Відмінності між версіями «Ткачук Анатолій Петрович»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
(Створена сторінка: Доцент кафедри всесвітньої історії та філософії, кандидат історичних наук Файл:Ткачу...)
 
 
Рядок 1: Рядок 1:
Доцент кафедри всесвітньої історії та філософії, кандидат історичних наук
Доцент кафедри всесвітньої історії, кандидат історичних наук
[[Файл:Ткачук.jpg|міні]]
[[Файл:Ткачук.jpg|міні]]
https://scholar.google.com/citations?hl=uk&user= kBUc4WEAAAAJ&gmla
https://scholar.google.com/citations?hl=uk&user= kBUc4WEAAAAJ&gmla

Поточна версія на 19:51, 13 грудня 2022

Доцент кафедри всесвітньої історії, кандидат історичних наук

Ткачук.jpg

https://scholar.google.com/citations?hl=uk&user= kBUc4WEAAAAJ&gmla

https://orcid.org/0000-0001-5219-8571

Загальні відомості про викладача

Анатолій Петрович Ткачук у 1981 р. закінчив з відзнакою історичний факультет Луцького педінституту імені Лесі Українки. Впродовж 1981–1983 рр. працював вчителем історії в Дернівській ЗОШ Ківерцівського району Волинської обл., а з 1983 до 1986 р – заступником директора Заборольської ЗОШ Луцького району. В 1986 р. розпочав роботу в Луцькому педінституті імені Лесі Українки. З 1987 до 1990 р. перебував на науковому стажуванні в Інституті історії АН України в спеціалізованій раді якого у 1990 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук. У 1996 р. отримав атестат доцента. З 1989 р. працював на посаді старшого викладача кафедри історії СРСР, доцента кафедри історії слов’янських народів, доцента кафедри історії стародавнього світу і середніх віків, доцента кафедри всесвітньої історії, з 2020 р на посаді доцента кафедри всесвітньої історії та філософії. Доцент Ткачук А. П. – постійний учасник міжнародних, всеукраїнських і регіональних наукових конференцій, конгресів, «круглих столів». Здійснює керівництво магістрантами.

Викладає навчальні курси

«Історія Східної Європи в середні віки та новий час», «Історія країн Азії та Африки в середні віки», «Владні інститути Російської імперії ХVІІІ – початку ХІХ ст.».

Коло наукових зацікавлень

Волинь і Правобережна Україна у складі Російської імперії (кінець ХVІІІ – ХІХ ст.), інтеграційна політика Росії в анексованих землях наприкінці ХVІІІ – першій половині ХІХ ст., історія Східної Європи ХV– ХVІІ ст., історія Волині.

Відзнаки

Почесна грамота Міністерства освіти України, Почесна грамота Волинської обласної державної адміністрації, Почесна грамота Волинського обласного комітету профспілки працівників освіти і науки, Подяка міського голови м. Луцька, грамота Луцького міського управління освіти, грамота національної спілки краєзнавців України Волинської обласної організації, Срібний нагрудний знак Східноєвропейського національного університету імені, Лесі Українки, грамоти та подяки ректорату СНУ імені Лесі Українки.

Публікації наукові

  1. Становлення та розвиток системи середньої освіти на Волині у ХІХ – на початку ХХ ст. Освіта і культура Волині: історія і сучасність. Матеріали І Всеукраїнської науково-практичної конференції, 18-19 жовтня 2012 р. Луцьк, 2012. С. 174–182.
  2. «Селянське питання» як економічна категорія в російській суспільній думці другої половини ХVІІІ – початку ХІХ ст. Науковий вісник ВНУ ім. Лесі Українки. Історичні науки. №13. Луцьк, 2012. С. 272–278.
  3. Формування та впровадження моделі губернського управління на Волині наприкінці ХVІІІ – на початку ХІХ ст. Матеріали VІ Волинської всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції, м. Житомир, 15-16 листопада 2013 р. Збірник наукових праць. Житомир: Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, 2013. С. 119–124.
  4. Легітимація волинської шляхти в ході другого та третього поділів Речі Посполитої. Матеріали V науково-практичної конференції «Історія та сучасність православ’я на Волині». Луцьк, 11 листопада 2014 р. Луцьк: Видавничий відділ Волинської єпархії УПЦ. 2014. 208 с.
  5. Єзуїтські та унійні школи в освітньому просторі Волині наприкінці ХVІ – в ХVІІ ст. Людина віртуальна: нові горизонти: зб. наукових праць / за заг. ред. д. філософ. н. Журби М. А. Монреаль: СРМ «ASF», 2018. С. 164–168.
  6. Еволюція правового статусу губернатора та генерал-губернатора в системі регіонального управління Російської імперії у ХVІІІ ст. Лабіринти реальності: зб. наукових праць (за матеріалами ІІ міжнародної науково-практичної конференції «Лабіринти реальності». За заг. ред. д. філос. н. Журби М. А. – Рубіжне: вид-во СНУ ім. В. Даля, 2015. – С. 284-292.
  7. Від Київської до монгольської Русі: основні риси трансформації суспільно-політичного устрою Північно-Східних руських земель у ХІІІ–ХV ст. Virtus. Scientifik journal. March, issue 22, part 2, 2018. P. 100–105.Генерал-губернатор та губернатор у системі місцевого управління Правобережної України наприкінці ХVІІІ – на початку ХІХ ст.: формування відносин та взаємодія. Модернізаційні процеси на Волині в ХІХ – на початку ХХ століття : зб. Наук. Праць. Луцьк : Вежа-Друк, 2018. С. 93–105.

Контакти викладача

E-mail:atkachuk.vnu@gmail.com