Біологічні основи раціонального харчування

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Версія від 21:26, 2 березня 2021, створена Yermeychuk Tamara (обговорення | внесок) (Створена сторінка: {| border=«1» cellpadding=«2» ! '''Дисципліна''' ! '''Опис дисципліни''' |- | «Сучасні освітні платформ...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дисципліна Опис дисципліни
«Сучасні освітні платформи та технології» Вибіркова дисципліна
Рівень BO Перший (бакалаврський) рівень
Назва спеціальності/освітньо-професійної програми Галузь знань 01. Освіта/педагогіка; Спеціальність 014. Середня освіта (Природничі науки); ОПП Середня освіта. Природничі науки.
Форма навчання Денна, заочна
Курс, семестр, протяжність 4-й курс, 8 семестр, 6 кредитів.
Семестровий контроль Залік
Обсяг годин (усього: з них лекції/практичні) Усього: 210 год, денна – лекцій 34 год., лабораторні 32 год. / заочна - лекцій 10 год., лабораторні 6 год.
Мова викладання Українська
Кафедра, яка забезпечує викладання Кафедра фізіології людини і тварин
Автор дисципліни Доктор біологічних наук, доцент Козачук Наталія Олександрівна
Короткий опис
Вимоги до початку вивчення Базові знання з біології.
Що буде вивчатися В межах навчального курсу будуть вивчатися: будова та функціонування травної системи людини; особливості обміну речовин і енергії; принципи, які лежать в основі сучасного підходу до раціонального харчування; історія становлення і розвитку уявлень про основи раціонального харчування; гігієнічні принципи харчування; принципи та етапи побудови раціонального харчування.
Чому це цікаво/треба вивчати Характер харчування впливає на функціонування систем організму, а отже значною мірою визначає здоров’я людини. Освоєння даного навчального курсу поглибить знання із морфо-функціональної організації травної системи людини; дасть можливість самостійно здійснювати оцінку та корекцію раціону харчування з метою забезпечення та зміцнення здоров’я на оптимальному рівні та для профілактики аліментарних захворювань.
Чому можна навчитися (результати навчання) Студенти навчаться: аналізувати вплив характеру харчування на функціонування основних систем; визначати адекватність фактичного харчування людини індивідуальним потребам організму; розробляти обґрунтовані рекомендації щодо раціональної корекції раціону; розробляти раціони харчування; аналізувати харчову та біологічну цінність продуктів харчування; здійснювати оцінку та корекцію раціону харчування.
Як можна користуватися набутими знаннями й уміннями (компетентності) Отриманні знання можна буде використати в професійній діяльності педагога для формування у школярів уявлення про необхідність раціонального харчування як гарантії забезпечення та зміцнення здоров’я на оптимальному рівні та профілактики аліментарних захворю¬вань, зниженню інфекційних захворювань серед населення. А також в повсякденному житті для створення оптимального раціону харчування для підтримання здоров’я.
Інформаційне забезпечення
  1. Office 365
  2. Анісімов А.В. Інформаційні системи та бази даних: Навчальний посібник для студентів факультету комп’ютерних на1. Зубар Н. М. Основи фізіології та гігієни харчування: Підручник. — К.: Центр учбової літератури, 2010. — 336 с.

Зубар Н. М. Фізіологія харчування: практикум [текст] Навч. посіб. /. Н. М. Зубар, Ю. В. Руль, М. К. Булгакова – К.: «Центр учбової літератури»,. 2013.

Web-посилання на (опис дисципліни) силабус навчальної дисципліни на вебсайті факультету (інституту) https://vnu.edu.ua/uk/faculties-and-institutes/fakultet-biologii-ta-lisovogo-gospodarstva