерапевт. Модуль 1. 28–30 листопада 2021 року. м. Київ.

11. Майстер курс з позитивної психотерапії для отримання кваліфікації психотерапевт. Модуль 2. 17-19 квітня 2022 року. м. Київ.

Відзнаки та нагороди

1) За сумлінну й ефективну працю, високий професіоналізм та з нагоди 30-ліття започаткування спеціальності "Практична психологія" в університеті нагороджена Грамотою ректора (2019 р.).

2) За самовіддану, творчу та активну участь у волонтерських проектах та з нагоди Дня університету нагороджена Подякою ректора (2019 р.)

3) За багаторічну сумлінну працю, професіоналізм, вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців, плідну науково-педагогічну діяльність та з нагоди 80-річчя Університету нагороджена Бронзовим нагрудним знаком (2020 р.)