Відмінності між версіями «Комплексна ботаніко-зоологічна практика студентів біологічного факультету у «маленькій Швейцарії»»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 11: Рядок 11:
[[Файл:Воротнів9.jpg|center|міні]]
[[Файл:Воротнів9.jpg|center|міні]]


'''21 травня 2018 року''' Біо-11 і Біо-12 групи біологічного факультету мали чудову можливість у період навчальної практики відвідати «маленьку Швейцарію» на околиці міста Луцьк.<br />
'''21 травня 2018 року''' Біо-11 і Біо-12 групи біологічного факультету мали чудову можливість у період навчальної практики відвідати «Маленьку Швейцарію» на околиці міста Луцьк.<br />
Воротнів – ботанічний заказник загальнодержавного значення.<br />
Воротнів – ботанічний заказник загальнодержавного значення.<br />
Ця мальовнича територія знаходиться на залісних пагорбах північно-західної частини Рівненського плато. Нам пощастило натрапити на дуже рідкісну рослину з родини орхідних – Neottia оvata. На території заказника майстерно облаштовані будиночки, вкриті очеретом. Також варто описати водойми, які там знаходяться. У них цілими родинами плавали дикі качки. Також ми мали унікальну можливість спостерігати, як пасічники знімали бджолиний рій.
Ця мальовнича територія знаходиться на залісних пагорбах північно-західної частини Рівненського плато.<br />
Охороняються корінні грабово-дубові та похідні грабово-березові, дубово-ясенові насадження з багатьма видами поліської і лісостепової рослинності. Загалом флора заказника містить понад 900 видів вищих рослин. Підлісок розріджений, представлений крушиною, ліщиною, бруслиною європейською. У трав'яно-чагарниковому покриві – конвалія звичайна, копитняк європейський, вовчі ягоди звичайні, а також лілія лісова, любка зеленоквіткова, коручка чемерникоподібна, гніздівка звичайна, занесені до Червоної книги України.<br />
Фауна представлена звичайними видами, з рідкісних трапляється лелека чорний, занесений до Червоної книги України. Заказник має наукову та освітню цінність.<br />
Ботанічний заказник був створений в зв'язку з тим, що тут є до 700 видів різних рослин і дерев. Основна мета - зберегти дубово-грабові насадження. На території заказника є насадження дуба, якому більше триста років. Такого немає більше ніде у Волинській області. Також тут є багато червонокнижних птахів. Ще є борсук, котрий занесений до Червоної книги. Є бобри, косулі, кабани.<br />
Студентам пощастило натрапити на дуже рідкісну рослину з родини орхідних – Neottia оvata.<br />
На території заказника майстерно облаштовані будиночки, вкриті очеретом. Також варто описати водойми, які там знаходяться. У них цілими родинами плавали дикі качки. Також ми мали унікальну можливість спостерігати, як пасічники знімали бджолиний рій.

Версія за 18:46, 17 жовтня 2020

Воротнів2.jpg
Воротнів3.jpg
Воротнів1.jpg
Воротнів4.jpg
Воротнів5.jpg
Воротнів6.jpg
Воротнів7.jpg
Воротнів8.jpg
Воротнів9.jpg

21 травня 2018 року Біо-11 і Біо-12 групи біологічного факультету мали чудову можливість у період навчальної практики відвідати «Маленьку Швейцарію» на околиці міста Луцьк.
Воротнів – ботанічний заказник загальнодержавного значення.
Ця мальовнича територія знаходиться на залісних пагорбах північно-західної частини Рівненського плато.
Охороняються корінні грабово-дубові та похідні грабово-березові, дубово-ясенові насадження з багатьма видами поліської і лісостепової рослинності. Загалом флора заказника містить понад 900 видів вищих рослин. Підлісок розріджений, представлений крушиною, ліщиною, бруслиною європейською. У трав'яно-чагарниковому покриві – конвалія звичайна, копитняк європейський, вовчі ягоди звичайні, а також лілія лісова, любка зеленоквіткова, коручка чемерникоподібна, гніздівка звичайна, занесені до Червоної книги України.
Фауна представлена звичайними видами, з рідкісних трапляється лелека чорний, занесений до Червоної книги України. Заказник має наукову та освітню цінність.
Ботанічний заказник був створений в зв'язку з тим, що тут є до 700 видів різних рослин і дерев. Основна мета - зберегти дубово-грабові насадження. На території заказника є насадження дуба, якому більше триста років. Такого немає більше ніде у Волинській області. Також тут є багато червонокнижних птахів. Ще є борсук, котрий занесений до Червоної книги. Є бобри, косулі, кабани.
Студентам пощастило натрапити на дуже рідкісну рослину з родини орхідних – Neottia оvata.
На території заказника майстерно облаштовані будиночки, вкриті очеретом. Також варто описати водойми, які там знаходяться. У них цілими родинами плавали дикі качки. Також ми мали унікальну можливість спостерігати, як пасічники знімали бджолиний рій.