Відмінності між версіями «Охорона рослинного світу та її вивчення в шкільному курсі біології»
Перейти до навігації
Перейти до пошуку
(Створена сторінка: {| border="1" cellpadding="2" |'''Дисципліна''' |'''Опис дисципліни''' |- |Фізіологія сенсорних систем |...) |
|||
(Не показані 4 проміжні версії цього користувача) | |||
Рядок 3: | Рядок 3: | ||
|'''Опис дисципліни''' | |'''Опис дисципліни''' | ||
|- | |- | ||
|Фізіологія | |Рівень BO | ||
|Перший (бакалаврський) рівень | |||
|- | |||
|Назва спеціальності/освітньо-професійної програми | |||
|014. 15 Середня освіта. Природничі науки | |||
|- | |||
|Форма навчання | |||
|Денна/ Заочна на базі м/с | |||
|- | |||
|Курс, семестр, протяжність | |||
| Курс 3, Семестр 6/ 2 курс, 3 семестр, один семестр | |||
|- | |||
|Семестровий контроль | |||
|Залік | |||
|- | |||
|Обсяг годин (усього: з них лекції/практичні) | |||
|180 год. (6 кредитів): 34 год. – лекц., 40 год. – лаб./ 10 год. – лекц., 8 год. – лаб. | |||
|- | |||
|Мова викладання | |||
|Українська | |||
|- | |||
|Кафедра, яка забезпечує викладання | |||
|Ботаніки і методики викладання природничих наук | |||
|- | |||
|Автор дисципліни | |||
|[[Іванців Оксана Ярославівна]] | |||
|- | |||
|Короткий опис | |||
|Навчальна дисципліна ознайомлює студентів із сучасними можливостями охорони рослинного світу і наслідками збіднення видового складу рослинного покриву. Визначає місце і роль охорони рослинного світу в житті людини та вказує на значення цієї проблеми при вивченні шкільного курсу біології. А саме вказує на можливості екологічних аспектів при вивченні ботаніки, зоології, загальної біології, розглядає методи та методичні прийоми для викладання матеріалу природоохоронного змісту як в навчальній роботі, так і в позашкільних заходах. | |||
|- | |||
|Вимоги до початку вивчення | |||
|Опанування дисциплін «Ботаніка», «Екологія біологічних систем», « Фізіологія та біохімія рослин», «Методика навчання біології». | |||
|- | |||
|Що буде вивчатися | |||
|Динаміка зменшення рослинного покриву Землі та її причини; особливості морфології, фізіології і відтворення, географічне поширення і екологія представників основних таксонів; методи досліджень і аналізу живих систем, математичні методи обробки; принципи формування і функціонування надорганізмових систем різних рівнів; основні принципи формування смарагдової мережі; наслідки антропогенних впливів на біосферу. | |||
|- | |||
|Чому це цікаво/треба вивчати | |||
|Наслідки діяльності людини на планеті та в нашій державі в окремих питаннях є незворотні, а ті які можна змінити потребують не лише ґрунтовних знань, а й умінь. Ми повинні зберегти рослинний світ для себе та прийдешніх поколінь. | |||
|- | |||
|Чому можна навчитися (результати навчання) | |||
|Оцінювати природоохоронний статус видів; розробляти заходи щодо забезпечення охорони та раціонального використання рослинного світу; здійснювати оцінку рослинних ресурсів визначеного регіону України; аналізувати фактори, що визначають формування ландшафтного та біологічного різноманіття; планувати заходи щодо охорони рослинного світу; визначати рідкісні і зникаючі види рослин України ; обґрунтовувати основні аспекти раціонального природокористування. Усвідомлює необхідність навчання впродовж усього життя з метою поглиблення набутих та здобутих знань. | |||
|- | |||
|Як можна користуватися набутими знаннями й уміннями (компетентності) | |||
|Після вивчення дисципліни студенти оволодіють здатностями : чітко і логічно відтворювати основні теорії і закони біології та екології; оцінювати нові відомості та інтерпретації в контексті формування в учнів цілісної природничо-наукової картини світу відповідно до вимог державного стандарту з освітньої галузі «Природознавство» в основній (базовій) середній школі; знати та розуміти теоретичні основи екології, охорони довкілля та збалансованого природокористування; інтегрувати знання з біології та екології для розуміння екологічних проблеми біосфери в цілому; до формування в учнів ключових і предметних компетентностей та здійснення міжпредметних зв’язків. А також зможуть аналізувати інформаційні бази даних про фіторізноманіття; оцінювати сучасний стан фіторізноманіття в Україні; виявляти причини загроз й оцінювати рівень небезпек для популяцій рослин, видів, фітоценозів; застосовувати отримані знання під час виконання польових досліджень та експертиз. | |||
|- | |||
|Інформаційне забезпечення | |||
| | | | ||
# Грицай Н. Б. Методика проведення біологічних екскурсій у природу / Н. Б. Грицай. – Х. : Вид. група «Основа», 2011. – 110 с. 64. | |||
# Грицай Н. Б. Методика навчання біології : навчальний посібник / Н. Б. Грицай. – Рівне : ТзОВ «Дока центр», 2012. – 272 с. | |||
# Грицай Н. Б. Методика навчання біології у таблицях і схемах : навчальний посібник / Н. Б. Грицай. – Рівне : ТзОВ «Дока центр», 2012. – 84 с. | |||
# Грицай Н. Б. Інноваційні технології навчання біології : навчальний посібник / Н. Б. Грицай. – Рівне : ТзОВ «Дока центр», 2014. – 184 с. | |||
# Грицай Н. Б. Методика підготовки та проведення екскурсій з біології : навч.-метод. посібник / Н. Б. Грицай. – Рівне : О. Зень, 2016. – 232 с. (рекомендовано Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України як навчально-методичний посібник для студентів вищих навчальних закладів, лист №1/11-771 від 29.01.2013. | |||
# Злобін Ю.А. Основи екології. К.: Видавництво “Либідь”, 1998. 248 с. | |||
# Іванців О. Я.Флористичні особливості гідрологічного заказника місцевого значення «Оріхівський» Ратнівського району Волинської області // Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки № 7 (356) Серія: Біологічні науки 2017 с. 36-40. | |||
# Іванців О. Я. Рідкісні та зникаючі види флори Ківерцівського національного парку «Цуманська Пуща» у списках видів, що потребують охорони / О. Я. Іванців, В. В. Іванців // Природа Західного Полісся та прилеглих територій : зб. наук. пр. / [за заг. ред. Ф. В. Зузука]. Луцьк : Східноєвроп. нац. ун-т ім. Лесі Українки, 2019. № 16. 78-82 с.к. | |||
|- | |||
|Web-посилання на (опис дисципліни) силабус навчальної дисципліни на вебсайті факультету (інституту) | |||
|https://vnu.edu.ua/uk/faculties-and-institutes/fakultet-biologii-ta-lisovogo-gospodarstva | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
Поточна версія на 17:47, 2 березня 2021
Дисципліна | Опис дисципліни |
Рівень BO | Перший (бакалаврський) рівень |
Назва спеціальності/освітньо-професійної програми | 014. 15 Середня освіта. Природничі науки |
Форма навчання | Денна/ Заочна на базі м/с |
Курс, семестр, протяжність | Курс 3, Семестр 6/ 2 курс, 3 семестр, один семестр |
Семестровий контроль | Залік |
Обсяг годин (усього: з них лекції/практичні) | 180 год. (6 кредитів): 34 год. – лекц., 40 год. – лаб./ 10 год. – лекц., 8 год. – лаб. |
Мова викладання | Українська |
Кафедра, яка забезпечує викладання | Ботаніки і методики викладання природничих наук |
Автор дисципліни | Іванців Оксана Ярославівна |
Короткий опис | Навчальна дисципліна ознайомлює студентів із сучасними можливостями охорони рослинного світу і наслідками збіднення видового складу рослинного покриву. Визначає місце і роль охорони рослинного світу в житті людини та вказує на значення цієї проблеми при вивченні шкільного курсу біології. А саме вказує на можливості екологічних аспектів при вивченні ботаніки, зоології, загальної біології, розглядає методи та методичні прийоми для викладання матеріалу природоохоронного змісту як в навчальній роботі, так і в позашкільних заходах. |
Вимоги до початку вивчення | Опанування дисциплін «Ботаніка», «Екологія біологічних систем», « Фізіологія та біохімія рослин», «Методика навчання біології». |
Що буде вивчатися | Динаміка зменшення рослинного покриву Землі та її причини; особливості морфології, фізіології і відтворення, географічне поширення і екологія представників основних таксонів; методи досліджень і аналізу живих систем, математичні методи обробки; принципи формування і функціонування надорганізмових систем різних рівнів; основні принципи формування смарагдової мережі; наслідки антропогенних впливів на біосферу. |
Чому це цікаво/треба вивчати | Наслідки діяльності людини на планеті та в нашій державі в окремих питаннях є незворотні, а ті які можна змінити потребують не лише ґрунтовних знань, а й умінь. Ми повинні зберегти рослинний світ для себе та прийдешніх поколінь. |
Чому можна навчитися (результати навчання) | Оцінювати природоохоронний статус видів; розробляти заходи щодо забезпечення охорони та раціонального використання рослинного світу; здійснювати оцінку рослинних ресурсів визначеного регіону України; аналізувати фактори, що визначають формування ландшафтного та біологічного різноманіття; планувати заходи щодо охорони рослинного світу; визначати рідкісні і зникаючі види рослин України ; обґрунтовувати основні аспекти раціонального природокористування. Усвідомлює необхідність навчання впродовж усього життя з метою поглиблення набутих та здобутих знань. |
Як можна користуватися набутими знаннями й уміннями (компетентності) | Після вивчення дисципліни студенти оволодіють здатностями : чітко і логічно відтворювати основні теорії і закони біології та екології; оцінювати нові відомості та інтерпретації в контексті формування в учнів цілісної природничо-наукової картини світу відповідно до вимог державного стандарту з освітньої галузі «Природознавство» в основній (базовій) середній школі; знати та розуміти теоретичні основи екології, охорони довкілля та збалансованого природокористування; інтегрувати знання з біології та екології для розуміння екологічних проблеми біосфери в цілому; до формування в учнів ключових і предметних компетентностей та здійснення міжпредметних зв’язків. А також зможуть аналізувати інформаційні бази даних про фіторізноманіття; оцінювати сучасний стан фіторізноманіття в Україні; виявляти причини загроз й оцінювати рівень небезпек для популяцій рослин, видів, фітоценозів; застосовувати отримані знання під час виконання польових досліджень та експертиз. |
Інформаційне забезпечення |
|
Web-посилання на (опис дисципліни) силабус навчальної дисципліни на вебсайті факультету (інституту) | https://vnu.edu.ua/uk/faculties-and-institutes/fakultet-biologii-ta-lisovogo-gospodarstva |