Відмінності між версіями «Педагогічна практика»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 14: Рядок 14:


== [[Психолого-педагогічна практика студентів ІІІ курсу спеціальності Середня освіта (Біологія та здоров`я людини)]] ==
== [[Психолого-педагогічна практика студентів ІІІ курсу спеціальності Середня освіта (Біологія та здоров`я людини)]] ==
[[Файл:Прокопчук Таїсія.jpg|Прокопчук Таїсія|міні]]
[[Файл:Прокопчук Таїсія.jpg|Прокопчук Таїсія. Психолого-педагогічна практика|міні]]
'''Метою психолого-педагогічної практики''' є:  
'''Метою психолого-педагогічної практики''' є:  
* закріплення студентами теоретичних знань і практичних вмінь, отриманих при вивченні психолого-педагогічних дисциплін;  
* закріплення студентами теоретичних знань і практичних вмінь, отриманих при вивченні психолого-педагогічних дисциплін;  

Версія за 15:44, 6 березня 2021

Педагогічна практика створює сприятливі умови для актуалізації в особистому практичному досвіді знань, умінь, навичок як цілісного результату навчальноговиховного процесу в педагогічному виші.
Упродовж проходження практики студенти мають можливість ознайомитися з навчально-виховними закладами, відбувається адаптація до ритму педагогічного процесу, формується позитивне ставлення до обраного фаху.
Мета виробничої педагогічної практики бакалавра успішно зреалізована студентами-практикантами. Вона полягає у формуванні вмінь і навичок професійної діяльності студента на посаді вчителя біології, класного керівника, а також організації позакласної роботи з біологї.

Навчально-педагогічна практик студентів ІІІ-го курсу спеціальності Середня освіта (Біологія та здоров`я людини) БЗЛ мс-34Оз

Навчально-педагогічна практика1.jpg

Студенти 3 го курсу БЗЛ мс-34Оз пройшли навчально-педагогічної практику у закладах середньої освіти з метою оволодіння методичною системою, методами, формами й засобами навчання та учіння й реалізації їх у навчально-виховному процесі, а також формування у студентів професійних знань, вмінь і навичок та застосування сучасних інноваційних методів викладання.

Студенти на практиці оволоділи навичками організації співпраці учнів, навчились контролювати та об’єктивно оцінювати їхні навчальні досягнення, спробували ефективно працювати в педагогічному колективі освітнього закладу та критично оцінювати професійні навички колег-педагогів.

Психолого-педагогічна практика студентів ІІІ курсу спеціальності Середня освіта (Біологія та здоров`я людини)

Прокопчук Таїсія. Психолого-педагогічна практика

Метою психолого-педагогічної практики є:

  • закріплення студентами теоретичних знань і практичних вмінь, отриманих при вивченні психолого-педагогічних дисциплін;
  • розвиток їх умінь і навичок використовувати відповідні знання у процесі організації навчально-виховної роботи у середній школі.

Основними завданнями психолого-педагогічної практики є:

  • ознайомлення студентів зі специфікою роботи вчителя;
  • розвиток вмінь практикантів обґрунтовувати технологічні варіанти організації навчально-виховної роботи особистості у взаємозв’язку з її психологічними та віковими особливостями;
  • розвиток навичок практикантів організовувати психолого-педагогічні спостереження за учнівським колективом і за окремими учнями та відображати їх у відповідних характеристиках;
  • профорієнтаційна робота серед учнів.

Педагогічна практика студентів ІV курсу факультету біології та лісового господарства спеціальності 091 «Біологія»

Михайлова Валерія Олександрівна Навчально- виховний комплекс «Маневицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №2- гімназія»

Педагогічна практика є складовою частиною підготовки фахівців до викладацької діяльності та отримання ґрунтовної педагогічної підготовки.
Під час проходження педагогічної практики студенти ІV курсу факультету біології та лісового господарства спеціальності 091 «Біологія» Освітня програма «Біологія» денної форми навчання з 09.11.2020 р по 30.11.2020 р. в загальноосвітніх навчальних закладах Волинської, Рівненської областей та ін. Михайлова Валерія Олександрівна, Вавдійчик Владислав Андрійович, Кафтулін Владислав Павлович, Михальчук Іванна Валентинівна, Харко Тетяна Євгеніївна, Горщар Юлія Володимирівна, Сидор Ірина Володимирівна, Купрійчик Діана Вікторівна, Веремій Тетяна Юріївна, Гут Оксана Андріївна, Золотухіна Анастасія Юріївна, Сильчук Андрій Андрійович, Цьопух Юлія Віталіївна, Моцюк Мар’яна Іванівна, Мельничук Галина Богданівна, Селецький Дмитро Вікторович виконували всі поставлені завдання, які вимагалися керівниками та згідно індивідуального плану. Усі студенти проходили виробничу педагогічну практику за місцем проживання та майбутнього працевлаштування.
Під час практики студенти навчилися: аналізувати свою й учнівську навчальну діяльність і синтезувати її, застосовувати загальнодидактичні та специфічні методичні принципи; послуговуватися здобутими знаннями й набутими навичками під час проведення уроків з біології й у позанавчальний час; моделювати зміст і структуру різнотипних уроків, використовуючи методи, прийоми, засоби навчання відповідно до мети й завдань різнотипних уроків з біології; укладати конспекти уроків різних типів та результативно проводити їх для успішного розв’язання завдань професійної діяльності за фахом підготовки; подавати навчальний матеріал з біології в тому обсязі й з тим ступенем складності, що відповідає особливостям сприймання науково-навчальної інформації учнями різного віку; використовувати сучасні методичні джерела, довідкову літературу, методичний Інтернет-путівник для самовдосконалення; інтегрувати знання з дисциплін біологічного та психолого-педагогічного циклу для організації навчальновиховної роботи. За час проходження виробничої практики студенти виявили належний рівень фахової підготовки, уміння працювати відповідно до сучасних реалій інформаційного простору України.

Педагогічна практика студентів ІV курсу спеціальності 014 «Середня освіта (Біологія)»

Гурин Наталія Сергіївна Малинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів


Студенти ІV курсу спеціальності 014 «Середня освіта (Біологія)» денної форми навчання факультету біології та лісового господарства: Устимчук Богдана Леонідівна, Гурин Наталія Сергіївна, Полюхович Ірина Олександрівна, Наумік Іванна Володимирівна, Карабан Марія Миколаївна, Васілєва Валерія Ігорівна, Ткач Марія Миколаївна, Цісар Олександра Олександрівна, Касіянко Руслана Олександрівна, Бондарук Олена Леонтіївна, Козюк Діана Романівна, Торгонська Вікторія Володимирівна, Репетуха Олеся Ігорівна, Касіянко Руслана Олександрівна, з 11.11. 2020 року по 16.12.2020 року проходили педагогічну практику в загальноосвітніх навчальних закладах Волинської, Рівненської, Житомирської областей та ін.
Програму практики студенти виконали: ознайомилися з роботою вчителя-біолога, з календарно-тематичним планом, проаналізували підручники з біології, провели достатню кількість уроків, позакласних заходів з біології, уклали розгорнуті конспекти уроків, підготували тестові завдання до відповідних тем і презентації, виконали завдання модулів з методики виховної роботи та психології; сформували папки звітної документації, що за змістом і за оформлення відповідають усім вимогам чинної програми.

Психолого-педагогічна практика студентів спеціальності 014.15 «Середня освіта (Природничі науки)».ОПП "Природничі науки)»

Настановча .jpg



Психолого-педагогічної практики спрямована на закріплення студентами теоретичних знань і практичних вмінь, отриманих при вивченні психолого-педагогічних дисциплін, та розвиток їх умінь і навичок використовувати відповідні знання у процесі організації навчально-виховної роботи у навчальних закладах.

Студенти 1 курсу ПН мс-14Оз спеціальності 014.15 «Середня освіта (Природничі науки)» Освітньо-професійна програма «Середня освіта (Природничі науки)» у складі: Баліта Юлія Володимирівна, Варчук Юлія Сергіївна, Воронко Анна Володимирівна, Домарецька Інна Сергіївна, Драгунова Ірина Сергіївна, Новосад Наталія Олександрівна, Гиль Богдана Іванівна, Косінська Марія Сергіївна, Лисюк Анна Василівна, Лялюк Надія Ростиславівна, Мацюк Олена Миколаївна згідно графіка навчального процесу проходили психолого-педагогічну практику в навчальних закладах Волинської, Рівненської та Львівської областей.
Слід відмітити, що всі студенти успішно пройшли практику, про що свідчать позитивні відгуки вчителів та методистів навчальних закладів.