Відмінності між версіями «Бондаренко Геннадій Васильович»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
 
(Не показано 16 проміжних версій цього користувача)
Рядок 6: Рядок 6:
'''Контактна інформація:'''
'''Контактна інформація:'''
Тел. 0978983706
Тел. 0978983706
E-mail: bgv1946@ukr.net
E-mail: bgv1946@ukr.net


Рядок 14: Рядок 15:
== ПРОФЕСІЙНІ ПРИЗНАЧЕННЯ: ==
== ПРОФЕСІЙНІ ПРИЗНАЧЕННЯ: ==
1977 - 1983 рр. - старший викладач<br />
1977 - 1983 рр. - старший викладач<br />
1983 - 2013 рр. доцент<br />
1983 - 2013 рр. - доцент<br />
1997 - 2003 рр. - проректор<br />
1997 - 2003 рр. - проректор<br />
2013 р. - дотепер - професор<br />
2006 р. - дотепер - директор Центру дослідів Волині при ВНУ імені Лесі Українки. <br />
2015 - 2020 рр. - завідувач кафедри документознавства і музейної справи.<br />
2015 - 2020 рр. - завідувач кафедри документознавства і музейної справи.<br />
2006 р. - дотепер - директор Центру дослідів Волині при ВНУ імені Лесі Українки. <br />
2020 р. - дотепер - професор кафедри музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності
2006 р. - допетер заступник головного редактора всеукраїнського часопису «Літопис Волині», співголова редколегій часопису «Українське державотворення» і альманаху Волинський колекціонер, член редколегії  журналів «Краєзнавство» і «Педагогічний пошук»


== НАУКОВІ ІНТЕРЕСИ ==
== НАУКОВІ ІНТЕРЕСИ ==
Історія України і Волині, Історичне краєзнавство, Волинезнавство, Теорія і методологія історії, Емблематика:геральдика, нумізматика, фалеристика
Історія України і Волині, історичне краєзнавство, волинезнавство, теорія і методологія історії, емблематика, геральдика, нумізматика, фалеристика.


== ПРОФЕСІЙНІ ВІДЗНАКИ, НАГОРОДИ, ЧЛЕНСТВО В ОРГАНІЗАЦІЯХ ==
== ПРОФЕСІЙНІ ВІДЗНАКИ, НАГОРОДИ, ЧЛЕНСТВО В ОРГАНІЗАЦІЯХ ==
   
   
20 травня 1980 р. Посвідчення про присвоєння кваліфікації лектора обласної категорії товариства «Знання» з проблем інтернаціонального і патріотичного виховання.<br />
'''Нагороди, відзнаки:'''


1982 р. Центральний Комітет ЛКСМ України та Міністерство вищої і середньої спеціальної освіти УРСР. Грамота за керівництво студентською науковою роботою.<br />
* Почесне звання «Заслужений працівник народної освіти України» за значний особистий внесок у розвиток краєзнавчого руху, збереження національної історико-культурної спадщини (1993 р.)
*
* Премія імені Дмитра Яворницького за значний особистий внесок в розвиток краєзнавства на Волині (1993 р.)
*
* Свідоцтво «Почесний член Всеукраїнської спілки краєзнавців» (1996 р.)
*
* Премія імені Галшки Гулевичівни за вагомий особистий внесок у збереження і популяризацію культурної спадщини (1996 р.)
*
* Волинський краєзнавчий музей. Грамота за багаторічну творчу працю по розвитку музейництва Волинського краю, значний особистий внесок у волинське музейництво і історичне краєзнавство та  з нагоди 60-річчя від дня народження (2006 р.)
*
* Любомльський краєзнавчий музей. Грамота за постійну допомогу і підтримку Любомльського краєзнавчого музею, за організацію першої наукової конференції по Магдебурзькому праву у Любомлі, нашому щирому вболівальнику і пораднику та з нагоди 60-річчя від дня народження (2006 р.)
*
* Грамота Верховної Ради України (2008 р.)
*
* Управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації. Грамота за сумлінну працю і вагомий особистий внесок у розвиток краєзнавства Волинської області та з нагоди 20-річчя Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України (2009 р.)
*
* Посвідчення про нагородження срібним Нагрудним знаком Волинського Національного університету імені Лесі Українки.
*
* Державний архів Волинської області. Подяка за співпрацю і дослідницьку роботу (2009 р.)
*
* Волинська Січ Війська Запорізького. Наказ № 36. Патент на козацький чин. Рішенням Великої козацької Ради (Ради Отаманів) Надається козацький чин Генерал-Осавул. Реєстраційний № 1301. (2010 р.)
*
* Волинська обласна рада. Почесна Грамота. За вагомий внесок у зу дослідженні і популяризацію пам’яток історії та культури Волинського краю, багаторічну подвижницьку діяльність з розвитку волинезнавства, історичного краєзнавства, музейної справи в області, організацію наукових історико-краєзнавчих конференцій та з нагоди 65-річчя від Дня народження (2011 р.)
*
* Волинська обласна державна адмінісстрація. Почесна Грамота. За багаторічну плідну науково-педагогічну діяльність, вагомий особистий внесок у дослідження і популяризацію історико-куцльтурної спадщини Волині та з нагоди особистого ювілею (2011 р.)
*
* Ректорат, профспілковий комітет Волинського національного університету імені Лесі Українки. Грамота. За багаторічну сумлінну працю та з нагоди 65-річчя від дня народження (2011 р.)
*
* Волинський краєзнавчий музей. Грамота. За багаторічну плідну співпрацю по дослідженню, збереженню та популяризацію історико-культурної спадщини Волині, значний особистий внесок у розвиток музейної справи в області та з нагоди особистого ювілею (2011 р.)
*
*
* Грамота. Національна спілка краєзнавців України. За значний внесок у розвиток краєзнавчого руху України (2013 р.)
*
* Волинський осередок Асоціації народних депутатів України.  Грамота. За значний внесок у розвиток краєзнавства Волині (2014 р.)
*
* Національна спілка краєзнавців України. Свідоцтво. За значний внесок у розвиток краєзнавчого руху, збереження національної історико-культурної спадщини та природних скарбів України присвоєно звання ПОЧЕСНИЙ КРАЄЗНАВЕЦЬ УКРАЇНИ (2014 р.)
*
* Національна спілка краєзнавців України. Подяка. За активну науково-дослідницьку та просвітницьку діяльність у популяризації історії рідного краю (2014 р.)
*
* Диплом Лауреата Премії імені академіка Петра Тронька. За висвітлення науково-краєзнавчої та громадської діяльності академіка Петра Тронька (дослідження історії міст і сіл України, теоретичного та практичного краєзнавства) (2015 р.)
*
* Грамота Волинського регіонального музею Українського війська та військової техніки. За вагомий внесок у популяризацію військової історії краю (2016 р.)
*
* Подяка Торчинського народного музею імені Григорія Гуртового (2016 р.)
*
* Золотий нагрудний знак Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. За вагомий особистий внесок у становлення і розвиток університету та з нагоди 70-річчя (2016 р.)
*
* Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки. Подяка. За багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток університету та з нагоди 70-річчя історичного факультету (2016 р.)
*
* Міністерство освіти і науки. Подяка. За багаторічну і сумлінну працю (2017 р.)
* Медаль «За збереження історії» Всеукраїнського об’єднання «Країна» (2017 р.)
*
* Диплом Маневицького краєзнавчого музею. За багаторічну творчу співпрацю, популяризацію історії рідного краю, національних культурних цінностей та з нагоди 50-річчя музею (2017 р.)
* Почесна Грамота Міжнародного благодійного фонду національної пам’яті України. За активну громадську діяльність та вагомий внесок у справу відтворення національної пам’яті, збереження і примноження національних цінностей  України (2018 р.)
*
* Грамота Любомльського краєзнавчого музею. За плідну співпрацю з Любомльським краєзнавчим музеєм, вагомий особистий внесок у                                                розвиток краєзнавчого руху та краєзнавчої освіти, збереження та популяризацію культурно-мистецької спадщини Волині та України (2018 р.)
*
* Ювілейна медаль НСКУ «90 років журналу «Краєзнавство», за вагомий особистий внесок у розвиток українського краєзнавства (2018 р.)
*
* Подяка Володимир-Волинського міського голови за значний внесок у справу збереження дослідження і популяризації історико-культурної спадщини міста Володимира-Волинського та з нагоди проведення ІІІ Всеукраїнської наукової історико-краєзнавчої конференції «Хроніки Ладомерії» (2018 р.)
*
* Подяка. Українське товариство охорони пам’яток історії та культури складає щиру подяку за багаторічну самовіддану діяльність та високу громадянську позицію у справі охорони культурної спадщини України (2018 р.)
*
* Диплом і медаль Федерації більярдного спорту України за 1 місце. Відкритий Кубок України «Наукова еліта» Ліга Доктор наук v Професор (2019 р.)
*
* Подяка ректора ВІППО за причетність до створення і багаторічну плідну співпрацю з журналом та з нагоди 25-річчя з дня випуску першого номера науково-методичного вісника «Педагогічний пошук» (2019 р.)
*
* Почесна грамота за вагомі досягнення у галузі краєзнавства, дослідження й збереження пам’яток матеріальної та духовної культури України (2019 р.)
*
* Медаль «За жертовність» Волинської єпархії Православної Церкви України (2019 р.)
*
* Подяка директора Волинського обласного центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Волинської обласної ради за багаторічну плідну співпрацю з національно-патріотичного виховання молоді, дієву підтримку юних краєзнавців та вагомий особистий внесок у розвиток краєзнавчого руху у закладах освіти Волинської області (2019 р.)
*
* Грамота і медаль Федерації спортивного більярду України за 2 місце в заліку чемпіонату України 2019 р. серед науково-педагогічних працівників ЗВО з більярду «ТРИБОРСТВО» Кубок Тарновецького (2019 р.)
*
* Грамота і медаль Федерації спортивного більярду України за 3 місце в особистому заліку чемпіонату України 2019 р. серед науково-педагогічних працівників ЗВО з більярду «Наукова еліта» Ліга Доктор наук v Професор (2020 р.)
*
* Грамота і пам’ятна таріль Федерації спортивного більярду України з написом: «Бондаренко Геннадій Васильович кращий гравець. 1 місце в номінації 2019 року ліга «Доктор наук v Професор». Заклади вищої освіти України серед науково-педагогічних працівників з більярдного спорту» (2020 р.)
*
* Подяка Волинського краєзнавчого музею (2021.)
*
'''Членство в організаціях:'''


1982 р. Посвідчення про присвоєння кваліфікації лектора республіканської категорії товариства «Знання» з проблем інтернаціонального і патріотичного виховання.<br />
* Голова Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України (1989 – до т. ч.).
* Член громадської організації «Волинська обласна організація Українського товариства охорони пам’яток історії і культури» з листопада 1977 р. до т. ч.
* Член товариства нумізматів Волині (з 2017 р. – до т. ч.)
* Член Національної спілки документознавців України з січня 2023 р. по теперішній час.


29 квітня 1985 р. Правління Волинської обласної організації товариства «Знання». Грамота переможця обласного конкурсу на кращу лекцію, присвячену 40-рччю Перемоги Радянського Союзу над фашистською Німеччиною у Великій Вітчизняній війні. 1941 – 1945 років.<br />
== ВИБРАНІ ПРАЦІ ==
 
Автор понад 500 публікацій з історії України та Волині, геральдики, нумізматики, історичного краєзнавства, теорії та практики історичного пізнання.
Травень 1985 р. Міністерство культури УРСР. Держбуд УРСР, Українське товариство охорони пам’яток історії та культури. Диплом за активну участь у республіканському громадському огляді пам’ятників і пам’ятних місць, присвяченому 40-річчя Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 років.<br />
 
11 вересня 1985 р. Українське товариство охорони пам’яток історії та культури, Волинської обласної організації. Почесна грамота за активну і плодотворну роботу по охороні, використанню та пропаганді історико-культурної спадщини. <br />
 
7-10 лютого 1988 р. Спорткуб Луцького педінституту ім. Лесі Українки. Грамота за зайняте І місце на першій дошці у змаганнях з шахів у програмі спартакіади інституту серед викладачів і співробітників.<br />
 
6-8 лютого 1989 р. Спорткуб Луцького педінституту ім. Лесі Українки. Грамота за заняте ІІ місце у змаганнях з шахів у програмі спартакіади інституту серед викладачів і співробітників. <br />
 
21 квітня 1989 р. Міністерство освіти України. Нагороджений значком «Відмінник народної освіти». № 488
 
Посвідчення про нагородження значком «Відмінник народної освіти».<br />
 
15 липня 1993 р. Почесне звання «Заслужений працівник народної освіти України» за значний особистий внесок у розвиток краєзнавчого руху, збереження національної історико-культурної спадщини.
 
 
Посвідчення про присвоєння почесного звання «Заслужений працівник народної освіти України».<br />
 
 
Листопад 1993 р. Республіканська премія імені Дмитра Яворницького за значний особистий внесок в розвиток краєзнавства на Волині.<br /
 
Диплом Лауреата премії імені Дмитра Яворницького<br />
 
 
19 січня 1996 р. Всеукраїнська спілка краєзнавців. Свідоцтво «Почесний член Всеукраїнської спілки краєзнавців».<br />
 
19 січня 1996 р. Волинська обласна рада народних депутатів. Почесна грамота за багаторічну плідну роботу по вивченню історії Волині. <br />
 
  1996 р. Волинська організація Українського фонду культури. Премія імені Галшки Гулевичівни за вагомий особистий внесок у збереження і популяризацію культурної спадщини.<br />
 
17 жовтня 1998 р. Новоград-Волинська міська рада. Подяка за активну участь у підготовці та проведенні міжнародної науково-краєзнавчої конференції «Національні меншини Правобережної України: історія і сучасність».<br />
 
Квітень 1998 р. Управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації. Почесна грамота за активну участь та зайняте призове місце у Третій обласній виставці «Творчі сходинки педагогів Волині».<br />
 
Квітень 1999 р. Управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації. Почесна грамота за активну участь та зайняте призове місце у Четвертій  обласній виставці «Творчі сходинки педагогів Волині».<br />
 
3 листопада 1999 р. Волинська обласна організація Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. Почесна грамота за активну участь в справі охорони, використання і пропаганди історико-культурної спадщини. <br />
 
17 листопада 1999 р. Державний архів Волинської області. Подяка за плідну співпрацю у проведенні архівних пошуків, наукових конференцій, примноженні історичної правди. <br />
 
18 травня 2000 р. Волинський краєзнавчий музей. Диплом почесного наукового співробітника ВКМ. <br />
 
16 червня 2000 р. Диплом. Член-кореспондент Української Академії історичних наук, обраний 10 березня 1999 р.<br />
 
27 вересня 2000 р. Міністерство освіти України. Почесна грамота за значний внесок у підготовку та проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів та за плідну роботу з обдарованою молоддю.


# Бондаренко Г. Історичне краєзнавство і спеціальні історичні дисципліни. ''Науковий вісник Меджибіж :'' мтеріали IX наук.-краєзн. конф. «Стародавній Меджибіж в історико-культурній спадщині України: пам’яткоохоронна справа в Україні – історія, методологія, проблеми», 14-15 черв. 2013 р. / Упр. культури Хмельниц. облдержадмін. [та ін.]. Хмельницький, 2013. Ч. 2. С. 42-44.
Почесна грамота МОН України за участь у Всеукраїнських олімпіадах з історії<br />
# Бондаренко Г. Спеціальні історичні дисципліни : навч. посіб. / СНУ ім. Лесі Українки, Центр дослідів Волині при СНУ ім. Лесі Українки, Каф. документознавства і музей. справи. Луцьк: Вежа-Друк, 2015. 424 с.  
 
# Бондаренко Г. Теорія і методологія історії: поняття і категорії історичного пізнання: слов.-довід. Луцьк: Надстир’я, 2015. 92 с.  
12 жовтня 2000 р. Виконком Нововолинської міської ради. Грамота за постійну методичну допомогу краєзнавчому осередку міста та з нагоди святкування 50-річчя з дня заснування Нововолинська.<br />
# Бондаренко Г. Колекціонування – синя птиця вільного часу. ''Волинський колекціонер: альманах – науково-популярне видання''. Вип. 1. Луцьк, 2018. С. 4–10.  
 
# Бондаренко Г., Силюк А., Шваб А. Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців у 2014–2019 роках (До 30-річчя Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України). ''Краєзнавство''. Науковий журнал. 2019. № 4 (109). С. 158–162.
10 липня 2002 р. Управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації. Грамота за активну участь у Восьмій обласній виставці передових педагогічних ідей і технологій «Творчі сходинки педагога».<br />
# Бондаренко Г., Гулько Г. Середньовічний Луцьк у «Хроніці європейської Сарматії» О. Гваньїні. ''Літопис Волині.'' Ч. 21. 2019. С. 72–79.  
 
# Бондаренко Г., Силюк А., Шваб А. ВООНСКУ у 2014 ̶ 2019 рр. ''Минуле і сучасне Волині та Полісся. Розвиток краєзнавства і краєзнавчої освіти на Волині.'' Вип. 66 ̶ 67 : матеріали 66-67-ої всеукр. наук. істор.-краєзн. конф., присвяченої 30-річчю з часу створення Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Луцьк : ПП Іванюк В. П., 2019. С. 3 ̶ 49.  
20 лютого 2003 р. Ректорат, профспілковий комітет Волинського державного університету ім. Лесі Українки. Диплом за зайняте І місце у змаганняє з шашок серед чоловіків в Спартакіаді працівників навчального закладу та з нагоди 10-ї річниці створення Волинського державного університету ім. Лесі Українки».<br />
# Бондаренко Г. Літопис національно-визвольного руху на Волині у ХХ ст. в іменах. ''Краєзнавство.'' Науковий журнал. 2019. № 4 (109). С. 170–171.
 
# Бондаренко Г. Родина Косачів в освітньому просторі Волині. ''Педагогічний пошук.'' 2019. № 3 (103). С. 55–57.
2003 р. Ректорат Волинського державного університету ім. Лесі Українки. Грамота за вагомі наукові результати, організацію науково-дослідної роботи на факультеті та з нагоди 10-ї річниці створення Волинського державного університету ім. Лесі Українки».<br />
# Бондаренко Г. З історії краєзнавства Любешівщини. ''Минуле і сучасне Волині та Полісся. Любешів і Любешівщина в історії України і Волині.'' Вип. 68: матеріали LXVIII  всеукр. наук. істор.-краєзн. конф. Луцьк : ПП Іванюк В. П., 2020. С. 398 ̶ 399.  
 
# Бондаренко Г. Національні меншини Волині: бібліографічний огляд. ''Етнічні спільноти і конфесії на Волині: історія та сучасність''. Луцьк: Вежа-Друк, 2019. С. 384–395.  
2003 р. Ректорат Волинського державного університету ім. Лесі Українки. Грамота за видання монографії «Історичне краєзнавство Волині та з нагоди 10-ї річниці створення Волинського державного університету ім. Лесі Українки».<br />
# Бондаренко Г. 80 років від часу заснування закладів вищої освіти у Волинській області. ''Українське державотворення: проблеми і сучасність:'' Зб. наук. праць. Вип. XVI / Ред. кол.: Г. В. Бондаренко, О. Й. Дем’янюк та ін. Луцьк: ПП Іванюк В. П., 2020. С. 17–20.
 
# Бондаренко Г. Ректори Луцького педінституту Нестор Бурчак і Богдан Заброварний – будівничі освіти і науки, фундатори створення університету на Волині. ''Українське державотворення: проблеми і сучасність:'' Зб. наук. праць. Вип. XVI / Ред. кол.: Г. В. Бондаренко, О. Й. Дем’янюк та ін. Луцьк: ПП Іванюк В. П., 2020. С. 20–27.
29 вересня 2003 р. Управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації. Грамота за активну участь у Восьмій обласній виставці передових педагогічних ідей і технологій «Творчі сходинки педагога».<br />
# Бондаренко Г. В. Інформаційне забезпечення бібліотечних і музейних краєзнавчих заходів: підготовка, проведення, підсумки. ''Волинський музейний вісник:'' Наук. зб.: Вип. 10. / Упр-ня культури, з питань релігій та національностей. Волин. ОДА; Волин. краєзн. музей; каф. музеєзнавства, пам’яткознавства та інформ.-аналіт. діяльн. ВНУ імені Лесі Українки; упоряд. Є. І. Ковальчук. Луцьк, 2020. С. 75–79.
 
# Бондаренко Г., Гулько Г., Дем’янюк ОЗ’їзд монархів у Луцьку в історії та культурі європейської середньовічної цивілізації. ''Хмельницькі краєзнавчі студії: науково-краєзнавчий збірник.'' Випуск 24. Хмельницький, 2020. С. 80–88.
14 квітня 2004 р. Маневицька районна рада. Почесна грамота за активну участь у вивченні і пропаганді історичної минувшини краю та вагомий особистий внесок урозвиток краєзнавчого руху Маневиччини.<br />
# Бондаренко Г., Гулько Г., Дем’янюк О. Подорож волинським стежками козацького полковника Івана Богуна: вид. 2-ге випр.., доповн. Луцьк: ПП Іванюк В. П., 2021. 56 с.
 
# Бондаренко Г. Історичне краєзнавство Волинської області (1939–2019 роки). Луцьк: Волинський національний університет імені Лесі Українки, 2021. 534 с.; іл. 66 авт. арк.
Травень 2005 р. Українське товариство охорони пам’яток історії та культури. Подяка за самовіддану плідну діяльність та високу громадську позицію у справі охорони та збереження історико-культурної спадщини України.<br />
# Бондаренко Г. Роль музеїв у краєзнавчій освіті Волинської області 1939-2019 роках. ''Fine Art and Culture Studies.'' № 2. 2021. C. 9–22.
 
# Бондаренко Г., Дем’янюк О. ЛДПІ–ВДУ–СНУ–ВНУ у вітчизняній фалеристиці, філокартії, філателії. ''Волинський колекціонер:'' альманах. Випуск 4. Луцьк: ПП Іванюк В. П., 2021. С. 72–78.  
6 січня 2006 р. Управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації. Почесна грамота за багаторічну працю в галузі освіти, сумлінне виконання посадових обов’язків та з нагоди ювілею.<br />
# Бондаренко Г., Панишко С. Розділ ІІІ. Джерела в краєзнавчих дослідженнях та їх характеристика. ''Основи краєзнавства. Підручник для студентів закладів вищої освіти.'' Видання 2-е, доп. Київ, 2021. С. 102–121.
19 січня 2006 р. Волинська обласна рада народних депутатів. Почесна грамота і годинник за багаторічну педагогічну та краєзнавчу діяльність, вагомий особистий внесок у збереження історико-культурної спадщини Волинського краю.<br />
# Бондаренко Г. В. Дискусії з Романом Арцишевським. ''Сучасні стратегії впровадження світоглядної освіти.'' Збірник наукових праць. Луцьк, 2021. С. 155–158.  
 
# Бондаренко Г. Ім’я Михайла Грушевського в історичній науці та політиці (До 155-річчя від дня народження). ''Українське державотворення:'' проблеми і сучасність. Випуск XVІI. Луцьк, 2021. С. 3–12.
19 січня 2006 р. Волинська обласна державна адміністрація. Почесна грамота за багаторічну педагогічну, науково-дослідницьку та краєзнавчу діяльність, вагомий особистий внесок у збереження історико-культурної спадщини Волині та з нагоди 60-річного ювілею. <br />
# Бондаренко Г. В. Ім’я Агатангела Кримського у волинезнавстві. ''Агатангел Кримський і Волинь. Матеріали Всеукраїнського круглого столу.'' Луцьк, 2021. С. 8–9.
 
# Бондаренко Г. Роль краєзнавства у світоглядній освіті молоді в умовах гібридної війни. ''Світоглядна освіта молоді: філософський та психолого-педагогічний аспекти.'' Збірник наукових праць. Луцьк, 2022. С. 31–33.  
19 січня 2006 р. Ректорат, профспілковий комітет Волинського державного університету імені Лесі Українки. Грамота за багаторічну сумлінну працю та з нагоди 60-річчя від дня народження.<br />
# Чибирак C. В., Бондаренко Г. В. Використання поліщуками у побуті офіційних та народних мір довжини. ''Актуальні питання у сучасній науці (Серія «Історія та археологія»):'' журнал. 2022. № 5(5). 2022. С. 98–109.
 
19 січня 2006 р. Волинський краєзнавчий музей. Грамота за багаторічну творчу працю по розвитку музейництва Волинського краю, значний особистий внесок у волинське музейництво і історичне краєзнавство та  з нагоди 60-річчя від дня народження. <br />
 
19 січня 2006 р. Волинське обласне товариство краєзнавців. Грамота за багаторічну сумлінну працю по становленню та розвитку краєзнавчого руху на Волині та Україні, значний особистий внесок у волинезнавство, українське історичне краєзнавство та з нагоди 60-річчя від дня народження.<br />
 
19 січня 2006 р. Любомльський краєзнавчий музей. Грамота за постійну допомогу і підтримку Любомльського краєзнавчого музею, за організацію першої наукової конференції по Магдебурзькому праву у Любомлі, нашому щирому вболівальнику і пораднику та з нагоди 60-річчя від дня народження.<br />
 
19 січня 2006 р. Маневицька районна рада. Грамота за вагомий особистий внесок у творення літопису Маневиччини, популяризацію історичної минувшини краю та з нагоди особистої ювілейної дати.<br />
 
19 січня 2006 р. Управління культури Волинської обласної державної адміністрації. Почесна грамота за багаторічну плідну працю з організації та розвитку краєзнавчого руху, значний особистий внесок у волинезнавство, велику наукову діяльність та  з нагоди 60-річчя від дня народження.<br />
 
19 травня 2006 р. Ректорат Волинського національного університету ім. Лесі Українки. Подяка за активну участь у підготовці і проведенні ІІІ Міжнародного наукового конгресу українських істориків «Українська історична наука на шляху творчого поступу», організованого на базі історичного факультету.<br />
 
Травень 2006 р. Українське товариство охорони пам’яток історії та культури. Подяка за самовіддану плідну діяльність та високу громадянську позицію у справі охорони та збереження історико-культурної спадщини України.<br />
 
15 листопада 2006 р. Волинська обласна державна адміністрація. Подяка за багаторічну науково-педагогічну, професійну майстерність, вагомий особистий внесок у розвиток вищої школи на Волині та з нагоди 60-річного ювілею історичного факультету Волинського державного університету імені Лесі Українки. <br />
 
2007 р. Волинська федерація більярдного спорту. Турнір у клубі «Княжий двір». Грамота за ІІІ місце.<br />
 
2007 р. Ректорат ВНУ. За участь у підготовці Днів історичного факультету ВНУ. <br />
 
 
 
10 квітня 2008 р. Волинська обласна державна адміністрація. Почесна грамота і годинник за дослідження, популяризацію історико-культурної спадщини краю, організацію і проведення науково-практичних конференцій «Минуле і сучасне Волині та Полісся». <br />
 
3 листопада 2008 р. Верховна Рада України. Грамота за заслуги перед  Українським народом.<br />
 
2008 р. Грамота Верховної Ради України<br />
 
Грудень 2008 р. Волинський національний університет ім. Лесі Українки. Грамота за активну участь у навчально-методичній і науково-дослідній роботі та з нагоди тижня історичного факультету.<br />
 
14 травня 2009 р. Горохівська районна рада і районна державна адміністрація. Почесна грамота за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток краєзнавства в районі, популяризацію об’єктів історико-культурної спадщини та підготовку історичних матеріалів на районну історико-краєзнавчу наукову конференцію.<br />
 
24 жовтня 2009 р. Рівненське обласне краєзнавче товариство Національної спілки краєзнавців України. Диплом лауреата регіональної краєзнавчої премії «За відродження Волині». Премія присуджена за вагомий особистий внесок у розвиток краєзнавства Великої Волині за численні краєзнавчі видання і публікації та у зв’язку із 20-річчям створення обласної організації.<br />
 
2 грудня 2009 р. Управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації. Грамота за сумлінну працю і вагомий особистий внесок у розвиток краєзнавства Волинської області та з нагоди 20-річчя Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. <br />
 
16 грудня 2009 р. Волинський національний університет ім. Лесі Українки. Нагороджений срібним нагрудним знаком за вагомий внесок у розвиток краєзнавства і краєзнавчої освіти та з нагоди 20-річчя Національної спілки краєзнавців Україн
 
Посвідчення про нагородження срібним Нагрудним знаком Волинського Національного університету імені Лесі Українки<br />
 
 
17 грудня 2009 р. Державний архів Волинської області. Подяка за співпрацю і дослідницьку роботу.<br />
 
11-12 червня 2010 р. Державний історико-культурний заповідник «Межибіж». Сертифікат учасника Третьої історико-краєзнавчої конференції «Стародавній Меджибіж в історико-культурній спадщині України».<br />
 
12 жовтня 2010 р. Волинська Січ Війська Запорізького. Наказ 36. Патент на козацький чин. Рішенням Великої козацької Ради (Ради Отаманів) Надається козацький чин Генерал-Осавул. Реєстраційний № 1301.<br />
 
4 червня 2011 р. Волино-Подільська Геральдична Колегія. Геральдична Грамота. Засвідчуємо повагу та подяку за самовіддану працю задля становлення геральдики в Україні.<br />
 
19 січня 2011 р. Волинська обласна рада. Почесна Грамота. За вагомий внесок у зу дослідженні і популяризацію пам’яток історії та культури Волинського краю, багаторічну подвижницьку діяльність з розвитку волинезнавства, історичного краєзнавства, музейної справи в області, організацію наукових історико-краєзнавчих конференцій та з нагоди 65-річчя від Дня народження. <br />
 
19 січня 2011 р. Волинська обласна державна адмінісстрація. Почесна Грамота. За багаторічну плідну науково-педагогічну діяльність, вагомий особистий внесок у дослідження і популяризацію історико-куцльтурної спадщини Волині та з нагоди особистого ювілею.<br />
 
19 січня 2011 р. Ректорат, профспілковий комітет Волинського національного університету імені Лесі Українки. Грамота. За багаторічну сумлінну працю та з нагоди 65-річчя від дня народження.<br />
 
19 січня 2011 р. Волинська обласна пошуково-дослідницька правозахисна історико-публіцистична громадська організація «Сумління». Почесна Грамота. За самовіддану плідну історико-просвітницьку діяльність та високу громадську позицію.<br />
 
19 січня 2011 р. Українське товариство охорони пам’яток історії та культури. Подяка. За самовіддану плідну діяльність та високу громадську позицію у справі охорони та збереження історико-культурної спадщини України.<br />
 
19 січня 2011 р. Волинський краєзнавчий музей. Грамота. За багаторічну плідну співпрацю по дослідженню, збереженню та популяризацію історико-культурної спадщини Волині, значний особистий внесок у розвиток музейної справи в області та з нагоди особистого ювілею.<br />
 
17-18 червня 2011 р. Державний історико-культурний заповідник «Межибіж». Сертифікат учасника П’ятої історико-краєзнавчої конференції «Стародавній Меджибіж в історико-культурній спадщині України».<br />
<br />
 
20 листопада 2011 р. Митополита Луцького і Волинського Михаїла. Благословенна грамота За церковні заслуги перед Українською Православною Церквою Київського Патріархату<br />
 
27 березня 2012 р. Старовижівська районна державна адміністрація і районна рада, Грамота за вагомий особистий внесок у відродження краєзнавства, пропагування історії та культури рідного краю, та з нагоди проведення на Старовижівщині ХХХ Всеукраїнської наукової історико-краєзнавчої конференції «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Старовижівщина та її населені пункти в історії України та Волині».<br />
 
29 листопада 2012 р. Луцький палац учнівської молоді. За вагомий внесок в організацію і проведення конкурсно-пізнавальної програми «Ми – волиняни» серед учнівської молоді Луцька.<br />
21 травня 2013 р. Волинська облдержадміністрація. Диплом. За видання «Західне Полісся: історія та культура» як краще у номінації «наукова та наукво-публіцистична література» та підсумками конкурсу «Світ волинської книги - 2012».<br />
 
04 червня 2013 р. Грамота. Національна спілка краєзнавців України. За значний внесок у розвиток краєзнавчого руху України.<br />
 
03 вересня 2013 р. Єпископ Володимир-Волинський і Ковельський Володимир. Відзнака «Володимир-Волинська єпархія. 992 рік». Видана у благословення за труди на благо Святої Православної Церкви.<br />
 
12 грудня 2013 р. Ковельський міський голова. Подяка. За вагомий особистий внесок у збагачення історичної спадщини Ковеля, активну участь у підготовці та проведенні Всеукраїнської наукової історико-краєзнавчої конференції «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Ковель і Ковельщина в історії України та Волині»<br /
2014 р. Управління культури Луцької міської ради. Подяка. За організацію краєзнавчого руху, вагомий внесок в розвиток краєзнавства краю, дослідження пам’яток історії та культури та з нагоди 25-річчя створення  Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.<br />
 
20 листопада 2014 р. Волинський осередок Асоціації народних депутатів України. Грамота. За значний внесок у розвиток краєзнавства Волині<br />
 
20 листопада 2014 р. Благословенна грамота. За церковні заслуги перед Українською Православною Церквою Київського Патріархату.<br />
 
20 листопада 2014 р. Грамота в благословення за щиру працю на славу Святої Церкви. Митрополит Волинський і Луцький Української Православної Церкви.<br />
Листопад 2014 р. Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки. Подяка. За вагомий внесок у розвиток краєзнавства і краєзнавчої освіти та з нагоди 25-річчя Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.<br />
 
1 жовтня 2014 р. Національна спілка краєзнавців України. Свідоцтво. За значний внесок у розвиток краєзнавчого руху, збереження національної історико-культурної спадщини та природних скарбів України присвоєно звання ПОЧЕСНИЙ КРАЄЗНАВЕЦЬ УКРАЇНИ.<br />
 
1 жовтня 2014 р. Національна спілка краєзнавців України. Подяка. За активну науково-дослідницьку та просвітницьку діяльність у популяризації історії рідного краю.<br />
 
20 травня 2015 рСтаровижівська районна рада і державна адміністрація. Грамота за вагомий особистий внесок у дослідження, відродження та примноження історії та культури Старовижівщини.<br />
 
09 червня 2015 р. Диплом Лауреата Премії імені академіка Петра Тронька. За висвітлення науково-краєзнавчої та громадської діяльності академіка Петра Тронька (дослідження історії міст і сіл України, теоретичного та практичного краєзнавства).<br />
 
   
 
19 січня 2016р. Грамота Волинського регіонального музею Українського війська та військової техніки. За вагомий внесок у популяризацію військової історії краю.<br />
 
19 січня 2016р. Подяка Торчинського народного музею імені Григорія Гуртового.<br />
 
Січень 2016 р. Вітальний адрес Луцького міського голови з нагоди 70-тирічного ювілею.<br />
 
Січень 2016 р. Золотий нагрудний знак Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. За вагомий особистий внесок у становлення і розвиток університету та з нагоди 70-річчя.<br />
 
16 травня 2016 р. Сертифікат Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки за участь у науковому семінарі  «Громадсько-суспільний рух в Україні: особливості, тенденції, проблеми» і Всеукраїнській науково-парктичній конференції « «Просвіта» і розвиток громадського життя в Україні: історія» та сучасність<br />
 
01 вересня 2016 р. Грамота в благословення за щиру працю на славу Святої Церкви. Митрополит Волинський і Луцький Української Православної Церкви.  
Вересень 2016 р. Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки. Подяка. За багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток університету та з нагоди 70-річчя історичного факультету.<br />
 
Січень 2017 р. Міністерство освіти і науки. Подяка. За багаторічну і сумлінну працю.<br />
18 травня 2017 р. Сертифікат. Учасник міжнародної науково-парктичної конференції Державотворення і помісність Церкви: історичні процеси та сучасні реалії. Конференція присвячена 100-річчю початків українського національно-церковного відродження 1917-2017 рр.<br />
 
02 листопада 2017 р. Медаль «За збереження історії» Всеукраїнського об’єднання «Країна».<br />
 
03 листопада 2017 р. Диплом Маневицького краєзнавчого музею. За багаторічну творчу співпрацю, популяризацію історії рідного краю, національних культурних цінностей та з нагоди 50-річчя музею.<br />
 
19 січня 2018 р. Подяка Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти. За вагомий внесок у розвиток краєзнавства, високий рівень професіоналізму в науковій та педагогічній діяльності, формування нових  поглядів на минуле Волині й України.<br />
 
29 березня 2018 р. Подяка Володимир-Волинського педагогічного коледжу імені А. Ю. Кримського. Центру дослідів Волині при СНУ імені  Лесі Українки за активну участь у роботі науково-практичної конфенції «Педагогічне краєзнавство Волині».<br />
 
29 березня 2018 р. Сертифікат учасника науково-практичної конференції «Педагогічне краєзнавство Волині». З нагоди 80 річниці з дня заснування Володимир-Волинського педагогічного коледжу імені А. Ю. Кримського<br />
 
1-3 червня 2018 р. Грамота. За 3 місце Відкритого Кубка України серед  науково-педагогічних працівників ВНЗ з більярду «Вільна піраміда». Ліга «Доктор наук v Професор».<br />
 
14 червня 2018 р. Почесна Грамота Міжнародного благодійного фонду національної пам’яті України. За активну громадську діяльність та вагомий внесок у справу відтворення національної пам’яті, збереження і примноження національних цінностей  України.<br />
 
15 червня 2018 р. Грамота Любомльського краєзнавчого музею. За плідну співпрацю з Любомльським краєзнавчим музеєм, вагомий особистий внесок у                                                розвиток краєзнавчого руху та краєзнавчої освіти, збереження та популяризацію культурно-мистецької спадщини Волині та України.<br />
 
26 вересня 2018 р. Ювілейна медаль НСКУ «90 років журналу «Краєзнавство», за вагомий особистий внесок у розвиток українського краєзнавства.<br />
 
18.10.2018 р. Грамота Ковельського міського голови за цікаві краєзнавчі відкриття, дослідження минулого Ковеля, збагачення історичної спадщини рідного краю, плідну співпрацю, активну участь у підготовці та проведенні Всеукраїнської наукової історико-краєзнавчої конференції. <br />
 
2018 р. Подяка Володимир-Волинського міського голови за значний внесок у справу збереження дослідження і популяризації історико-культурної спадщини міста Володимира-Волинського та з нагоди проведення ІІІ Всеукраїнської наукової історико-краєзнавчої конференції «Хроніки Ладомерії».<br />
 
2018 р. Подяка. Українське товариство охорони пам’яток історії та культури складає щиру подяку за багаторічну самовіддану діяльність та високу громадянську позицію у справі охорони культурної спадщини України.<br />
 
23 лютого 2019 р. Київ. Диплом і медаль Федерації більярдного спорту України за 1 місце. Відкритий Кубок України «Наукова еліта» Ліга Доктор наук v Професор.<br />
 
19 березня 2019 р. Подяка ректора ВІППО за причетність до створення і багаторічну плідну співпрацю з журналом та з нагоди 25-річчя з дня випуску першого номера науково-методичного вісника «Педагогічний пошук».<br />
 
21 вересня 2019 р. Полтава. Грамота і медаль Федерації більярдного спорту України за 1 місце. Відкритий Кубок України «Наукова еліта» Ліга Доктор наук v Професор.<br />
 
16 жовтня 2019 р. НСКУ. Почесна грамота за вагомі досягнення у галузі краєзнавства, дослідження й збереження пам’яток матеріальної та духовної культури України.<br />
 
14 листопда 2019 р. Подяка директора Палацу учнівської молоді міста Луцька за у активне сприяння у підготовці і проведенні конкурсно-пізнавальної програми «Ми - волиняни».<br />
 
06 грудня 2019 р. Медаль «За жертовність» Волинської єпархії Православної Церкви України.<br />
 
06 грудня 2019 р. Подяка директора Волинського обласного центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Волинської обласної ради за багаторічну плідну співпрацю з національно-патріотичного виховання молоді, дієву підтримку юних краєзнавців та вагомий особистий внесок у розвиток краєзнавчого руху у закладах освіти Волинської області.<br />
 
15 грудня 2019 р. Грамота і медаль Федерації спортивного більярду України за 2 місце в заліку чемпіонату України 2019 р. серед науково-педагогічних працівників ЗВО з більярду «ТРИБОРСТВО» Кубок Тарновецького. <br />
 
22-23 лютого 2020 р. Київ. Грамота і медаль Федерації спортивного більярду України за 3 місце в особистому заліку чемпіонату України 2019 р. серед науково-педагогічних працівників ЗВО з більярду «Наукова еліта» Ліга Доктор наук v Професор.<br />
 
23 лютого 2020 р. Київ. Грамота і пам’ятна таріль Федерації спортивного більярду України з написом: «Бондаренко Геннадій Васильович кращий гравець. 1 місце в номінації 2019 року ліга «Доктор наук v Професор». Закладів вищої освіти України серед науково-педагогічних працівників з більярдного спорту».<br />
2021 р. Луцьк. Подяка Волинського краєзнавчого музею.<br />
1989 - дотепер член Національної спілки краєзнавців України, голова ВООНСКУ.<br />
1968 дотепер член УТОПІК.<br />
 
== ВИБРАНІ ПРАЦІ ==
Автор понад 500 публікацій з історії України та Волині, геральдики, нумізматики, історичного краєзнавства, теорії та практики історичного пізнання., таких посібників і монографій: <br />
співавтор книг: «Історії Волині з найдавніших часів» (Львів: Вища шк., 1988); <br />
"Історична топоніміка Волинської області: назви населених пунктів" (2016);
«Західне Полісся: історія та культура» (2012); «Інтелектуальна еліта Волині» (2012)<br /><br />
Розділ ІІІ. Джерела краєзнавчих досліджень та їх характеристика // Основи краєзнавства (2016);
«Історичне краєзнавство Волині. У 2-х кн.» (2003),  <br />
«Спеціальні (допоміжні) історичні дисципліни» (1997, 2015);<br />
«Історичне пізнання: питання теорії і практики» (1998); <br />
«Теорія та методологія історії» (2012); <br />
«Теорія та методологія історії. Словник-довідник» 2015;<br />
«Історична географія України» (2013); <br />

Поточна версія на 12:17, 31 січня 2023


Бондаренко Г. В.jpg

кандидат історичних наук, професор кафедри музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності, Заслужений працівник народної освіти України, Лауреат премії імені Дмитра Яворницького і премії імені Петра Тронька Національної спілки краєзнавців України. Почесний краєзнавець України.

Контактна інформація: Тел. 0978983706

E-mail: bgv1946@ukr.net

ОСВІТА:

1968 - 1972 рр. - вчитель історії і суспільствознавства, Кам'янець-Подільський педагогічний інститут
1982 р. - кандидат історичних наук, Львівський державний університет імені І. Франка

ПРОФЕСІЙНІ ПРИЗНАЧЕННЯ:

1977 - 1983 рр. - старший викладач
1983 - 2013 рр. - доцент
1997 - 2003 рр. - проректор
2006 р. - дотепер - директор Центру дослідів Волині при ВНУ імені Лесі Українки.
2015 - 2020 рр. - завідувач кафедри документознавства і музейної справи.
2020 р. - дотепер - професор кафедри музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності

НАУКОВІ ІНТЕРЕСИ

Історія України і Волині, історичне краєзнавство, волинезнавство, теорія і методологія історії, емблематика, геральдика, нумізматика, фалеристика.

ПРОФЕСІЙНІ ВІДЗНАКИ, НАГОРОДИ, ЧЛЕНСТВО В ОРГАНІЗАЦІЯХ

Нагороди, відзнаки:

  • Почесне звання «Заслужений працівник народної освіти України» за значний особистий внесок у розвиток краєзнавчого руху, збереження національної історико-культурної спадщини (1993 р.)
  • Премія імені Дмитра Яворницького за значний особистий внесок в розвиток краєзнавства на Волині (1993 р.)
  • Свідоцтво «Почесний член Всеукраїнської спілки краєзнавців» (1996 р.)
  • Премія імені Галшки Гулевичівни за вагомий особистий внесок у збереження і популяризацію культурної спадщини (1996 р.)
  • Волинський краєзнавчий музей. Грамота за багаторічну творчу працю по розвитку музейництва Волинського краю, значний особистий внесок у волинське музейництво і історичне краєзнавство та з нагоди 60-річчя від дня народження (2006 р.)
  • Любомльський краєзнавчий музей. Грамота за постійну допомогу і підтримку Любомльського краєзнавчого музею, за організацію першої наукової конференції по Магдебурзькому праву у Любомлі, нашому щирому вболівальнику і пораднику та з нагоди 60-річчя від дня народження (2006 р.)
  • Грамота Верховної Ради України (2008 р.)
  • Управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації. Грамота за сумлінну працю і вагомий особистий внесок у розвиток краєзнавства Волинської області та з нагоди 20-річчя Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України (2009 р.)
  • Посвідчення про нагородження срібним Нагрудним знаком Волинського Національного університету імені Лесі Українки.
  • Державний архів Волинської області. Подяка за співпрацю і дослідницьку роботу (2009 р.)
  • Волинська Січ Війська Запорізького. Наказ № 36. Патент на козацький чин. Рішенням Великої козацької Ради (Ради Отаманів) Надається козацький чин Генерал-Осавул. Реєстраційний № 1301. (2010 р.)
  • Волинська обласна рада. Почесна Грамота. За вагомий внесок у зу дослідженні і популяризацію пам’яток історії та культури Волинського краю, багаторічну подвижницьку діяльність з розвитку волинезнавства, історичного краєзнавства, музейної справи в області, організацію наукових історико-краєзнавчих конференцій та з нагоди 65-річчя від Дня народження (2011 р.)
  • Волинська обласна державна адмінісстрація. Почесна Грамота. За багаторічну плідну науково-педагогічну діяльність, вагомий особистий внесок у дослідження і популяризацію історико-куцльтурної спадщини Волині та з нагоди особистого ювілею (2011 р.)
  • Ректорат, профспілковий комітет Волинського національного університету імені Лесі Українки. Грамота. За багаторічну сумлінну працю та з нагоди 65-річчя від дня народження (2011 р.)
  • Волинський краєзнавчий музей. Грамота. За багаторічну плідну співпрацю по дослідженню, збереженню та популяризацію історико-культурної спадщини Волині, значний особистий внесок у розвиток музейної справи в області та з нагоди особистого ювілею (2011 р.)
  • Грамота. Національна спілка краєзнавців України. За значний внесок у розвиток краєзнавчого руху України (2013 р.)
  • Волинський осередок Асоціації народних депутатів України. Грамота. За значний внесок у розвиток краєзнавства Волині (2014 р.)
  • Національна спілка краєзнавців України. Свідоцтво. За значний внесок у розвиток краєзнавчого руху, збереження національної історико-культурної спадщини та природних скарбів України присвоєно звання ПОЧЕСНИЙ КРАЄЗНАВЕЦЬ УКРАЇНИ (2014 р.)
  • Національна спілка краєзнавців України. Подяка. За активну науково-дослідницьку та просвітницьку діяльність у популяризації історії рідного краю (2014 р.)
  • Диплом Лауреата Премії імені академіка Петра Тронька. За висвітлення науково-краєзнавчої та громадської діяльності академіка Петра Тронька (дослідження історії міст і сіл України, теоретичного та практичного краєзнавства) (2015 р.)
  • Грамота Волинського регіонального музею Українського війська та військової техніки. За вагомий внесок у популяризацію військової історії краю (2016 р.)
  • Подяка Торчинського народного музею імені Григорія Гуртового (2016 р.)
  • Золотий нагрудний знак Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. За вагомий особистий внесок у становлення і розвиток університету та з нагоди 70-річчя (2016 р.)
  • Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки. Подяка. За багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток університету та з нагоди 70-річчя історичного факультету (2016 р.)
  • Міністерство освіти і науки. Подяка. За багаторічну і сумлінну працю (2017 р.)
  • Медаль «За збереження історії» Всеукраїнського об’єднання «Країна» (2017 р.)
  • Диплом Маневицького краєзнавчого музею. За багаторічну творчу співпрацю, популяризацію історії рідного краю, національних культурних цінностей та з нагоди 50-річчя музею (2017 р.)
  • Почесна Грамота Міжнародного благодійного фонду національної пам’яті України. За активну громадську діяльність та вагомий внесок у справу відтворення національної пам’яті, збереження і примноження національних цінностей України (2018 р.)
  • Грамота Любомльського краєзнавчого музею. За плідну співпрацю з Любомльським краєзнавчим музеєм, вагомий особистий внесок у розвиток краєзнавчого руху та краєзнавчої освіти, збереження та популяризацію культурно-мистецької спадщини Волині та України (2018 р.)
  • Ювілейна медаль НСКУ «90 років журналу «Краєзнавство», за вагомий особистий внесок у розвиток українського краєзнавства (2018 р.)
  • Подяка Володимир-Волинського міського голови за значний внесок у справу збереження дослідження і популяризації історико-культурної спадщини міста Володимира-Волинського та з нагоди проведення ІІІ Всеукраїнської наукової історико-краєзнавчої конференції «Хроніки Ладомерії» (2018 р.)
  • Подяка. Українське товариство охорони пам’яток історії та культури складає щиру подяку за багаторічну самовіддану діяльність та високу громадянську позицію у справі охорони культурної спадщини України (2018 р.)
  • Диплом і медаль Федерації більярдного спорту України за 1 місце. Відкритий Кубок України «Наукова еліта» Ліга Доктор наук v Професор (2019 р.)
  • Подяка ректора ВІППО за причетність до створення і багаторічну плідну співпрацю з журналом та з нагоди 25-річчя з дня випуску першого номера науково-методичного вісника «Педагогічний пошук» (2019 р.)
  • Почесна грамота за вагомі досягнення у галузі краєзнавства, дослідження й збереження пам’яток матеріальної та духовної культури України (2019 р.)
  • Медаль «За жертовність» Волинської єпархії Православної Церкви України (2019 р.)
  • Подяка директора Волинського обласного центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Волинської обласної ради за багаторічну плідну співпрацю з національно-патріотичного виховання молоді, дієву підтримку юних краєзнавців та вагомий особистий внесок у розвиток краєзнавчого руху у закладах освіти Волинської області (2019 р.)
  • Грамота і медаль Федерації спортивного більярду України за 2 місце в заліку чемпіонату України 2019 р. серед науково-педагогічних працівників ЗВО з більярду «ТРИБОРСТВО» Кубок Тарновецького (2019 р.)
  • Грамота і медаль Федерації спортивного більярду України за 3 місце в особистому заліку чемпіонату України 2019 р. серед науково-педагогічних працівників ЗВО з більярду «Наукова еліта» Ліга Доктор наук v Професор (2020 р.)
  • Грамота і пам’ятна таріль Федерації спортивного більярду України з написом: «Бондаренко Геннадій Васильович кращий гравець. 1 місце в номінації 2019 року ліга «Доктор наук v Професор». Заклади вищої освіти України серед науково-педагогічних працівників з більярдного спорту» (2020 р.)
  • Подяка Волинського краєзнавчого музею (2021.)

Членство в організаціях:

  • Голова Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України (1989 – до т. ч.).
  • Член громадської організації «Волинська обласна організація Українського товариства охорони пам’яток історії і культури» з листопада 1977 р. до т. ч.
  • Член товариства нумізматів Волині (з 2017 р. – до т. ч.)
  • Член Національної спілки документознавців України з січня 2023 р. по теперішній час.

ВИБРАНІ ПРАЦІ

Автор понад 500 публікацій з історії України та Волині, геральдики, нумізматики, історичного краєзнавства, теорії та практики історичного пізнання.

  1. Бондаренко Г. Історичне краєзнавство і спеціальні історичні дисципліни. Науковий вісник Меджибіж : мтеріали IX наук.-краєзн. конф. «Стародавній Меджибіж в історико-культурній спадщині України: пам’яткоохоронна справа в Україні – історія, методологія, проблеми», 14-15 черв. 2013 р. / Упр. культури Хмельниц. облдержадмін. [та ін.]. Хмельницький, 2013. Ч. 2. С. 42-44.
  2. Бондаренко Г. Спеціальні історичні дисципліни : навч. посіб. / СНУ ім. Лесі Українки, Центр дослідів Волині при СНУ ім. Лесі Українки, Каф. документознавства і музей. справи. Луцьк: Вежа-Друк, 2015. 424 с.
  3. Бондаренко Г. Теорія і методологія історії: поняття і категорії історичного пізнання: слов.-довід. Луцьк: Надстир’я, 2015. 92 с.
  4. Бондаренко Г. Колекціонування – синя птиця вільного часу. Волинський колекціонер: альманах – науково-популярне видання. Вип. 1. Луцьк, 2018. С. 4–10.
  5. Бондаренко Г., Силюк А., Шваб А. Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців у 2014–2019 роках (До 30-річчя Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України). Краєзнавство. Науковий журнал. 2019. № 4 (109). С. 158–162.
  6. Бондаренко Г., Гулько Г. Середньовічний Луцьк у «Хроніці європейської Сарматії» О. Гваньїні. Літопис Волині. Ч. 21. 2019. С. 72–79.
  7. Бондаренко Г., Силюк А., Шваб А. ВООНСКУ у 2014 ̶ 2019 рр. Минуле і сучасне Волині та Полісся. Розвиток краєзнавства і краєзнавчої освіти на Волині. Вип. 66 ̶ 67 : матеріали 66-67-ої всеукр. наук. істор.-краєзн. конф., присвяченої 30-річчю з часу створення Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Луцьк : ПП Іванюк В. П., 2019. С. 3 ̶ 49.
  8. Бондаренко Г. Літопис національно-визвольного руху на Волині у ХХ ст. в іменах. Краєзнавство. Науковий журнал. 2019. № 4 (109). С. 170–171.
  9. Бондаренко Г. Родина Косачів в освітньому просторі Волині. Педагогічний пошук. 2019. № 3 (103). С. 55–57.
  10. Бондаренко Г. З історії краєзнавства Любешівщини. Минуле і сучасне Волині та Полісся. Любешів і Любешівщина в історії України і Волині. Вип. 68: матеріали LXVIII всеукр. наук. істор.-краєзн. конф. Луцьк : ПП Іванюк В. П., 2020. С. 398 ̶ 399.
  11. Бондаренко Г. Національні меншини Волині: бібліографічний огляд. Етнічні спільноти і конфесії на Волині: історія та сучасність. Луцьк: Вежа-Друк, 2019. С. 384–395.
  12. Бондаренко Г. 80 років від часу заснування закладів вищої освіти у Волинській області. Українське державотворення: проблеми і сучасність: Зб. наук. праць. Вип. XVI / Ред. кол.: Г. В. Бондаренко, О. Й. Дем’янюк та ін. Луцьк: ПП Іванюк В. П., 2020. С. 17–20.
  13. Бондаренко Г. Ректори Луцького педінституту Нестор Бурчак і Богдан Заброварний – будівничі освіти і науки, фундатори створення університету на Волині. Українське державотворення: проблеми і сучасність: Зб. наук. праць. Вип. XVI / Ред. кол.: Г. В. Бондаренко, О. Й. Дем’янюк та ін. Луцьк: ПП Іванюк В. П., 2020. С. 20–27.
  14. Бондаренко Г. В. Інформаційне забезпечення бібліотечних і музейних краєзнавчих заходів: підготовка, проведення, підсумки. Волинський музейний вісник: Наук. зб.: Вип. 10. / Упр-ня культури, з питань релігій та національностей. Волин. ОДА; Волин. краєзн. музей; каф. музеєзнавства, пам’яткознавства та інформ.-аналіт. діяльн. ВНУ імені Лесі Українки; упоряд. Є. І. Ковальчук. Луцьк, 2020. С. 75–79.
  15. Бондаренко Г., Гулько Г., Дем’янюк О. З’їзд монархів у Луцьку в історії та культурі європейської середньовічної цивілізації. Хмельницькі краєзнавчі студії: науково-краєзнавчий збірник. Випуск 24. Хмельницький, 2020. С. 80–88.
  16. Бондаренко Г., Гулько Г., Дем’янюк О. Подорож волинським стежками козацького полковника Івана Богуна: вид. 2-ге випр.., доповн. Луцьк: ПП Іванюк В. П., 2021. 56 с.
  17. Бондаренко Г. Історичне краєзнавство Волинської області (1939–2019 роки). Луцьк: Волинський національний університет імені Лесі Українки, 2021. 534 с.; іл. 66 авт. арк.
  18. Бондаренко Г. Роль музеїв у краєзнавчій освіті Волинської області 1939-2019 роках. Fine Art and Culture Studies. № 2. 2021. C. 9–22.
  19. Бондаренко Г., Дем’янюк О. ЛДПІ–ВДУ–СНУ–ВНУ у вітчизняній фалеристиці, філокартії, філателії. Волинський колекціонер: альманах. Випуск 4. Луцьк: ПП Іванюк В. П., 2021. С. 72–78.
  20. Бондаренко Г., Панишко С. Розділ ІІІ. Джерела в краєзнавчих дослідженнях та їх характеристика. Основи краєзнавства. Підручник для студентів закладів вищої освіти. Видання 2-е, доп. Київ, 2021. С. 102–121.
  21. Бондаренко Г. В. Дискусії з Романом Арцишевським. Сучасні стратегії впровадження світоглядної освіти. Збірник наукових праць. Луцьк, 2021. С. 155–158.
  22. Бондаренко Г. Ім’я Михайла Грушевського в історичній науці та політиці (До 155-річчя від дня народження). Українське державотворення: проблеми і сучасність. Випуск XVІI. Луцьк, 2021. С. 3–12.
  23. Бондаренко Г. В. Ім’я Агатангела Кримського у волинезнавстві. Агатангел Кримський і Волинь. Матеріали Всеукраїнського круглого столу. Луцьк, 2021. С. 8–9.
  24. Бондаренко Г. Роль краєзнавства у світоглядній освіті молоді в умовах гібридної війни. Світоглядна освіта молоді: філософський та психолого-педагогічний аспекти. Збірник наукових праць. Луцьк, 2022. С. 31–33.
  25. Чибирак C. В., Бондаренко Г. В. Використання поліщуками у побуті офіційних та народних мір довжини. Актуальні питання у сучасній науці (Серія «Історія та археологія»): журнал. 2022. № 5(5). 2022. С. 98–109.