Відмінності між версіями «Відеоекскурсія «Ботанічний сад Вільнюського університету»»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 6: Рядок 6:
[[Файл:Ботанічний сад Вільнюського університету5.jpg|left|міні]]
[[Файл:Ботанічний сад Вільнюського університету5.jpg|left|міні]]
[[Файл:Ботанічний сад Вільнюського університету6.jpg|міні]]
[[Файл:Ботанічний сад Вільнюського університету6.jpg|міні]]
[[Файл:Ботанічний сад Вільнюського університету7.jpg|left|міні]]


Захоплива '''відеоекскурсія: «Ботанічний сад Вільнюського університету»''', проведена професором кафедри ботаніки та методики викладання природничих наук Сергієм Волгіним, вразила гамою кольорів і структурою поданого матеріалу.<br />
Захоплива '''відеоекскурсія: «Ботанічний сад Вільнюського університету»''', проведена професором кафедри ботаніки та методики викладання природничих наук Сергієм Волгіним, вразила гамою кольорів і структурою поданого матеріалу.<br />

Версія за 11:24, 13 листопада 2020

Сади Берліну1.jpg
Ботанічний сад Вільнюського університету.jpg
Ботанічний сад Вільнюського університету2.jpg
Ботанічний сад Вільнюського університету3.jpg
Ботанічний сад Вільнюського університету4.jpg
Ботанічний сад Вільнюського університету5.jpg
Ботанічний сад Вільнюського університету6.jpg
Ботанічний сад Вільнюського університету7.jpg

Захоплива відеоекскурсія: «Ботанічний сад Вільнюського університету», проведена професором кафедри ботаніки та методики викладання природничих наук Сергієм Волгіним, вразила гамою кольорів і структурою поданого матеріалу.

Історія Ботанічного саду

Ботанічний сад був заснований професором Вільнюського університету Жаном Еммануелем Жілібером 1781 року.
1832 року, після придушення Польського повстання, Вільнюський університет і ботанічний сад були закриті.
У 1919 році був створений ботанічний сад польського університету Стефана Баторія, але вже на новому місці, у Закреті (з 1945 року – Вінгіс).
1975 року територія саду була розширена.
У парку Вінгіс знаходиться відділ систематики та географії рослин ботанічного саду площею 7,35 га.

Кайренай мальовничий комплекс займає територію дворянського маєтку, яке свого часу належало таким впливовим династіям, як Сапеги і Тізенгаузен. Зараз тут збереглася частина садибного ансамблю зі ставками і руїнами.<br

З другої половини XVIII століття і до 1870 року маєток знаходився у володінні роду Лопацінський. Потім воно переходило від одного власника до іншого. Під час Першої Світової війни його основна частина була зруйнована. А з 1933 по 1974 року на території саду розміщувалася психіатрична лікарня. І тільки після всіх цих пережитих подій залишки садиби з парком і ставками стали належати Вільнюському університету. Тепер ця частина саду знаходиться практично в ідеальному стані.
Крім старої садиби тут залишилася ділянка парку і фундамент замку, виконаний в англійському стилі. Оцінити масштаби маєтку цілком можна по відреставрованій млині і стайні, в яких зараз розташовується експозиційний центр і дирекція Ботанічного комплексу.
У 1979 році на честь 400-річчя університету на території комплексу було висаджено 400 дубів. На сьогоднішній день ця колекція дерев є окрасою Вільнюського Ботанічного саду.
Колекція рослин ботанічного саду налічує більше 10 тис. Видів різних рослин, включаючи гордість співробітників комплексу - одну з найбільших в Європі колекцій смородини.

На території комплексу прекрасний сад рододендронів, багато півоній, бузку, далії і ліани. Також тут є кілька ставків, які обладнані дерев'яними містками і комфортними альтанками.
<br /

Також в Ботанічному саду живуть 76 видів птахів, з яких 7 занесено до Червоної книги Литви. 30 видів ссавців, 8 з яких - це кажани, частково занесені в Червону книгу Литви.