Ковальчук Іван Анатолійович
Загальні відомості про викладача
Біографічна довідка
Народився 18 серпня 1959 р. в селі Красне Млинівського району Рівненської області. З 1967 по 1974 рр. навчався у Вовницькій восьмирічній школі. У 1976 р. закінчив Торговицьку СШ Млинівського району Рівненської області.
У 1976 - 1977 рр. працював завклубом с. Березина цього ж району.
У 1977 – 1979 рр. проходив строкову службу в прикордонних військах. Після закінчення служби працював електромонтером, інструктором по спорту у Млинівському районі.
У 1982 – 1987 рр. навчався у Київському державному університеті імені Т.Г. Шевченка на історичному факультеті, по закінченні якого отримав кваліфікацію «історик, викладач історії КПРС, історії та суспільствознавства».
З серпня 1987 р. почав працювати у Луцькому державному педагогічному інституті імені Лесі Українки на посаді асистента кафедри політичної історії та політології, з 1993 р. - Волинському державному (потім національному) університеті імені Лесі Українки на посадах старшого викладача, доцента кафедри політології.
У 1992 р. захистив дисертацію «Ліві сили в революції 1905-1907 років (історіографія проблеми)» за спеціальністю 07.00.01 – Історія громадських рухів і політичних партій і отримав науковий ступінь кандидата історичних наук. В 1998 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри політології.
Навчальна робота
Викладання навчальних дисциплін:
- «Політологія»
- «Політика в особах»
- «Теорія та історія політичних партій і партійних систем»
- «Теорія та історія української конституції»
- «Політичні партії і громадські об’єднання в практиці державного управління»
Наукова та організаційна діяльність
Кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри політології та державного управління, з вересня 2019 р. – доцент філософії та релігієзнавства. Член редколегії наукового збірника «Політологічні читання імені професора Богдана Яроша», член Національної спілки краєзнавців України. У 1993 – 1995 рр. виконував обов’язки заступника декана факультету соціології і психології.
Науковий керівник двох кандидатських дисертацій з політичних наук. Опублікував більше 50 статей, був співавтором програми та підручника «Людина і суспільство» для учнів середньої школи. Співавтор навчального енциклопедичного словника-довідника для студентів вищих навчальних закладів (2014 р.)