Факультет інформаційних технологій і математики
Історична довідка:
Рік заснування факультету: 2015 Історично факультет заснований у 1940 році як фізико-математичний. За 75-річну історію колективом факультету реалізовано сотні успішних проектів, наші випускники успішно працюють і примножують здобутки підприємств та Установ України, Євразії та Америки.
На початках Української доби на базі факультету, було створено два факультети математичний та фізичний. Час іде в перед — стрімкий розвиток інформаційних технологій вимагає нової якості від організації освіти.
Цьогоріч факультети знову разом — новий факультет інформаційних систем, фізики та математики передусім далі продовжуватиме історичні традиції доповнюючи і примножуючи їх в прикладних напрямках пов’язаних з інформаційними технологіями.
Керівництво:
Декан: кандидат фізико-математичних наук, професор Харкевич Юрій Іліодорович.
Заступники декана: кандидат педагогічних наук, доцент Полетило Сергій Андрійович; кандидат педагогічних наук, доцент Чепрасова Тетяна Іванівна.
Кафедри:
- алгебри та математичного аналізу;
- диференціальних рівнянь та математичної фізики;
- прикладної математики та інформатики;
- вищої математики та інформатики;
- експериментальної фізики та інформаційно вимірювальних технологій;
- математичної фізики.
Професорсько - викладацький склад факультету:
Факультет гордиться своїми науковими досягненнями: серед співробітників шість докторів фізико-математичних та педагогічних наук, майже всі викладачі мають наукові звання і ступені. Студенти мають можливість слухати лекції провідні науковців з дружніх вишів України та Європи. Професорсько-викладацький склад факультету та студентство активно займаються науково-дослідною роботою, публікує свої праці в провідних видання; постійно беруть участь в конкурсах в яких регулярно стають переможцями та номінантами.
Основні напрямки науково-дослідної діяльності:
Факультет підтримує тісні стосунки з науковцями Польщі, Швеції, Німеччини, Франції, США та ін. держав.
Студенти факультету займають призові місця на всеукраїнських олімпіадах, відзначені багатьма дипломами за наукові доробки, серед яких є патенти про наукові винаходи.
Факультет здійснює підготовку фахівців за трьома спеціальностями, які дозволяють випускникам відповідних фахів працювати :
ІНФОРМАТИКИ — програмістами; розробниками web - додатків; системними адміністраторами; адміністраторами баз даних (в державних та бізнес структурах) тощо;
ФІЗИКИ — на виробництвах, діяльність яких пов’язана з використанням новітньої фізичної апаратури та її обслуговуванням ( Modern-Expo, Kromberg & Schubert); спеціалістами конструкторських бюро; системними адміністраторами та адміністраторами баз даних; освітянами;
МАТЕМАТИКИ — аналітиками; інженерами-математиками; інженерами-програмістами обчислювальних центрів; спеціалістами з розробки, впровадження та використання математичних методів і алгоритмів в різних галузях народного господарства, науково-дослідних установах; освітянами.
Програма подвійного диплому:
Спільно з Краківської гірничо-металургійною академією імені Станіслава Сташіца реалізується програма подвійного диплому для магістрів — магістранти безкоштовно навчаються в Кракові в КГМА на факультеті менеджменту за спеціальностями: інформатика в управлінні, економетрія, програмування мобільних пристроїв.
На факультеті функціонує АСПІРАНТУРА за сімома спеціальностями.
Усі випускники факультету ПРАЦЕВЛАШТОВАНІ.
Відомі випускники:
Шпирковський Володимир Вікторович
Директор приватного підприємства «Лакітек» (1999 р.в.)
Войціховський Олександр Анатолійович
Менеджер проектів. Розробка і стабілізація програмних продуктів для аналізу біржової інформації та торгівлі (2000 р.в.)
Коротєєв Вадим В’ячеславович
Старший науковий співробітник, кандидат фізико-математичних наук, Інститут фізики напівпровідників ім. В. Є. Лашкарьова НАН України (1999 р.в.)
Редько Роман Анатолійович (2003 р.в.)
Старший науковий співробітник Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України.
Захарчук Дмитро Андрійович (1999 р.в.) Завідувач кафедри фізики і електротехніки Луцького національного технічного університету
Пащук Ірина Василівна (2004 р.в.)
Координатор спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду".
Хижун Олег Юліанович (1984 р.в.)
Доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу cпектроскопіїї поверхні новітніх матеріалів, Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України
Мосіюк Олександр Миколайович (1997 р.в.)
Начальник відділу Міністерства фінансів України
Смолюк Іван Олександрович (1973 р.в.)
Доктор педагогічних наук, професор кафедри соціальної педагогіки.
Гнатюк Дмитро Олексійович (1970 р.в.)
Директор НВК №26 м. Луцька, відмінник освіти України
Іллюшко Василь Віталійович (1986 р.в.)
Директор ЗОШ І-ІІІ ст. с. Колона
Цейко Віктор Іванович (1984 р.в.)
Директор комунального закладу "Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 25". Відмінник освіти України
Тішков Богдан Олександрович (2003 р.в.)
Кандидат економічних наук за спеціальністю «Математичні методи, моделі та інформаційні технології в економіці». Доцент кафедри інформаційних систем в економіці Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.
Луньов Сергій Валентинович (2006 р.в.)
Доцент кафедри фізики і електротехніки Луцького національного технічного університету
Савош Валентин Олексійович (1994 р.в.)
Завідувач відділу фізико-математичних дисциплін Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти
Ширма Юрій Олегович (2006 р.в.)
Науковий співробітник інституту ядерних досліджень НАН України
Купоров В'ячеслав Михайлович (2000 р.в.)
Провідний інженер ІФКС НАН України
Контакти деканату:
м. Луцьк, вул. Потапова, 9 (Корпус С), С-509