Відмінності між версіями «Флористика і гербарна справа»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 1: Рядок 1:
<ref>лікарські рослини</ref>
<лікарські рослини/>


{| border="1" cellpadding="2"
{| border="1" cellpadding="2"

Версія за 21:33, 7 лютого 2021

<лікарські рослини/>

Дисципліна Опис дисципліни
Рівень BO Магістр
Назва спеціальності/освітньо-професійної програми 014 «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)», освітньо-професійної програми «Середня освіта. Біологія, природознавство, здоров’я людини».
Форма навчання Денна, заочна
Курс, семестр, протяжність Курс 1, Семестр 1 один семестр
Семестровий контроль Залік
Обсяг годин (усього: з них лекції/практичні) Всього - 120, лекції - 20, лабораторні - 16
Мова викладання Українська
Кафедра, яка забезпечує викладання Ботаніки і методики викладання природничих наук
Автор дисципліни Кузьмішина Ірина Іванівна
Короткий опис Флористика – розділ ботаніки, предметом вивчення якого є флора – історично сформована сукупність видів рослин, поширених на певній території або на території з певними умовами у даний час або в минулі геологічні епохи. Основними завданнями вивчення дисципліни є: ознайомити із видовим розмаїттям флори України та особливостями регіональних флор України; ознайомити із фіторізноманіттям судинних рослин флори Земної кулі; ознайомити із правилами роботи та принципами функціонування гербаріїв; оволодіти правила збору рослин в природі, сушки та підготовки гербарних зразків для зберігання, методи фіксації рослинного матеріалу та оформлення гербарного матеріалу.
Вимоги до початку вивчення Вивчення курсів «Ботаніки», «Екології», «Фізіології та біохімії рослин», «Флори та рослинності України», «Географії рослин».
Що буде вивчатися Метою викладання є сформування у магістрантів системи знань про особливості місцевої і регіональних флор України, флористичних царств Землі, гербарної справи, а також ознайомлення магістрантів з методиками їх застосування в процесі вивчення курсу біології та природознавства.
Чому це цікаво/треба вивчати Флористика – це також різновид декоративно-прикладного мистецтва та дизайну, яке проявляється у створенні флористичних робіт (букетів, композицій, панно, колажів) з різноманітних природних матеріалів (квітів, листків, трав, ягід, плодів, горіхів), які можуть бути живими, сухими або консервованими.
Чому можна навчитися (результати навчання) Оволодіти навичками збору та обробки первинного біологічного матеріалу, вміє виготовляти колекції, тимчасові мікропрепарати, гербарії та використовувати їх у навчальному процесі.

Зрозуміти цілі, практики та інструменти сталого розвитку для створення оптимально комфортного середовище існування кожного в соціальному, економічному, екологічному вимірах та демонструє можливості участі педагогів, батьків, учнів/студентів у цьому процесі.

Як можна користуватися набутими знаннями й уміннями (компетентності)
  • Здатність навчатись та навчати, застосовувати здобуті знання у педагогічній діяльності, ефективно розв’язувати практичні задачі.
  • Здатнiсть проводити дослідно-експериментальну роботу на відповідному вікові учнів/студентів рівні, аналізувати та оцінювати її результати, генерувати нові iдеї.
  • Здатність у майбутній професійній діяльності реалізовувати стратегію освіти сталого розвитку та екологізацію свідомості учнів/студентів засобами навчальних дисциплін.
  • Здатність проводити науково-дослідну роботу з біології та природознавства, оформляти, формулювати аргументовані висновки та рекомендації, представляти і доповідати результати досліджень.
  • Здатність використовувати знання та сучасні технології навчання для розвитку здібностей, самовизначення, зацікавлення, усвідомленого ставлення до навчання учнів/студентів.
Інформаційне забезпечення Кузьмішина І. І. Флористика і гербарна справа : Методичні рекомендації до лабораторних занять / І. І. Кузьмішина, Л. О. Коцун. – Луцьк: Вежа-Друк, 2020. – 26 с. http://194.44.187.5/handle/123456789/18360
Web-посилання на (опис дисципліни) силабус навчальної дисципліни на вебсайті факультету (інституту) https://vnu.edu.ua/uk/faculties-and-institutes/fakultet-biologii-ta-lisovogo-gospodarstva