Відмінності між версіями «Науково-дослідницька лабораторія початкової освіти»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 28: Рядок 28:
[[https://volnu-my.sharepoint.com/:w:/g/personal/gayvolia_nataliya_eenu_edu_ua/EVsYvLDvijpArmTPc3_b_JABdQZkuWeMvqQ53tgvCo5Kkg?e=esPmoq]]
[[https://volnu-my.sharepoint.com/:w:/g/personal/gayvolia_nataliya_eenu_edu_ua/EVsYvLDvijpArmTPc3_b_JABdQZkuWeMvqQ53tgvCo5Kkg?e=esPmoq]]
='''НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКА РОБОТА''' =
='''НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКА РОБОТА''' =
=== ''Участь у Міжнародних проєктах'' ===
# Проєкт з розроблення та впровадження ігрових та діяльнісних методів навчання в освітній процес закладів дошкільної, загальної середньої, вищої та післядипломної педагогічної освіти
<br> З 1 вересня 2020 року доц. Вітюк В. В., ст. викл. Кашуб’як І. О. працюють у проєкті з розроблення та впровадження ігрових та діяльнісних методів навчання в освітній процес закладів дошкільної, загальної середньої, вищої та післядипломної педагогічної освіти відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та the LEGO Foundation (наказ МОН від 14.11.2019 р.). Однією з форм участі є запровадження та викладання спецкурсу «Педагогічні технології: навчання через гру».
29.08.2020 – тренінг із Оленою Шуляк
<br>
='''Участь у конференціях, семінарах, тренінгах''' =
='''Участь у конференціях, семінарах, тренінгах''' =
='''НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКА РОБОТА''' =
='''НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКА РОБОТА''' =

Версія за 10:38, 3 січня 2023

План роботи науково-дослідницької лабораторії початкової освіти на 2020–2023 р. [[1]]

  • Підпорядкування лабораторії: кафедра теорії і методики початкової освіти
  • Рік створення лабораторії: 2020
  • Адреса: м. Луцьк, вул. Винниченка, 30 (корпус В, каб. 310)

Положення про науково-дослідницьку лабораторію початкової освіти [[2]]

  • Постійно чинна науково-дослідницька лабораторія початкової освіти функціює з вересня 2020 року. Вона є науковим підрозділом Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, створена у складі науково-дослідницької частини на факультеті педагогічної освіти та соціальної роботи при кафедрі теорії і методики початкової освіти університету з метою вирішення вагомих наукових проблем, широкого залучення викладачів, аспірантів і студентів до проведення науково-дослідницької роботи.
  • Темою науково-дослідницької діяльності лабораторії початкової освіти на 2020–2023 рр. є «Теоретико-методичні засади формування професійної компетентності в майбутніх учителів початкової школи у контексті інтеграції в європейський освітній простір».

Основна мета та функції діяльності лабораторії 

Мета:

  • Дослідження наукових, навчально-методичних засад початкової освіти Нової української школи.
  • Формування у майбутніх учителів початкових класів теоретико-наукових і навчально-методичних підходів до реалізації концептуальних положень Концепції Нової української школи, Державного стандарту початкової освіти, проєкту Професійного стандарту за професією «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти».

Функції:

  • Вивчення та узагальнення нормативно-правової бази з питань здійснення інноваційно-педагогічної діяльності та ознайомлення з нею студентів спеціальності 013 Початкова освіта.
  • Вивчення, узагальнення та поширення вітчизняного й зарубіжного досвіду експериментальної педагогічної діяльності Нової української школи серед освітян Волинської області.
  • Організація й проведення науково-практичних конференцій, семінарів, майстер-класів, тренінгів та ін. форм роботи з актуальних проблем початкової освіти Нової української школи.
  • Підготовка й випуск наукових, навчально-методичних та інформаційних видань для учителів Нової української школи, здобувачів початкової освіти.
  • Співпраця із НАПН України, науково-дослідними інститутами, науково-методичними установами, закладами вищої освіти, обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти з питань обміну науковою та навчально-методичною інформацією щодо інноваційної діяльності Нової української школи.

Напрями діяльності лабораторії:

  • Проведення наукових, науково-методичних досліджень із актуальних проблем початкової освіти Нової української школи.
  • Обґрунтування доцільності впровадження інноваційних підходів до навчання в Новій українській школі.
  • Підготовка якісних професійно-компетентних майбутніх учителів Нової української школи.
  • Підготовка та видання наукових публікацій за результатами досліджень.
  • Розроблення і видання навчально-методичних матеріалів для студентів спеціальності 013 Початкова освіта.
  • Виготовлення навчально-методичних матеріалів для здобувачів початкової освіти Нової української школи.
  • Надання консультацій з питань початкової освіти, налагодження партнерських взаємозв’язків із закладами загальної середньої освіти Волинської області.

План роботи науково-дослідницької лабораторії початкової освіти на 2020–2023 р.

[[3]]

НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКА РОБОТА 

Участь у Міжнародних проєктах

  1. Проєкт з розроблення та впровадження ігрових та діяльнісних методів навчання в освітній процес закладів дошкільної, загальної середньої, вищої та післядипломної педагогічної освіти


З 1 вересня 2020 року доц. Вітюк В. В., ст. викл. Кашуб’як І. О. працюють у проєкті з розроблення та впровадження ігрових та діяльнісних методів навчання в освітній процес закладів дошкільної, загальної середньої, вищої та післядипломної педагогічної освіти відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та the LEGO Foundation (наказ МОН від 14.11.2019 р.). Однією з форм участі є запровадження та викладання спецкурсу «Педагогічні технології: навчання через гру». 29.08.2020 – тренінг із Оленою Шуляк

Участь у конференціях, семінарах, тренінгах 

НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКА РОБОТА