Бабій Микола Федорович
Версія від 14:37, 21 січня 2021, створена Оксана Іванашко (обговорення | внесок)
Науковий ступінь – кандидат психологічних наук
Вчене звання – доцент
Посада – доцент кафедри педагогічної та вікової психології
Контактна інформація:
- м. Луцьк,вул. Потапова, 9 каб. 201
- e-mail: Babij.Mukola@vnu.edu.ua
- тел.: (0332) 249001
Наукові профілі автора
Біографічна довідка
- Українець, народився 22 жовтня 1963 року у місті Ніжин Чернігівської області.
- З 1970 до 1980 року навчався у Рівненській середній школі № 13. У 1980 році став студентом природничо-географічного факультету Луцького державного педагогічного інституту імені Лесі Українки.
- По завершенню у 1985 році за наказом був прийнятий на посаду вчителя географії у середній школі № 13 м. Рівне. З 1985 до 1987 року служив у протиповітряних військах Збройних сил. Після демобілізації поновлений на посаді вчителя географії та біології у середній школі № 24 м. Рівне.
Досвід роботи
- У 1990 році прийнятий на посаду асистента кафедри психології Луцького державного педагогічного інституту імені Лесі Українки.
- 1992-1995 р.р. – аспірант лабораторії навчання при науково-дослідному інституті АПН України імені Г.С. Костюка. В 1995 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Формування природничих понять в учнів п’ятих класів» за спеціальністю 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія. У вересні цього року був прийнятий на посаду старшого викладача кафедри психології.
- У 1998 році в результаті реформування кафедри психології та створення відділення психології при Інституті соціальних наук призначений на посаду завідувача кафедри педагогічної та вікової психології. На цій посаді працював більше 10 років.
- У 2000 році отримав звання доцента. На даний час на цій же посаді працює на кафедрі педагогічної та вікової психології.
- У 2003 році присвоєно звання почесного професора Університету «Україна».
- До кола наукових інтересів входить проблематика психологія поведінки осіб шкільного віку, психологія навчання та розумового розвитку, психологія вищої школи.
Основні навчальні дисципліни, які викладає
- Педагогічна та дитяча психологія
- Методика викладання психології
Основні публікації
Методичні публікації
- Методика викладання психології: програма нормативної навчальної дисципліни. Затверджено на методичній раді СНУ. Протокол № 8, від 17.04.2019
- Методичні рекомендації: для засвоєння навчального курсу «Психологічна допомога у надзвичайних ситуаціях» Затверджено на методичній раді СНУ. Протокол № 9, від 22.05.2018.
- Практикум з психології дитячої. Затверджено на методичній раді СНУ. Протокол №7, від 20.05. 2015.
- Пенітенціарна психологія. Затверджено на методичній раді СНУ. Протокол № 17, від 17.12.2014.
Основні наукові публікації, монографії
- Розвиток інтелектуальних здібностей у процесі навчально-ігрової взаємодії. Психологія: реальність і перспективи. Збірник наукових праць. Вип. 12. - Рівне :РДГУ. 2019. –С. 15-20.
- Особливості соціально-психологічної адаптації педагогів-початківців. Актуальні проблеми психології. Збірник наукових праць Інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України.-К.: ДП «Інформаційно-аналітичне агенство», 2019 Том Х.- Вип. 33. : – 5-16 с.
- Значення розвитку творчості у сучасній школі. Психогенеза особистості: вікові та педагогічні модифікації [монографія] / За заг. ред. проф. Я. Гошовського.- Луцьк: східноєвропейський університет імені Лесі Українки, 2014.-30-51 с.
Знання мов
- Українська — рідна, російська — вільно
Наукові гуртки, проблемні групи
- Виховання як соціальний фактор в становленні особистості». До складу групи входять студенти педагогічного інституту у кількості 10 осіб.
Наукове консультування установ, підприємств, організацій
- Науковий консультант проекту: «Моделювання інноваційного освітнього простору в умовах інтегрованого підходу до навчання» на базі комунального закладу «Луцький навчально-виховний комплекс «Гімназія №14 імені Василя Сухомлинського» Луцької міської ради Волинської області».
- 2014-2019 рр. керував науковим проектом «Розвиток інтелектуально-творчого потенціалу особистості в умовах інноваційно освітнього середовища». Здійснював наукове керівництво учнівськими науковими роботами у рамках зазначеного проекту.
- З 2008-2013 рік був науковим керівником регіонального наукового проекту «Комплексне експериментальне дослідження психолого–педагогічного супроводу творчо обдарованих учнів різних вікових категорії на базі НВК „ДНЗ–ЗОШ І ступеня –гімназії №14” м. Луцька.
Підвищення кваліфікації
- Сертифікат учасника міжнародного фестивалю метафор, метафоричних зображень та психологічних практик «МАКсимум» (16 академічних годин). м. Луцьк. 2.11.2019-3.11.2019
Державні відзнаки та нагороди
- Нагороджений грамотами від управління освіти Луцької міської ради за наукове керівництво науково-дослідною та експериментальною роботою в Луцькому НВК «Гімназія №14» з теми «Психолого-педагогічний супровід творчо обдарованих учнів різних вікових категорій» у 2012 та 2013 році відповідно.
- У 2013 році отримав подяку від КЗ «Луцький навчально-виховний комплекс «Гімназія №14» Луцької міської ради Волинської області» за багаторічну сумлінну працю, виявлення й розвиток творчих обдарувань гімназистів, результативне керівництво науково-дослідною та експериментальною роботою педагогів навчально - виховного комплексу.
Громадська активність
- Співорганізатор профорієнтаційної роботи зі школярами з метою популяризації спеціальності.
- Співорганізатор міжнародних, всеукраїнських та з міжнародною участю конференцій та семінарів.