Теорія і практика міжнародного технологічного обміну

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Версія від 02:36, 18 лютого 2021, створена Mevupfmv (обговорення | внесок) (Створена сторінка: {| class="wikitable" border="1" |- ! Дисципліна ! Вибіркова дисципліна № 3 <br /> «Теорія і практика технол...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дисципліна Вибіркова дисципліна № 3

«Теорія і практика технологічного обміну»

Рівень ВО Магістр
Назва спеціальності/освітньо-професійної програми Менеджмент /Управління проєктами
Форма навчання Денна
Курс, семестр, протяжність 2 курс, 3 семестр, односеместровий
Семестровий контроль Залік
Обсяг годин (усього: з них лекції/практичні) 28 (14/14). 5 кредитів.
Мова викладання українська або англійська
Кафедра, яка забезпечує викладання Міжнародних економічних відносин та управління проєктами
Автор дисципліни Андрій Олексійович Бояр
Короткий опис
Вимоги до початку вивчення Основи інтелектуальної власності, основи економічної теорії
Що буде вивчатися Сутність технологій і технологічного трансферу. Кон’юнктура національного і міжнародного ринку технологій. Види технологій. Основні національні та міжнародні технологічні центри. Способи комерційного і некомерційного трансферу технологій. Форми передачі технологій (продаж ліцензії, патенту, ноу-хау, інжиніринг, франчайзинг). Кейси.
Чому це цікаво/треба вивчати Сучасний світ переповнений новими ідеями, інноваціями і технологічними рішеннями і питання компенентного поводження з ними є актуальним не лише для осіб з підприємницькими завдатками, а й для інших творчих особистостей.
Чому можна навчитися (результати навчання) Вирізняти технологічні рішення, які можуть підлягати комерціалізації; розуміти необхідні передумови для цього; здійснювати попередню оцінку вартості технологій; володіти алгоритмом передачі (продажу) інноваційного рішення, у тому числі на міжнародному ринку.
Як можна користуватися набутими знаннями й уміннями (компетентності) Ідентифікувати технологію у житті та праці, розуміти можливості її комерціалізації шляхом продажу, виявляти потенційних зацікавлених (замовників) суб’єктів на міжнародному ринку, здійснювати міжнародну промоцію і трансфер технології.
Інформаційне забезпечення
  1. Трансфер технологій: підручник / А. А. Мазаракі, Г. О. Андрощук, С. І. Бай та ін.; за заг. ред. А. А. Мазаракі. К.: Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2014. 556 с.
  2. Дідківський М. І. Міжнародний трансфер технологій: навчальний посібник для вузів. К.: Знання, 2011. 365 с.