Відмінності між версіями «Іноземних мов та перекладу»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 5: Рядок 5:
завідувач кафедри іноземних мов та перекладу <br />
завідувач кафедри іноземних мов та перекладу <br />
Черняк Оксана Павлівна
Черняк Оксана Павлівна
Рік заснування: 1993
Кафедра існує з моменту заснування факультету міжнародних відносин і реорганізована з кафедри іноземних мов природничих дисциплін.Її засновницею та першим завідувачем була к.філол.н, доц. Т. П. Луцишин. Після трагічної загибелі Луцишин Т. П. у 2004 р. на посаду завідувача кафедри було призначено к.філол.н., доц. Петровську Н. М., а з 2010 р. колектив кафедри очолює к.філол.н., доц. Черняк О. П.
Працівники кафедри іноземних мов факультету міжнародних відносин здійснюють підготовку фахових перекладачів з англійської, французької, іспанської, німецької та польської мов у галузі міжнародної інформації, міжнародних відносин, міжнародної економіки та політології, а також країнознавства. З ініціативи кафедри на факультеті створено мовний центр «Світ», який пропонує первинний і поглиблений рівень вивчення низки іноземних мов, у тому числі китайської. Роботу мовного центру координуєк. філол. н., доц. Сінченко Є.І.
У межах діяльності кафедри організовуються студентські мовно-перекладацькі практики за кордоном. Щорічно колектив кафедри проводить Тиждень іноземних мов на факультеті міжнародних відносин, готує студентів до участі у квест-конкурсах, брейн-рингах, всеукраїнських олімпіадах, інтернет-конференціях тощо. Регулярно протягом навчального року викладачі кафедри вдосконалюють свої лінгвістичні та педагогічні навички під час засідань щомісячного методично-лінгвістичного семінару.
Працівники кафедри, викладачі польської мови доц. Цьолик Н. М. та доц. Сухарєва С. В. координують роботу Інституту Польщі, який тісно співпрацює з Генеральним консульством РП у Луцьку, українськими полонійними середовищами, польськими освітніми інституціями. У рамках діяльності Інституту Польщі виходить щорічне наукове видання «Україна та Польща: минуле, сьогодення, перспективи», яке містить філологічний, політологічний та історичний розділи.
На кафедрі розвивається пожвавлена наукова діяльність. Зокрема, з 2010 року щорічно проводиться Міжнародний науково-практичний семінар «Мовні універсалії», який охоплює лінгвістичну, культурологічну та методологічну проблематику. За матеріалами семінару видається збірник наукових тез.
Педагоги кафедри очолюють наукові студентські проблемні групи, діяльність яких сприяє поглибленню вивчення іноземних мов.
При кафедрі іноземних мов діє англомовна театральна студія«Modern Globe»,засновник якої к. філол. н., доц. Петровська Н. М. об’єднує в один колектив студентів та викладачів факультету міжнародних відносин. Студія здійснює постановки класичних та сучасних англомовних авторів.


== Склад кафедри ==
== Склад кафедри ==