Відмінності між версіями «Кафедра образотворчого мистецтва»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 6: Рядок 6:


== Історична довідка: ==
== Історична довідка: ==
З 19862020 роки кафедру образотворчого мистецтва очолював доктор архітектури, професор Лесик О. В.  Колективом кафедри відразу було налагоджено тісну співпрацю з провідними закладами вищої освіти України: Національним університетом «Львівська політехніка», Національною академією образотворчого мистецтва і архітектури, Львівська національна академія мистецтв. Від початку заснування на кафедрі функціонує десять спеціалізованих тематичних аудиторій і натюрмортний фонд, що загалом формує чудову матеріальну базу для повноцінного навчання молодих художників та дизайнерів. Також студенти забезпечені необхідним обладнанням для проведення практичних і лекційних занять з дисциплін кафедри. 
Кафедра образотворчого мистецтва Луцького державного педагогічного інституту імені Лесі Українки була створена 1 вересня 1986 року. Колектив кафедри складався з молодих спеціалістів, які поставили за мету готувати фахівців з образотворчого мистецтва в першу чергу для регіону Волині. Кафедру очолив Олександр Лесик, професор, доктор архітектури.  
З 14 травня 2020 року кафедру образотворчого мистецтва реорганізовано у кафедру образотворчого мистецтва та дизайну, а очолив її практикуючий луцький дизайнер, кандидат мистецтвознавства, доцент [[Авраменко Дмитро Костянтинович]]. Окрім зміни назви на кафедрі оновили навчальні плани відповідно до стандарту вищої освіти бакалаврського і магістерського рівня. У тому ж році 2020 року колектив кафедри поповнили два талановитих теоретики мистецтвознавства та молоді дизайнери кандидатки мистецтвознавства, доцент [[Назарчук Марія Вікторівна]] та [[Єфімова Марія Петрівна]] які разом з чудовими педагогами [[Прокопович Тетяна Анатоліївна]], Ольгою Каленюк, Іваном Тарасюком, Олександром Берлачем, Тетяною Галькун, Оксаною Лесик-Бондарук, Галиною Вахрамеєвою сформували потужний професійний склад кафедри.
У 1994 році у складі вже Волинського державного університету імені Лесі Українки було утворено окремий факультет – інститут мистецтв, в структуру якого увійшла кафедра образотворчого мистецтва. Інститут переїхав у окремий корпус і, відповідно, кафедра отримала «нове помешкання» за адресою Ковельська 15, яким користується і досі.
 
З роками колектив кафедри поповнювався талановитими викладачами та її ж випускниками, що плідно працювали на викладацькій ниві та успішно захищали кандидатські дисертаціїСеред колишніх викладачів кафедри образотворчого мистецтва варто згадати Геннадія Юр`єва, Анатолія Пархом`юка, Тетяну Роняк, Андрія Діхтярука, Леоніда Українця, Івана Веремійчика, Валерія Сліжука.
Незважаючи на оновлення кафедри і започаткування нового напрямку '''Дизайн''' колектив зберігатиме традиції та академічну основу, додавши мистецтву сучасного бачення що можна описати наступними пріоритетами:
Кафедра образотворчого мистецтва займає активну наукову, креативну та творчу позицію у мистецьких колах Волині, постійно організовує, проводить та приймає участь у мистецьких конкурсах, пленерах, виставках, наукових заходах. Професорсько-викладацький склад кафедри поглиблено досліджує, розвиває та популяризує образотворче мистецтво Волинського краю.
<br />
Сучасний колектив кафедри – це потужна команда високопрофесійних теоретиків та практиків в царині образотворчого мистецтва,  декоративного мистецтва та реставрації.
 
Кафедру образотворчого мистецтва очолює кандидат педагогічних наук, доцент Ольга Каленюк. Під її  керівництвом на кафедрі працюють : народний художник України, професор Тетяна Галькун, кандидат архітектури, доцент Олександр Берлач, кандидат архітектури, доцент Оксана Лесик-Бондарук, кандидат психологічних наук, доцент Тетяна Прокопович, кандидат архітектури, старший викладач Іван Тарасюк, кандидат технічних наук, доцент Ярослав Лелик,  старший викладач Галина Вахрамєєва, старший викладач Олександр Жук, , асистент Юлія Шеломанова та технік Людмила Тананайко.
'''
Кафедра образотворчого мистецтва за часи свого існування підготувала багатьох талановитих фахівців, серед яких  члени Національної спілки художників України, члени спілки, дизайнерів України, Члени Національної спілки майстрів  народного мистецтва України. Наші випускники - спішні митці відомі в Україні та за її межами.
== практичні розробки і навички ==
'''. Навчальна програма підготовки бакалаврів і магістрів збалансовано поєднує теорію та практику, максимально наближена до реальних вимог ринку та майбутніх запитів професії. Навчання студентів, засноване на діалозі з педагогом, для постійного пошуку власного шляху творчого розвитку.
<br />
 
'''дуальні елементи освіти'''. Більшість теоретичного матеріалу студенти здобуватимуть безпосередньо в стінах підприємств, що максимально наблизить їх до реальних вимог та умов майбутньої праці.
<br />
   
'''напрацювання портфоліо'''. Для можливості отримати професію за фахом і гідну оплату власної праці професійне портфоліо для творчої людини є першочерговим завданням. Ми працюємо за формулою чим якісніше портфоліо тим кращі можливості знайти відповідну роботу і гідну оплату праці.
<br />
'''
== фундаментальна освіта ==
'''. Викладачі кафедри образотворчого мистецтва та дизайну всіляко підтримуватимуть науково-дослідну роботу студентів. Студенти спільно з викладачами проводять наукові дослідження, готують публікації та беруть участь у наукових конференціях і семінарах, всеукраїнських студентських олімпіадах та конкурсах наукових робіт.
<br />
 
Навчальний план підготовки бакалаврів і магістрів також передбачає '''формування індивідуальної траєкторії навчання''', що додатково підвищить їх мотивацію для навчання і отримання практичних навичок. Студенти є учасниками пленерів, подорожей, візитів у музеї, і галереї
Кафедра образотворчого мистецтва та дизайну постійно організовує та долучається до різноманітних виставок де успішно демонструє творчий доробок викладачів та студентів, Колектив кафедри постійно проводить екскурсії в різноманітні музеї та провідні виставкові зали України.
 
'''
== Склад кафедри: ==
''' [[Файл:Колектив кафедри образотворчого мистецтва та дизайну 2020.jpg|500px|thumb|right|Колектив кафедри образотворчого мистецтва та дизайну]]
 
* '''[[Авраменко Дмитро Костянтинович]]''' – завідувач кафедри кандидат мистецтвознавства, доцент.
* [[Берлач Олександр Павлович]] – доцент, кандидат архітектури.
* [[Вахрамєєва Галина Іванівна]] – старший викладач.
* [[Галькун Тетяна Дмитрівна]] – народний художник України, професор кафедри образотворчого мистецтва та дизайну;
* [[Єфімова Марія Петрівна]] – кандидат мистецтвознавства, доцент;
* [[Жук Олександр Кузьмич ]] – старший викладач;
* [[Каленюк Ольга Миколаївна]] – доцент, кандидат педагогічних наук;
* [[Лесик-Бондарук Оксана Олександрівна]] – доцент, кандидат архітектури;
* [[Назарчук Марія Вікторівна]] – кандидат мистецтвознавства, доцент;
* [[Прокопович Тетяна Анатоліївна]] – старший викладач, кандидат психологічних наук;
* [[Тарасюк Іван Іванович]] – старший викладач, кандидат архітектури;
* [[Чугай Богдана Русланівна]] – асистент, магістр дизайну;<br />
 
* Тананайко Людмила Іванівна – технік.
* [[Шеломанова Юлія Миколаївна]] – асистент, лаборант.
 
'''
 
== Основні напрямки наукового дослідження: ==
''' ''Традиції та новаторство дизайну і мистецького простору на Волині.''
 
Також до науково-практичних напрямків, в яких працюють студенти та професорсько-викладацький колектив кафедри образотворчого мистецтва та дизайну, належать: графічний дизайн книжкових, журнальних та рекламних видань, ілюстрація, плакат, упакування, дизайн одягу, брендинг, інформаційний дизайн, веб-дизайн та дизайн інтерфейсів. Оволодіння класичними техніками станкової графіки, зокрема естампу, вивчення комп’ютерної графіки, теорії і практики шрифтового дизайну, оволодіння фотографією стають базою для виконання комплексних проектів, або розвиваються і поглиблюються як курсові та дипломні роботи.
 
'''Напрями підготовки та спеціалізації:'''<br />
'''Освітній ступінь''': '''бакалавр''' ''023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація''<br />
Професійна кваліфікація:
• художник-оформлювач;
<br />
• Художник, художник-графік;
<br />
• Художник-мультиплікатор;
<br />
• Фахівець з комп’ютерної графіки (дизайну);
<br />
• художник образотворчого мистецтва;
<br />
• Фотохудожник;
<br />
• художник декоративного мистецтва  .<br />
 
'''Освітній ступінь''': '''магістр''' ''023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація''
<br />
 
 
Контакти: м. Луцьк, вул. Ковельська, 15, тел. (050) 887 4 654.
 
[[Файл:Перегляди робіт з дисипліни Рисунок першого курсу, 2020 р.jpg|thumb|left|Перегляди робіт з дисципліни Рисунок першого курсу, 2020 р]]

Версія за 07:35, 23 квітня 2021

Тримірний логотип кафедри образотворчого мистецтва та дизайну

Про кафедру

Завідувач кафедри образотворчого мистецтва та дизайну – кандидат мистецтвознавства, доцент Авраменко Дмитро Костянтинович

Рік заснування кафедри: 1986 р.

Історична довідка:

Кафедра образотворчого мистецтва Луцького державного педагогічного інституту імені Лесі Українки була створена 1 вересня 1986 року. Колектив кафедри складався з молодих спеціалістів, які поставили за мету готувати фахівців з образотворчого мистецтва в першу чергу для регіону Волині. Кафедру очолив Олександр Лесик, професор, доктор архітектури. У 1994 році у складі вже Волинського державного університету імені Лесі Українки було утворено окремий факультет – інститут мистецтв, в структуру якого увійшла кафедра образотворчого мистецтва. Інститут переїхав у окремий корпус і, відповідно, кафедра отримала «нове помешкання» за адресою Ковельська 15, яким користується і досі. З роками колектив кафедри поповнювався талановитими викладачами та її ж випускниками, що плідно працювали на викладацькій ниві та успішно захищали кандидатські дисертації. Серед колишніх викладачів кафедри образотворчого мистецтва варто згадати Геннадія Юр`єва, Анатолія Пархом`юка, Тетяну Роняк, Андрія Діхтярука, Леоніда Українця, Івана Веремійчика, Валерія Сліжука. Кафедра образотворчого мистецтва займає активну наукову, креативну та творчу позицію у мистецьких колах Волині, постійно організовує, проводить та приймає участь у мистецьких конкурсах, пленерах, виставках, наукових заходах. Професорсько-викладацький склад кафедри поглиблено досліджує, розвиває та популяризує образотворче мистецтво Волинського краю. Сучасний колектив кафедри – це потужна команда високопрофесійних теоретиків та практиків в царині образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва та реставрації. Кафедру образотворчого мистецтва очолює кандидат педагогічних наук, доцент Ольга Каленюк. Під її керівництвом на кафедрі працюють : народний художник України, професор Тетяна Галькун, кандидат архітектури, доцент Олександр Берлач, кандидат архітектури, доцент Оксана Лесик-Бондарук, кандидат психологічних наук, доцент Тетяна Прокопович, кандидат архітектури, старший викладач Іван Тарасюк, кандидат технічних наук, доцент Ярослав Лелик, старший викладач Галина Вахрамєєва, старший викладач Олександр Жук, , асистент Юлія Шеломанова та технік Людмила Тананайко. Кафедра образотворчого мистецтва за часи свого існування підготувала багатьох талановитих фахівців, серед яких члени Національної спілки художників України, члени спілки, дизайнерів України, Члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Наші випускники - спішні митці відомі в Україні та за її межами.