Відмінності між версіями «MEDEVAC»
(Створена сторінка: Назва проекту: MEDEVAC Мета освітнього проекту – надати базові знання з фізичної терапії...) |
|||
Рядок 11: | Рядок 11: | ||
Крім цього, було проведено ознайомлення з методами фізіотерапії, які проводять в неврологічній лікарні. Під час фахового стажування були представлені спеціалістами зразки клінічних протоколів, які ведуться лікарями-реабілітологами, фізичними терапевтами, ерготерапевтами та іншими спеціалістами. В рамках фахового стажування в Карловому університеті усі учасники програми MEDEVAC мали змогу перебувати на лекції ізраїльського професора Dr., PhD. Tzvica Greenbaum (Ізраїль, Тель- Авів) на тему: «How to manage Headache sn the Musculoskeletal Practice», в якій він розглянув застосування фізичної терапії при різних видах головного болю. | Крім цього, було проведено ознайомлення з методами фізіотерапії, які проводять в неврологічній лікарні. Під час фахового стажування були представлені спеціалістами зразки клінічних протоколів, які ведуться лікарями-реабілітологами, фізичними терапевтами, ерготерапевтами та іншими спеціалістами. В рамках фахового стажування в Карловому університеті усі учасники програми MEDEVAC мали змогу перебувати на лекції ізраїльського професора Dr., PhD. Tzvica Greenbaum (Ізраїль, Тель- Авів) на тему: «How to manage Headache sn the Musculoskeletal Practice», в якій він розглянув застосування фізичної терапії при різних видах головного болю. | ||
[[Category:Кафедра фізичної терапії та ерготерапії]] |
Поточна версія на 20:40, 13 жовтня 2024
Назва проекту: MEDEVAC
Мета освітнього проекту – надати базові знання з фізичної терапії та ерготерапії на академічній основі та покращити рівень надання реабілітаційних послуг пацієнтам/клієнтам.
MEDEVAC це урядова оздоровча та гуманітарна програма Чеської Республіки, яка діє з 1993 року. MEDEVAC здійснює евакуацію пацієнтів для лікування в Чеській Республіці, розміщення чеських медичних команд за кордоном, навчання фахівців в країнах, в яких реалізується програма і надання фінансової підтримки для відновлення інфраструктури об’єктів охорони здоров'я. Програма спрямована на забезпечення доступу до медичної допомоги вразливих груп населення. Надана допомога є безкоштовною і призначена виключно для цивільних осіб. Програма координується Міністерством внутрішніх справ Чехії в тісній співпраці з іншими відповідними міністерствами, а саме з Міністерством закордонних справ, Міністерством охорони здоров'я, Міністерством оборони та чеською армією. Програма MEDEVAC в Україні діє з 2014 року, за її підтримки були евакуйовані пацієнти з військовими травмами для лікування в Чехії. Нинішня модель програми - це навчання українських фахівців в галузі Охорони здоров’я, яка діє з 2017 року. Навесні була проведена перша розвідувальна місія, а в тому ж році відбулися перші навчання в Київській обласній клінічній лікарні. З 2018 року розпочато навчання в Чехії для українських фізіотерапевтів.
Завдяки участі в програмі «MEDEVAС», яка була організована Чеським Посольством в Україні та Міністерством Внутрішніх справ Чехії доценти кафедри фізичної терапії та ерготерапії ВНУ імені Лесі Українки Наталія Ульяницька та Олена Якобсон з 2.10. 2021 по 9.10. 2021 р. пройшли другий етап фахового стажування з питань фізичної терапії та ерготерапії в Загальній факультетській лікарні (перший освітній етап проходила з 5.05 – 25.05. 2019 р. при Першому медичному факультеті Карлового університету в м. Прага). Наталія Ульяницька та Олена Якобсон представляли Волинський національний університету імені Лесі Українки серед 5-ти запрошених учасників від 4-х вузів України (Київського Національного Університету фізичного виховання і спорту України, Львівського державного університету фізичної культури, Волинського національного університету імені Лесі Українки та Тернопільського Національного медичного університету ім. І.Я.Горбачевського). Стажування було реалізоване як проект Постійної медично-гуманітарної програми MEDEVAC з наміром поглиблення зв’язків і співпраці з партнерськими інституціями в Україні, а також підвищення кваліфікації українських фахівців з метою довгострокового зміцнення рівня освіти в області фізіотерапії.
В період фахового стажування доц. Наталія Ульяницька та доц.Олена Якобсон ознайомилась з роботою Загальної факультетської лікарні та мала змогу ознайомитись з роботою напрямків підготовки спеціалістів з Фізичної терапії та Ерготерапії при Першому медичному факультеті Карлового університету в м. Прага (Чехія). За час перебування у м. Прага доценти кафедри ознайомились з роботою клініки реабілітаційної медицини (Альбертов) та загальнофакультетської лікарні, факультетської поліклініки та неврологічної лікарні, де мала змогу перебувати у відділеннях та кабінетах спеціалістів ФТ та ЕТ під час консультацій хворих. Під час перебування в Загальній факультетській лікарні спеціалістами проводились майстер-класи із спеціальних методів реабілітації (Метод рефлекторної локомоції Войти, концепція Бобатів та метод Робіна Маккензі) та практик за методиками KRL, а також VFN, PNF.
Крім цього, було проведено ознайомлення з методами фізіотерапії, які проводять в неврологічній лікарні. Під час фахового стажування були представлені спеціалістами зразки клінічних протоколів, які ведуться лікарями-реабілітологами, фізичними терапевтами, ерготерапевтами та іншими спеціалістами. В рамках фахового стажування в Карловому університеті усі учасники програми MEDEVAC мали змогу перебувати на лекції ізраїльського професора Dr., PhD. Tzvica Greenbaum (Ізраїль, Тель- Авів) на тему: «How to manage Headache sn the Musculoskeletal Practice», в якій він розглянув застосування фізичної терапії при різних видах головного болю.