Аудиторія-музей Івана Корсака

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Аудиторія-музей Івана Корсака

Загальні відомості:

Аудиторію-музей імені Івана Корсака було відкрито 29 березня 2024 року на факультеті філології та журналістики Волинського національного університету імені Лесі Українки. Матеріали представляють життєвий та творчий шлях письменника, журналіста Івана Корсака. Крім звичайних занять, в аудитоції відбуваються зустрічі з журналістами, письменниками, воркшопи, тренінги семінари.

Публікація в ЗМІ про відкриття

Контакти:

Адреса:

43025, м. Луцьк, вул. Винниченка 30-а, каб. 406 (навчально-бібліотечний корпус Н)

Біографічні відомості про Івана Корсака:

Іван Феодосійович Корсак народився 15 вересня 1946 року в смт. Заболоття Ратнівського р-ну Волинської обл.

Навчаючись у Заболоттівській середній школі, вперше спробував писати поезію та прозу. Після закінчення школи вступив на агрономічний факультет Української сільськогосподарської академії, де навчався до 1969 року. Одночасно працював на Заболоттівському деревообробному заводі.

Навесні 1966 року почав працювати кореспондентом у ратнівській районній газеті, де опікувався темою сільського господарства. З грудня 1968 року працював у старовижівській газеті «Сільські новини».

У 1973 році вступив на перший курс відділення журналістики Вищої партійної школи при ЦК КПУ. Навчався стаціонарно, співпрацював з українським телебаченням і радіо, готував репортажі. В 1975 році очолив районну газету Камінь-Каширщини «Радянське життя».

У часи Перебудови виступав за демократизацію преси, газета «Радянське життя» стала фактично органом Народного Руху. В 1990 році Корсак став редактором газети Луцької міської ради «Народна трибуна», що виходила в 1990—1995 роках.

Наступницею «Народної трибуни» стала газета «Сім'я і дім», що стала виходити в 1996 році. Корсак був її шефредактором до 2014 року, працював також редактором радіо «Сім'я і дім». «Сім'я і Дім» була першою газетою на Волині, яка виходила у комп'ютерному наборі.

Був депутатом Волинської обласної ради кількох скликань, у п'ятій каденції — головою постійної комісії з питань культури, духовності та ЗМІ. В 2006 році отримав звання почесного громадянина Луцька.

У 2017 році кандидатуру Івана Феодосійовича Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка висунуло на здобуття Шевченківської премії.

Помер 7 грудня 2017 року.

Син Івана Корсака, Віктор Корсак, став одним із засновників Музею сучасного українського мистецтва Корсаків, що відкрився 2018 року в Луцьку.