Відмінності між версіями «Голощук Олександр Олександрович»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
 
(Не показані 20 проміжних версій 2 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Файл:OlexandrGoloshchuk.jpg|міні]]
[[Файл:OlexandrGoloshchuk.jpg|міні]]
== Біографія ==
викладач кафедри музичного мистецтва Волинського національного університету імені Лесі Українки.
Голощук Олександр Олександрович народився 2 квітня 1988 р. в с. Чорніїв Турійського р-ну Волинської обл. З 2000 - 2005 рр. навчався у Турійській музичній школі, де проявив себе як здібний учень, активний учасник святкових заходів району, звітних концертів школи, виконавець сольних партій баяна в інструментальних ансамблях, дуетах та ін. Нагороджений грамотами за зайняте І місце у районному огляді-конкурсі читців та виконавців вокальних творів на слова Т. Г. Шевченка (смт. Турійськ, 2003), за активну участь у громадському житті музичної школи (смт. Турійськ, 2004, 2005).
 
== Трудова діяльність ==
== ОСВІТА ==
Трудова діяльність Голощука О. О. розпочалася у 2005 р., включаючи навчання у Волинському державному університеті імені Лесі Українки. У 2007 - 2008 рр. працював на посаді соліста-вокаліста Волинської обласної філармонії, де вдосконалював свою творчу майстерність, брав участь у багатьох концертах міського і обласного значення. (2005 - 2009) навчався в Інституті мистецтв Волинського національного університету імені Лесі Українки і отримав базову вищу освіту за напрямом підготовки «Мистецтво» та здобув кваліфікацію бакалавра мистецтва. З 2009 - 2010 р. продовжив навчання у даному ВНЗ та здобув освітньо-кваліфікаційний рівень «Магістр», в результаті захисту наукового дослідження на тему «Феномен Володимира Івасюка в концепті розвитку української музичної естради другої половини ХХ століття» було присвоєно кваліфікацію «Магістр музичної педагогіки, викладач естрадного співу». Як студент брав активну участь у концертній діяльності Інституту мистецтв та інших факультетів університету. Як здібний студент спеціалізації «Естрадний спів», запрошувався для участі у звітних концертах, флешмобах: (Луцького педагогічного коледжу, Волинського технікуму харчових технологій, Луцького професійно-технічного училища, Луцького національного технічного університету). Під час навчання (2005-2010) неодноразово нагороджувався почесними грамотами ректора Волинського національного університету імені Лесі Українки за особливі здобутки в громадському житті Інституту мистецтв, культурно-мистецькій, спортивній діяльності.
 
Після успішного закінчення університету, з 2010 р. по даний час працює старшим викладачем факультету мистецтв Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Багато років поспіль брав участь у різних урочистостях м. Луцька та області, зокрема у заходах присвячених Дню української писемності та мови, поетично-музичних композиціях річниць днів народження Т. Г. Шевченка, Лесі Українки, днях університету, зустрічах організованих факультетом міжнародних відносин в котрих приймали участь посли зарубіжних країн. Як викладач університету зарекомендував себе компетентним педагогом, котрий впроваджує передовий педагогічний досвід і сучасні інформаційні технології у процес підготовки естрадного співака, працює над науково-методичним забезпеченням фахових дисциплін: «Студійний практикум[1]», «Робота зі звукоапаратурою[2]», «Технічні аудіовізуальні ресурси[3]», «Мистецькі комп'ютерні технології дикторство[4]». Проводить наукове дослідження творчості В. Івасюка. Стаття на тему (Морально-етичні проблеми кохання у піснях Володимира Івасюка / О. О. Голощук // Парадигма пізнання: гуманітарні питання: науковий журнал. Київ, 2016. − Вип. № 2(13). - С. 92 - 103).[5]
* 2010 Диплом про вищу освіту (Магістр), інститут мистецтв, Волинський державний університет імені Лесі Українки (Луцьк)
== Творча діяльність ==
 
З 2010 року Голощук О. О. розпочав активну виконавську діяльність в Україні та за кордоном. Стає лауреатом конкурсів і фестивалів: Всеукраїнської студентської олімпіади солістів-вокалістів зі спеціальності «Музичне мистецтво» (ІІІ премія, м. Одеса, 2008, 2009); ІІІ Міжнародного конкурсу молодих виконавців «Шоу західний регіон» (ІІ премія, м. Рівне, 2009), отримує відзнаку за успішне виконання програми у V Всеукраїнському конкурсі солістів-вокалістів імені Оксани Петрусенко (м. Херсон, 2010). У рамках міжнародної співпраці Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки із провідними європейськими музичними закладами неодноразово представляв пісенне мистецтво України у Польській Народній Республіці (м. Слупськ, м. Мястко, м. Битов, 2015, 2016), Республіки Білорусь (м. Малорита, 2012), а також перед зарубіжними представниками посольств і консульських установ в Україні (2013 - 2016), проводив майстер-класи з вокалу для керівників та учасників музичних колективів в Поморській Академії у м. Слупську (Польська Народна Республіка, 2016).
== ПРОФЕСІЙНІ ПРИЗНАЧЕННЯ ==
Як один із провідних естрадних співаків Волині, є учасником державних мистецьких заходів, присвячених Дню Незалежності України, Дню Конституції України, професійних свят працівників різних сфер діяльності, концертів на сценах Волинського обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка, спортивно-розважального комплексу «Адреналін-сіті» та ін. Як соліст-вокаліст, брав участь у творчих звітах м. Луцька, Волинської області у м. Києві. Олександр Голощук - активний учасник благодійних акцій під патронатом голови Волинської облдержадміністрації: «Віденського балу» (2010 - 2017), програм для учасників АТО волонтерського центру «Серце патріота» при Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти. Запрошувався у заключні гала-концерти міжнародного фестивалю естрадної пісні «На хвилях Світязя» (2009 - 2013).
 
Голощук О. О. з 2012 р. прийнятий у члени Закарпатського обласного відділення творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України». Весною 2012 р. прийняв участь у VII міжнародному конкурсі мистецтв «Закарпатський Едельвейс» в номінації «вокальне мистецтво» (естрадний вокал) (І премія, м. Ужгород, Закарпатська обл.); Всеукраїнському фестивалі сучасної естрадної пісні «Пісенний вернісаж» (І премія, м. Київ, 2014).
* 2010 - дотепер настроювач-регулювальник музичних інструментів кафедри музичного мистецтва;
З 2016 р. - соліст Народного оркестру народних інструментів «Волинянка» при Палаці культури м. Луцька. Співпрацює з кращими інструментальними ансамблями та оркестрами Волині.
* 2012 - 2015 асистент кафедри історії теорії мистецтв та виконавства;
Творча діяльність О. О. Голощука характеризується високим професіоналізмом, умінням створити неповторний художній образ. У виконанні співака слухачі запам'ятали такі шедеври класичного репертуару, як Застольна пісня Альфреда з опери Дж. Верді «Травіата», арія Калафа «Nesum dorma» з опери Дж. Пуччіні «Турандот», популярні естрадні пісні («Червона рута» сл. і муз. В. Івасюка, «Дякую тобі, мамо» сл. і муз К. Бойко, «Я України син» сл. В. Крищенка, муз. П. Мрежука, «Пам'яті Карузо» сл. і муз Л. Далли та ін.).
* 2015 - 2022 старший викладач кафедри історії теорії мистецтв та виконавства;
Голощук О. О. підтримує тісні зв'язки з провідними творчими колективами, музикантами і співаками області та України: народним артистом України Василем Чепелюком; заслуженими артистами України: Сергієм Барвік-Карпатським, Михайлом Лазукою, Аллою Опейдою, В'ячеславом Судимою, чоловічим вокальним квартетом «Акорд» у складі заслужених артистів України Олега Гонтаря, Миколи Палія, Віктора Мрочка, Андрія Зарицького; вокальним квартетом «Luciano»; аранжувальниками: Романом Сорокою, Павлом Завадою, Всеволодом Лазукою.
* 2016 - дотепер соліст народного оркестру народних інструментів "Волинянка" при Палаці культури м. Луцька;
Виступи Голощука О. О. неодноразово транслювалися на обласних телеканалах «Нова Волинь», «Аверс» «12 канал», його творча діяльність висвітлювалася у місцевій, обласній та республіканській пресі («Культура і життя»; «Волинська газета»; «Наш університет»; «Народне слово»; «Волинь Нова»).
* 2019 - 2021 артист-вокаліст Рожищенського будинку культури "Просвіта";
За активну діяльність в громадському житті Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, культурно-мистецькій, спортивній діяльності неодноразово нагороджувався почесними грамотами і подяками ректора університету на протязі 2013 - 2017 рр.
* 2022 - дотепер викладач кафедри музичного мистецтва Волинського національного університету імені Лесі Українки.
У 2017 р. отримав почесне звання заслужений артист естрадного мистецтва України, нагороджений почесною грамотою голови Волинської обласної державної адміністрації за досягнуті успіхи у праці, високу професійну майстерність, активну миротворчу та благодійну діяльність. У тому ж році відбувся творчий звіт у Палаці культури міста Луцька. З 2018 р. - заступник декана з виховної роботи та інноваційно-грандової діяльності.
 
== Творчий доробок ==
== ПРОФЕСІЙНІ ВІДЗНАКИ, НАГОРОДИ, ЧЛЕНСТВО В ОРГАНІЗАЦІЯХ ==
Творчий доробок Голощука О. О. складає панад 100 творів світової класики, популярних естрадних пісень, романсів та українських народних пісень. Голощук О. О. користується заслуженим авторитетом і повагою серед викладачів, студентів університету та громадськості Волинської області і в Україні.
 
* 2023 [https://drive.google.com/file/d/1Bs3ybZnX6pGyHVa7MjYKjsVoxqmLyVaU/view?usp=share_link Подяка Луцького міського голови];
* 2022 [https://drive.google.com/file/d/1XfyZqqoVdz_Cd-EeXKuxF0DJndfYpbS8/view?usp=share_link Подяка Міністерства освіти і науки України];
* 2022 [https://drive.google.com/file/d/1v0NG2H_ZCdpjP_Jp-_H90tZruFBh8q3l/view?usp=share_link Подяка ректора Волинського національного університету імені Лесі Українки];
* 2021 [https://drive.google.com/file/d/1HaTgcvkIIBogHf1KGQ-d4bvvTngpk95u/view?usp=share_link Почесна грамоти ректора Волинського національного університету імені Лесі Українки];
* 2022 [https://drive.google.com/file/d/1FlsEbkgioynh6Q-N2aiq_jUfmSUFiqs0/view?usp=share_link Лист-подяка особового складу Луцького Окремого батальйону сил Територіальної оборони Збройних сил України (військова частина А7062)];
* 2021 [https://drive.google.com/file/d/1mnZNzQFAIjoJsUGEvNppydS9UOLY1yBA/view?usp=share_link Член журі фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва пам’яті заслуженого працівника культури України, композитора та поета Степана Кривенького «Волинь моя»];
*2021 [https://drive.google.com/file/d/1HaTgcvkIIBogHf1KGQ-d4bvvTngpk95u/view?usp=share_link Подяка ректора Волинського національного університету імені Лесі Українки]
* 2019 [https://drive.google.com/file/d/1BuGrqb4q_lViNKLKjpmwVOb7vsbmecoL/view?usp=share_link Подяка Луцького міського голови];
* 2019 [https://drive.google.com/file/d/155sG9jyY0gFimGAJj_R4mZjQIMpSYZjb/view?usp=share_link Почесна грамота Рожищенської районної державної адміністрації];
* 2019 [https://drive.google.com/file/d/1Z2Mv4VSBtndSyaQHovAwDy3-hWxxKDwL/view?usp=share_link Дипломом всеукраїнського фестивалю співаної поезії та авторської пісні «Оберіг»];
* 2018 [https://drive.google.com/file/d/1WQc8b9N2YY77PPSih04UA0ZOUz3BHVZl/view?usp=share_link Подяка департаменту культури Луцької міської ради];
* 2017 [https://drive.google.com/file/d/1zLk3F23QKPaGXKiQDu8d8XC_lwFA2fQI/view?usp=share_link Почесне звання творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України» заслужений артист естрадного мистецтва України];
* 2017 [https://drive.google.com/file/d/1QBMC-biIVrVVFBCD47JKP79pfTApVTG9/view?usp=share_link Почесна грамота голови Волинської обласної державної адміністрації];
* 2017 [https://drive.google.com/file/d/17AZ57et2PqHxdGKEl6qv5t4qJgK2sZ1M/view?usp=share_link Почесна грамота волонтерського центру «Серце патріота»];
* 2017 [https://drive.google.com/file/d/11iiYUD2YQSKp-YLah5_if_MSxvu4RB-S/view?usp=share_link Подяка Палацу культури м. Луцька];
* 2012 [https://drive.google.com/file/d/1x6qgT3I6JBp_AJAjF0aawoXTdIJRNIaD/view?usp=share_link Подяка ректора Волинського національного університету імені Лесі Українки];
* 2012 [https://drive.google.com/file/d/1mmMJrCugnVDmC7SolTdfDs7UM-xbRnwN/view?usp=share_link Член Закарпатського обласного відділення творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України»].
* 2011 [https://drive.google.com/file/d/1sQhQNurdC6F0ZQsTKg-i9eSTKAxEatNn/view?usp=share_link Почесна грамоти ректора Волинського національного університету імені Лесі Українки].
 
== НАУКОВІ ІНТЕРЕСИ ==
 
* Професійна вокальна підготовка;
* Практичне застосування мистецьких комп'ютерних технологій;
* Аспекти практичної підготовки звукорежисера;
* Технічні засоби в роботі з музично-інформаційними технологіями.
 
== ВИБРАНІ ПРАЦІ ==
 
* [https://evnuir.vnu.edu.ua/handle/123456789/21501 Голощук О. О.. Вокально-хорове мистецтво у вищій школі: теорія, практика фахової підготовки студентської молоді . Актуальні проблеми розвитку українського мистецтва: культурологічний, мистецтвознавчий, педагогічний аспекти : матеріали VІ Всеукраїнської науково-практичної конференції (Луцьк, 24 березня 2021р.) Луцьк : ВНУ імені Лесі Українки, 2021. Вип.1. С. 6-8.]
* [https://evnuir.vnu.edu.ua/handle/123456789/21423 Голощук О. О.. Значення сучасних музично-інформаційних технологій в процесі фахової мистецької освіти. Сучасні дослідження світової науки . Україна. 2022. С. 969-971.]
* [https://evnuir.vnu.edu.ua/handle/123456789/21429 Голощукк О.О.. Розвиток музично-інформаційних технологій . Актуальні проблеми розвитку природничих та гуманітарних наук : збірник матеріалів VI Міжнар. наук.практ. конф. (м. Луцьк, Україна, 11 листопада 2022 р.). Луцьк, 2022. С. 399-400.]
* [https://evnuir.vnu.edu.ua/handle/123456789/21463 Голощук О. О., Сорока Р. О., Шкоба В. А.. Монтаж та обробка звуку в музичному редакторі AVID Technology Pro Tools 12: методичні рекомендації для студентів спеціальності 025 «Музичне мистецтво». Луцьк, 2022. 21 с.]
* [https://evnuir.vnu.edu.ua/handle/123456789/21464 Голощук О. О., Сорока Р. О., Шкоба В. А.. Програма Steinberg Cubase SX. Виконання основних операцій, частина 1: методичні рекомендації для студентів спеціальності 025 «Музичне мистецтво». Луцьк, 2022. 22с.]
* [https://evnuir.vnu.edu.ua/handle/123456789/21462 Голощук О. О., Сорока Р. О., Шкоба В. А.. Мистецькі комп’ютерні технології в музичному редакторі MakeMusic FINALE: методичні рекомендації для студентів спеціальності 025 «Музичне мистецтво». Луцьк, 2022. 32 с.]
* [https://evnuir.vnu.edu.ua/handle/123456789/21483 Голощук О. О.,Кириченко І. О.. Національно-ментальний потенціал пісенної творчості Володимира Івасюка: проблема музично-поетичної семантики. Українська культура : минуле, сучасне, шляхи розвитку. Рівне, 2019. Вип. № 32. С. 139−143.]
* [https://evnuir.vnu.edu.ua/handle/123456789/21484 Голощукк О. О.. Музична творчість Андрія Гордійчука крізь призму персонології . Актуальні проблеми розвитку українського мистецтва: культурологічний, мистецтвознавчий, педагогічний аспекти : збірник матеріалів ІV Всеукраїнської науково-практичної конференції (Луцьк, 12 квітня 2019 р.) Луцьк: СНУ імені Лесі Українки, 2019. Вип.1. С. 6-9.]
* [http://evnuir.vnu.edu.ua/handle/123456789/9451 Голощук О. О.. Морально-етичні проблеми кохання у піснях Володимира Івасюка / О. О. Голощук // Парадигма пізнання: гуманітарні питання: науковий журнал. Київ, 2016. − Вип. №2(13). – С. 92−103.]

Поточна версія на 11:25, 2 березня 2023

OlexandrGoloshchuk.jpg

викладач кафедри музичного мистецтва Волинського національного університету імені Лесі Українки.

ОСВІТА

  • 2010 Диплом про вищу освіту (Магістр), інститут мистецтв, Волинський державний університет імені Лесі Українки (Луцьк)

ПРОФЕСІЙНІ ПРИЗНАЧЕННЯ

  • 2010 - дотепер настроювач-регулювальник музичних інструментів кафедри музичного мистецтва;
  • 2012 - 2015 асистент кафедри історії теорії мистецтв та виконавства;
  • 2015 - 2022 старший викладач кафедри історії теорії мистецтв та виконавства;
  • 2016 - дотепер соліст народного оркестру народних інструментів "Волинянка" при Палаці культури м. Луцька;
  • 2019 - 2021 артист-вокаліст Рожищенського будинку культури "Просвіта";
  • 2022 - дотепер викладач кафедри музичного мистецтва Волинського національного університету імені Лесі Українки.

ПРОФЕСІЙНІ ВІДЗНАКИ, НАГОРОДИ, ЧЛЕНСТВО В ОРГАНІЗАЦІЯХ

НАУКОВІ ІНТЕРЕСИ

  • Професійна вокальна підготовка;
  • Практичне застосування мистецьких комп'ютерних технологій;
  • Аспекти практичної підготовки звукорежисера;
  • Технічні засоби в роботі з музично-інформаційними технологіями.

ВИБРАНІ ПРАЦІ