trusted
2188
редагувань
Рядок 60: | Рядок 60: | ||
* учасників МАНу (червень 2019 року); | * учасників МАНу (червень 2019 року); | ||
* переможців ІІІ (обласний) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології (лютий 2020 року). | * переможців ІІІ (обласний) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології (лютий 2020 року). | ||
=План роботи= | |||
*<big>'''План роботи навчально-науково-виробничої лабораторії медико-біологічного моніторингу та громадського здоров’я кафедри фізіології людини і тварин на 2020-2021 н.р.'''</big> | |||
{| border="1" cellpadding="2" | |||
|'''''№''''' | |||
|'''''Зміст роботи''''' | |||
|'''''Виконавці''''' | |||
|'''''Термін виконання''''' | |||
|- | |||
|1 | |||
|Проведення лабораторних і практичних занять для студентів біологічного, педагогічного, фармацептичного факультетів, факультету психології, факультету фізичної культури, спорту та здоров’я навчально-наукового медичного інституту. | |||
|Білецька О.,Панкевич В. З. | |||
|Протягом року | |||
|- | |||
|2 | |||
|Забезпечення проведення практичних та лабораторних робіт для студентів біологічного факультету із курсів та спецкурсів за спеціальністю «Біологія», «Лабораторна діагнотика» «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)», а також навчального процесу, передбаченого навчальними програмами з відповідних дисциплін. | |||
|Білецька О.,викладачі кафедри | |||
|Протягом року | |||
|- | |||
|3 | |||
|Організація, планування виробничої практики на базі лабораторії. | |||
|Білецька О. Викладачі кафедри | |||
|Протягом року | |||
|- | |||
|4 | |||
|Розробка методичних рекомендацій та лабораторних практикумів, які можуть здійснюватися на базі лабораторії. | |||
|Білецька О. | |||
|Протягом року | |||
|- | |||
|5 | |||
|Проведення консультацій для студентів, аспірантів що займаються науковою роботою на базі лабораторії | |||
| |Білецька О.,Панкевич В. З. | |||
|Протягом року | |||
|- | |||
|6 | |||
|Виконання експериментального дослідження в межах курсових, бакалаврських, дипломних та магістерських робіт. | |||
| Керівник лабораторії проф. Моренко А.Г., Білецька О. А., студенти | |||
|Протягом року | |||
|- | |||
|7 | |||
|Забезпечення лабораторії матеріалами технічного забезпечення і проведення профілактики та, в разі необхідності, їх ремонту. | |||
|Викладачі, студенти кафедри,Білецька О. А. | |||
|Протягом року | |||
|- | |||
|8 | |||
|Організація роботи щодо підтримання науково-дослідного обладнання в належному стані | |||
|Білецька О. А., Панкевич В. З. | |||
|Протягом року | |||
|- | |||
|9 | |||
|Здійснення необхідних заходів з охорони праці, безпеки життєдіяльності під час лабораторних занять в лабораторії та підтримання належного санітарно-гігієнічного стану лабораторії | |||
| Білецька О. А. | |||
|Протягом року | |||
|- | |||
|10 | |||
|Проведення науково-дослідних робіт: | |||
*за методиками поверхневої та стимуляційної електроміографії з таких проблем: | |||
# функціонування нервово-м’язового апарату людини під час відповіді на сенсорні (слухові) подразники в осіб різної статі та профілю сенсомоторної асиметрії; | |||
# дослідження нейрорегуляторних процесів при забезпеченн фазної та тонічної рухової активності; | |||
# вікові та статеві особливості функціонування нервово-м’язового апарату (рівня збудливості, стану нервово-м’язової передачі, ступеня витривалості та працездатності м’язів, тощо); | |||
# вплив різного рівня тренованості на нервово-м’язовий апарат людини; | |||
# дослідження впливу профілю мануальної асиметрії на м’язову активність людини; | |||
# дослідження показників М-відповіді та Н-рефлексу; | |||
# дослідження впливу біологічно активних речовин на динамічні параметри скорочення пучків волокон скелетних м’язів. | |||
# вивчення показників ЕМГ рухової активності людини у відповіді на сенсорні (слухові) подразники; | |||
# аналіз електричних потенціалів під час фазної і тонічної рухової діяльності у м’язах згиначах та розгиначах людини; | |||
# морфо-функціональні зміни у м’язах та нервово - м’язових синапсах під час старіння. | |||
# аналіз показників скорочення скелетних м’язів. | |||
# з визначенням психо фізіологічних показників здоров’я людини: | |||
# особливості показників рухливості нервових процесів в школярів залежно від розпочаття систематичного навчання; | |||
# стан кардіореспіраторної системи в осіб із різним рівнем фізичної тренованості за електрокардіографічними показниками; | |||
# особливості серцево-судинної системи в тренованих та нетренованих осіб при фізичних навантаженнях; | |||
# особливості показників зовнішнього дихання у спортсменів різної кваліфікації; | |||
# особливості периферичного кровообігу обстежуваних при різних рухових режимах; | |||
# особливості росту та розвитку дітей підліткового віку; | |||
# особливості електричної активності серця в дітей дошкільного та молодшого шкільного віку; | |||
# стан серцево-судинної та дихальної системи у дітей зі сколіозом; | |||
# функціональні можливості кардіореспіраторної системи спортсменів-легкоатлетів; | |||
# фізичний розвиток і фізичне здоров’я дітей шкільного віку; | |||
# вивчення впливу довкілля на здоров’я дитячого населення; | |||
# фактори ризику розвитку порушень роботи серця; | |||
# особливості реагування серцево-судинної системи на термічні впливи в осіб з різним адаптаційним потенціалом; | |||
# показники логічного мислення студентів під час вивчення природних дисциплін. | |||
|Викладачі та студенти кафедри, Білецька О. А. | |||
|Протягом року | |||
|- | |||
|11 | |||
|Проведення науково-дослідних робіт за методиками електрокардіографії, спірографії, реографії, велоергометрії | |||
|Викладачі та студенти кафедри, Білецька О. А. | |||
|Протягом року | |||
|- | |||
|} | |||
* <big>'''План роботи навчально-методичної лабораторії вікової фізіології та методики вивчення здоров’я людини на 2020-2021 н.р. | |||
'''</big> | |||
{| border="1" cellpadding="2" | |||
|'''''№''''' | |||
|'''''Зміст роботи''''' | |||
|'''''Виконавці''''' | |||
|'''''Термін виконання''''' | |||
|- | |||
|1 | |||
|Скласти план роботи навчально-методичної лабораторії вікової фізіології. | |||
|Викладачі,ст. лаборант | |||
|І семестр 2020 р | |||
|- | |||
|2 | |||
|Скласти графік проведення консультацій та індивідуальних занять, довести його до відома студентів. | |||
| Викладачі кафедри, | |||
|Протягом року | |||
|- | |||
|3 | |||
|Підготувати навчально-методичні матеріали, таблиці, обладнання для проведення лекцій та лабораторних робіт. | |||
| Викладачі,ст. лаборант | |||
|Протягом року | |||
|- | |||
|4 | |||
|Забезпечити можливість самостійної підготовки студентів в навчально-методичній лабораторії “вікової фізіології”. | |||
|Викладачі кафедри | |||
|Протягом року | |||
|- | |||
|5 | |||
|Підтримувати навчально-методичну лабораторію загальної фізіології в належному санітарно-гігієнічному стані. | |||
| Ст. лаборанти | |||
|Протягом року | |||
|- | |||
|6 | |||
|Забезпечити читання лекцій, проведення лабораторних та практичних робіт, консультацій та індивідуальних занять. | |||
|Викладачі кафедри | |||
|Протягом року | |||
|- | |||
|7 | |||
|Забезпечити навчально-методичну лабораторію необхідними, для проведення занять, навчально-методичними матеріалами, методичними посібниками та технічними засобами навчання. | |||
| Ст. лаборанти | |||
|Протягом року | |||
|- | |||
|8 | |||
|Взяти участь у науково-практичній конференції CНУ імені Лесі Українки «Молода наука Волині: пріоритети та | |||
перспективи досліджень» | |||
| Викладачі, аспіранти, студенти | |||
|Травень 2021 | |||
|- | |||
|9 | |||
|Формувати культуру спілкування і поведінки у студентів, виховувати позитивні моральні якості. Сприяти формуванню гармонійної, всесторонньо-розвинутої особистості. | |||
| Викладачі кафедри | |||
|Протягом року | |||
|- | |||
|10 | |||
|Підтримувати належний естетичний вигляд навчально-методичної лабораторії - музею анатомії людини, постійно дбати про її санітарно-гігієнічний стан, техніку безпеки. | |||
| Викладачі кафедри | |||
|Протягом року | |||
|- | |||
|} | |||
*<big>'''План роботи навчально-методичної лабораторії загальної фізіології на 2020-2021 н.р. | |||
'''</big> | |||
{| border="1" cellpadding="2" | |||
|'''''№''''' | |||
|'''''Види роботи, заходи''''' | |||
|'''''Виконавці''''' | |||
|'''''Термін виконання''''' | |||
|- | |||
|1 | |||
|Підготувати план навчально-методичної і організаційної роботилабораторії загальної фізіології і довести їх до відома студентів | |||
|Викладачі, ст. лаборанти | |||
|І семестр 2020 р. | |||
|- | |||
|2 | |||
|Забезпечити умови для індивідуальної та самостійної роботи студентів в навчально-методичній лабораторії загальної фізіології. | |||
| Викладачі, ст. лаборанти | |||
|Протягом року | |||
|- | |||
|3 | |||
|Підготувати навчально-методичні матеріали, обладнання для проведеннялекцій та лабораторних робіт. | |||
| Ст. лаборанти | |||
|Протягом року | |||
|- | |||
|4 | |||
|Здійснювати керівництво і надавати консультативну допомогу у написанні курсових, дипломних та магістерських робіт студентів | |||
| Ст. лаборанти | |||
|Протягом року | |||
|- | |||
|5 | |||
|Систематично підвищувати науковий і навчальний рівень лекцій і лабораторних занять із врахуванням вимог університетської програми | |||
| Викладачі, ст. лаборанти | |||
|Протягом року | |||
|- | |||
|6 | |||
|Приймати активну участь у міжнародних, всеукраїнських та вузівських наукових конференціях та | |||
симпозіумах | |||
| Викладачі, ст. лаборанти | |||
|Протягом року | |||
|- | |||
|7 | |||
|Взяти участь у науково-практичній конференції CНУ імені Лесі Українки «Молода наука Волині: пріоритети та перспективи досліджень» | |||
|Викладачі, ст.лаборанти | |||
|Травень 2021 року | |||
|- | |||
|8 | |||
|Підтримувати належний естетичний вигляд навчально-методичної лабораторії вікової фізіології | |||
|ст.лаборанти | |||
|Протягом року | |||
|- | |||
|9 | |||
|Здійснювати роботу по вдосконаленню професійних якостей майбутніх спеціалістів при вивченні фізіології | |||
| Викладачі кафедри | |||
|Протягом року | |||
|- | |||
|10 | |||
|Продовжити роботу по розробці форм і методів використання фізіології для формування наукового світогляду студентів. | |||
|Викладачі кафедри | |||
|Протягом року | |||
|- | |||
|11 | |||
|Виховувати у студентів кращі моральні якості, вчити їх культурі спілкування і поведінки | |||
|Викладачі кафедри | |||
|Протягом року | |||
|} |