Відмінності між версіями «Кафедра фізичної терапії та ерготерапії»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 15: Рядок 15:
* [[Романюк Альона Павлівна]] - кандидат біологічних наук.
* [[Романюк Альона Павлівна]] - кандидат біологічних наук.
* [[Гайволя Руслан Юрійович]] - асистент кафедри фізичної терапії та ерготерапії.
* [[Гайволя Руслан Юрійович]] - асистент кафедри фізичної терапії та ерготерапії.
* [[Кирилюк Вікторія Вікторівна]] - старший викладач кафедри фізичної терапії та ерготерапії.
* [[Кирилюк Вікторія Василівна]] - старший викладач кафедри фізичної терапії та ерготерапії.


= Сумісники: =
= Сумісники: =

Версія за 06:49, 11 жовтня 2021

Кафедра фізичної терапії та ерготерапії

Історична довідка

Кафедра фізичної терапії та ерготерапії бере свій початок з 1996 року, коли була організована кафедра рекреації та фізичної реабілітації на чолі з завідувачем кафедри кандидатом педагогічних наук, доцентом А. М. Тучаком. У 1999 році внаслідок реорганізації кафедри біологічних основ фізичного виховання та кафедри рекреації та фізичної реабілітації було створено кафедру фізичної реабілітації, яку очолювали поетапно кандидат медичних наук, професор Б. П. Грейда, доктор медичних наук, професор В. С. Пикалюк, кандидат педагогічних наук, доцент Т. Є. Цюпак, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, професор А. І. Альошина, доктор біологічних наук, професор Ю. Є. Лях. У 2015 році кафедру було перейменовано у кафедру здоров’я людини та фізичної реабілітації, згодом - здоров’я людини та фізичної терапії. З 2019 року і по теперішній час очолює кафедру доктор наук з фізичного виховання та спорту (зі спеціальності 24.00.03 – фізична реабілітація), професор О. Я. Андрійчук, автор понад 120 наукових публікацій, дійсний член Асоціації превентивної та антиейджинг медицини, дійсний член Всеукраїнської асоціації фізичної медицини, реабілітації і курортотології. В 2020 році кафедру перейменовано у кафедру фізичної терапії та ерготерапії та введено до складу навчально-наукового медичного інституту.

Професорсько-викладацький склад кафедри:

Сумісники:

  • Колесник Ганна Василівна – професор, доктор медичних наук, завідувач відділення малоінвазивної хірургії Луцької міської клінічної лікарні.
  • Степан Богдан Танасійович – старший викладач, кандидат медичних наук, лікар-хірург відділення загальної та ендокринної хірургії Волинської обласної клінічної лікарні.
  • Трач Роман Ярославович – старший викладач, завідувач опікового центру Комунального закладу «Луцька міська клінічна лікарня».
  • Криштальська Антоніна Тадеївна – старший викладач, завідувач реабілітаційним відділенням лікувально-профілактичного закладу «Волинський обласний госпіталь ветеранів війни».

Навчально-допоміжний персонал:

  • Грицай Оксана Сергіївна – старший лаборант кафедри фізичної терапії та ерготерапії.
  • Колісник Лідія Антонівна – старший лаборант кафедри фізичної терапії та ерготерапії.

Напрямки підготовки здобувачів вищої освіти

Кафедра забезпечує підготовку здобувачів вищої освіти спеціальність 227 «Фізична терапія, ерготерапія» галузі знань 22 «Охорона здоров’я»:

  • Освітній ступінь – бакалавр. Підготовка здійснюється на базі повної середньої загальної освіти та на базі диплому молодшого спеціаліста (молодшого бакалавра). Можливість отримання диплома європейського зразка, проходження практики та стажування за кордоном.
  • Освітній ступінь - магістр. Підготовка здійснюється на базі диплому бакалавра, спеціаліста, магістра.
  • Освітньо-науковий ступінь - доктор філософії. ОНП "Фізична терапія".

Магістр фізичної терапії після закінчення навчання за освітньо-професійною програмою "Фізична терапія" здатен виконувати зазначену в ДК 003-2010 професійну роботу і може займати відповідну первинну посаду «фізичний терапевт». Бакалавр фізичної терапії після закінчення навчання за освітньо-професійною програмою "Фізична терапія, ерготерапія" може працювати на посадах "асистент фізичного терапевта", "асистент ерготерапевта".


Форми навчання

  • денна (бакалаврат, магістратура, аспірантура);
  • заочна (магістратура);
  • вечірня (аспірантура);
  • післядипломна освіта.


Післядипломна освіта

Післядипломна освіта здійснюється за освітніми програми:

  • «Фізична терапія осіб з посттравматичним стресовим розладом»,
  • «Корекційно-реабілітаційна робота в системі дошкільної та шкільної освіти: медичний контроль за фізичним та психологічним станом дітей та підлітків»,
  • «Фізична терапія в спортивній медицині»,
  • «Навчання фахівців із питань фізичної, реабілітаційної медицини та ерготерапії».

Під час лекційних та практичних занять, самостійної та індивідуальної роботи, дистанційних (інтернет) занять, дискусій, круглів столів, навчальних тренінгів, практикумів учасники навчання з підвищення кваліфікації набуватимуть нові знання, практичні навички, перейматимуть кращий досвід своїх колег, удосконалюватимуть сформовані та набуватимуть нові компетентності зі спеціальності "Фізична терапія, ерготерапія". Після закінчення курсів слухачі отримують свідоцтво/посвідчення з підвищення кваліфікації.

Зміст діяльності фахівця з фізичної терапії та ерготерапії:

надання послуг приватним особам і населенню загалом з метою розвитку, збереження та відновлення максимальної рухової і функціональної спроможності людини; надання послуг у випадках, коли рухова і функціональна спроможність людини послаблена чи втрачена внаслідок старіння, перенесеної травми, хвороби; визначення та покращенням якості життя і рухового потенціалу людини, пропаганда здорового способу життя, профілактики та фізичної терапії; обстеження потенційних можливостей рухових функцій та погодження цілей подальшого професійного втручання.


Можливі сфери діяльності випускників:

фахівець фізичної терапії, ерготерапії в лікувально-оздоровчих та санаторно-курортних закладах; фахівець з лікувальної гімнастики та масажу у військових госпіталях, медичних центрах, відділеннях травматології й ортопедії; спеціаліст для роботи в державних та недержавних закладах фізичної терапії та соціального захисту населення; інструктор (методист) з фізичної терапії для роботи з дітьми з особливими потребами у дошкільних закладах, школах-інтернатах, дитячих будинках, навчально-реабілітаційних центрах і психіатричних закладах; фахівець для роботи у профілакторіях, геріатричних пансіонатах, госпіталях для інвалідів і ветеранів війни та учасників бойових дій (учасників АТО); фізичний терапевт для індивідуальної роботи з неповносправними; інструктор оздоровчо-масової та рекреаційної роботи на виробництві чи за місцем проживання; фахівець з оздоровлення у фітнес-центрах; спеціаліст для роботи в клініках спортивної медицини, спортивно-тренувальних центрах, спортивно-оздоровчих таборах і спортивних командах; фахівець-дослідник в галузі фізичної терапії; викладач основ медичних знань в навчальних закладах різних типів.


Освітньо-професійні програми та навчальні плани

Освітньо-професійна програма за ОР "Бакалавр" 2020 року

Навчальний план 2020 року (БАКАЛАВР на базі ПЗСО)

Навчальний план 2020 року (БАКАЛАВР на базі диплому молодшого спеціаліста)


Освітньо-професійна програма за ОР "Бакалавр" 2019 року

Навчальний план 2019 року (БАКАЛАВР на базі ПЗСО)

Навчальний план 2019 року (БАКАЛАВР на базі диплому молодшого спеціаліста)


Освітньо-професійна програма за ОР "Бакалавр" 2017 року

Навчальний план 2017 року (БАКАЛАВР денна форма навчання на базі ПЗСО)

Навчальний план 2017 року (БАКАЛАВР заочна форма навчання на базі ПЗСО)


Освітньо-професійна програма за ОР "Магістр" 2020 року

Навчальний план 2020 року (МАГІСТР денна форма навчання)

Навчальний план 2020 року (МАГІСТР заочна форма навчання)

Навчально-методична робота

Навчально-методична робота на кафедрі спрямована на вирішення завдань з підвищення якості підготовки фахівців на основі комплексного підходу до вдосконалення змісту, організації й методів навчання. Основними напрямками методичної роботи кафедри є аналіз забезпеченості навчального процесу науково-методичною літературою, формування поточних планів видання підручників, навчальних та навчально-методичних посібників і методичних вказівок з метою викладання навчальних дисциплін у відповідності із сучасними вимогами до рівня підготовки фахівців. На кафедрі здійснюється використання інформаційно-комунікаційних технологій шляхом завантаження електронних ресурсів до репозитарію Moodle; використання Microsoft Teams, як он-лайн сервісу для командної роботи, який забезпечує в одному робочому просторі функції спілкування студентів та викладачів; створення власних електронних презентацій, тестів та програмного забезпечення навчально-виховного процесу; вироблення методичних рекомендацій із планування, організації й контролю самостійної роботи студентів. З метою підвищення професійної майстерності викладачі кафедри приймають участь у навчально-методичних семінарах, конференціях, відкритих та інструктивно-методичних заняттях, майстер-класах, вебінарах та практичних тренінгах.


Науково-дослідна робота кафедри

Науково-дослідна діяльність на кафедрі фізичної терапії та ерготерапії спрямована на виконання наукової регіональної теми дослідно-експериментального майданчика «Психолого-педагогічна корекція та фізична терапія дітей з особливими потребами» на базі Луцького навчально-реабілітаційного центру. Ведеться робота з впровадження телемедичних технологій в практику роботи кафедри. На кафедрі працює науково-дослідна лабораторія «Функціональної діагностики та розробки спеціальних методів реабілітації».


Грантова діяльність

Співпраця з вітчизняними та зарубіжними навчальними закладами

На кафедрі підтримують тісні зв’язки з навчальними закладами:

  • Національного університету фізичного виховання і спорту України,
  • Харківської державної академії фізичної культури,
  • Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського,
  • Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника,
  • Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського,
  • Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка,
  • Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського,
  • Український Католицький Університет,
  • Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова,
  • Національний університет «Острозька академія»,
  • Університет Яна Євангеліста Пуркінє в Усті-над-Лабем (Чешська Республіка),
  • Університет гуманістично-природничий імені Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща),
  • Філіал академії Святокшиської в Пьотркуві Трибунальському (Республіка Польща),
  • Державна вища школа ім. Папи Римського Івана Павла ІІ (Республіка Польща),
  • Поліський державний університет (Білорусь).

Бази клінічної практики

  • Західний реабілітаційно-спортивний центр
  • Центр фізичної терапії та ерготерапії Волинського національного університету імені Лесі Українки.
  • Волинська обласна клінічна лікарня.
  • Луцька міська клінічна лікарня.
  • Волинський обласний госпіталь ветеранів війни.
  • Волинська обласна лікарня «Хоспіс».
  • Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
  • Луцький геріатричний пансіонат.
  • Санаторій матері і дитини «Пролісок».
  • Луцький навчально-реабілітаційний центр.
  • Волинське обласне дитяче територіальне медичне об’єднання.
  • Волинський обласний спеціалізований будинок дитини.
  • Державна реабілітаційна установа "Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю "Пролісок".
  • Волинський обласний онкодиспансер.
  • Луцька міська дитяча поліклініка.
  • Центр реабілітації учасників бойових дій при КП “Луцький центр первинної медичної допомоги”.

Волонтерська діяльність

Наші випускники

Кафедра фізичної терапії та ерготерапії святкує свій 25-річний ювілей.

Фотогалерея