Повне академічне зібрання творів Лесі Українки у 14 томах
Історія проєкту:
Почалася історія проєкту в березні 2020 року, коли тоді ще Міністерство культури, молоді та спорту України (нині – Міністерство культури та інформаційної політики України) оголосило мистецький конкурс із розроблення моделі інформаційного продукту графічного характеру на тему «Виробництво поліграфічної продукції», а саме: «Творчість Лесі Українки. Повне академічне зібрання творів Лесі Українки». Це було пов’язано з реалізацією одного з пунктів Постанови Верховної Ради України «Про відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки», а також Плану роботи Міністерства культури, молоді та спорту України у сфері захисту національного інформаційного простору на 2020 рік.
Державній установі «Український інститут книги» було делеговано повноваження щодо укладання в установленому законодавством порядку договорів про закупівлю послуг, пов’язаних із підготовкою, редакційно-видавничим опрацюванням та друком Повного академічного зібрання творів Лесі Українки у 14 томах.
Волинський (тоді ще Східноєвропейський) національний університет імені Лесі Українки зголосився до участі в мистецькому конкурсі і виграв його. Для підготовки Повного академічного зібрання творів Лесі Українки в 14 томах фахівці університету, які сформували основу авторського колективу, запросили до співпраці колег-науковців з інших закладів вищої освіти, академічних та музейних установ України (Львова, Києва, Рівного, Острога, Чернівців). Проєкт об’єднав зусилля найавторитетніших фахівців у царині науки про Лесю Українку.
Створено було відразу 14 авторських колективів, кожен із яких узявся за автографами, першодруками впорядковувати тексти Лесі Українки, встановлювати основні їхні варіанти, а також фіксувати відмінності, фрагменти, відкинуті варіанти тощо. Паралельно тривала робота над коментарями та примітками, передмовами, покажчиками, ілюстративними блоками. Станом на 30 вересня 2020 року всі 14 томів завершено й передано в Державну установу «Український інститут книги». 1 жовтня 2020 року розпочато етап видавничої реалізації проєкту – виготовлення макетів кожного з томів. Цю роботу на замовлення Волинського національного університету імені Лесі Українки виконали працівники київських видавництв «Комора» та «Смолоскип».
На початку 2021 року за результатами відкритих торгів серед чотирьох учасників тендер виграло ТОВ «Типографія “Від А до Я”» (Київ), яке виготовило 1500 комплектів видання. Книги безкоштовно передано в публічні бібліотеки, заклади вищої освіти та академічні і музейні установи в Україні та за її межами, у дипломатичні представництва України в інших державах та ін.
Електронний варіант видання:
Безкоштовний електронний варіант видання доступний для дослідників, шанувальників творчості Лесі Українки на сайті Державної установи «Український інститут книги»: посилання