Магістрантка-гідролог взяла участь у Міжнародній літній школі

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Із 27 серпня по 2 вересня 2023 р. магістрантка-гідролог Діана Журба взяла участь у роботі літньої школи на тему «Environment and civilization. GEOGRPAHY for sustainable development» в Познанському Університеті імені Адама Міцкевича.

У перший день відбулося офіційне відкриття AMU Summer School. Вступна лекція, яку провів Dr. Kostiantyn Mazur, була дуже цікава, пізнавальна та мотивуюча. Учасникам розповіли про історію університету, ознайомили з основними напрямками роботи, новітніми програмами та проєктами з якими працюють, зокрема, консорціум EPICUR. Також обговорили європейську систему освіти, ознайомилися з рейтингом університету та проаналізували, як підтримувати таке місце в світі.

Zhurba Den' 1 1 2023.JPG


Zhurba Den' 1 2 2023.JPG

На наступний день prof. Mirosław Makohonienko підняв важливі теми розвитку природи та цивілізації, вплив людини на середовище та середовища на людину, глобальні проблеми людства. Prof. Alina Zajadacz організувала роботу в групах, де учасники подискутували про сучасну концепцію сталого розвитку туризму та її основні проблеми.

Zhurba Den' 2 1 2023.jpg

Для закріплення теорії був проведений похід до популярного туристичного місця – озера Bytyńskie.

Zhurba Den' 2 2 2023.JPG

У середу лекторами були prof. Leszek Kolendowicz, prof. Leszek Sobkowiak та prof. Jan Piekarczyk. Основні теми занять: зміна клімату – глобальне потепління та його наслідки; клімат та гідрологія – гідрологічні зміни під час глобального потепління та посилення антропогенного впливу. Prof. Mirosław Makohonienko провів екскурсію по Collegium Geographicum, а також працівники метеостанції факультету розповіли про основні показники, які вимірюються, та показали всі наявні в них прилади і системи.

Zhurba Den' 3 2023.JPG

Під вечір, після занять, організатори зібрали усіх біля вогнища, де можна було поспілкуватися на вільні теми, краще познайомитися з колегами-студентами з інших вишів, та викладачами.

Вогнище

У четвер Dr. Patrycja Przewoźna висвітлила важливість геоінформаційних систем в екологічному моніторингу та управлінні, вчила особливостям роботи в програмах Observer, Map Marker та GPSWaypoints, після чого знання були закріплені практикою. Dr. Oksana Valczuk-Orkusza порівняла особливості культури та середовища Польщі та України, розповіла про компоративний підхід до вивчення сучасних викликів та можливостей.

В парку

Ще в цей день вдалося відвідати унікальне місце – природний заповідник Метеорит Мораско. Учасники змогли детально розглянути кратери, що утворилися внаслідок падіння метеориту та ознайомитися з історією цього місця.

В останній день мали чудову можливість побувати в головному корпусі Познанського університету Адама Міцкевича, на власні очі побачити кабінет-музей ректора та прогулятися по видатних місцях міста Познань.

2 останніх фото в музеї ректора і біля Університету

На завершення усі отримали сертифікати учасників «Summer School: Environment and civilization». Досвід та знання, здобутті у літній школі дають змогу реалізовувати їх у своїй подальшій освітній діяльності. Дякуємо організаторам за інформативні лекції й приємну атмосферу!