Навчально-наукова лабораторія "Центр ІПсО"

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Навчально-наукова лабораторія “Центр ІПсО” є науковим підрозділом кафедри національної безпеки факультету історії, політології та національної безпеки Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Навчально-наукова лабораторія “Центр ІПсО” (далі - Підрозділ) у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про національну безпеку України”, “Про наукову та науково-технічіну діяльність”, “Про вищу освіту”, Статутом Університету, цим положенням та іншими локальними нормативно-правовими актами Університету, що стосуються організації наукової діяльності у закладах вищої освіти та розвитку освіти в Україні.

Структура лабораторії:

Напрями діяльності лабораторії

IPSO: Цей напрямок діяльності охоплює широкий спектр методів і прийомів, спрямованих на формування світогляду, зміну поведінки та маніпуляцію думками людей. ІПСО – це не просто поширення інформації, а цілеспрямований процес, який передбачає ретельний аналіз цільової аудиторії, розробку ефективних повідомлень та вибір оптимальних каналів комунікації. Метою таких операцій може бути як дестабілізація суспільства, так і пропаганда певних ідей або захист національних інтересів. Моніторинг загроз: Метою напряму є формування професійних навичок та компетенцій у сфері моніторингу загроз та ризиків. Зокрема, ознайомлення отримувачів освітніх послуг із технологіями та інструментарієм проведення моніторингових досліджень, опанування практичних навичок моніторингових досліджень та оцінки потенційних загроз і вразливостей у сферах національної безпеки і оборони, відстеження та проведення аналізу територіальних тенденцій, динаміки та структурних змін відповідно до цілей, напрямів та завдань державної регіональної політики, визначених у документах стратегічного планування державної регіональної політики. Фахова експертиза: Фахова експертиза є важливим напрямом діяльності Інформаційно-психологічних операцій (ІПсО). Вона передбачає оцінку, аналіз та верифікацію інформації, зокрема, її достовірності та можливих маніпуляцій або деформацій змісту. У рамках ІПсО фахова експертиза здійснюється для виявлення можливих загроз, спричинених неправдивою або маніпулятивною інформацією, а також для оцінки ефективності впливу інформаційних кампаній на цільову аудиторію. БПЛА: БПЛА (безпілотні літальні апарати) є одним із важливих напрямів діяльності в рамках Інформаційно-психологічних операцій (ІПсО). Хоча БПЛА традиційно асоціюються з військовими цілями, такими як розвідка або ударні операції, їх використання в ІПсО має особливу роль завдяки можливості здійснення психологічного та інформаційного впливу на ворога або на цільову аудиторію в зоні конфлікту.

Завдання лабораторії | Laboratory tasks

Функції лабораторії

Проєкти та ініціативи

Події та результати діяльності

Контакти