Підвищення фізичної активності та психологічного стану людей похилого віку
Назва проекту: Підвищення фізичної активності та психологічного стану людей похилого віку, колишніх жертв нацизму через розвиток навичок ведення здорового способу життя та спілкування з молоддю.
Грантодавець: Німецький Фонд «Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє» разом із Всеукраїнською Благодійною Організацією «Турбота про Літніх в Україні» програма «Місце зустрічі – Діалог».
Тривалість проекту: З 01.09.2017 по 31.08.2019
Сума грантових коштів: 10 000,00 євро
Мета та результати проекту: За весь період реалізації проекту було проведено 54 заходи. В них прийняло участь 24 представників цільової групи та 228 – студентів та викладачів СНУ імені Лесі Українки, а також інших залучених фахівців. Завдяки реалізації проекту покращилось самопочуття учасників проекту, відродилося їх бажання до активного життя, розкрився їх творчий потенціал. Така активізація осіб літнього віку пройшла за рахунок виховання і розвитку навичок ведення здорового способу життя, покращення якості життя та рухової активності, підтримка здоров'я. Покращилась якість життя літніх людей і зміни їх уявлення про старість. Діалог молоді та людей старшого віку спонукав до зміни власних стереотипів щодо відношення до старості, виховувала терпимість та повагу до людей похилого віку, а учасники проекту на схилі літ відчували піклування, повагу та свою потрібність навіть у такому поважному віці. Робота з родинами у немобільних та мобільних учасників проекту сприяла налагодженню психоемоційний контактів з родиною та оточуючими, сформуванню адекватної реакції на наближення смерті для немобільних та мало мобільних членів організації. Волонтери навчили близьких створювати безпечне середовище проживання для близьких літнього віку та особливостям догляду за ними із залученням мінімальних ресурсів.
Крім безпосередньої роботи з учасниками проекту, ми працювали з членами родин мало- та немобільних: волонтери проекту – лікарі-геронтологи - надавали їм консультації по догляду за лежачими хворими, за потреби надавались психологічні консультації. Кожен захід проекту зафіксовано на фото світлинах, висвітлювався в засобах масової інформації та у соціальних мережах. І якщо активні учасники проекту постійно мали можливість спілкуватися між собою, то для немобільних та маломобільних членів проекту ми систематично проводили соціальні візити. Під час соціальних візитів волонтери та учасники групи взаємодопомоги спілкувалися з маломобільними та немобільними учасниками проекту, вивчали їх потреби, вислуховували проблеми, просто спілкувалися, розповідали про новини, співпереживали з ними події, які відбувалися в Україні. Волонтери, відвідуючи учасників проекту на дому, передавали їм засоби гігієни: шампунь, мило, туалетний папір, серветки, використовували миючи засоби під час прибирання квартир, а також надавали перукарські послуги.
Реалізовані заходи проекту дозволили змінити ізольованість людей похилого віку від суспільного життя, розширити коло їхнього спілкування, встановити втрачені зв’язки з друзями, колегами, налагодити взаєморозуміння з молоддю, а також зробили можливим оздоровлення літніх людей немедичними засобами, підвищили їхню рухову активність. web- site: Кафедра здоров'я людини та фізичної терапії СНУ ім. Лесі Українки. Діалог поколінь. Студенти-реабілітологи на занятті з танцювальної терапіїїhttps://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=174524163099530&id=162524320966181&__tn__=-R В рамках грандової програми «Місце зустрічі - діалог», відбулася зустріч викладачів кафедри та студентів-волонтерів, які навчаються за спеціальністю «Фізична терапія, ерготерапія» з людьми похилого віку. Літні люди відчули себе молодими та безтурботними під час танців своєї молодості. А покращити духовне самопочуття допоміг психологічний тренінг, проведений фахівцем. Рухова активність та духовне задоволення продовжують активне довголіття! https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=173356316549648&id=162524320966181&__tn__=-R28 вересня біля головного корпусу СНУ імені Лесі Українки відбулась акція "Вік вимагає" з нагоди Міжнародгого дня людей похилого віку:https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=167874353764511&id=162524320966181&__tn__=-R