Європейська інтеграція

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дисципліна Вибіркова дисципліна № 1

«Європейська інтеграція»

Рівень ВО Бакалавр
Назва спеціальності/освітньо-професійної програми 291 "Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії" / "Міжнародні відносини"
Форма навчання Денна
Курс, семестр, протяжність 2 курс, 3 семестр, 7 кредитів
Семестровий контроль Залік
Обсяг годин (усього: з них лекції/практичні) усього 210 год.:20 лекцій, 16 практичних
Мова викладання українська або англійська
Кафедра, яка забезпечує викладання Міжнародних відносин і регіональних студій
Автор дисципліни доц. Пікулик Оксана Богданівна
colspan="2"! Короткий опис
Вимоги до початку вивчення Базові з дисциплін «Вступ до фаху», «Теорія міжнародних відносин»
Що буде вивчатися Особливості зародження європейських інтеграційних процесів, становлення та розвиток Європейського Союзу, сучасний етап його функціонування та перспективи розширення. Аналіз установчих документів ЄС, характеристика його правової та інституційної системи, основні аспекти політичної інтеграції та формування наднаціональних інституцій.
Чому це цікаво/треба вивчати Вивчення дисципліни сприяє формуванню в студентів наукового розуміння сутності та особливостей інтеграційних процесів у Європі, інституційних, правових, економічних аспектів функціонування Європейського Союзу, євроінтеграційної політики України.
Чому можна навчитися (результати навчання) Сутність європейської інтеграції, її передумови та чинники;

принципи формування, структура, пов-но¬важення інституцій та органів ЄС; результати реалізації спільних політик ЄС у різних сферах; етапи розвитку європейської інтеграції від економічної до політичної, її суперечності та труднощі; перспективи та наслідки сучасних європейських інтеграційних процесів і місця в них України.

Як можна користуватися набутими знаннями й уміннями (компетентності) Обґрунтовувати власні погляди на євроінтеграційні пріоритети України та перспективи інтеграції України до європейських структур;

аналізувати та давати оцінку змісту ідей та проектів «об’єднання Європи», їх значення для формування європейської ідентичності та сучасних інтеграційних процесів в Європі.

Інформаційне забезпечення Силабус, програма навчальної дисципліни, статті у фахових наукових виданнях України.