Юсипчук Петро Петрович

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Юсипчук.jpg

Посада: доцент кафедри музично-практичної підготовки

Народився 4 грудня 1954 р. в присілку Завоєли Косівського району Івано-Франківської області. З 1967 р. навчався в музичній школі м. Дрогобича у класі скрипки у відомого музиканта-виконавця і майстра з виготовлення народних інструментів, композитора з Прикарпаття Михайла Тимофіїва. Гри на цимбалах навчався у викладача Дрогобицького державного музичного училища О.П. Кир’яна. З 1970 по 1974 р. навчався у Львівському державному училищі у класі цимбал у викладача С.Ф. Мельничука та професора Львівської державної консерваторії ім. Миколи Лисенка Г.М. Козакова.

З 1976 р. працював викладачем народних інструментів музичної школи м. Вижниці Чернівецької області, а також за сумісництвом – у Косівській музичній школі по класу цимбал. З відкриттям музичної школи в селищі Кути Косівського району Івано-Франківської області працював там викладачем. Викладаючи у вищезгаданих музичних школах, виховав цілу плеяду музикантів-цимбалістів, які успішно закінчили музичні школи, училища, а також консерваторії, як, наприклад, Григорій Павлюк, випускник Львівської державної консерваторії, лауреат всеукраїнського конкурсу виконавців на народних інструментах. Його випускник музичної студії Львівського музичного училища по класу цимбал Тарас Баран – лауреат республіканських, всесоюзних та міжнародних конкурсів, володар “Інтер-ліри”–2000 (Угорщина), заслужений діяч мистецтв України. Працюючи в музичній школі, заочно навчався в Рівненському інституті культури (1982 –1987).

1984 року П. Юсипчук переїжджає на Волинь. Працює концертмейстром оркестру народних інструментів “Волинянка” Луцького міського будинку культури (кер. А.Кухтюк), а також за сумісництвом – викладачем по класу цимбал і керівником оркестру народних інструментів Ківерцівської музичної школи. У цьому ж році перейшов на роботу у Волинський державний народний хор (кер. – нар. артист України А. Пашкевич), де працював артистом хору і оркестру. З 1987 р. П. Юсипчук працює в профкомі студентів Луцького педінституту ім. Лесі Українки концертмейстром ансамблю сопілкарів “Чарівник” (кер. Ю. Фокшей ) та за сумісництвом – на кафедрі музики факультету підготовки вчителів початкових класів. У цей період організовує ансамбль народної музики “Світач”, який з успіхом виступає на всіх урочистостях і концертах, що проводилися в інституті, місті та області, а також разом з колективом бере учась у святкуванні 100-річчя з дня народження А.С. Макаренка (Київ, 1988). З 1991 р. П. Юсипчук працює на кафедрі музики Луцького педінституту. У 1992 р. на базі філологічного факультету організовує фольклорний гурт “Дивоцвіт” , з яким плідно працює протягом багатьох років. З 1995 р. П. Юсипчук – викладач по класу цимбал й оркестрового диригування на кафедрі навчання гри на музичних інструментах, яку 2001 року перейменовано на кафедру музичних інструментів.

Належний професійний рівень показують учні П. Юсипчука з оркестрового диригування, про що засвідчив конкурс диригентської майстерності, організований деканатом інситуту мистецтв, кафедрою музичних інструментів та студентським профкомом (голова О. Федь), де студенти його класу зайняли призові місця. За період роботи класу цимбал в інституті мистецтв ВДУ ім. Лесі Українки підготував володаря гран-прі міжнародного фестивалю “Срібні струни” (м. Тернопіль), а також дипломанта міжнародного конкурсу “Ялта–2000” Василя Тарановича . Фольклорний гурт “Дивоцвіт” є постійним учасником усіх свят, які проводяться в університеті, місті та області. 1996 року колектив успішно виступив із сольним концертом у м. Львові на святкуванні 50-річчя Львівського інституту фізичної культури і спорту. За десять років творчої діяльності гуртом “Дивоцвіт” дано понад 100 концертів. Колектив також був постійним учасником міжнародного фестивалю “Лесина пісня”, отримав низку призів і грамот. Найбільшим досягненням і визнанням гурту “Дивоцвіт” є його участь у XII міжнародному гуцульському фестивалі, який проходив у мальовничому гірському містечку Косові, що на Івано-Франківщині, де колектив здобув звання лауреата. Учасниками гурту “Дивоцвіт “ є студенти різних факультетів, у тому числі й Інституту мистецтв, але базовим є педагогічний факультет (декан – проф. Л.Р. Калапуша). Педагогічною та концертну діяльність поєднує з обробкою та аранжуванням українських народних пісень. Є автором багатьох інструментальних творів для оркестру українських народних інструментів: “Гуцульські наспіви”, “Покутська полька”, “Ранок у Карпатах”, “Волинська мозаїка” та ін. Опублікував збірник пісень “Край мій рідний, смерековий” (власні слова й музика), до якого ввійшли вокально-хорові твори, розраховані на студентів вищих і середніх музичних навчальних закладів, керівників хорових колективів, окремих виконавців, а також на широке коло шанувальників сучасної та народної пісні.

Має низку публікацій з обраної теми. Член Волинського академічного дому.

Основні публікації:

  • Юсипчук П.П. Край мій рідний смерековий : - збірник пісень/ П.П.Юсипчук /Волинський академічний дім. – Луцьк, 2002. 47с.
  • Юсипчук П.П. Срібний човник: - навчально-методичний посібник / П.П. Юсипчук
  • Дитячі пісні. - Луцьк, Волинська обласна друкарня, 2006. 96 с.
  • Понад 40 нотних видань.

Стажування:

  • Львівська академія мистецтв ( 2006 р.), Сертифікат про участь у роботі науково-практичного семінару «Формування виконавської майстерності музикантів-педагогів», який проводився 20-24 травня 2014 р. під час Всеукраїнського конкурсу баяністів-акордеоністів м. Луцьк, 2014 (наказ №23 від 14.05.14 р.; Реєстр. № __209__ від 24.05.14).
  • Дисципліни: «Спеціальний музичний інструмент», «Оркестровий клас», «Акомпанемент», «Інструментування», «Інструментальний ансамблевий практикум», «Оркестрове диригування», «Основи диригування».
  • Освіта: Закінчив Львівське державне музичне училище за спеціальністю цимбали ( 1974 р.). Закінчив Рівненський інститут культури за спеціальністю культурно-освітня робота ( 1987р.), отримавши кваліфікацію культосвітпрацівник, керівник самодіяльного оркестру народних інструментів.

Коло наукових інтересів:

  • Закінчує наукове дослідження “Музичні скарби Гуцульщини”, працює над дисертацією “Одноголосний гуцульський спів та його вплив на народну інструментальну музику”.

Грамоти:

  • Почесна грамота Волинської обласної ради, медаль «65 років ВДУ»;
  • Грамоти Волинського державного університету імені Лесі Українки;
  • Грамота Кримського державного гуманітарного університету.

Професійна кар’єра:

  • Член оргкомітетів та учасник міжнародних виконавських конкурсів, фестивалів, концертних виступів;
  • Член журі Всеукраїнського конкурсу «Волинська гуковиця»;
  • Керівник і засновник оркестру барабанщиць «Каденція» СНУ імені Лесі Українки.

Контакти:

43000

м. Луцьк, вул. Ковельська, 15 (навчальний корпус F),

Тел. (0332) 72-24-99.