Економіки, безпеки та інноваційної діяльності підприємства

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кафедра2019.jpg
Kafedra .jpg
Кафедра2014.jpg
Студенти міс.jpg
6576587.jpg

ДЛЯ ВСТУПНИКІВ[1]

Шановні абітурієнти. Запрошуємо ВАС на навчання за перспективною спеціальністю Підприємництво, торгівля та біржова діяльність. Відвідайте сторінку кафедри, де можна знайти детальну інформацію про умови вступу. Просимо натиснути посилання ДЛЯ ВСТУПНИКІВ ДУАЛЬНА ОСВІТАПОДВІЙНИЙ ДИПЛОМСПЕЦІАЛЬНОСТІ ТА ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНІ ПРОГРАМИ

03.jpg
Рисунок1.jpg

Школа соціального підприємництва

Інфографіка про успішні соціальні шкільні підприємства, створені завдяки ФСЄ

Науковий гурток молодіжного підприємництва

Кафедра економіки, безпеки та інноваційної діяльності підприємства є структурним підрозділом факультету економіки та управління Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. На ній працює 14 науково-педагогічних працівників, які забезпечують спеціальність "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність". За висловом Гая Кавасакі, одного з перших працівників Apple, який пропагує ідеї духовності в високотехнологічному бізнесі, Підприємець - це не посада, це стан людей, які прагнуть змінити майбутнє. Якщо ви відчуваєте, що хочете змін, прагнете стати лідером, хочете навчитися формувати команди та управляти ними - то вам в цьому допоможе школа соціального підприємництва та наш науковий гурток молодіжного підприємництва. Девізом нашої кафедри є теза: "Ми готуємо не просто менеджерів, а керівників-лідерів". Не випадково вибраний символ молодіжного підприємства плаваюче місто Freedom Ship. Проєкт "Корабля "Свободи" був розроблений фірмою з Флориди загальною вартістю 10 мільярдів доларів США - плаваючої міста довжиною 1,4 кілометра. Судно, отримане ім'я «Корабель Свободи» («Корабль Свободи») і не має аналогів. Воно спроєктовано для того, щоб стати повним автономним місцем для життя, лікування, праці, навчання, відпочинку і розваг. На ньому є бібліотека і школа, спортивні секції і фитнес-центри, медичні заклади, магазини і банки, офіси та підприємства легкої промисловості. Вибравши гурток молодіжного підприємництва ви будете спроможні реалізувати свої мрії та зможете побудувати своє життя подібне до Freedom Ship, яке буде змістовним та цілеспрямованим. В цьому Вам допоможуть професорсько-викладацький склад корабля-міста, який складається не лише з висококваліфікованих теоретиків, але й досвідчених практиків. Чому саме молдіжне підприємницвто? Сьогоднішні шкільні підприємці - це завтрішніреальні та добре підготовлені до викликів у різних сферах управлінці, лідери, візіонери та працівинки. Ця концепція реалізується у школах США, Німеччини, Індонезії. Молодіжне підприємництво працює, якщо:

  • є бажання постійно вчитися та змінювати світ
  • Є розуміння, що світ невпинно змінюється і готує нові виклики у близькому майбутньому, до яких потрібно щоденно готуватися
  • Існує суспільна та державна підтримка “дорослого” бізнесу
  • Є бажання навчитися розв’язувати конфлікти між членами команди та розвивати терпіння

Роль школи (крім офіційного погодження та надання ресурсів) полягає у менторстві команди школярів, які прагнуть стати підприємцями. Якщо Вам цікаво та хочете долучитися до команди шкільних підприємств в Україні та світі, то Вам до нас. Що ми пропонуємо? Федеральне міністерство економіки та енергетики Німеччини (BMWI) розробило узагальнену інструкцію щодо підготовки заснування шкільного підприємства, яку можна використовувати, залежно від контексту та умов у школі.

Процес впровадження Шкільного підприємства можна розбити на 6 основних етапів:

  1. Генерування ідеї та залучення підтримки:

Брейнсторминг, розробка бізнес-ідеї на прикладі існуючих локальних проблем або інтересів учнів; спілкування з (бажано) великою кількістю батьків та залучення їх до формального заснування ШП – для цього потрібна їхня письмова згода; знаходження аргументів для заснування ШП та його позитивного впливу на життя школи і учнів; Ролі учителів, батьків або місцевих підприємців зводяться до консультантів, коучерів або менторів, які сприяють інтеграції ШП у шкільну систему та допомагають у представленні школи.

  1. Формування структури ШП та підбір персоналу:

Поділ підприємства на відділи та завдання для майбутніх «співробітників»; вивчення кваліфікацій, інтересів, можливостей та здібностей «співробітників» з метою правильного розподілення посад та завдань у відповідних відділах: керівництво, фінанси, робота з персоналом, реклама, продаж тощо; пошук «співробітників» серед учнів (через рекламу, особисте спілкування).

  1. Аналіз ринку та середовища:

Вивчення ринку: потреби ринку, визначення потенційних клієнтів та їх фінансових можливостей, можливості для закупівель та збуту тощо; контакт з місцевими конкурентами з метою уникнення жорсткої конкуренції та налагодження партнерських відносин; При створенні шкільних підприємств звертається увага на місцевий ринок, конкурентів та середовище. Шкільні підприємства не мають стати конкурентами та зашкодити реальному ринку, наприклад невеличким пекарням, кейтеринговому сервісу чи майстерні з ремонту велосипедів. Їхнє завдання знайти свою інноваційну нішу у вирішенні тих чи інших викликів на місцевому рівні та впровадити інноваційний механізм.

  1. Створення «обличчя» та внутрішня організація ШП:

Пошук назви та створення логотипу підприємства; вибір його правової форми: яка правова форма підходить для ШП: ТзоВ, АТ тощо; відкриття рахунку в банку, наприклад через школу, громадську організацію чи батьків; аналіз фінансових потреб для, наприклад, обладнання, поточних витрат, виготовлення продукції та різних послуг; знаходження приміщення для роботи. Можна домовитись зі школою про надання приміщення.

  1. Робоча документація:

Підготовка робочої документації та матеріалів: касова книга, папки для зберігання фінансової документації, формулярів, листування, списків інвентаризації; виготовлення робочої документації: статут, флаєри, інформація про підприємництво, печатки, бланки, папки тощо.; організація щоденної роботи: процеси, процедури, зустрічі, розмови. Інтегрування робочих процесів ШП у навчальний процес: Використання шкільних предметів та уроків для підтримки ШП: оформлення продукції, рекламні плакати, логотип фірми на уроці мистецтва, вебсторінка на уроці програмування та дизайну тощо. Вам цікаво як ми працюємо?

  • використовуємо бізнес-симуляції
  • бізнес-тренінг
  • ознайомчі візити на підприємства Волинської області
  • вивчаємо основи електронної коменції в соціальних мережах
  • проводимо наукові диспути
  • конкурси
  • вікторини
  • запускаємо он-лайн навчання
  • розглядаємо ораторське мистецтво
  • вчимо проводити вебінари

Ви зацікавлені? Тоді як нас знайти? Ми у хhttps://www.facebook.com/%D0%9A%D0%B0%D1%84%D0%B5%D0%B4%D1%80%D0%B0-%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D1%96%D0%BA%D0%B8-%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D0%B8-%D1%82%D0%B0-%D1%96%D0%BD%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%86%D1%96%D0%B9-1895993133971701/ facebook] Instagram У WIKI [2KUXmtf Вступ на спеціальність Підприємництво, торгівля та біржова діяльність] [KyjyRRm Реєстрація до школи]

Про кафедру

Кафедра економіки, безпеки та інноваційної діяльності підприємства [[2]]

43025, м. Луцьк, вул. Винниченка 28, корпус G, IV поверх, каб. G-412, телефон: +38(0332)242577

Сторінка кафедри у Facebook

Сторінка кафедри в Instagram

Рік заснування та історія кафедри:

В 2009 році створено кафедру економіки та інноваційної діяльності (29.05.2009, 78-К/В). У 2010 році цю кафедру перейменовано на кафедру економіки і підприємництва та інноваційної діяльності (01.02.2010, 10-К/В). У 2013 році ця кафедра носила назву кафедри економіки і безпеки підприємства (07.08.2013, 94-К/В). У 2016 році кафедра перейменована на кафедру економіки, безпеки та інноваційної діяльності підприємства (01.09.2016, 88-К/В). Першим завідувачем кафедри була доктор економічних наук, професор Ліпич Любов Григорівна.

Завідувач кафедри економіки, безпеки та інноваційної діяльності підприємства

д.е.н., проф. Полінкевич Оксана Миколаївна[[3]]



Склад кафедри

1. Колосок Андрій Мирославович - кандидат економічних наук, доцент.[[4]]

2. Ющишина Лариса Олексіївна - кандидат економічних наук, доцент.[[5]]

3. Лялюк Алла Миколаївна - кандидат економічних наук, доцент.[[6]]

4. Бортнік Світлана Миколаївна - кандидат економічних наук, доцент.[[7]]

5. Данилюк Тетяна Іллівна - кандидат економічних наук, доцент.[[8]]

6. Сак Тетяна Василівна – кандидат економічних наук, доцент.[[9]]

7. Шостак Людмила Василівна – кандидат економічних наук, доцент.[[10]]

8. Хілуха Оксана Анатоліївна - кандидат економічних наук, доцент.[[11]]

9. Мохнюк Анна Миколаївна - кандидат економічних наук, доцент.[[12]]

10. Скорук Олена Володимирівна – кандидат економічних наук, доцент.[[13]]

11. Грицюк Наталія Олександрівна - кандидат економічних наук, доцент. [[14]]

12. Волинець Ірина Григорівна - кандидат економічних наук, доцент [[15]]

13. Громко Лілія Сергіївна - кандидат економічних наук, доцент [[16]]

РОЗКЛАД [17]

Напрями підготовки / спеціальності, які готує кафедра:

Кафедра економіки, безпеки на інноваційної діяльності підприємства готує студентів за двома рівнями вищої освіти – бакалавр та магістр за спеціальністю 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» та за рівнем магістр зі спеціальності 073 «Менеджмент». Крім того відкрита аспірантура зі спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність». Навчання з елементами дуальної освіти на кафедрі економіки, безпеки та інноваційної діяльності підприємства

076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» бакалавр Освітньо-професійна програма Підприємництво, торгівля та біржова діяльність

Ліцензійний обсяг за спеціальністю 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» на першому рівні вищої освіти становить 100 осіб (наказ МОН України від 19.12.2016 № 1565).


076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» магістр Освітньо-професійна програма Економіка підприємства

Ліцензійний обсяг за спеціальністю 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» на другому рівні вищої освіти становить 120 осіб з можливістю здійснювати підготовку іноземців та осіб без громадянства (наказ МОН України від 10.10.2019 № 969-л)

073 «Менеджмент» магістр Освітньо-професійна програма Управління фінансово-економічною безпекою, Освітньо-професійна програма Менеджмент та правове забезпечення бізнесу

Ліцензійний обсяг за спеціальністю 073 «Менеджмент» 150 осіб (наказ МОН України від 30.10.2019 № 975-л).

076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» аспірантура Освітньо-професійна програма Підприємництво, торгівля та біржова діяльність

Ліцензійний обсяг за спеціальністю 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» на третьому рівні з підготовки докторів філософії становить 5 осіб (наказ МОН України від 08.07.2016 № 816).

Наукова тематика кафедри

Науковими напрямками роботи кафедри є:

•моніторинг стану інноваційного розвитку суб’єктів господарювання та визначення пріоритетів інвестиційно-інноваційної політики в умовах обмежених фінансових ресурсів;

•формування соціально-економічної стійкості підприємства на засадах адаптивно-організаційного механізму управління;

•розвиток підприємства як соціо-еколого-економічної системи;

•інноваційний розвиток підприємства на засадах процесного та соціально-компетентного корпоративного управління.

Про нас пишуть

На факультеті економіки та управління обговорили підготовку аспірантів із урахуванням інтересів стейкхолдерів

Запрошуємо студентів-економістів отримати подвійний диплом у Гуманітарно-природничому університеті імені Яна Длугоша в Ченстохові

Навчання з елементами дуальної освіти на кафедрі економіки, безпеки та інноваційної діяльності підприємства

На кафедрі економіки, безпеки й інноваційної діяльності підприємства працювали експерті комісії, які підтвердили якість підготовки здобувачів вищої освіти

У СНУ стажувався професор Університету імені Адама Міцкевича Ришард Камінські

Студентка університету взяла участь у ІІ етапі Усеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Економіка підприємства (за видами діяльності)»

Наші випускники отримали грамоти у Всеукраїнському конкурсі дипломних робіт

Американці навчають молодь основам лідерства

Затвердження форми силабусу та формування політики академічної доброчесності на дистанційному засіданні кафедри економіки, безпеки та інноваційної діяльності підприємства

Опитування здобувачів вищої освіти

Магістри

Вибіркові дисципліни ОПП Економіка підприємства 3 семестр 2020 р. https://forms.gle/MSy4Czq2LdMzFwJt9

Вибіркові дисципліни ОПП Управління фінансово-економічною безпекою 3 семестр 2020 р. https://forms.gle/cuyBkrcSyp469D8z9

Вибіркові дисципліни ОПП Менеджмент бізнес-структур 3 семестр 2020 р. https://forms.gle/XCsAMRBgAvtfRR5y7

Бакалаври

Вибіркові дисципліни ОПП Економіка підприємства 7-8 семестр 2020 р.

Вибіркові дисципліни ОПП Економіка підприємства на базі молодшого спеціаліста 3 і 4 семестр 2020/2021 н.р.

Вибіркові дисципліни ОПП Бізнес-економіка на 3 і 4 семестр 2020/2021 н.р.

Аспіранти спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та бірова діяльність

Здобувачі вищої освіти освітнього рівня науковий спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та бірова діяльність https://forms.gle/edQcE3JxWRbfm1jt8

Стейкхолдери щодо рівня підготовки та зміни навчальних планів

Стейкхолдери щодо освітньої програми аспірантів за спеціальністю 076 Підприємництво, торгівля та бірова діяльність https://forms.gle/KdrQEqDojZvEXGbC9

Навчальні плани

Навчальний план підготовки аспіранта (PhD) за освітньою-науковою програмою "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" 2016 р.[18]

Навчальний план підготовки бакалавра (денна) за освітньою програмою "Економіка підприємства" 2016 р. [19]

Навчальний план підготовки бакалавра (м/с денна) за спеціальністю 076 "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" 2017 р.[20]

Навчальний план підготовки бакалавра (м/с заочна) за освітньою програмою "Економіка підприємства" 2017 р.[21]

Навчальний план підготовки бакалавра (денна) за спеціальністю 076 "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" 2017 р.[22]

Навчальний план підготовки бакалавра (заочна) за освітньою програмою "Економіка підприємства" 2017 р.[23]

Навчальний план підготовки магістра (денна) за освітньою програмою "Економіка підприємства" 2017 р.[24]

Навчальний план підготовки магістра (заочна) за освітньою програмою "Економіка підприємства" 2017 р.[25]

Навчальний план підготовки магістра (денна) за освітньою програмою "Управління інноваційною діяльністю" 2017 р.[26]

Навчальний план підготовки магістра (заочно) за освітньою програмою "Управління інноваційною діяльністю" 2017 р.[27]

Навчальний план підготовки магістра (денна) за освітньою програмою "Управління фінансово-економічною безпекою" 2017 р.[28]

Навчальний план підготовки бакалавра (денна) за освітньою програмою "Економіка підприємства" 2018 р. [29]

Навчальний план підготовки бакалавра (заочна) за освітньою програмою "Економіка підприємства" 2018 р. [30]

Навчальний план підготовки бакалавра (м/с заочна) за освітньою програмою "Економіка підприємства" 2018 р. [31]

Навчальний план підготовки бакалавра (денна) за освітньою програмою "Бізнес-економіка" 2018 р. [32]

Навчальний план підготовки бакалавра (заочна) за освітньою програмою "Бізнес-економіка" 2018 р. [33]

Навчальний план підготовки бакалавра (м/с денна) за освітньою програмою "Бізнес-економіка" 2018 р. [34]

Навчальний план підготовки магістра (денна) за освітньою програмою "Бізнес-економіка" 2018 р. [35]

Навчальний план підготовки магістра (денна) за освітньою програмою "Менеджмент бізнес-структур" 2018 р. [36]