Зв'язки з громадськістю

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Версія від 14:42, 9 січня 2021, створена Кафедра міжнародних комунікацій та політичного аналізу (обговорення | внесок) (Створена сторінка: {| class="wikitable" border="1" |- ! Дисципліна ! Вибіркова дисципліна № 1 <br /> «PR-менеджмент» |- | Рівень...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дисципліна Вибіркова дисципліна № 1

«PR-менеджмент»

Рівень ВО Бакалавр
Назва спеціальності/освітньо-професійної програми 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», ОПП «Міжнародна інформація та суспільні комунікації»
Форма навчання Денна
Курс, семестр, протяжність 2 курс, 3 семестр
Семестровий контроль Залік
Обсяг годин (усього: з них лекції/практичні) усього 150 год.:20 лекцій, 34 практичних
Мова викладання українська
Кафедра, яка забезпечує викладання Міжнародних комунікацій та політичного аналізу
Автор дисципліни Д. політ. н., проф. Тихомирова Євгенія Борисівна
Короткий опис
Вимоги до початку вивчення Бажання вчитися й критичне мислення
Що буде вивчатися Поняття PR. Менеджмент у системі PR. Громадськість як суб’єкт PR й громадська думка як об’єкт PR. Організаційні моделі PR-діяльності. Дослідницька діяльність PR-відділів/служб. Складові PR-кампанії. Подієві комунікації. Вербальні й невербальні засоби впливу на громадськість. Медіа як інструмент PR. Менеджмент новин (спін-докторинг). PR-кампанії формування іміджу. Case-study.
Чому це цікаво/треба вивчати Будь-яке суспільство, у будь-якій організації час від часу виникають комунікаційні проблеми, спровоковані різноманітними чинниками. Зв’язки з громадськістю є саме тією сферою діяльності, яка має на меті гармонізувати відносини між керівниками й підлеглими, виробниками й споживачами, урядовими структурами й громадянами тощо. PR дає змогу здійснювати ефективну комунікацію між різними елементами системи і, як наслідок, уникнути конфліктів і криз. Однак, у разі виникнення суперечностей, PR також дієвий засіб їх згладжування й усунення. Курс має на меті розширити світогляд і вироби практичні навички.
Чому можна навчитися (результати навчання) знання елементарних операцій PR, специфіки формування громадської думки і впливу на громадську думку, етапів й інструментів PR-кампаній, технологій формування іміджу організації.
Як можна користуватися набутими знаннями й уміннями (компетентності) здатність аналізувати суспільні комунікації в різних контекстах, зокрема у контексті управління PR-діяльністю; здатність аналізувати комунікаційні характеристики суб’єкта PR; здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі й практичні проблеми у сфері суспільних комунікацій (зокрема, у контексті побудови комунікаційних кампаній); здатність до здійснення комунікації й аналітичної діяльності.
Інформаційне забезпечення Навчальні матеріали, наукові статті, відео-, фото- й друковані матеріали для аналізу; case study.