Професор Василь Фесюк – член наукового комітету та доповідач на V CRENOLOGICAL CONFERENCE «SPRINGS – AN UNDERESTIMATED PHENOMENON OF NATURE»
Професор кафедри фізичної географії Василь Фесюк був членом наукового комітету і виступив із доповіддю на тему «Springs of the Western Bug river basin within the Volyn region» на V Crenological Conference «Springs – an underestimated phenomenon of nature». Дійство відбувалося 20–22 вересня 2023 р. під патронатом ректора Люблінського університету Марії Кюрі-Склодовської (UMCS), професора Радослава Добровольського в м. Казімеж-Дольний (Республіка Польща).
Основні напрями роботи конференції: гідрогеологічні умови функціонування джерел; роль джерел у водному живленні річок; ресурси джерельних вод і їх використання; гідрохімічні та гідробіологічні показники якості джерельної води; джерела як об’єкти дослідження змін клімату й антропогенного впливу; біорізноманіття місць виходу підземних вод; природоохоронні, ландшафтні та культурно-освітні функції джерел; моніторинг, загрози та проблеми охорони джерел.
У своїй доповіді професор Василь Фесюк розповів про територію дослідження (басейн р. Західний Буг), її природні умови й особливості, джерела в межах басейну, їх класифікацію за дебітом і хімічним складом води, належність до об’єктів і територій природно-заповідного фонду. Наголосив, що джерела мають високу природну цінність і якість води, тому вони потребують охорони в межах об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення, облаштування та популяризації. Це відкриває хороші перспективи не тільки для охорони транскордонних джерел, але й для наукового співробітництва в галузі охорони та збереження природи, раціонального використання природних ресурсів.