Відмінності між версіями «Поручинський Андрій Іванович»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
 
(Не показані 18 проміжних версій 4 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
Декан біологічного факультету, кандидат біологічних наук, доцент кафедри фізіології людини та тварин
[[Файл:Poruch O.І.jpg|міні]]
* Декан медичного факультету, кандидат біологічних наук, доцент кафедри [[фізіології людини і тварин]]
* м. Луцьк, вул. Банкова, 9, корпус G,2 поверх (ауд. 201) 
* E-mail: Poruchynskyi.Andrii@vnu.edu.ua


'''Керівник напряму:''' «Онтогенез властивостей нейродинамічних функцій та електричної активності мозку людини»
== '''Освіта''' ==
* 1994 рік - диплом про вищу освіту з відзнакою, природничо-географічний факультет, Волинський державний університет імені Лесі Українки, м. Луцьк.
* 2000 рік - кандидат біологічних наук, Львівський національний університет імені Івана Франка, м. Львів.
* 2004 рік - доцент.


'''Біографія'''
== '''Професійні призначення''' ==
* 1994-1995 роки - вчитель географії та біології Червоноградської загальноосвітньої школи № 12.
* 1995-2000 роки - завідувач лабораторії вікової нейрофізіології кафедри фізіології людини і тварин Волинського національного університету імені Лесі Українки.
* 2000-2002 роки - старший викладач, заступник декана біологічного факультету з навчальної роботи Волинського національного університету імені Лесі Українки.
* 2005-2019 роки - декан біологічного (медико-біологічного) факультету Волинського національного університету імені Лесі Українки (Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки).
* 2019 рік - дотепер доцент кафедри фізіології людини і тварин.
* 2020 рік - дотепер директор навчально-наукового медичного інституту, декан медичного факультету.


Народився 4.09.1971 року у місті Червонограді Львівської області. У 1988 році закінчив Червоноградську загальноосвітню школу №12. У 1989 році вступив до Луцького педагогічного інституту імені Лесі Українки, а у 1994 році з відзнакою закінчив Волинський державний університет імені Лесі Українки та здобув кваліфікацію «вчитель біології та географії».У 1994-1995 роках працював вчителем географії та біології Червоноградської загальноосвітньої школи № 12. З червня 1995 року працює на кафедрі фізіології людини та тварин Волинського національного університету імені Лесі Українки спочатку на посаді завідуючого лабораторією вікової нейрофізіології, з жовтня 1997 року навчався  на стаціонарному відділенні аспірантури зі спеціальності 03.00.13 фізіологія людини і тварин. У 2000 році достроково успішно захистив кандидатську дисертацію у спеціалізованій вченій раді при Львівському національному університеті імені Івана Франка. У 2000–2002 роках працював на посаді старшого викладача, заступником декана біологічного факультету з навчальної роботи, з 2002 року — доцента кафедри фізіології людини і тварин. Вчене звання доцента кафедри фізіології людини і тварин присвоєне рішенням атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України від 19 лютого 2004 року. У 2001 році став переможцем конкурсу „Кращий молодий науковець Волині”. У грудні 2005 року обраний на посаду декана біологічного факультету, переобраний у 2013 році де працює і до сьогодні.
== '''Професійні відзнаки, нагороди, членство в організаціях''' ==
* 2002,2003 роки - грамота Волинського державного університету.
* 2005 рік - подяка ректора та голови профкому Волинського державного університету.
* 2007 рік - подяка ректора Волинського національного університету імені Лесі Українки.
* 2005 рік - почесна грамота Волинської обласної державної адміністрації.
* 2007 рік - почесна грамота Міністерства освіти і науки України.
* 2010 рік - почесний диплом МОН України та Національної академії пед. наук України.
* 2011 рік - почесна грамота Волинської обласної ради.
* 2015 рік - грамота Верховної ради України.  
* 2022 рік – нагрудний знак «Відмінник освіти України»
* Медаль Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова «За визначний внесок у поширення ідеї єдності Європи».
* Українське біофізичне товариство (віце-президент).
* [https://biph.kiev.ua/uk/UPS:Main Українське фізіологічне товариство].
* [http://usn.org.ua/?setlang=uk Українське товариство нейронаук].  
* Був експертом при проведенні акредитаційних експертиз підготовки бакалаврів та магістрів зі спеціальності «Біологія» при Міністерстві освіти і науки України: 2013 рік у Рівненському державному гуманітарному університеті.
* 2014 рік у Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем’янчука.
* 2018 рік голова експертної акредитаційної комісії МОН України з акредитації спеціальності 091 Біологія ступеня Магістр у Харківському національному педагогічному університеті імені Г. Сковороди.
* У 2008 та 2017 роках - член оргкомітету Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології.
* 2009, 2010, 2011 роки – член Всеукраїнської студентської олімпіади з біології.
* 2013-2018 роки - був головою журі обласного конкурсу науково-дослідних робіт Волинського відділення МАН з біології, членом журі обласної олімпіади з біології.
* Був організатором та членом оргкомітету VI з’їзду Українського біофізичного товариства (2015), Міжнародної біомедичної школи (2015), Міжнародної школи з обчислювальної біології (2015, 2016), ряду Міжнародних та Всеукраїнських конференцій.  
* Є членом редакційної колегії (наукової ради) наукового журналу «Health Problems of Civilization» (eISSN: 2354-0265, ISSN: 2353-6942) (Biała Podlaska, Poland).


'''Викладає навчальні дисципліни:''' «Біологія людини», «Регуляторні системи живого організму», «Основи наукових досліджень».


Автор понад 80 навчально-методичних та наукових видань, співавтор 1 монографії. Публікації стосуються проблем індивідуальних особливостей електричної активності кори головного мозку людини, впливу різних звукових факторів на електричну активність мозку людини.
== '''Наукові інтереси''' ==
Психофізіологічні функції та інтегровані показники фізичного здоров’я людини в умовах сучасних екзогенних впливів різної природи та інтенсивності


Поручинський Андрій Іванович нагороджений Грамотами Волинського державного університету (2002, 2003), Подякою ректора та голови профкому Волинського державного університету (2005),  Подякою ректора Волинського національного університету імені Лесі Українки (2007), Почесною грамотою Волинської обласної державної адміністрації (2005), Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (2007), Почесним дипломом МОН України та Національної академії пед наук України (2010), Почесною грамотою Волинської обласної ради (2011), Грамотою Верховної ради України (2015),  Медаль Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова «За визначний внесок у поширення ідеї єдності Європи».
'''Навчальні дисципліни:'''
* Фізіологія
* Регуляторні системи організму людини
* Основи ендокринології та обмін речовин


'''Членство в офіційних наукових товариствах:'''
== '''Грантова діяльність''' ==
* Керівник держбюджетної теми «Психофізіологічні функції та інтегровані показники фізичного здоров’я людини в умовах сучасних екзогенних впливів різної природи та інтенсивності» (номер державної реєстрації: 0114U002418) у 2014-2016 роках. Фінансувався Міністерством освіти і науки України.
* Є одним з авторів та розробників проекту «Підвищення рівня здоров’я дітей шкільного віку сільської місцевості у Волинській області України та Брестської області Білорусі з урахуванням впливу шкідливих екологічних факторів» в рамках програми «Територіального співробітництва країн Східного партнерства (Білорусь-Україна)» (2016).
* Є одним з авторів та розробників проекту, поданого на конкурс спільних українсько-польських науково-дослідних проектів для реалізації у 2018-2019 рр. МОН України «Готовність дітей до школи: морфологічні, функціональні, психічні, територіальні особливості» (2017 р.).
* Є одним з авторів та розробників проекту «Природна спадщина Транскордонного біосферного резервату «Західне Полісся»: промоція, доступність, збереження» (PBU1/0651/16) в рамках Програми Транскордонного Співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.
* Є одним з співавторів та розробників проекту «Європейська політика у сфері громадського здоров’я» в рамках програми Erasmus+ Jean Monnet Modules 2018 р.
* Був членом освітньо-наукової групи, яка спільно з Wydział Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej (m. Biała Podlaska, Rzeczpospolita Polska) реалізувала проект зі спільних наукових досліджень «Рівень рухової активності дітей старшого дошкільного віку та шляхи її підвищення в умовах дошкільних закладів" (на прикладі міст Луцьк та Бяла Подляска)».
* Є керівником проєкту «Навчай і навчайся якісно», який реалізується у межах Стратегічного практикуму для керівників ЗВО (організатори – Києво-Могилянська академія, ГО «Вище», Саксонський центр викладання та навчання вищої освіти в Лейпцигу (Німеччина), Міністерство освіти і науки України, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти) (2019-2021).
* Є керівником проекту «Якісно навчай і якісно навчайся», який поданий на конкурс для участі у Програмі вдосконалення викладання у вищій освіті України, що реалізується Британською радою (січень 2020 року).


Українське фізіологічне товариство
== '''Вибрані праці''' ==


Українське товариство нейронаук
# Психофізіологічні функції та інтегровані показники фізичного здоров’я людини в умовах сучасних екзогенних впливів різної природи та інтенсивності : монографія / за заг. ред. І. Я. Коцана, А. І. Поручинського. — Луцьк,  2017. — 297 с.
[[Category:Викладачі]]
# Kozachuk N, Shvartz L,  Zhuravlov O, Poruchynskyi A,  Dmytrotsa O, Abramchuk O, Poruchynska Т, Zhuravlova O, and Hoshko L. Relationship Between The Rhythmic Activity Of The Cerebral Cortex And The Manifestation Of Impulsivity / Reflexivity // Research Journal of Pharmaceutical, Biological and Chemical Sciences. - July–August  2018  RJPBCS 9(4)  Page No. 1349-1355.
# Тератологічний тлумачний словник / Пикалюк В. С., Антонюк О. П., Кривецький В. В., Шевчук Т. Я., Шварц Л. О., Абрамчук О. М., Журавльов О. А., Мотузюк О. П., Поручинський А. І., Синиця В. Г., Степанюк Я. В. – Луцьк : Вежа-Друк, 2019. ‒ 584 с.
# Alevtyna Morenko. CHANGES IN ELECTROENCEPHALOGRAM (EEG) POWER DURING SUBDOMINANT (LEFT) HAND FINGER MOVEMENTS IN FEMALES WITH DIFFERENT ALPHA RHYTHM CHARACTERISTICS / Olena Morenko, Olena Dmytrotsa, Andriy Poruchynsky, Olha Korzhyk // Health Problems of Civilization. 2020; 14(1): 63-69 (Web of Science)
# Morenko A, Morenko O, Dmytrotsa O, Poruchynskyi A, Korzhyk O. Event-related potentials during contralateral switching over motor programs in humans// Regulatory Mechanisms in Biosystems, 2020. – 11(1). – P. 110-115 https://doi.org/10.15421/022016 (Web of Science)
# Фізіологія : навчальний посібник до лабораторних занять і самостійної роботи студентів спеціальності «Медицина» / уклад.: А. Г. Моренко, А. І. Поручинський, Т. В. Качинська, Т. Ф. Поручинська. Ч. 1. переробл. і доповн. Луцьк, 2022. 102 с.
# Фізіологія : навчальний посібник до лабораторних занять і самостійної роботи студентів спеціальності «Медицина» / уклад.: А. Г. Моренко, А. І. Поручинський, Т. В. Качинська, Т. Ф. Поручинська. Ч. ІІ. переробл. і доповн. Луцьк, 2023. 114 с.
 
[https://orcid.org/0000-0002-4611-7445 ORCID]
 
[https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57192095133 Scopus Author ID]
 
[https://publons.com/researcher/1761182/andrii-i-poruchynskyi/ ResearcherID]
 
[https://scholar.google.com/citations?hl=uk&user=XmtkXqwAAAAJ Google Scholar]<br />
 
[[Категорія:Викладачі]]

Поточна версія на 11:29, 31 травня 2023

Poruch O.І.jpg
  • Декан медичного факультету, кандидат біологічних наук, доцент кафедри фізіології людини і тварин
  • м. Луцьк, вул. Банкова, 9, корпус G,2 поверх (ауд. 201)
  • E-mail: Poruchynskyi.Andrii@vnu.edu.ua

Освіта

  • 1994 рік - диплом про вищу освіту з відзнакою, природничо-географічний факультет, Волинський державний університет імені Лесі Українки, м. Луцьк.
  • 2000 рік - кандидат біологічних наук, Львівський національний університет імені Івана Франка, м. Львів.
  • 2004 рік - доцент.

Професійні призначення

  • 1994-1995 роки - вчитель географії та біології Червоноградської загальноосвітньої школи № 12.
  • 1995-2000 роки - завідувач лабораторії вікової нейрофізіології кафедри фізіології людини і тварин Волинського національного університету імені Лесі Українки.
  • 2000-2002 роки - старший викладач, заступник декана біологічного факультету з навчальної роботи Волинського національного університету імені Лесі Українки.
  • 2005-2019 роки - декан біологічного (медико-біологічного) факультету Волинського національного університету імені Лесі Українки (Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки).
  • 2019 рік - дотепер доцент кафедри фізіології людини і тварин.
  • 2020 рік - дотепер директор навчально-наукового медичного інституту, декан медичного факультету.

Професійні відзнаки, нагороди, членство в організаціях

  • 2002,2003 роки - грамота Волинського державного університету.
  • 2005 рік - подяка ректора та голови профкому Волинського державного університету.
  • 2007 рік - подяка ректора Волинського національного університету імені Лесі Українки.
  • 2005 рік - почесна грамота Волинської обласної державної адміністрації.
  • 2007 рік - почесна грамота Міністерства освіти і науки України.
  • 2010 рік - почесний диплом МОН України та Національної академії пед. наук України.
  • 2011 рік - почесна грамота Волинської обласної ради.
  • 2015 рік - грамота Верховної ради України.
  • 2022 рік – нагрудний знак «Відмінник освіти України»
  • Медаль Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова «За визначний внесок у поширення ідеї єдності Європи».
  • Українське біофізичне товариство (віце-президент).
  • Українське фізіологічне товариство.
  • Українське товариство нейронаук.
  • Був експертом при проведенні акредитаційних експертиз підготовки бакалаврів та магістрів зі спеціальності «Біологія» при Міністерстві освіти і науки України: 2013 рік у Рівненському державному гуманітарному університеті.
  • 2014 рік у Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем’янчука.
  • 2018 рік – голова експертної акредитаційної комісії МОН України з акредитації спеціальності 091 Біологія ступеня Магістр у Харківському національному педагогічному університеті імені Г. Сковороди.
  • У 2008 та 2017 роках - член оргкомітету Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології.
  • 2009, 2010, 2011 роки – член Всеукраїнської студентської олімпіади з біології.
  • 2013-2018 роки - був головою журі обласного конкурсу науково-дослідних робіт Волинського відділення МАН з біології, членом журі обласної олімпіади з біології.
  • Був організатором та членом оргкомітету VI з’їзду Українського біофізичного товариства (2015), Міжнародної біомедичної школи (2015), Міжнародної школи з обчислювальної біології (2015, 2016), ряду Міжнародних та Всеукраїнських конференцій.
  • Є членом редакційної колегії (наукової ради) наукового журналу «Health Problems of Civilization» (eISSN: 2354-0265, ISSN: 2353-6942) (Biała Podlaska, Poland).


Наукові інтереси

Психофізіологічні функції та інтегровані показники фізичного здоров’я людини в умовах сучасних екзогенних впливів різної природи та інтенсивності

Навчальні дисципліни:

  • Фізіологія
  • Регуляторні системи організму людини
  • Основи ендокринології та обмін речовин

Грантова діяльність

  • Керівник держбюджетної теми «Психофізіологічні функції та інтегровані показники фізичного здоров’я людини в умовах сучасних екзогенних впливів різної природи та інтенсивності» (номер державної реєстрації: 0114U002418) у 2014-2016 роках. Фінансувався Міністерством освіти і науки України.
  • Є одним з авторів та розробників проекту «Підвищення рівня здоров’я дітей шкільного віку сільської місцевості у Волинській області України та Брестської області Білорусі з урахуванням впливу шкідливих екологічних факторів» в рамках програми «Територіального співробітництва країн Східного партнерства (Білорусь-Україна)» (2016).
  • Є одним з авторів та розробників проекту, поданого на конкурс спільних українсько-польських науково-дослідних проектів для реалізації у 2018-2019 рр. МОН України «Готовність дітей до школи: морфологічні, функціональні, психічні, територіальні особливості» (2017 р.).
  • Є одним з авторів та розробників проекту «Природна спадщина Транскордонного біосферного резервату «Західне Полісся»: промоція, доступність, збереження» (PBU1/0651/16) в рамках Програми Транскордонного Співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.
  • Є одним з співавторів та розробників проекту «Європейська політика у сфері громадського здоров’я» в рамках програми Erasmus+ Jean Monnet Modules 2018 р.
  • Був членом освітньо-наукової групи, яка спільно з Wydział Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej (m. Biała Podlaska, Rzeczpospolita Polska) реалізувала проект зі спільних наукових досліджень «Рівень рухової активності дітей старшого дошкільного віку та шляхи її підвищення в умовах дошкільних закладів" (на прикладі міст Луцьк та Бяла Подляска)».
  • Є керівником проєкту «Навчай і навчайся якісно», який реалізується у межах Стратегічного практикуму для керівників ЗВО (організатори – Києво-Могилянська академія, ГО «Вище», Саксонський центр викладання та навчання вищої освіти в Лейпцигу (Німеччина), Міністерство освіти і науки України, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти) (2019-2021).
  • Є керівником проекту «Якісно навчай і якісно навчайся», який поданий на конкурс для участі у Програмі вдосконалення викладання у вищій освіті України, що реалізується Британською радою (січень 2020 року).

Вибрані праці

  1. Психофізіологічні функції та інтегровані показники фізичного здоров’я людини в умовах сучасних екзогенних впливів різної природи та інтенсивності : монографія / за заг. ред. І. Я. Коцана, А. І. Поручинського. — Луцьк, 2017. — 297 с.
  2. Kozachuk N, Shvartz L, Zhuravlov O, Poruchynskyi A, Dmytrotsa O, Abramchuk O, Poruchynska Т, Zhuravlova O, and Hoshko L. Relationship Between The Rhythmic Activity Of The Cerebral Cortex And The Manifestation Of Impulsivity / Reflexivity // Research Journal of Pharmaceutical, Biological and Chemical Sciences. - July–August 2018 RJPBCS 9(4) Page No. 1349-1355.
  3. Тератологічний тлумачний словник / Пикалюк В. С., Антонюк О. П., Кривецький В. В., Шевчук Т. Я., Шварц Л. О., Абрамчук О. М., Журавльов О. А., Мотузюк О. П., Поручинський А. І., Синиця В. Г., Степанюк Я. В. – Луцьк : Вежа-Друк, 2019. ‒ 584 с.
  4. Alevtyna Morenko. CHANGES IN ELECTROENCEPHALOGRAM (EEG) POWER DURING SUBDOMINANT (LEFT) HAND FINGER MOVEMENTS IN FEMALES WITH DIFFERENT ALPHA RHYTHM CHARACTERISTICS / Olena Morenko, Olena Dmytrotsa, Andriy Poruchynsky, Olha Korzhyk // Health Problems of Civilization. 2020; 14(1): 63-69 (Web of Science)
  5. Morenko A, Morenko O, Dmytrotsa O, Poruchynskyi A, Korzhyk O. Event-related potentials during contralateral switching over motor programs in humans// Regulatory Mechanisms in Biosystems, 2020. – 11(1). – P. 110-115 https://doi.org/10.15421/022016 (Web of Science)
  6. Фізіологія : навчальний посібник до лабораторних занять і самостійної роботи студентів спеціальності «Медицина» / уклад.: А. Г. Моренко, А. І. Поручинський, Т. В. Качинська, Т. Ф. Поручинська. Ч. 1. переробл. і доповн. Луцьк, 2022. 102 с.
  7. Фізіологія : навчальний посібник до лабораторних занять і самостійної роботи студентів спеціальності «Медицина» / уклад.: А. Г. Моренко, А. І. Поручинський, Т. В. Качинська, Т. Ф. Поручинська. Ч. ІІ. переробл. і доповн. Луцьк, 2023. 114 с.

ORCID

Scopus Author ID

ResearcherID

Google Scholar