Відмінності між версіями «Сучасні біотехнології: новий погляд у дослідженні проблеми стресостійкості»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
(Створена сторінка: міні міні Файл:Сучасн...)
 
 
(Не показано 9 проміжних версій цього користувача)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Файл:Сучасні біотехнології.jpg|міні]]
[[Файл:Сучасні біотехнології.jpg|міні]]
[[Файл:Сучасні біотехнології1.jpg|міні]]
[[Файл:Сучасні біотехнології1.jpg|left|міні]]
[[Файл:Сучасні біотехнології2.jpg|міні]]
[[Файл:Сучасні біотехнології2.jpg|left|міні]]
[[Файл:Сучасні біотехнології 3.jpg|міні]]
[[Файл:Сучасні біотехнології 4.jpg|center|міні]]
 
'''13 травня 2019 року''', на біологічному факультеті Східноєвропейського національного університету відбулася зустріч студентів та викладачів кафедри ботаніки і методики викладання природничих наук з '''Бронніковою Ларисою Іванівною''' - м.н.с., відділ генетичної інженерії, Інститут фізіології рослин та генетики НАН України.
<br />
'''Тема доповіді: Сучасні біотехнології: новий погляд у дослідженні проблеми стресостійкості'''.<br />
Проблема стресостійкості рослин — одна з найбільш фундаментальних і є предметом досліджень на всіх ієрархічних рівнях. На цей час вона стала ще актуальнішою через збіднення дикої і культивованої флори, спричиненого порушеннями (часто необоротними) навколишнього середовища і кліматичних умов.
Отримано Cd резистентні клітинні лінії тютюну (Nicotiana tabacum L.), яким притаманна комплексна стійкість до різних типів засолення та водного дефіциту. З них виділено варіанти (С. № 1 та С. № 6), що ростуть на середовищах з дозою іонів кадмію, яка втричі перевищує летальну. Клітинні лінії підтримували ріст в умовах дії летальних доз іонів кадмію, солей морської води, сульфату натрію, маніту. При цьому відносний приріст біомаси калусу
обох ліній був найвищим на середовищі з іонами Cd2+ і перевищував цей показник за нормальних умов. Вивчали вміст вільного проліну в клітинах в період їх активного розвитку.
<br />
Рівень вільного проліну в клітинній лінії — С. № 1 під час вирощування на селективних середовищах перевищував контрольні показники. У лінії С. № 6 у разі культивування на середовищі з додаванням Na2S04 рівень проліну був нижчий за контрольні дані. Максимальний вміст проліну в клітинах обох ліній зафіксовано на середовищі з манітом. Коливання рівня проліну можуть бути показником життєздатності організму за стресових умов.
Висловлюється припущення про різні способи процесу адаптації Cd-стійких ліній тютюну до засолення, що може бути зумовлено епігенетичними змінами.
<br />
Студенти мали можливість задати питання та отримати грунтовні відповіді.

Поточна версія на 18:02, 13 листопада 2020

Сучасні біотехнології.jpg
Сучасні біотехнології1.jpg
Сучасні біотехнології2.jpg
Сучасні біотехнології 3.jpg
Сучасні біотехнології 4.jpg

13 травня 2019 року, на біологічному факультеті Східноєвропейського національного університету відбулася зустріч студентів та викладачів кафедри ботаніки і методики викладання природничих наук з Бронніковою Ларисою Іванівною - м.н.с., відділ генетичної інженерії, Інститут фізіології рослин та генетики НАН України.
Тема доповіді: Сучасні біотехнології: новий погляд у дослідженні проблеми стресостійкості.
Проблема стресостійкості рослин — одна з найбільш фундаментальних і є предметом досліджень на всіх ієрархічних рівнях. На цей час вона стала ще актуальнішою через збіднення дикої і культивованої флори, спричиненого порушеннями (часто необоротними) навколишнього середовища і кліматичних умов. Отримано Cd резистентні клітинні лінії тютюну (Nicotiana tabacum L.), яким притаманна комплексна стійкість до різних типів засолення та водного дефіциту. З них виділено варіанти (С. № 1 та С. № 6), що ростуть на середовищах з дозою іонів кадмію, яка втричі перевищує летальну. Клітинні лінії підтримували ріст в умовах дії летальних доз іонів кадмію, солей морської води, сульфату натрію, маніту. При цьому відносний приріст біомаси калусу обох ліній був найвищим на середовищі з іонами Cd2+ і перевищував цей показник за нормальних умов. Вивчали вміст вільного проліну в клітинах в період їх активного розвитку.
Рівень вільного проліну в клітинній лінії — С. № 1 під час вирощування на селективних середовищах перевищував контрольні показники. У лінії С. № 6 у разі культивування на середовищі з додаванням Na2S04 рівень проліну був нижчий за контрольні дані. Максимальний вміст проліну в клітинах обох ліній зафіксовано на середовищі з манітом. Коливання рівня проліну можуть бути показником життєздатності організму за стресових умов. Висловлюється припущення про різні способи процесу адаптації Cd-стійких ліній тютюну до засолення, що може бути зумовлено епігенетичними змінами.
Студенти мали можливість задати питання та отримати грунтовні відповіді.