Філіппова Іннеса Юріївна

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кандидат психологічних наук, доцент кафедри загальної та соціальної психології

Біографічна довідка

Кандидат психологічних наук, доцент кафедри загальної та соціальної психології. Народилась 20 квітня 1957 року в м. Луцьк, Волинської області. Закінчила Луцький державний педагогічний інститут імені Лесі Українки (1978), по спеціальності практична психологія в 1992 р., працювала практичним психологом в Луцькій гімназії №4, організовувала діяльність та очолювала до 1998р. соціально-психологічну службу Луцького міського управління освіти.

Захистивши дисертацію в Інституті педагогіки та психології професійної освіти АПН України (Київ, 2001) розпочала свою роботу у Волинському університеті імені Лесі Українки старшим викладачем кафедри педагогічної та вікової психології.

З 2005 р. доцент кафедри загальної та соціальної психології Волинського національного університету імені Лесі Українки, згодом Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Навчальні дисципліни

Викладає навчальні дисципліни: «Методологія та філософія психології», «Політична психологія», «Психологія культури», Психологія міжкультурних комунікацій», «Психологія переговорів», «Соціально-психологічна діагностика».

Науково-педагогічна діяльність

Сферу наукових інтересів складають проблемні питання соціальної та вікової психології, міжособистісного та міжкультурного спілкування, крос-культурної психології. Має 4 колективні міжнародні монографії, понад 80 наукових та науково-методичних праць.

Філіппова Інесса Юріївна - соціальний психолог, експерт з міжкультурної комунікації, крос-культурних досліджень та соціально-психологічної діагностики, консультант центру практичної психології та соціальної роботи міського управління освіти. З 2004р. очолює департамент міжнародної діяльності на факультеті, є куратором студентського євроклубу «СВІТ». Організатор перших літніх шкіл з соціальної психології на Волині (з 2006 року), міжнародних конференцій, семінарів, «круглих столів», «Сократівських діалогів», зустрічей студентської молоді України та Польщі. Тренінгова авторська програма комунікації польською мовою дає можливість швидкого вивчення мови та налагодження професійної комунікації з науковцями польських університетів.

Науковець є членом редакційної колегії українських та польських психолого-педагогічних журналів, членом Товариства психологів України та практичних психологів міста, членом Світової організації ОМЕП (Organisation Moundial Education Prescolare). Як президент ОМЕП України та голова Комітету Волинь ОМЕП сприяє розвитку дошкільної освіти, впровадженню інноваційних технологій в освітню систему, долучає до активної участі науковців і практиків в проектах ЕС з питань освіти та захисту прав дитини.


Список наукових праць

Посилання

http://eenu.edu.ua/