Відмінності між версіями «Кафедра образотворчого мистецтва»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
 
(Не показані 19 проміжних версій 3 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Про кафедру'''


Завідувач кафедри образотворчого мистецтва та дизайну – кандидат мистецтвознавства, доцент [[Авраменко Дмитро Костянтинович]]
== Про кафедру ==


Рік заснування кафедри: 1986 р.
Сайт кафедри [[Кафедра образотворчого мистецтва|https://kom.vnu.edu.ua/]]


'''Історична довідка:'''
=== СКЛАД КАФЕДРИ ===


Історична довідка:
* '''[[Прокопович Тетяна Анатоліївна]]''' – завідувач кафедри, кандидат психологічних наук, доцент;
З моменту заснування кафедри образотворчого мистецтва її очолив доктор архітектури, професор Лесик О. В.  Колективом кафедри відразу було налагоджено тісну співпрацю з провідними закладами вищої освіти України: Національним університетом «Львівська політехніка», Національною академією образотворчого мистецтва і архітектури, Львівська національна академія мистецтв. Від початку заснування на кафедрі функціонує десять спеціалізованих тематичних аудиторій і натюрмортний фонд, що загалом формує чудову матеріальну базу для повноцінного навчання молодих художників та дизайнерів. Також студенти забезпечені необхідним обладнанням для проведення практичних і лекційних занять з дисциплін кафедри. 
З 14 травня 2020 року кафедру образотворчого мистецтва реорганізовано у кафедру образотворчого мистецтва та дизайну, а очолив її практикуючий луцький дизайнер, кандидат мистецтвознавства, доцент Дмитро Авраменко. Окрім зміни назви на кафедрі оновили навчальні плани відповідно до стандарту вищої освіти бакалаврського і магістерського рівня. У тому ж році 2020 року колектив кафедри поповнили два талановитих теоретики мистецтвознавства та молоді дизайнери кандидатки мистецтвознавства, доцент Марія Назарчук та Марія Єфімова які разом з чудовими педагогами Тетяною Прокопович, Ольгою Каленюк, Іваном Тарасюком, Олександром Берлачем, Тетяною Галькун, Оксаною Лесик-Бондарук, Галиною Вахрамеєвою сформували потужний професійний склад кафедри.
 
Незважаючи на оновлення кафедри і започаткування нового напрямку «Дизайн» колектив зберігатиме традиції та академічну основу, додавши мистецтву сучасного бачення що можна описати наступними пріоритетами:
<br />
 
'''практичні розробки і навички'''. Навчальна програма підготовки бакалаврів і магістрів збалансовано поєднує теорію та практику, максимально наближена до реальних вимог ринку та майбутніх запитів професії. Навчання студентів, засноване на діалозі з педагогом, для постійного пошуку власного шляху творчого розвитку.
<br />
 
'''дуальні елементи освіти'''. Більшість теоретичного матеріалу студенти здобуватимуть безпосередньо в стінах підприємств, що максимально наблизить їх до реальних вимог та умов майбутньої праці.
<br />
'''напрацювання портфоліо'''. Для можливості отримати професію за фахом і гідну оплату власної праці професійне портфоліо для творчої людини є першочерговим завданням. Ми працюємо за формулою чим якісніше портфоліо тим кращі можливості знайти відповідну роботу і гідну оплату праці.
<br />
'''фундаментальна освіта'''. Викладачі кафедри образотворчого мистецтва та дизайну всіляко підтримуватимуть науково-дослідну роботу студентів. Студенти спільно з викладачами проводять наукові дослідження, готують публікації та беруть участь у наукових конференціях і семінарах, всеукраїнських студентських олімпіадах та конкурсах наукових робіт.
<br />
 
Навчальний план підготовки бакалаврів і магістрів також передбачає '''формування індивідуальної траєкторії навчання''', що додатково підвищить їх мотивацію для навчання і отримання практичних навичок. Студенти будуть учасниками пленерів, подорожей, візитів у музеї, і галереї
Кафедра образотворчого мистецтва та дизайну постійно організовує та долучається до різноманітних виставок де успішно демонструє творчий доробок викладачів та студентів, Колектив кафедри постійно проводить екскурсії в різноманітні музеї та провідні виставкові зали України.
 
'''Склад кафедри:''' 
 
* '''[[Авраменко Дмитро Костянтинович]]''' – завідувач кафедри кандидат мистецтвознавства, доцент.
* [[Берлач Олександр Павлович]] – доцент, кандидат архітектури.
* [[Вахрамєєва Галина Іванівна]] – старший викладач.
* [[Галькун Тетяна Дмитрівна]] – народний художник України, професор кафедри образотворчого мистецтва;
* [[Галькун Тетяна Дмитрівна]] – народний художник України, професор кафедри образотворчого мистецтва;
* [[Єфімова Марія Петрівна]] – кандидат мистецтвознавства, доцент;
* [[Каленюк Ольга Миколаївна]] – кандидат педагогічних наук, доцент;
* [[Жук Олександр Кузьмич ]] – старший викладач;
* [[Берлач Олександр Павлович]] –кандидат архітектури, доцент;
* [[Каленюк Ольга Миколаївна]] – доцент, кандидат педагогічних наук;
* [[Вахрамєєва Галина Іванівна]] – старший викладач;
* [[Лесик-Бондарук Оксана Олександрівна]] – доцент, кандидат архітектури;
* [[Черкесова Інна Григорівна]] – професор кафедри декоративно-прикладного мистецтва, заслужений діяч мистецтв України;
* [[Назарчук Марія Вікторівна]] – кандидат мистецтвознавства, доцент;
* [[Панфілова Олександра Георгіївна]] – кандидат мистецтвознавства, доцент;
* [[Прокопович Тетяна Анатоліївна]] – старший викладач, кандидат психологічних наук;
* [[Тарасюк Іван Іванович]] – кандидат архітектури, доцент;
* [[Тарасюк Іван Іванович]] – кандидат архітектури;
* [[Зінько Дмитро Анатоліович]] - кандидат історичних наук, старший викладач.
* [[Чугай Богдана Русланівна]] – асистент, магістр дизайну;
* [[Шеломанова Юлія Миколаївна]] – асистент, лаборант.
 
* Тананайко Людмила Іванівна – технік.
* Шеломанова Юлія Миколаївна – асистент, лаборант.
 
'''Основні напрямки наукового дослідження:'''


Традиції і новаторство дизайну і мистецького простору на Волині.
==== Напрями підготовки та спеціалізації: ====
• ОСВІТНІЙ СТУПІНЬ БАКАЛАВР на основі повної загальної середньої освіти на основі середньої освіти, на основі диплому молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра).
освітня кваліфікація - бакалавр образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва, реставрації, професійна кваліфікація - художник-виконавець.
• ОСВІТНІЙ СТУПІНЬ МАГІСТР на основі диплому бакалавра
освітня кваліфікація - магістр образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва, реставрації


Також до науково-практичних напрямків, в яких працюють студенти та професорсько-викладацький колектив кафедри образотворчого мистецтва та дизайну, належать: графічний дизайн книжкових, журнальних та рекламних видань, ілюстрація, плакат, упакування, дизайн одягу, брендинг, інформаційний дизайн, веб-дизайн та дизайн інтерфейсів. Оволодіння класичними техніками станкової графіки, зокрема естампу, вивчення комп’ютерної графіки, теорії і практики шрифтового дизайну, оволодіння фотографією стають базою для виконання комплексних проектів, або розвиваються і поглиблюються як курсові та дипломні роботи.  
== Історична довідка: ==
* Кафедра створена у 1986 році як кафедра образотворчого мистецтва Луцького державного педагогічного інституту імені Лесі Українки.
* Від створення і до 2019 року посаду завідувача кафедри обіймав Олександр Володимирович Лесик, доктор архітектури, професор.
* В 2019 році кафедра образотворчого мистецтва була реорганізована у кафедру образотворчого мистецтва та дизайну, завідувачем якої був Авраменко Дмитро Костянтинович, кандидат мистецтвознавства, доцент, з 2019 по 2021 рік.
* У 2021 році кафедра була реорганізована у кафедру образотворчого мистецтва Волинського національного університету імені Лесі Українки
* З 2021 року і дотепер кафедру очолює Каленюк Ольга Миколаївна, кандидат педагогічних наук, доцент.
* Кафедра образотворчого мистецтва є випусковою та забезпечує фундаментальну базову підготовку фахівців освітньої програми «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» освітніх ступенів «Бакалавр», «Магістр» зі спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація»– . Викладачі кафедри також читають навчальні дисципліни художнього спрямування на педагогічному факультеті.
* Кафедра має потужний кадровий потенціал. Це потужна команда високопрофесійних теоретиків та практиків у царині образотворчого мистецтва. В складі кафедри працює народний художник України, професор; 6 кандидатів наук, доцентів.


'''Напрями підготовки та спеціалізації:'''
==== '''ВСТУП 2023''' ====
<br />
'''Освітній ступінь''': '''бакалавр'''
<br />
023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація
<br />
Спеціалізації:
<br />
• Художньо-комп’ютерна графіка;
<br />
• Монументально-декоративний живопис;
<br />
• Художній розпис культових споруд.
<br />
'''Освітній ступінь''': '''магістр'''
023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація
<br />


Контакти: м. Луцьк, вул. Ковельська, 15, тел. (0332) 723467.
[[Файл:ВСТУП 2023 page-0001 (1).jpg|міні]]

Поточна версія на 12:29, 6 лютого 2024

Про кафедру

Сайт кафедри https://kom.vnu.edu.ua/

СКЛАД КАФЕДРИ

Напрями підготовки та спеціалізації:

• ОСВІТНІЙ СТУПІНЬ БАКАЛАВР на основі повної загальної середньої освіти на основі середньої освіти, на основі диплому молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра).

освітня кваліфікація - бакалавр образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва, реставрації, професійна кваліфікація - художник-виконавець.

• ОСВІТНІЙ СТУПІНЬ МАГІСТР на основі диплому бакалавра освітня кваліфікація - магістр образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва, реставрації

Історична довідка:

  • Кафедра створена у 1986 році як кафедра образотворчого мистецтва Луцького державного педагогічного інституту імені Лесі Українки.
  • Від створення і до 2019 року посаду завідувача кафедри обіймав Олександр Володимирович Лесик, доктор архітектури, професор.
  • В 2019 році кафедра образотворчого мистецтва була реорганізована у кафедру образотворчого мистецтва та дизайну, завідувачем якої був Авраменко Дмитро Костянтинович, кандидат мистецтвознавства, доцент, з 2019 по 2021 рік.
  • У 2021 році кафедра була реорганізована у кафедру образотворчого мистецтва Волинського національного університету імені Лесі Українки
  • З 2021 року і дотепер кафедру очолює Каленюк Ольга Миколаївна, кандидат педагогічних наук, доцент.
  • Кафедра образотворчого мистецтва є випусковою та забезпечує фундаментальну базову підготовку фахівців освітньої програми «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» освітніх ступенів «Бакалавр», «Магістр» зі спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація»– . Викладачі кафедри також читають навчальні дисципліни художнього спрямування на педагогічному факультеті.
  • Кафедра має потужний кадровий потенціал. Це потужна команда високопрофесійних теоретиків та практиків у царині образотворчого мистецтва. В складі кафедри працює народний художник України, професор; 6 кандидатів наук, доцентів.

ВСТУП 2023

ВСТУП 2023 page-0001 (1).jpg