Відмінності між версіями «Кафедра культурології»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 1: Рядок 1:
Кафедру очолює: '''[[Головей Вікторія Юріївна]]''' – '''завідувач кафедри, доктор філософських наук, професор.'''
Кафедру очолює: '''[[Головей Вікторія Юріївна]]''' – '''завідувач кафедри, доктор філософських наук, професор.'''


Рік заснування кафедри: 2017 р.


Історична довідка:


Кафедра культурології та хореографічного мистецтва Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки була утворена в 2017 році шляхом об’єднання кафедри культурології та менеджменту соціокультурної діяльності та кафедри хореографії.
Рік заснування кафедри: 1992 р.
Своїми витоками кафедра культурології і менеджменту соціокультурної діяльності сягає часів діяльності кафедри філософії та політекономії, на основі якої у 1979 р. утворилася кафедра наукового атеїзму, етики і естетики (з 1987 р. – кафедра історії культури, етики і естетики). Тривалий час її очолювала кандидат філософських наук, доцент Є.Грика, згодом – кандидат філософських наук, доцент Т.Васюк.У 1993 р. кафедра зазнає чергових змін, її перейменовують у кафедру історії культури і філософії, а керівником стає кандидат філософських наук, доцент В.Поляков. У 1992 р. відповідно до наказу Міністерства освіти України в Межах Республіканського центру світоглядної освіти молоді утворюється кафедра історії і теорії світової і вітчизняної культури, яка забезпечувала викладання курсів з історії світової і української культури, основ етнографії та етнографії України, а також історії України для студентів факультету соціальних дисциплін. Свого часу кафедру очолювали кандидат філософських наук, доцент М.Півницький, доктор філософських наук, професор Р.Арцишевський, кандидат філософських наук, доцент А.Журавльов. Як цілісна структура кафедра культурології була утворена наказом ректора ВДУ імені Лесі Українки в червні 1998 р., об’єднавши науково-педагогічні кадри двох вищезгаданих кафедр у межах загальної реорганізації університету з метою наближення його до стандартів класичного європейського вишу. На кафедру було покладено обов’язки підготовки й випуску фахівців спеціальності «Культурологія», а також забезпечення навчального процесу на всіх факультетах університету з навчальних дисциплін культурологічного, етико-естетичного, релігієзнавчого та дотичних до них циклів. Очолив кафедру кандидат філософських наук, доцент С.Возняк. Із 2005 р. кафедра мала назву культурології та релігієзнавства, а 2008 р. у зв’язку із виробничою необхідністю (підготовка фахівців із нових спеціальностей) кафедра отримала назву культурології і менеджменту соціокультурної діяльності. З 2012 до 2016 р. завідувачем кафедри працював доктор філологічних наук, професор В.Давидюк. З 2016 року кафедру очолила доктор філософських наук, професор Головей Вікторія Юріївна.
Діяльність колективу кафедри хореографії розпочалася у 1991 році, коли в Луцькому педагогіч­ному інституті імені Лесі Українки на кафедрі музики відкрито нову спеціальність „Хореографія та початкове навчання” і створено секцію хореографії, яку очолив відомий педагог-хореограф Бондарук Федір Семенович. У 2001 р. – у зв’язку з потребою розширення сфери наукової та навчально-методичної діяльності утворено кафедру хореографії , як структурний підрозділ Інституту мистецтв Волинського державного університету імені Лесі Українки. З відкриття і до 2017 р. очолював заслужений артист України Дужич-Ніколайчук Віктор Іванович.


'''Склад кафедри:'''
== Історична довідка: ==
* '''[[Головей Вікторія Юріївна]]''' – '''завідувач кафедри, доктор філософських наук, професор.'''
* [[Бондарук Сергій Олексійович]] –  кандидат філософських наук, доцент.
* [[Возняк Сергій Степанович]] –  кандидат філософських наук, доцент.
* [[Дужич-Ніколайчук Віктор Іванович]] - заслужений артист України, старший викладач.
* [[Косаковська Леся Петрівна]]  – кандидат мистецтвознавства, доцент.
* [[Захарчук Наталія Володимирівна]] – старший викладач.
* [[Кашевський Олександр Васильович]] – старший викладач.
* [[Пригода Таміла Миколаївна]] –  кандидат філософських наук, доцент.
* [[Сохацька Оксана Анастасіївна]] – кандидат педагогічних наук доцент.
* [[Столярчук Наталія Миколаївна]] –  кандидат філософських наук, доцент.
* [[Шостак Віктор Михайлович]] – кандидат історичних наук, доцент.


'''Концертмейстери та лаборанти:'''
  Кафедра культурології Волинського національного університету імені Лесі Українки була утворена у 1992 році. Відповідно до наказу Міністерства освіти України було створено кафедру історії і теорії світової і вітчизняної культури, котра чи не вперше в Україні почала викладання предметів гуманітарної тематики досить новаторського змісту як для студентів факультету соціальних наук, так і для студентів інших спеціальностей вишу. Для пострадянського університетського середовища це було неабияким сміливим кроком, що вимагало не лише сучасних знань, новітніх методологічних і методичних підходів, пошук модерних матеріалів, першоджерел, перекладів, а й вмотивованих й ерудованих викладачів. Кафедра забезпечувала викладання різних дисциплін суспільство- та людинознавчого циклів: філософії, релігієзнавства, етики, естетики, історії культури, української та світової культури, власне культурології. Саме з другої половини 90-х років починається відлік нової і для вітчизняної, і для західної освіти спеціальності – «Культурологія», яка синтезувала в собі кращі надбання дисциплін соціогуманітарного спрямування. Особливий інтерес у студентів викликав предмет «Українська та зарубіжна культура», який викладався на усіх факультетах та спеціальностях вишу, що дозволяло готувати не лише високоякісних фахівців, а й сприяти формуванню свідомих, вмотивованих, етично й естетично орієнтованих особистостей, здатних відшукати свій шлях й успішно розвиватися у своїй професії, будувати власну життєву стратегію й, що особливо важливо, творити нову Україну, її новий культурний і ціннісний простір.
* Кухтюк Анатолій Андрійович акопаніатор;
 
* Біщук Василь Володимирович акопаніатор;
          Серед керівників кафедри варто назвати яскравих і непересічних особистостей, що залишили, справді, особливу пам’ять і заслужили вдячність наступників: Є. Грика, Т. Васюк, С. Возняк. З 2016 року кафедру очолила доктор філософських наук, професор Головей Вікторія Юріївна.
* Лазука Всеволод Михайлович – акопаніатор;
 
* Рябушкіна Олена Анатоліївна - старший лаборант;
          Метою діяльності кафедри є реалізація принципів студентоцентристського навчання відповідно до високих стандартів якості класичного європейського університету.
 
          Сьогодні кафедра – особливе креативне середовище, де працюють високопрофесійні і творчо налаштовані фахівці-культурологи, наукові інтереси яких охоплюють різноманітні актуальні сфери сучасної культурологічної теорії і практики.  Особливість цієї спільноти – здатність активно освоювати, передавати та ініціювати новітні ідеї, інноваційні технології у сфері культури, партнерське та діалогічне ставлення до студентів, пріоритетна увага до їх інтересів і в навчанні, і в дозвіллєвій сфері. Серед досягнень кафедри всеукраїнські конференції з проблем ідентичності, перемоги наших студентів на всеукраїнських олімпіадах і конкурсах наукових студентських робіт, чисельні наукові дискусії і круглі столи, присвячені гострим та актуальним питанням сучасної соціокультурної дійсності, тематичні культурологічні вечірки, музично-літературні заходи, культурно-мистецький проект «Арт-підготовка», співпраця і співробітництво з регіональними та всеукраїнськими арт-ініціативами, культурними платформами, міжнародними освітніми програмами тощо.
 
          Випускники спеціальності «Культурологія» успішно реалізують свої знання і навички (набуті компетенції) у сферах культури, туризму, журналістики, арт-менеджменту та ін.; бажаючі продовжують навчання в аспірантурі й займаються науковою та викладацькою діяльністю.
 
 
== Науково-педагогічний склад кафедри: ==
 
Штатні:
 
Головей Вікторія Юріївна - завідувач кафедри, доктор філософських наук, професор
Бондарук Сергій Олексійович –  доцент, кандидат філософських наук, доцент
Возняк Сергій Степанович доцент, кандидат філософських наук, доцент
Пригода Таміла Миколаївна – доцент,  кандидат філософських наук, доцент
Сохацька Оксана Анастасіївна – доцент, кандидат педагогічних наук, доцент
Столярчук Наталія Миколаївна –  доцент, кандидат філософських наук, доцент
Шостак Віктор Михайлович – доцент, кандидат історичних наук, доцент
Москвич Ольга Дмитрівна – старший викладач, кандидат філософських наук
На умовах погодинної оплати:
 
Хмілевська Ірина Станіславівна – заслужений діяч мистецтв України, викладач ВДУКІМ імені І.Ф. Стравінського
Яручик Антоніна Іванівна – кандидат філософських наук, працівник ВНУ імені Лесі Українки
Наукова тематика кафедри:
 
«Культурно-антропологічні трансформації в контексті медіатизації»
«Українське суспільство в умовах цивілізаційного вибору: культурно-комунікаційний аспект»
   
   


'''Наукова тематика кафедри:'''
== Напрями підготовки фахівців за спеціальностями / освітніми програмами, яких готує кафедра ==
* „Українська та чужоземна культура в часі та просторі”
* „Проблеми розвитку хореографічного мистецтва Волині”;
* „Хореографічне мистецтво Волині в контексті розвитку національної культури та освіти України”.


'''Напрями підготовки/спеціальності фахівців, яких готує кафедра:'''
          Кафедра культурології факультету культури і мистецтв Волинського національного університету імені Лесі Українки здійснює підготовку фахівців за спеціальністю 034 Культурологія


Кафедра культурології та хореографічного мистецтва Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки здійснює підготовку фахівців за двома напрямами:
   
* Спеціальність 034 «Культурологія» – освітні ступені бакалавр (форма навчання – денна, заочна), , магістр (форма навчання – денна, заочна).
* Спеціальність 024 «Хореографія» (освітній ступінь «Бакалавр»).


Освітні ступені:
«Бакалавр» на базі повної загальної середньої освіти (денна форма навчання)
Вступні випробування: 1. Українська мова та література (сертифікат)
              2. Історія України (сертифікат)
                                      3. Географія або Іноземна мова (сертифікат)
«Бакалавр» на базі м/с (денна форма навчання)
            Вступні випробування: 1. Вступний іспит з предмету ЗНО (укр. мова та літ.)
                    2. Фаховий іспит (культурологія)
«Магістр» на базі диплома про вищу освіту за освітніми ступенями «Бакалавр», «Магістр», ОКР «Спеціаліст»(денна, заочна форми навчання)
Вступні випробування: 1. Єдиний вступний іспит з іноземної мови
                          2. Фаховий іспит (творчий конкурс)
'''Контакти:'''
'''Контакти:'''


Рядок 51: Рядок 79:


Тел. (0332)24-91-37.
Тел. (0332)24-91-37.
'''024 "Хореографія"'''
м. Луцьк, вул. Винниченка 30, (навчальний корпус В), каб. В403.
Email: dance-kaf@ukr.net
Тел. (0332)24-03-38.

Версія за 10:27, 20 січня 2021

Кафедру очолює: Головей Вікторія Юріївназавідувач кафедри, доктор філософських наук, професор.


Рік заснування кафедри: 1992 р.

Історична довідка:

  Кафедра культурології Волинського національного університету імені Лесі Українки була утворена у 1992 році. Відповідно до наказу Міністерства освіти України було створено кафедру історії і теорії світової і вітчизняної культури, котра чи не вперше в Україні почала викладання предметів гуманітарної тематики досить новаторського змісту як для студентів факультету соціальних наук, так і для студентів інших спеціальностей вишу. Для пострадянського університетського середовища це було неабияким сміливим кроком, що вимагало не лише сучасних знань, новітніх методологічних і методичних підходів, пошук модерних матеріалів, першоджерел, перекладів, а й вмотивованих й ерудованих викладачів. Кафедра забезпечувала викладання різних дисциплін суспільство- та людинознавчого циклів: філософії, релігієзнавства, етики, естетики, історії культури, української та світової культури, власне культурології. Саме з другої половини 90-х років починається відлік нової і для вітчизняної, і для західної освіти спеціальності – «Культурологія», яка синтезувала в собі кращі надбання дисциплін соціогуманітарного спрямування. Особливий інтерес у студентів викликав предмет «Українська та зарубіжна культура», який викладався на усіх факультетах та спеціальностях вишу, що дозволяло готувати не лише високоякісних фахівців, а й сприяти формуванню свідомих, вмотивованих, етично й естетично орієнтованих особистостей, здатних відшукати свій шлях й успішно розвиватися у своїй професії, будувати власну життєву стратегію й, що особливо важливо, творити нову Україну, її новий культурний і ціннісний простір.
         Серед керівників кафедри варто назвати яскравих і непересічних особистостей, що залишили, справді, особливу пам’ять і заслужили вдячність наступників: Є. Грика, Т. Васюк, С. Возняк. З 2016 року кафедру очолила доктор філософських наук, професор Головей Вікторія Юріївна.
         Метою діяльності кафедри є реалізація принципів студентоцентристського навчання відповідно до високих стандартів якості класичного європейського університету.
         Сьогодні кафедра – особливе креативне середовище, де працюють високопрофесійні і творчо налаштовані фахівці-культурологи, наукові інтереси яких охоплюють різноманітні актуальні сфери сучасної культурологічної теорії і практики.  Особливість цієї спільноти – здатність активно освоювати, передавати та ініціювати новітні ідеї, інноваційні технології у сфері культури, партнерське та діалогічне ставлення до студентів, пріоритетна увага до їх інтересів і в навчанні, і в дозвіллєвій сфері. Серед досягнень кафедри – всеукраїнські конференції з проблем ідентичності, перемоги наших студентів на всеукраїнських олімпіадах і конкурсах наукових студентських робіт, чисельні наукові дискусії і круглі столи, присвячені гострим та актуальним питанням сучасної соціокультурної дійсності, тематичні культурологічні вечірки, музично-літературні заходи, культурно-мистецький проект «Арт-підготовка», співпраця і співробітництво з регіональними та всеукраїнськими арт-ініціативами, культурними платформами, міжнародними освітніми програмами тощо.
         Випускники спеціальності «Культурологія» успішно реалізують свої знання і навички (набуті компетенції) у сферах культури, туризму, журналістики, арт-менеджменту та ін.; бажаючі продовжують навчання в аспірантурі й займаються науковою та викладацькою діяльністю.


Науково-педагогічний склад кафедри:

Штатні:

Головей Вікторія Юріївна - завідувач кафедри, доктор філософських наук, професор Бондарук Сергій Олексійович – доцент, кандидат філософських наук, доцент Возняк Сергій Степанович – доцент, кандидат філософських наук, доцент Пригода Таміла Миколаївна – доцент, кандидат філософських наук, доцент Сохацька Оксана Анастасіївна – доцент, кандидат педагогічних наук, доцент Столярчук Наталія Миколаївна – доцент, кандидат філософських наук, доцент Шостак Віктор Михайлович – доцент, кандидат історичних наук, доцент Москвич Ольга Дмитрівна – старший викладач, кандидат філософських наук На умовах погодинної оплати:

Хмілевська Ірина Станіславівна – заслужений діяч мистецтв України, викладач ВДУКІМ імені І.Ф. Стравінського Яручик Антоніна Іванівна – кандидат філософських наук, працівник ВНУ імені Лесі Українки Наукова тематика кафедри:

«Культурно-антропологічні трансформації в контексті медіатизації» «Українське суспільство в умовах цивілізаційного вибору: культурно-комунікаційний аспект»


Напрями підготовки фахівців за спеціальностями / освітніми програмами, яких готує кафедра

         Кафедра культурології факультету культури і мистецтв Волинського національного університету імені Лесі Українки здійснює підготовку фахівців за спеціальністю 034 Культурологія


Освітні ступені:

«Бакалавр» на базі повної загальної середньої освіти (денна форма навчання)

Вступні випробування: 1. Українська мова та література (сертифікат)

              2. Історія України (сертифікат)
                                      3. Географія або Іноземна мова (сертифікат)

«Бакалавр» на базі м/с (денна форма навчання)

            Вступні випробування: 1. Вступний іспит з предмету ЗНО (укр. мова та літ.)
                    2. Фаховий іспит (культурологія)

«Магістр» на базі диплома про вищу освіту за освітніми ступенями «Бакалавр», «Магістр», ОКР «Спеціаліст»(денна, заочна форми навчання)

Вступні випробування: 1. Єдиний вступний іспит з іноземної мови

                          2. Фаховий іспит (творчий конкурс)

Контакти:

43025

034 "Культурологія"

м. Луцьк, просп. Волі, 13, (навчальний корпус А), каб. А322.

Email: culturologia.eenu@gmail.com

Тел. (0332)24-91-37.