Відмінності між версіями «Бондаренко Геннадій Васильович»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
 
(Не показано 34 проміжні версії 3 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
== Загальні відомості про викладача ==
Бондаренко Геннадій Васильович – Заслужений працівник народної освіти України, кандидат історичних наук, професор, член-кореспондент Української Академії історичних наук, Лауреат премії імені Дмитра Яворницького і премії імені Петра Тронька Національної спілки краєзнавців України. Почесний краєзнавець України.
Нагороджений багатьма державними, громадськими і релігійними відзнаками. На 2020 і 2021 роки призначена стипендія Президента України.
Народився на Хмельниччині 19 січня 1946 р. у м. Сатанові. У 1972 р. закінчив історичний факультет Кам’янець-Подільського державного педагогічного інституту і аспірантуру у Київському державному педінституті.
== Практична діяльність: ==
Працює з 1977 р. у Луцькому педінституті, Волинському і Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки, кандидат історичних наук, професор кафедри археології давньої та середньовічної історії України, з 2015 р. завідувач кафедри документознавства і музейної справи,  і директор Центру дослідів Волині при СНУ імені Лесі Українки. З 2006 р. заступник головного редактора всеукраїнського часопису «Літопис Волині», співголова редколегій часопису «Українське державотворення» і альманаху Волинський колекціонер, член редколегії  журналів «Краєзнавство» і «Педагогічний пошук»
З 1989 р. голова Волинської обласної організації і член Правління Національної спілки краєзнавців України. Учасник І – VІ з’їздів НСКУ, організатор і учасник багатьох краєзнавчих конференцій «Минуле і сучасне Волині та Полісся», «Велика Волинь» та інших. Також був і є членом кількох громадських організацій: Товариства «Знання», «Просвіта», ВОО УТОПІК, Товариства нумізматів Волині та інших.
Він є засновником школи волинезнавства, автор програм і проектів розвитку краєзнавства і краєзнавчої освіти у Волинській області.
Полюбляє активний відпочинок: рибалку, шахи (багаторазовий чемпіон Волинського національного університету імені Лесі Українки), більярд (володар Відкритого кубку України «Наукова еліта» у Лізі доктор наук v професор з вільної піраміди у 2019 році ).
== Викладає навчальні курси ==
Спеціальні історичні дисципліни, Бібліотекознавство, Книгознавство та історія книги, Теорія та методологія історії, Палеографія і неографія - магістерський семінар


== Коло наукових зацікавлень ==
Історія України і Волині, Історичне краєзнавство, Волинезнавство, Теорія і методологія історії, Емблематика:геральдика, нумізматика, фалеристика
== Наукова школа (захищені аспіранти) ==


== Відзнаки ==
[[Файл:Бондаренко Г. В.jpg|міні]]
Заслужений працівник народної освіти України, Грамота Верховної Ради України, стипендія Президента України, золотий і срібний нагрудні знаки ВНУ.
кандидат історичних наук, професор кафедри музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності, Заслужений працівник народної освіти України, Лауреат премії імені Дмитра Яворницького і премії імені Петра Тронька Національної спілки краєзнавців України. Почесний краєзнавець України.
== Публікації наукові ==
Автор понад 600 публікацій з історії України та Волині, геральдики, нумізматики, історичного краєзнавства, теорії та практики історичного пізнання., таких посібників і монографій: співавтор книг: «Історії Волині з найдавніших часів» (Львів: Вища шк., 1988); «Історичне краєзнавство Волині. У 2-х кн.» (2003),  «Західне Полісся: історія та культура» (2012); «Інтелектуальна еліта Волині» (2012).


== Навчально-методичні публікації ==
'''Контактна інформація:'''
«Спеціальні (допоміжні) історичні дисципліни» (1997, 2015); «Історичне пізнання: питання теорії і практики» (1998); «Теорія та методологія історії» (2012);  «Теорія та методологія історії. Словник-довідник» 2015; «Історична географія України» (2013); « Історична топоніміка Волинської області : назви населених пунктів» (2016).  
Тел. 0978983706


== Контакти викладача ==
E-mail: bgv1946@ukr.net
Тел. 0978983706; E-mail: bgv1946@ukr.net
 
== ОСВІТА: ==
1968 - 1972 рр. - вчитель історії і суспільствознавства, Кам'янець-Подільський педагогічний інститут<br />
1982 р. - кандидат історичних наук, Львівський державний університет імені І. Франка<br />
 
== ПРОФЕСІЙНІ ПРИЗНАЧЕННЯ: ==
1977 - 1983 рр. - старший викладач<br />
1983 - 2013 рр. - доцент<br />
1997 - 2003 рр. - проректор<br />
2006 р. - дотепер - директор Центру дослідів Волині при ВНУ імені Лесі Українки. <br />
2015 - 2020 рр. - завідувач кафедри документознавства і музейної справи.<br />
2020 р. - дотепер - професор кафедри музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності
 
== НАУКОВІ ІНТЕРЕСИ ==
Історія України і Волині, історичне краєзнавство, волинезнавство, теорія і методологія історії, емблематика, геральдика, нумізматика, фалеристика.
 
== ПРОФЕСІЙНІ ВІДЗНАКИ, НАГОРОДИ, ЧЛЕНСТВО В ОРГАНІЗАЦІЯХ ==
'''Нагороди, відзнаки:'''
 
* Почесне звання «Заслужений працівник народної освіти України» за значний особистий внесок у розвиток краєзнавчого руху, збереження національної історико-культурної спадщини (1993 р.)
*
* Премія імені Дмитра Яворницького за значний особистий внесок в розвиток краєзнавства на Волині (1993 р.)
*
* Свідоцтво «Почесний член Всеукраїнської спілки краєзнавців» (1996 р.)
*
* Премія імені Галшки Гулевичівни за вагомий особистий внесок у збереження і популяризацію культурної спадщини (1996 р.)
*
* Волинський краєзнавчий музей. Грамота за багаторічну творчу працю по розвитку музейництва Волинського краю, значний особистий внесок у волинське музейництво і історичне краєзнавство та  з нагоди 60-річчя від дня народження (2006 р.)
*
* Любомльський краєзнавчий музей. Грамота за постійну допомогу і підтримку Любомльського краєзнавчого музею, за організацію першої наукової конференції по Магдебурзькому праву у Любомлі, нашому щирому вболівальнику і пораднику та з нагоди 60-річчя від дня народження (2006 р.)
*
* Грамота Верховної Ради України (2008 р.)
*
* Управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації. Грамота за сумлінну працю і вагомий особистий внесок у розвиток краєзнавства Волинської області та з нагоди 20-річчя Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України (2009 р.)
*
* Посвідчення про нагородження срібним Нагрудним знаком Волинського Національного університету імені Лесі Українки.
*
* Державний архів Волинської області. Подяка за співпрацю і дослідницьку роботу (2009 р.)
*
* Волинська Січ Війська Запорізького. Наказ № 36. Патент на козацький чин. Рішенням Великої козацької Ради (Ради Отаманів) Надається козацький чин Генерал-Осавул. Реєстраційний № 1301. (2010 р.)
*
* Волинська обласна рада. Почесна Грамота. За вагомий внесок у зу дослідженні і популяризацію пам’яток історії та культури Волинського краю, багаторічну подвижницьку діяльність з розвитку волинезнавства, історичного краєзнавства, музейної справи в області, організацію наукових історико-краєзнавчих конференцій та з нагоди 65-річчя від Дня народження (2011 р.)
*
* Волинська обласна державна адмінісстрація. Почесна Грамота. За багаторічну плідну науково-педагогічну діяльність, вагомий особистий внесок у дослідження і популяризацію історико-куцльтурної спадщини Волині та з нагоди особистого ювілею (2011 р.)
*
* Ректорат, профспілковий комітет Волинського національного університету імені Лесі Українки. Грамота. За багаторічну сумлінну працю та з нагоди 65-річчя від дня народження (2011 р.)
*
* Волинський краєзнавчий музей. Грамота. За багаторічну плідну співпрацю по дослідженню, збереженню та популяризацію історико-культурної спадщини Волині, значний особистий внесок у розвиток музейної справи в області та з нагоди особистого ювілею (2011 р.)
*
*
* Грамота. Національна спілка краєзнавців України. За значний внесок у розвиток краєзнавчого руху України (2013 р.)
*
* Волинський осередок Асоціації народних депутатів України.  Грамота. За значний внесок у розвиток краєзнавства Волині (2014 р.)
*
* Національна спілка краєзнавців України. Свідоцтво. За значний внесок у розвиток краєзнавчого руху, збереження національної історико-культурної спадщини та природних скарбів України присвоєно звання ПОЧЕСНИЙ КРАЄЗНАВЕЦЬ УКРАЇНИ (2014 р.)
*
* Національна спілка краєзнавців України. Подяка. За активну науково-дослідницьку та просвітницьку діяльність у популяризації історії рідного краю (2014 р.)
*
* Диплом Лауреата Премії імені академіка Петра Тронька. За висвітлення науково-краєзнавчої та громадської діяльності академіка Петра Тронька (дослідження історії міст і сіл України, теоретичного та практичного краєзнавства) (2015 р.)
*
* Грамота Волинського регіонального музею Українського війська та військової техніки. За вагомий внесок у популяризацію військової історії краю (2016 р.)
*
* Подяка Торчинського народного музею імені Григорія Гуртового (2016 р.)
*
* Золотий нагрудний знак Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. За вагомий особистий внесок у становлення і розвиток університету та з нагоди 70-річчя (2016 р.)
*
* Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки. Подяка. За багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток університету та з нагоди 70-річчя історичного факультету (2016 р.)
*
* Міністерство освіти і науки. Подяка. За багаторічну і сумлінну працю (2017 р.)
* Медаль «За збереження історії» Всеукраїнського об’єднання «Країна» (2017 р.)
*
* Диплом Маневицького краєзнавчого музею. За багаторічну творчу співпрацю, популяризацію історії рідного краю, національних культурних цінностей та з нагоди 50-річчя музею (2017 р.)
* Почесна Грамота Міжнародного благодійного фонду національної пам’яті України. За активну громадську діяльність та вагомий внесок у справу відтворення національної пам’яті, збереження і примноження національних цінностей  України (2018 р.)
*
* Грамота Любомльського краєзнавчого музею. За плідну співпрацю з Любомльським краєзнавчим музеєм, вагомий особистий внесок у                                                розвиток краєзнавчого руху та краєзнавчої освіти, збереження та популяризацію культурно-мистецької спадщини Волині та України (2018 р.)
*
* Ювілейна медаль НСКУ «90 років журналу «Краєзнавство», за вагомий особистий внесок у розвиток українського краєзнавства (2018 р.)
*
* Подяка Володимир-Волинського міського голови за значний внесок у справу збереження дослідження і популяризації історико-культурної спадщини міста Володимира-Волинського та з нагоди проведення ІІІ Всеукраїнської наукової історико-краєзнавчої конференції «Хроніки Ладомерії» (2018 р.)
*
* Подяка. Українське товариство охорони пам’яток історії та культури складає щиру подяку за багаторічну самовіддану діяльність та високу громадянську позицію у справі охорони культурної спадщини України (2018 р.)
*
* Диплом і медаль Федерації більярдного спорту України за 1 місце. Відкритий Кубок України «Наукова еліта» Ліга Доктор наук v Професор (2019 р.)
*
* Подяка ректора ВІППО за причетність до створення і багаторічну плідну співпрацю з журналом та з нагоди 25-річчя з дня випуску першого номера науково-методичного вісника «Педагогічний пошук» (2019 р.)
*
* Почесна грамота за вагомі досягнення у галузі краєзнавства, дослідження й збереження пам’яток матеріальної та духовної культури України (2019 р.)
*
* Медаль «За жертовність» Волинської єпархії Православної Церкви України (2019 р.)
*
* Подяка директора Волинського обласного центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Волинської обласної ради за багаторічну плідну співпрацю з національно-патріотичного виховання молоді, дієву підтримку юних краєзнавців та вагомий особистий внесок у розвиток краєзнавчого руху у закладах освіти Волинської області (2019 р.)
*
* Грамота і медаль Федерації спортивного більярду України за 2 місце в заліку чемпіонату України 2019 р. серед науково-педагогічних працівників ЗВО з більярду «ТРИБОРСТВО» Кубок Тарновецького (2019 р.)
*
* Грамота і медаль Федерації спортивного більярду України за 3 місце в особистому заліку чемпіонату України 2019 р. серед науково-педагогічних працівників ЗВО з більярду «Наукова еліта» Ліга Доктор наук v Професор (2020 р.)
*
* Грамота і пам’ятна таріль Федерації спортивного більярду України з написом: «Бондаренко Геннадій Васильович кращий гравець. 1 місце в номінації 2019 року ліга «Доктор наук v Професор». Заклади вищої освіти України серед науково-педагогічних працівників з більярдного спорту» (2020 р.)
*
* Подяка Волинського краєзнавчого музею (2021.)
*
'''Членство в організаціях:'''
 
* Голова Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України (1989 – до т. ч.).
* Член громадської організації «Волинська обласна організація Українського товариства охорони пам’яток історії і культури» з листопада 1977 р. до т. ч.
* Член товариства нумізматів Волині (з 2017 р. – до т. ч.)
* Член Національної спілки документознавців України з січня 2023 р. по теперішній час.
 
== ВИБРАНІ ПРАЦІ ==
Автор понад 500 публікацій з історії України та Волині, геральдики, нумізматики, історичного краєзнавства, теорії та практики історичного пізнання.
 
# Бондаренко Г. Історичне краєзнавство і спеціальні історичні дисципліни. ''Науковий вісник Меджибіж :'' мтеріали IX наук.-краєзн. конф. «Стародавній Меджибіж в історико-культурній спадщині України: пам’яткоохоронна справа в Україні – історія, методологія, проблеми», 14-15 черв. 2013 р. / Упр. культури Хмельниц. облдержадмін. [та ін.]. Хмельницький, 2013. Ч. 2. С. 42-44.
# Бондаренко Г. Спеціальні історичні дисципліни : навч. посіб. / СНУ ім. Лесі Українки, Центр дослідів Волині при СНУ ім. Лесі Українки, Каф. документознавства і музей. справи. Луцьк: Вежа-Друк, 2015. 424 с.
# Бондаренко Г. Теорія і методологія історії: поняття і категорії історичного пізнання: слов.-довід. Луцьк: Надстир’я, 2015. 92 с.
# Бондаренко Г. Колекціонування – синя птиця вільного часу. ''Волинський колекціонер: альманах – науково-популярне видання''. Вип. 1. Луцьк, 2018. С. 4–10.
# Бондаренко Г., Силюк А., Шваб А. Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців у 2014–2019 роках (До 30-річчя Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України). ''Краєзнавство''. Науковий журнал. 2019. № 4 (109). С. 158–162.
# Бондаренко Г., Гулько Г. Середньовічний Луцьк у «Хроніці європейської Сарматії» О. Гваньїні. ''Літопис Волині.'' Ч. 21. 2019. С. 72–79.
# Бондаренко Г., Силюк А., Шваб А. ВООНСКУ у 2014 ̶ 2019 рр. ''Минуле і сучасне Волині та Полісся. Розвиток краєзнавства і краєзнавчої освіти на Волині.'' Вип. 66 ̶ 67 : матеріали 66-67-ої всеукр. наук. істор.-краєзн. конф., присвяченої 30-річчю з часу створення Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Луцьк : ПП Іванюк В. П., 2019. С. 3 ̶ 49.
# Бондаренко Г. Літопис національно-визвольного руху на Волині у ХХ ст. в іменах. ''Краєзнавство.'' Науковий журнал. 2019. № 4 (109). С. 170–171.
# Бондаренко Г. Родина Косачів в освітньому просторі Волині. ''Педагогічний пошук.'' 2019. № 3 (103). С. 55–57.
# Бондаренко Г. З історії краєзнавства Любешівщини. ''Минуле і сучасне Волині та Полісся. Любешів і Любешівщина в історії України і Волині.'' Вип. 68: матеріали LXVIII  всеукр. наук. істор.-краєзн. конф. Луцьк : ПП Іванюк В. П., 2020. С. 398 ̶ 399.
# Бондаренко Г. Національні меншини Волині: бібліографічний огляд. ''Етнічні спільноти і конфесії на Волині: історія та сучасність''. Луцьк: Вежа-Друк, 2019. С. 384–395.
# Бондаренко Г. 80 років від часу заснування закладів вищої освіти у Волинській області. ''Українське державотворення: проблеми і сучасність:'' Зб. наук. праць. Вип. XVI / Ред. кол.: Г. В. Бондаренко, О. Й. Дем’янюк та ін. Луцьк: ПП Іванюк В. П., 2020. С. 17–20.
# Бондаренко Г. Ректори Луцького педінституту Нестор Бурчак і Богдан Заброварний – будівничі освіти і науки, фундатори створення університету на Волині. ''Українське державотворення: проблеми і сучасність:'' Зб. наук. праць. Вип. XVI / Ред. кол.: Г. В. Бондаренко, О. Й. Дем’янюк та ін. Луцьк: ПП Іванюк В. П., 2020. С. 20–27.
# Бондаренко Г. В. Інформаційне забезпечення бібліотечних і музейних краєзнавчих заходів: підготовка, проведення, підсумки. ''Волинський музейний вісник:'' Наук. зб.: Вип. 10. / Упр-ня культури, з питань релігій та національностей. Волин. ОДА; Волин. краєзн. музей; каф. музеєзнавства, пам’яткознавства та інформ.-аналіт. діяльн. ВНУ імені Лесі Українки; упоряд. Є. І. Ковальчук. Луцьк, 2020. С. 75–79.
# Бондаренко Г., Гулько Г., Дем’янюк О.  З’їзд монархів у Луцьку в історії та культурі європейської середньовічної цивілізації. ''Хмельницькі краєзнавчі студії: науково-краєзнавчий збірник.'' Випуск  24. Хмельницький, 2020. С. 80–88.
# Бондаренко Г., Гулько Г., Дем’янюк О. Подорож волинським стежками козацького полковника Івана Богуна: вид. 2-ге випр.., доповн. Луцьк: ПП Іванюк В. П., 2021. 56 с.
# Бондаренко Г. Історичне краєзнавство Волинської області (1939–2019 роки). Луцьк: Волинський національний університет імені Лесі Українки, 2021. 534 с.; іл. 66 авт. арк.
# Бондаренко Г. Роль музеїв у краєзнавчій освіті Волинської області 1939-2019 роках. ''Fine Art and Culture Studies.'' № 2. 2021. C. 9–22.
# Бондаренко Г., Дем’янюк О. ЛДПІ–ВДУ–СНУ–ВНУ у вітчизняній фалеристиці, філокартії, філателії. ''Волинський колекціонер:'' альманах. Випуск 4. Луцьк: ПП Іванюк В. П., 2021. С. 72–78.
# Бондаренко Г., Панишко С. Розділ ІІІ. Джерела в краєзнавчих дослідженнях та їх характеристика. ''Основи краєзнавства. Підручник для студентів закладів вищої освіти.'' Видання 2-е, доп. Київ, 2021. С. 102–121.
# Бондаренко Г. В. Дискусії з Романом Арцишевським. ''Сучасні стратегії впровадження світоглядної освіти.'' Збірник наукових праць. Луцьк, 2021. С. 155–158.
# Бондаренко Г. Ім’я Михайла Грушевського в історичній науці та політиці (До 155-річчя від дня народження). ''Українське державотворення:'' проблеми і сучасність. Випуск XVІI. Луцьк, 2021. С. 3–12.
# Бондаренко Г. В. Ім’я Агатангела Кримського у волинезнавстві. ''Агатангел Кримський і Волинь. Матеріали Всеукраїнського круглого столу.'' Луцьк, 2021. С. 8–9.
# Бондаренко Г. Роль краєзнавства у світоглядній освіті молоді в умовах гібридної війни. ''Світоглядна освіта молоді: філософський та психолого-педагогічний аспекти.'' Збірник наукових праць. Луцьк, 2022. С. 31–33.
# Чибирак C. В., Бондаренко Г. В. Використання поліщуками у побуті офіційних та народних мір довжини. ''Актуальні питання у сучасній науці (Серія «Історія та археологія»):'' журнал. 2022. № 5(5). 2022. С. 98–109.

Поточна версія на 12:17, 31 січня 2023


Бондаренко Г. В.jpg

кандидат історичних наук, професор кафедри музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності, Заслужений працівник народної освіти України, Лауреат премії імені Дмитра Яворницького і премії імені Петра Тронька Національної спілки краєзнавців України. Почесний краєзнавець України.

Контактна інформація: Тел. 0978983706

E-mail: bgv1946@ukr.net

ОСВІТА:

1968 - 1972 рр. - вчитель історії і суспільствознавства, Кам'янець-Подільський педагогічний інститут
1982 р. - кандидат історичних наук, Львівський державний університет імені І. Франка

ПРОФЕСІЙНІ ПРИЗНАЧЕННЯ:

1977 - 1983 рр. - старший викладач
1983 - 2013 рр. - доцент
1997 - 2003 рр. - проректор
2006 р. - дотепер - директор Центру дослідів Волині при ВНУ імені Лесі Українки.
2015 - 2020 рр. - завідувач кафедри документознавства і музейної справи.
2020 р. - дотепер - професор кафедри музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності

НАУКОВІ ІНТЕРЕСИ

Історія України і Волині, історичне краєзнавство, волинезнавство, теорія і методологія історії, емблематика, геральдика, нумізматика, фалеристика.

ПРОФЕСІЙНІ ВІДЗНАКИ, НАГОРОДИ, ЧЛЕНСТВО В ОРГАНІЗАЦІЯХ

Нагороди, відзнаки:

  • Почесне звання «Заслужений працівник народної освіти України» за значний особистий внесок у розвиток краєзнавчого руху, збереження національної історико-культурної спадщини (1993 р.)
  • Премія імені Дмитра Яворницького за значний особистий внесок в розвиток краєзнавства на Волині (1993 р.)
  • Свідоцтво «Почесний член Всеукраїнської спілки краєзнавців» (1996 р.)
  • Премія імені Галшки Гулевичівни за вагомий особистий внесок у збереження і популяризацію культурної спадщини (1996 р.)
  • Волинський краєзнавчий музей. Грамота за багаторічну творчу працю по розвитку музейництва Волинського краю, значний особистий внесок у волинське музейництво і історичне краєзнавство та з нагоди 60-річчя від дня народження (2006 р.)
  • Любомльський краєзнавчий музей. Грамота за постійну допомогу і підтримку Любомльського краєзнавчого музею, за організацію першої наукової конференції по Магдебурзькому праву у Любомлі, нашому щирому вболівальнику і пораднику та з нагоди 60-річчя від дня народження (2006 р.)
  • Грамота Верховної Ради України (2008 р.)
  • Управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації. Грамота за сумлінну працю і вагомий особистий внесок у розвиток краєзнавства Волинської області та з нагоди 20-річчя Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України (2009 р.)
  • Посвідчення про нагородження срібним Нагрудним знаком Волинського Національного університету імені Лесі Українки.
  • Державний архів Волинської області. Подяка за співпрацю і дослідницьку роботу (2009 р.)
  • Волинська Січ Війська Запорізького. Наказ № 36. Патент на козацький чин. Рішенням Великої козацької Ради (Ради Отаманів) Надається козацький чин Генерал-Осавул. Реєстраційний № 1301. (2010 р.)
  • Волинська обласна рада. Почесна Грамота. За вагомий внесок у зу дослідженні і популяризацію пам’яток історії та культури Волинського краю, багаторічну подвижницьку діяльність з розвитку волинезнавства, історичного краєзнавства, музейної справи в області, організацію наукових історико-краєзнавчих конференцій та з нагоди 65-річчя від Дня народження (2011 р.)
  • Волинська обласна державна адмінісстрація. Почесна Грамота. За багаторічну плідну науково-педагогічну діяльність, вагомий особистий внесок у дослідження і популяризацію історико-куцльтурної спадщини Волині та з нагоди особистого ювілею (2011 р.)
  • Ректорат, профспілковий комітет Волинського національного університету імені Лесі Українки. Грамота. За багаторічну сумлінну працю та з нагоди 65-річчя від дня народження (2011 р.)
  • Волинський краєзнавчий музей. Грамота. За багаторічну плідну співпрацю по дослідженню, збереженню та популяризацію історико-культурної спадщини Волині, значний особистий внесок у розвиток музейної справи в області та з нагоди особистого ювілею (2011 р.)
  • Грамота. Національна спілка краєзнавців України. За значний внесок у розвиток краєзнавчого руху України (2013 р.)
  • Волинський осередок Асоціації народних депутатів України. Грамота. За значний внесок у розвиток краєзнавства Волині (2014 р.)
  • Національна спілка краєзнавців України. Свідоцтво. За значний внесок у розвиток краєзнавчого руху, збереження національної історико-культурної спадщини та природних скарбів України присвоєно звання ПОЧЕСНИЙ КРАЄЗНАВЕЦЬ УКРАЇНИ (2014 р.)
  • Національна спілка краєзнавців України. Подяка. За активну науково-дослідницьку та просвітницьку діяльність у популяризації історії рідного краю (2014 р.)
  • Диплом Лауреата Премії імені академіка Петра Тронька. За висвітлення науково-краєзнавчої та громадської діяльності академіка Петра Тронька (дослідження історії міст і сіл України, теоретичного та практичного краєзнавства) (2015 р.)
  • Грамота Волинського регіонального музею Українського війська та військової техніки. За вагомий внесок у популяризацію військової історії краю (2016 р.)
  • Подяка Торчинського народного музею імені Григорія Гуртового (2016 р.)
  • Золотий нагрудний знак Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. За вагомий особистий внесок у становлення і розвиток університету та з нагоди 70-річчя (2016 р.)
  • Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки. Подяка. За багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток університету та з нагоди 70-річчя історичного факультету (2016 р.)
  • Міністерство освіти і науки. Подяка. За багаторічну і сумлінну працю (2017 р.)
  • Медаль «За збереження історії» Всеукраїнського об’єднання «Країна» (2017 р.)
  • Диплом Маневицького краєзнавчого музею. За багаторічну творчу співпрацю, популяризацію історії рідного краю, національних культурних цінностей та з нагоди 50-річчя музею (2017 р.)
  • Почесна Грамота Міжнародного благодійного фонду національної пам’яті України. За активну громадську діяльність та вагомий внесок у справу відтворення національної пам’яті, збереження і примноження національних цінностей України (2018 р.)
  • Грамота Любомльського краєзнавчого музею. За плідну співпрацю з Любомльським краєзнавчим музеєм, вагомий особистий внесок у розвиток краєзнавчого руху та краєзнавчої освіти, збереження та популяризацію культурно-мистецької спадщини Волині та України (2018 р.)
  • Ювілейна медаль НСКУ «90 років журналу «Краєзнавство», за вагомий особистий внесок у розвиток українського краєзнавства (2018 р.)
  • Подяка Володимир-Волинського міського голови за значний внесок у справу збереження дослідження і популяризації історико-культурної спадщини міста Володимира-Волинського та з нагоди проведення ІІІ Всеукраїнської наукової історико-краєзнавчої конференції «Хроніки Ладомерії» (2018 р.)
  • Подяка. Українське товариство охорони пам’яток історії та культури складає щиру подяку за багаторічну самовіддану діяльність та високу громадянську позицію у справі охорони культурної спадщини України (2018 р.)
  • Диплом і медаль Федерації більярдного спорту України за 1 місце. Відкритий Кубок України «Наукова еліта» Ліга Доктор наук v Професор (2019 р.)
  • Подяка ректора ВІППО за причетність до створення і багаторічну плідну співпрацю з журналом та з нагоди 25-річчя з дня випуску першого номера науково-методичного вісника «Педагогічний пошук» (2019 р.)
  • Почесна грамота за вагомі досягнення у галузі краєзнавства, дослідження й збереження пам’яток матеріальної та духовної культури України (2019 р.)
  • Медаль «За жертовність» Волинської єпархії Православної Церкви України (2019 р.)
  • Подяка директора Волинського обласного центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Волинської обласної ради за багаторічну плідну співпрацю з національно-патріотичного виховання молоді, дієву підтримку юних краєзнавців та вагомий особистий внесок у розвиток краєзнавчого руху у закладах освіти Волинської області (2019 р.)
  • Грамота і медаль Федерації спортивного більярду України за 2 місце в заліку чемпіонату України 2019 р. серед науково-педагогічних працівників ЗВО з більярду «ТРИБОРСТВО» Кубок Тарновецького (2019 р.)
  • Грамота і медаль Федерації спортивного більярду України за 3 місце в особистому заліку чемпіонату України 2019 р. серед науково-педагогічних працівників ЗВО з більярду «Наукова еліта» Ліга Доктор наук v Професор (2020 р.)
  • Грамота і пам’ятна таріль Федерації спортивного більярду України з написом: «Бондаренко Геннадій Васильович кращий гравець. 1 місце в номінації 2019 року ліга «Доктор наук v Професор». Заклади вищої освіти України серед науково-педагогічних працівників з більярдного спорту» (2020 р.)
  • Подяка Волинського краєзнавчого музею (2021.)

Членство в організаціях:

  • Голова Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України (1989 – до т. ч.).
  • Член громадської організації «Волинська обласна організація Українського товариства охорони пам’яток історії і культури» з листопада 1977 р. до т. ч.
  • Член товариства нумізматів Волині (з 2017 р. – до т. ч.)
  • Член Національної спілки документознавців України з січня 2023 р. по теперішній час.

ВИБРАНІ ПРАЦІ

Автор понад 500 публікацій з історії України та Волині, геральдики, нумізматики, історичного краєзнавства, теорії та практики історичного пізнання.

  1. Бондаренко Г. Історичне краєзнавство і спеціальні історичні дисципліни. Науковий вісник Меджибіж : мтеріали IX наук.-краєзн. конф. «Стародавній Меджибіж в історико-культурній спадщині України: пам’яткоохоронна справа в Україні – історія, методологія, проблеми», 14-15 черв. 2013 р. / Упр. культури Хмельниц. облдержадмін. [та ін.]. Хмельницький, 2013. Ч. 2. С. 42-44.
  2. Бондаренко Г. Спеціальні історичні дисципліни : навч. посіб. / СНУ ім. Лесі Українки, Центр дослідів Волині при СНУ ім. Лесі Українки, Каф. документознавства і музей. справи. Луцьк: Вежа-Друк, 2015. 424 с.
  3. Бондаренко Г. Теорія і методологія історії: поняття і категорії історичного пізнання: слов.-довід. Луцьк: Надстир’я, 2015. 92 с.
  4. Бондаренко Г. Колекціонування – синя птиця вільного часу. Волинський колекціонер: альманах – науково-популярне видання. Вип. 1. Луцьк, 2018. С. 4–10.
  5. Бондаренко Г., Силюк А., Шваб А. Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців у 2014–2019 роках (До 30-річчя Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України). Краєзнавство. Науковий журнал. 2019. № 4 (109). С. 158–162.
  6. Бондаренко Г., Гулько Г. Середньовічний Луцьк у «Хроніці європейської Сарматії» О. Гваньїні. Літопис Волині. Ч. 21. 2019. С. 72–79.
  7. Бондаренко Г., Силюк А., Шваб А. ВООНСКУ у 2014 ̶ 2019 рр. Минуле і сучасне Волині та Полісся. Розвиток краєзнавства і краєзнавчої освіти на Волині. Вип. 66 ̶ 67 : матеріали 66-67-ої всеукр. наук. істор.-краєзн. конф., присвяченої 30-річчю з часу створення Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Луцьк : ПП Іванюк В. П., 2019. С. 3 ̶ 49.
  8. Бондаренко Г. Літопис національно-визвольного руху на Волині у ХХ ст. в іменах. Краєзнавство. Науковий журнал. 2019. № 4 (109). С. 170–171.
  9. Бондаренко Г. Родина Косачів в освітньому просторі Волині. Педагогічний пошук. 2019. № 3 (103). С. 55–57.
  10. Бондаренко Г. З історії краєзнавства Любешівщини. Минуле і сучасне Волині та Полісся. Любешів і Любешівщина в історії України і Волині. Вип. 68: матеріали LXVIII всеукр. наук. істор.-краєзн. конф. Луцьк : ПП Іванюк В. П., 2020. С. 398 ̶ 399.
  11. Бондаренко Г. Національні меншини Волині: бібліографічний огляд. Етнічні спільноти і конфесії на Волині: історія та сучасність. Луцьк: Вежа-Друк, 2019. С. 384–395.
  12. Бондаренко Г. 80 років від часу заснування закладів вищої освіти у Волинській області. Українське державотворення: проблеми і сучасність: Зб. наук. праць. Вип. XVI / Ред. кол.: Г. В. Бондаренко, О. Й. Дем’янюк та ін. Луцьк: ПП Іванюк В. П., 2020. С. 17–20.
  13. Бондаренко Г. Ректори Луцького педінституту Нестор Бурчак і Богдан Заброварний – будівничі освіти і науки, фундатори створення університету на Волині. Українське державотворення: проблеми і сучасність: Зб. наук. праць. Вип. XVI / Ред. кол.: Г. В. Бондаренко, О. Й. Дем’янюк та ін. Луцьк: ПП Іванюк В. П., 2020. С. 20–27.
  14. Бондаренко Г. В. Інформаційне забезпечення бібліотечних і музейних краєзнавчих заходів: підготовка, проведення, підсумки. Волинський музейний вісник: Наук. зб.: Вип. 10. / Упр-ня культури, з питань релігій та національностей. Волин. ОДА; Волин. краєзн. музей; каф. музеєзнавства, пам’яткознавства та інформ.-аналіт. діяльн. ВНУ імені Лесі Українки; упоряд. Є. І. Ковальчук. Луцьк, 2020. С. 75–79.
  15. Бондаренко Г., Гулько Г., Дем’янюк О. З’їзд монархів у Луцьку в історії та культурі європейської середньовічної цивілізації. Хмельницькі краєзнавчі студії: науково-краєзнавчий збірник. Випуск 24. Хмельницький, 2020. С. 80–88.
  16. Бондаренко Г., Гулько Г., Дем’янюк О. Подорож волинським стежками козацького полковника Івана Богуна: вид. 2-ге випр.., доповн. Луцьк: ПП Іванюк В. П., 2021. 56 с.
  17. Бондаренко Г. Історичне краєзнавство Волинської області (1939–2019 роки). Луцьк: Волинський національний університет імені Лесі Українки, 2021. 534 с.; іл. 66 авт. арк.
  18. Бондаренко Г. Роль музеїв у краєзнавчій освіті Волинської області 1939-2019 роках. Fine Art and Culture Studies. № 2. 2021. C. 9–22.
  19. Бондаренко Г., Дем’янюк О. ЛДПІ–ВДУ–СНУ–ВНУ у вітчизняній фалеристиці, філокартії, філателії. Волинський колекціонер: альманах. Випуск 4. Луцьк: ПП Іванюк В. П., 2021. С. 72–78.
  20. Бондаренко Г., Панишко С. Розділ ІІІ. Джерела в краєзнавчих дослідженнях та їх характеристика. Основи краєзнавства. Підручник для студентів закладів вищої освіти. Видання 2-е, доп. Київ, 2021. С. 102–121.
  21. Бондаренко Г. В. Дискусії з Романом Арцишевським. Сучасні стратегії впровадження світоглядної освіти. Збірник наукових праць. Луцьк, 2021. С. 155–158.
  22. Бондаренко Г. Ім’я Михайла Грушевського в історичній науці та політиці (До 155-річчя від дня народження). Українське державотворення: проблеми і сучасність. Випуск XVІI. Луцьк, 2021. С. 3–12.
  23. Бондаренко Г. В. Ім’я Агатангела Кримського у волинезнавстві. Агатангел Кримський і Волинь. Матеріали Всеукраїнського круглого столу. Луцьк, 2021. С. 8–9.
  24. Бондаренко Г. Роль краєзнавства у світоглядній освіті молоді в умовах гібридної війни. Світоглядна освіта молоді: філософський та психолого-педагогічний аспекти. Збірник наукових праць. Луцьк, 2022. С. 31–33.
  25. Чибирак C. В., Бондаренко Г. В. Використання поліщуками у побуті офіційних та народних мір довжини. Актуальні питання у сучасній науці (Серія «Історія та археологія»): журнал. 2022. № 5(5). 2022. С. 98–109.