Фізична географія України

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Версія від 18:04, 2 березня 2021, створена Yermeychuk Tamara (обговорення | внесок) (Створена сторінка: {| border="1" cellpadding="2" |'''Дисципліна''' |'''Опис дисципліни''' |- |Рівень BO |Перший (бакалаврськи...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дисципліна Опис дисципліни
Рівень BO Перший (бакалаврський) рівень
Назва спеціальності/освітньо-професійної програми 014. 15 Середня освіта. Природничі науки.
Форма навчання Денна/ Заочна на базі м/с
Курс, семестр, протяжність 3 курс, 6 семестр/ 2 курс, 4 семестр; один семестр
Семестровий контроль Залік
Обсяг годин (усього: з них лекції/практичні) 210 год. (7 кредитів): 34 год. – лекц., 40 год. – лаб./ 10 год. – лекц., 8 год. – лаб.
Мова викладання Українська
Кафедра, яка забезпечує викладання Кафедра фізичної географії
Автор дисципліни к.г.н., доц. Нетробчук І. М.
Короткий опис
Вимоги до початку вивчення Вивчення основ географічних знань
Що буде вивчатися Загальні відомості про територію і кордони України, її фізико-географічне положення. Геолого-геоморфологічна будова і ресурси надр. Особливості змін клімату в Україні. Поверхневі та підземні води. Ґрунтовий, рослинний покрив і тваринний світ. Ландшафти і фізико-географічне районування.
Чому це цікаво/треба вивчати Найбільше значення фізико-географічних знань - світоглядне (вони необхідні для розуміння причин і наслідків складних взаємозв’язків у природі, між природою й діяльністю людини). Ці знання мають і практичне значення. Вони використовуються для складання кадастрів природних
ресурсів (узагальнених відомостей про них) та наукового обґрунтування їх раціонального використання; раціонального планування території (міст, сільських районів); меліорації земель тощо.

Освітянам (вчителям) потрібно знати особливості природних умов і природних ресурсів території України для пояснення особливостей розміщення підприємств із найбільшим прибутком для власника і якнайменшою шкодою для навколишнього середовища й здоров’я людей.

Чому можна навчитися (результати навчання) Характеризувати природні умови і природні ресурси України: геолого-геоморфологічну будову, розміщення корисних копалин, зміни клімату, внутрішні води і їх ресурси, ґрунтовий, рослинний покрив і тваринний світ; виявляти несприятливі природні процеси; зміну основних компонентів природного середовища під впливом діяльності людини; характеризувати регіональні ландшафтні структури України.
Як можна користуватися набутими знаннями й уміннями (компетентності) Складати кліматичну характеристику окремого району чи населеного пункту; оцінювати забезпеченість водними ресурсами різних регіонів України; визначати зональні типи ґрунтів, рослинності, біотопів для різних регіонів України; виявляти сучасні фізико-географічні процеси, з'ясовувати причини їх прояву; виділяти регіони, що зазнали найбільших змін під впливом господарської діяльності; аналізувати просторову ландшафтну структуру та геоекологічну ситуацію в Україні; працювати зі статистичними матеріалами та довідниками: будувати графіки і діаграми.
Інформаційне забезпечення Дистанційний курс на платформі Moodle http://194.44.187.60/moodle/course/view.php?id=1268
https://vnu.edu.ua/uk/faculties-and-institutions/geografichniy-fakultet