Відмінності між версіями «Біоіндикація природного середовища»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
м
 
Рядок 3: Рядок 3:
  ! '''Опис дисципліни'''
  ! '''Опис дисципліни'''
  |-
  |-
|Вибірковий компонент
  |10. «Біоіндикація природного середовища»
  |10. «Біоіндикація природного середовища»
|Вибірковий компонент
  |-
  |-
  |Рівень BO  
  |Рівень BO  

Поточна версія на 07:12, 8 березня 2024

Дисципліна Опис дисципліни
Вибірковий компонент 10. «Біоіндикація природного середовища»
Рівень BO Перший (бакалаврський)
Назва спеціальності/освітньо-професійної програми Спеціальність 014. Середня освіта (Біологія, здоров’я людини), освітньо-професійна програма Середня освіта. Біологія, здоров’я людини
Форма навчання Денна, заочна
Курс, семестр, протяжність Курс – 4, семестр – 7, 14 тижнів
Семестровий контроль залік
Обсяг годин (усього: з них лекції/практичні) Усього: 150 годин з них:

Денна форма лекції – 10 год., лабораторні роботи – 20 год. Заочна форма: лекції – 4 год., лабораторні роботи – 6 год.

Мова викладання українська
Кафедра, яка забезпечує викладання зоології
Автор дисципліни Кандидат біологічних наук, доцент. Л. В. Бусленко
Короткий опис
Вимоги до початку вивчення Попередньо студент повинен прослухати курси: «Зоологія», «Ботаніка», «Екологія біологічних систем» і пройти навчальну практику з зоології та ботаніки
Що буде вивчатися Навантаження на основі реакцій на них живих організмів безпосередньо в місці їх існування. Біологічні індикатори на основі яких виробляється якісна чи кількісна оцінка тенденцій змін, визначення або оціночна класифікація стану екологічних систем, процесів і явищ, якість середовища проживання.
Чому це цікаво/треба вивчати Сучасний розвиток майже усіх сторін людської життєдіяльності неможливий без всебічного контролю стану навколишнього середовища. Цікаво оволодіти процедурою та методами встановлення токсичності середовища за допомогою тест-об'єктів, що сигналізують про небезпеку незалежно від того, які речовини і в якому поєднанні викликають зміни життєво важливих функцій у тест-об'єктів.

Курс важливий для працівників комплексної лабораторії спостережень за забрудненням природного середовища Волинського обласного центру з гідрометеорології, лабораторій Державного управління охорони навколишнього природного середовища.

Чому можна навчитися (результати навчання) Здобувач повинен вміти оцінювати та описувати біотичні структурні зміни ландшафту; користуватись заходами біоіндикації забруднення повітря, ґрунту та водних екосистем; оцінювати вплив антропогенної діяльності на природні системи, стан рослинного і тваринного світу; оцінювати вплив окремих факторів навколишнього середовища на показники стану здоров’я людини.
Як можна користуватися набутими знаннями й уміннями (компетентності) До кінця навчання здобувачі будуть компетентними у таких питаннях:

Знати основні принципи біоіндикації; біохімічні та фізіологічні реакції живих систем на антропогенні стресори; морфологічні та поведінкові відхилення від норми у організмів під впливом антропогенних факторів; механізм впливу антропогенних факторів на динаміку біоценозів. види-індикатори аномальних концентрацій хімічних сполук. Дотримуватись положень біологічної етики, правил біологічної безпеки і біологічного захисту у процесі навчання та професійній діяльності.

Інформаційне забезпечення
Web-посилання на (опис дисципліни) силабус навчальної дисципліни на вебсайті факультету (інституту)