Засідання розширенної педагогічної ради ВОЕНЦ “Позашкільна освіта в умовах воєнного стану: виклики, проблеми, завдання”

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Версія від 16:00, 20 травня 2025, створена Yermeychuk Tamara (обговорення | внесок) (Створена сторінка: міні|left|Засідання розширенної педагогічної ради ВОЕНЦ “Позашкільна освіта в умовах воєнного стану: виклики, проблеми, завдання” Файл:484962662 1097750412364510 1950676399471189080 n.jpg|міні|left|Засідання розширенної педагогічної ради...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Засідання розширенної педагогічної ради ВОЕНЦ “Позашкільна освіта в умовах воєнного стану: виклики, проблеми, завдання”
Засідання розширенної педагогічної ради ВОЕНЦ “Позашкільна освіта в умовах воєнного стану: виклики, проблеми, завдання”
Засідання розширенної педагогічної ради ВОЕНЦ “Позашкільна освіта в умовах воєнного стану: виклики, проблеми, завдання”

13 вересня 2023 року відбулося засідання розширенної педагогічної ради ВОЕНЦ “Позашкільна освіта в умовах воєнного стану: виклики, проблеми, завдання”.
У Волинському обласному еколого- натуралістичному центрі Волинської обласної ради відбулося засідання розширенної педагогічної ради за участю керівників гуртків-сумісників територіальних громад області та закладів-партнерів.
Розпочалась офіційна частина із пошанування педагогічних працівників Центру. Після 47 років педагогічного стажу, дякуючи за неоціненний вклад у систему екологічної творчості, на заслужений відпочинок провели Шолом Ангеліну Федорівну, багаторічного методиста відділу зоології. Також, на продовження, було вручено почесну грамоту Управління освіти і науки Валерію Потапчуку, заступнику директора за сумлінну працю в галузі освіти, високий професіоналізм та плідну педагогічну діяльність.
Під час педради була висвітлена досить актуальна тема щодо вміння педколективу адаптувати освітній процес до умов воєнного стану, що дозволило контролювати якісний розвиток педагогічної системи, формуючи особистість дитини та розвиваючи її творчий потенціал.
Педагогічна рада проходила у формі обговорення та дискусії. Саме такий варіант проведення обрала директорка Центру Валентина Остапчук. Вона зазначила, що модернізація змісту інноваційного освітнього середовища має здійснюватися шляхом запровадження комплексу інноваційних науково- методичних, освітніх, виховних, творчих та управлінських проєктів.
Валентина Остапчук, директор, заслужений працівник освіти України під час свого виступу акцентувала увагу на ряді критичних аспектів, які стають актуальними в умовах сьогодення.
За її словами, війна створює значні виклики для системи позашкільної освіти. Спочатку, це великий стрес для вихованців та педагогів, які опиняються в зоні конфлікту. Зростає ризик психологічних травм та стресових станів. Тому однією з ключових задач є створення безпечного та підтримуючого середовища для навчання.
Іншим важливим аспектом є доступ до освіти. Загострення конфлікту може ускладнити доступ до навчальних закладів. Тут важливо, крім очного навчання - розвивати дистанційну освіту та забезпечувати доступ до навчальних ресурсів через Інтернет.
Особливу увагу, директор Центру Валентина Остапчук звернула на необхідності спеціальної підготовки педагогічних працівників, які працюють з дітьми, які пережили воєнний конфлікт. Вони повинні мати знання і необхідні компетенції для допомоги дітям у подоланні психологічних травм та стресу.
Закликаючи до спільних зусиль та інноваційних рішень, директор Центру підкреслила, що позашкільна освіта в умовах воєнного стану вимагає системного підходу та надзвичайної уваги до дітей та їхнього позашкільного навчання під час кризових ситуацій.
Засідання педради пройшло активно, творчо, цікаво і мало високий коефіцієнт корисної дії для роботи педагогів щодо пошуку нових форм роботи кожного керівника гуртка задля формування компетенцій дітей, забезпечення освітніх закладів області сучасним програмно- методичним інструментарієм позашкільного освітньо- виховного процесу з метою розкриття індивідуальних можливостей кожної дитини.
На продовження педради окремі педагоги поділилися своєю педагогічною формулою успіху, напрацюваннями, що дає можливість створювати сучасне освітнє середовище.
Своїм досвідом розробки інтегрованих занять та STEM проєктів поділилась Буднік Світлана, керівник гуртків Центру, доцент кафедри теорії і методики початкової освіти, кандидат педагогічних наук ВНУ імені Лесі Українки, секретами успіху організації гурткової роботи поділились із присутніми Микола Шавула та Олександр Троцюк, керівники гуртків. Борис Коцун, доцент кафедри теорії і методики початкової освіти, кандидат педагогічних наук та Лариса Коцун, доцент кафедри ботаніки і методики викладання природничих наук, кандидат біологічних наук провели порівняльний аналіз організації системи освіти Польщі та України, зокрема виокремили ряд проблем в організації позашкільної освіти Польщі. У своєму виступі Ірина Стрільчук, методист розповіла про основи проєктного менеджменту закладу та шляхи фандрайзингу. Про координацію дослідницького майданчику, що працює на базі Уховецького ліцею Колодяжненської сільської ради розповіла Оксана Рибачок, керівник гуртків Центру. На продовження теми Мирослава Котик, завідувач відділу агрономії розповіла про новинки у галузі агрономії у новому навчальному році.
Важливим напрямком роботи Центру є профорієнтація вихованців. Саме про важливість співпраці позашкільної та вищої освіти відзначив Василь Іванців, керівник гуртків центру, завідувач кадефри, кандидат історичних наук, доцент. Підводячи підсумки педагогічної ради, заступник директора Валерій Потапчук побажав усім присутнім вдалого старту навчального року та втілення запланованих цілей.
На останок Юлія Терещук, практичний психолог провела інформативний практикум щодо психологічної підтримки учасників освітнього процесу під час воєнного стану.
На розгляд педагогічного колективу було винесено напрацьоване рішення педагогічної ради, за яке проголосували одноголосно.