Відмінності між версіями «Міжнародне страхування та оподаткування»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 53: Рядок 53:
|-  
|-  
|  Інформаційне забезпечення
|  Інформаційне забезпечення
|# Базилевич В. Д. Страхування: підручник / В. Д. Базилевич, К. С. Базилевич, Р. В. Пікус та ін.; за заг. ред. В. Д. Базилевича. – К. : Знання, 2008. – 1019 с.
|
# Базилевич В. Д. Страхування: підручник / В. Д. Базилевич, К. С. Базилевич, Р. В. Пікус та ін.; за заг. ред. В. Д. Базилевича. – К. : Знання, 2008. – 1019 с.
# Внукова Н. М. Страхування: теорія та практика : навч.-метод. посібн. / Н. М. Внукова, В. І. Успаленко, Л. В. Временко та ін. ; за заг. ред. Н. М. Внукової. – Х. : Бурун Книга, 2009. – 656 с.  
# Внукова Н. М. Страхування: теорія та практика : навч.-метод. посібн. / Н. М. Внукова, В. І. Успаленко, Л. В. Временко та ін. ; за заг. ред. Н. М. Внукової. – Х. : Бурун Книга, 2009. – 656 с.  
# Осадець С. С. Страхування : підручник / С. С. Осадець, Т. М. Артюх, В. Л. Бабко та ін. ; за заг. ред. С. С. Осадця. – К. : КНЕУ, 2002. – 599 с.
# Осадець С. С. Страхування : підручник / С. С. Осадець, Т. М. Артюх, В. Л. Бабко та ін. ; за заг. ред. С. С. Осадця. – К. : КНЕУ, 2002. – 599 с.

Версія за 23:01, 17 лютого 2021

Дисципліна Вибіркова дисципліна № 1

«Організація бізнесу та конкурентна розвідка»

Рівень ВО Бакалавр
Назва спеціальності/освітньо-професійної програми Міжнародні економічні відносини / Міжнародний бізнес
Форма навчання Денна
Курс, семестр, протяжність 2 курс, 3 семестр, односеместровий
Семестровий контроль Залік
Обсяг годин (усього: з них лекції/практичні) 54 (28/26)
Мова викладання українська або англійська
Кафедра, яка забезпечує викладання Міжнародних економічних відносин та управління проєктами
Автор дисципліни Наталія Сергіївна Науменко
Короткий опис
Вимоги до початку вивчення Світова економіка та кон’юнктура світових ринків, економіка та зовнішньоекономічні зв'язки України, математика для економістів та економічне моделювання, міжнародні економічні відносини, мікроекономіка, макроекономіка, маркетинг, менеджмент, міжнародна торгівля.
Що буде вивчатися Сутність та класифікація страхування; страховий ринок та його державне регулювання; особисте страхування; майнове страхування; страхування відповідальності; основи актуарних розрахунків; фінанси та фінансова надійність страховиків; міжнародне оподаткування: теоретичні основи, сутність, особливості; міжнародна податкова конкуренція: теорія та практика; подвійне оподаткування: поняття, характеристики, механізми усунення; методи та алгоритми розробки міжнародної податкової стратегії підприємства; міжнародне податкове планування; офшорні центри в системі міжнародного оподаткування; принципи та підходи роботи з офшорними компаніями.
Чому це цікаво/треба вивчати На сучасному етапі потенційна роль і необхідність всебічного розвитку страхування є особливо важливими, оскільки для усунення наслідків збитків саме відшкодування через систему страхування має позитивні макроекономічні та соціальні наслідки. Створення дієвої системи захисту інтересів громадян, підприємців, держави, підтримка соціальної стабільності суспільства неможливе без ефективного функціонування страхування. Враховуючи, що сучасний спеціаліст, крім фахових знань, повинен мати широку ерудицію, логічно мислити, швидко сприймати все новітнє, виникає необхідність формувати та розвивати страхову культуру.
Чому можна навчитися (результати навчання) Студенти здобувають знання і уміння у сфері міжнародного оподаткування, що в подальшому надасть їм можливість самостійно здійснювати дослідження національних податкових систем світу в умовах глобалізації, розв’язувати складні спеціалізовані та управлінські завдання з усунення механізмів подвійного оподаткування, вирішувати наукові і прикладні проблеми при здійсненні податкового планування діяльності суб’єкта господарювання у динамічному середовищі.
Як можна користуватися набутими знаннями й уміннями (компетентності) Після вивчення дисципліни студенти будуть компетентними у таких питаннях: з'ясуванні об'єктивної необхідності і сутності страхових послуг, які надаються як фізичним так і юридичним особам; засвоєнні методів організації роботи страховика щодо реалізації страхових послуг; розгляді умов надання страхових послуг у галузі особистого, майнового страхування та страхування відповідальності; опануванні організаційними засадами фінансової діяльності страхових компаній; використанні фундаментальних закономірностей розвитку міжнародного оподаткування у поєднанні з дослідницькими і управлінськими інструментами для здійснення професійної та наукової діяльності; використанні теоретичного та методичного інструментарію для діагностики і моделювання фінансової діяльності суб’єктів господарювання; застосуванні управлінських навичок у сфері міжнародного оподаткування; демонструванні поглиблених знань у сфері міжнародного оподаткування; використанні положень і методів дослідження інших наук для розв’язання професійних та наукових задач у сфері міжнародного оподаткування; пошуку, використання та інтерпретації інформації для вирішення професійних і наукових завдань в міжнародного оподаткування.
Інформаційне забезпечення
  1. Базилевич В. Д. Страхування: підручник / В. Д. Базилевич, К. С. Базилевич, Р. В. Пікус та ін.; за заг. ред. В. Д. Базилевича. – К. : Знання, 2008. – 1019 с.
  2. Внукова Н. М. Страхування: теорія та практика : навч.-метод. посібн. / Н. М. Внукова, В. І. Успаленко, Л. В. Временко та ін. ; за заг. ред. Н. М. Внукової. – Х. : Бурун Книга, 2009. – 656 с.
  3. Осадець С. С. Страхування : підручник / С. С. Осадець, Т. М. Артюх, В. Л. Бабко та ін. ; за заг. ред. С. С. Осадця. – К. : КНЕУ, 2002. – 599 с.
  4. Ротова Т. А. Страхування : навч. посібн. / Т. А. Ротова. – К. : КНТЕУ, 2006. – 400 с.
  5. Смоляк В. А. Страхування : навч. посібн. / В. А. Смоляк, Є. Ю. Кузькін. – Х. : ВД "ІНЖЕК", 2007. – 272 c.